asyan.org
добавить свой файл
1

АГЕНТ ДЖОННІ ІНГЛІШ: ПЕРЕЗАПУСКРоуен Аткінсон («Агент Джонні Інгліш», «Містер Бін на відпочинку») повертається до ролі неймовірного секретного агента, який не знає страху та небезпеки, у комедійному шпигунському екшені АГЕНТ ДЖОННІ ІНГЛІШ: ПЕРЕЗАПУСК. У своїй новій пригоді агент секретної служби Її Величності повинен знешкодити групу міжнародних вбивць, поки вони не ліквідували світового лідера і не спричинили хаос в цілому світі.

З тих пір, як відомий шпигун агенції МІ7 зник з поля зору, він подався до віддаленого регіону Азії, щоб відшліфовувати свої вміння. Але коли шефи з його агентства дізнаються про спробу вбивства прем’єр-міністра Китаю, вони звертаються по допомогу до славнозвісного агента. Тепер, коли він знову потрібен світу, Джонні Інгліш повертається!

Тепер він повинен задіяти найефективніші засоби конспірації, щоб пройти перевірку свого минулого у КДБ, ЦРУ та навіть МІ7. Напередодні міжнародної конференції одна людина повинна зібрати усі свої сили, щоб протистояти небезпеці. Для Джонні Інгліша катастрофа є правилом, а от помилка – не його метод.

Окрім Роуена Аткінсона, у фільмі знімаються: Джилліан Андерсон в ролі директора МІ7, Памели Торнтон (знана також як Пегасус); Домінік Вест в ролі спеціального агента Саймона Амбрози (Агент Один); Розамунд Пайк в ролі психолога агенції МІ7, а також об’єкта романтичних вподобань Джонні Інгліша, Кейт Самнер; Деніел Калуя в ролі наймолодшого агента в розвідці, Такера; і Річард Шіфф в ролі екс-агента ЦРУ, Фішера.

Режисер Олівер Паркер, сценарист Хеміш МакКолл, сюжет Вільяма Девіса. Продюсери: Тім Беван, Ерік Феллнер та Кріс Кларк. Оператор Денні Коен, продакшн-дизайнер Джим Клей, костюмер Беатрікс Пасзтор, гример Грехем Джонстон, редактор Гай Бенслі. Композитор Айлан Ешкері. Виконавчі продюсери: Вільям Девіс, Дебра Хейвард та Ліза Чейсін.

ПРО ФІЛЬМПісля невдалої операції в Мозамбіку вісім років тому найвідоміший в світі таємний агент, Джонні Інгліш (Роуен Аткінсон) подався на реабілітацію в тибетський монастир, який очолює Тінг Ванг (Того Ігава). Але як тільки він отримує дзвінок від керівництва МІ7 з повідомленням про нову місію, з якою може впоратися тільки він, Джонні негайно вирушає в дорогу.

Після прибуття до Лондону, Інгліш бачить, що за останні роки МІ7 значно змінилося. Пост директора розвідки тепер займає політкоректна модниця Памела Торнтон, також знана як Пегасус (Джилліан Андерсон), яка відразу ж намагається відмовити Джонні Інгліша від його старих нахабних методів роботи. Інгліш радо повертається, тут він зустрічає свого давнього партнера та кумира, Агента Амброуз, знаного також як Агент Один (Домінік Вест), а також прикутого до інвалідного візка зброяра Квотермейна (Тім МакІннерні). Його також знайомлять з прекрасною психологом-біхейвіористом Кейт Самнер (Розамунд Пайк).

Пегасус розповідає Інглішу про його місію: поїхати до Гонконгу, щоб зустрітись із колишнім агентом ЦРУ Фішером (Річард Шіфф), який знайшов групу асасинів, що задумали вбити китайського прем’єр-міністра Ксанг Пінга (Лобо Чен) напередодні англо-китайських переговорів. Щоб пересвідчитись, що протокол буде витриманий, вона уводить в команду Інгліша наймолодшого працівника розвідки, агента Такера (Деніел Калуя).

