asyan.org
добавить свой файл
1
Виховний захід

«Творча родина – творча Україна»

в народознавчому гуртку БДЮТ

(який працює на базі Гуньківської ЗОШ І –ІІ ступенів)

керівник – Заєць Валентина Федорівна
Вишиванка - символ Батьківщини,

Дзеркало народної душі,

В колисанці купані хвилини,

Світло і тривоги у вірші…

25 листопада 2013 року в Гуньківській ЗОШ І –ІІ ступенів відбулась виставка -зустріч з народною майстринею-односельчанкою Довгань Н.Ф. «Творча родина – творча Україна».

Народне прислів'я каже: «Без верби і калини нема України». До сказаного слід додати: «І без вишивки». Тому що вишиваний рушник і вишита сорочка давно стали українськими народними символами - оберегами. Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, добре слово сусідів, традиційний звичай взаємодопомоги - це все родовідна пам'ять, наші символи, історія.

На виставку свої роботи представляли цілі родини : сім’я Маляренко, сім’я Лазюк та сім’я Патик . А назустріч з учнями школи завітала родина Довганів.

Ніла Федорівна Довгань вразила всіх присутніх багатогранністю свого таланту, який передала своїм дітям та онукам. Неймовірна кількість вишитих хрестиком картин, сорочок (чоловічих, жіночих та дитячих), скатертин, подушечок, ікон, рушників та серветок. Вміння вдало підбирати малюнки та використовувати цікавий ансамбль ниток, зробили роботи майстрині неймовірно гарними та досконалими. Ніла Федорівна зберегла шматочок вишивки своєї прабабусі, які і лягли в основу її робіт. А найбільше вразило вихованців гуртка те, що жінка, якій вже за 60, досі зберігає свою першу роботу, яку вона вишила в 7 років.Родина Довганів.Ніла Федорівна ДовганьНіла Федорівна з онучкою Марухно ВікторієюВихованці народознавчого гуртка на виставці

«Творча родина – творча Україна»