asyan.org
добавить свой файл
1
ЗАТВЕРДЖУЮ”

Начальник СДПЧ-3

по охороні Заводського району

майор внутрішньої служби

О.І.Корчинський

10 грудня 2003 року


МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

на проведення практичного заняття з пожежно-стройової підготовки

з начальницьким складом частини
ТЕМА: В'язка подвійної рятувальної петлі на постраждалого. Порятунок постраждалого.
ВІДПРАЦЬОВАНА ВПРАВА: 1. В’язання подвійної рятувальної петлі з одяганням її на постраждалого. (Норм. № 3.1)

2. Порятунок постраждалого з поверху навчальної вежі.
НАВЧАЛЬНА МЕТА: тренувати начальницький склад частини прийомам в’язки подвійної рятувальної петлі на постраждалого та рятування постраждалого.
ЧАС: 90 хв.
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: навчальна вежа частини.
НАВЧАЛЬНО-МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: бойовий одяг та спорядження, рятувальна мотузка.
ЛІТЕРАТУРА: В.А.Бушмін “ПСП” стор. 64-68; Настанова ПСП
СДПЧ-3

2003 рік

Порядок проведення заняття:Питання, що відпрацьовуютьсяКороткий зміст


Методичні вказівки


1.


Організаційний момент

Шикування, прийом рапорту, перевірка зовнішнього вигляду. Оголошення теми і мети заняття. Нагадування правил безпеки праці.


Час: 5 хв.2.


Перевірка знань


Питання повторення:

- В’язання петлі за конструкцію?

- Порядок перевірки рятувальної мотузки перед проведенням занять по само рятуванню?


Час: 10 хв.3.Розминка

Біг, швидка ходьба, кругові оберти руками, тулубом, повороти корпуса праворуч, ліворуч, віджимання, присідання та інші гімнастичні вправи.


Час: 15 хв.


4.1


Відпрацювання вправи № 1

По команді пожежний робить три відміра в праву сторону на довжину розведених в сторону рук, зкладує відмірену вірьовку вдвоє, а потім- вчетверо.

Кінці вірьовки і одинарну петлю тримає в лівій , а подвіцну петлю- в правій, кладе подвійну петлю на передпліччя лівої руки, пропоскає праву руку через кінці мотузки, які утримує лівою рукою, бере правою рукою подвійну петлю, протягує її разом з правою рукою назад і затягує вузел. Надіває дві петлі на ноги (по одній на кожну), а третю – на шию рятуємого, коротким кінцем обв”язує його : по талії, продіває цей кінець під вузел петлі і надійно його закріплює.


Час: 25 хв.

Команда

“Подвійну рятувальну петлю – В’ЯЗАТИ”.


4.2

Відпрацювання вправи № 2

Рятування людей з поверхів будівлі здійснюється розрахунком з трьох пожежних. По команді пожежні №1 і №2 прибувають на вказане місце. Пожежний №1 в”яже рятувальну петлю, надіває її на потерпілого, надіває рукавиці і намотує вірьовку на карабін, пропускає її ззаду навколо свого пояса, кінець вірьовки накладає на спинку карабіна і робить від себе два витка закріпленим кінцем кінцем вірьовки. Другий кінець вірьовки утримує правою рукою біля правого боку, лівою рукою бере кінець вірьовки, яка йде до потерпілого. Пожежний №2 підводить (підносить) рятуємого до підвіконника і, в випадку необхідності, допомогає пожежному №1 в спуску рятуємого. Пожежний №1 впирається лівою ногою в підвіконник або в стіну і при допомозі пожежного №2 обережно спускають рятуємого вниз. Швидкість опускання регулюється прижиманням вірьовки рукою до себе пожежним №1. Пожежний №3 знаходиться знизу, він приймає рятуємого і підтверджує про це словом “Є!”, знімає з потерпілого рятувальну вірьовку, про що повідомляє словом “Готово!”.


Час: 25 хв.

Команда

”Для рятування потерпілого (вказати поверх, вікно)- руш”.


5.


Підведення підсумків

Дати оцінку рівню підготовленості працівників.

Відзначити приклади правильного виконання вправи. Вказати на характерні помилки. Оголосити оцінки. Відповісти на запитанняЧас: 10 хв.

Організувати прибирання місця заняття

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРАЦІ


  1. Забороняється використання для рятування або саморятування мокрих або маючих велику вологість рятувальних мотузок, а також мотузок, які не знаходяться в бойовому розрахунку.

  2. Рятування або саморятування потрібно починати, тільки переконавшись, що довжина мотузки забезпечує повний спуск на землю (балкон і т. п.), рятувальна петля надійно закріплена за конструкцію будівлі (при рятуванні – на рятуємому), а рятувальна мотузка правильно намотана на карабін. Саморятування та рятування здійснюється особовим складом в крагах, для запобігання пошкоджень рук.

  3. Щоб запобігти травм під час саморятування перед закінченням спуску по рятувальній мотузці рятуючийся забов’язаний трохи розвести ноги та стати на землю трохи підігнувши їх.Методичну розробку склав:

Заступник начальника СДПЧ-3

ст. лейтенант вн. сл. Ю.О.Слющенко

05 грудня 2003 року