Прибувши до Гонконгу разом із Такером, Інгліш розплутує цілий клубок інформації, який приводить його до готелю, в якому переховується Фішер. Фішер дізнався, що за плануванням вбивства прем’єр-міністра стоїть угрупування під назвою Вортекс, і що вони мають секретну зброю. Фішер показує Інглішу ключ, один з трьох, які, якщо зібрати їх разом, дають доступ до потужної таємної зброї. Фішер також розповідає Інглішу, що у Вортексі є три людини і він один з них, і тепер його життя під загрозою.

В ході операції Інгліш також дізнається, що організація Вортекс відповідальна за смерть президента Чамбала (Вейл Оджо) в Мозамбіку. Як тільки інформація Фішера просочилася, його застрелив вбивця, відомий під прізвиськом Кілер Чистильщик (Пік-Сен Лім). Інгліш і Такер переслідують підступного вбивцю, але йому вдається втекти. Лінг (Вільямс Бель), спільник Кілера чистильника, входить до кімнати Фішера і забирає ключ з мертвого тіла агента. Інгліш переслідує неймовірно швидкого Лінга по дахам будівель міста, на катерах і по мостах, а також застосовує свої вміння з кунг-фу, щоб повернути ключ.

Інгліш і Такер повертаються в Лондон. Розташувавшись в шикарному офісі, Інгліш звітує Пегасус і міжнародному секретарю. Але коли він готується показати ключ, то з’ясовується, що його поцупили. Пригнічений, Інгліш повинен перевірити кожну зупинку, кожен куточок, щоб розсекретити членів Вортекса. В ході своїх дій Інгліш плутає матір Пегасус (Джанет Вайтсайд) з Кілером Чистильщиком. Обезчещений, Інгліш у повному розпачі, коли Кейт запрошує його на терапію.

У своєму офісі Кейт використовує гіпноз, щоб допомогти Інглішу згадати другого члена Вортекса: Карленко (Марк Іванір). Невдовзі Інгліш витискає інформацію з Карленко на полі для гольфу, доки того теж не вбиває Кілер Чистильщик. Коли швидкісний гвинтокрил перевозить важко пораненого Карленко до лікарні, той віддає Інглішу другий ключ і зізнається, що їхній третій спільник знаходиться всередині МІ7, після чого раптово помирає.

Через загрозу з боку Вортексу англо-китайські перемовини переносяться до Швейцарії, в урядову фортецю, яка знаходиться в Альпах і є абсолютно безпечною.

Амброуз та Інгліш вечеряють разом, і він йому розповідає, що третій член Вортексу знаходиться в МІ7. Під час вечері Такер викликає Інгліша в туалет і розповідає, що Амброуз і є підсадна качка. Інгліш настільки розлютився на Такера, що той зводить наклеп на його кумира, що відсторонює його від справи. Амброуз же стверджує, що кротом є Квотермейн і під кінець вечері Інгліш передає другий ключ Амброузу.

Інгліш не підозрює, що на нього чекає засада, і що його підозрюють в зраді, тому заходить в церкву за Квотермейном. Чудом уникнувши смерті, Інгліш втікає з церкви на візку Квотермейна і опиняється в домі Кейт. Кейт показує йому відео з Мозамбіку, яке доводить невинність Інгліша.

Амброуз має третій, останній, ключ, і за допомогою злодійки Маделайн (Жозефін де ла Баум), він дістає з камери схову небезпечні наркотики. Потім він зустрічається з азіатським бізнесменом, який за $500 погоджується вбити китайського прем’єра. Нарешті до Інгліша повертається здатність розумно мислити і він усвідомлює, хто є справжнім злодієм.

Розібравшись нарешті, хто є хто, Інгліш просить Такера про допомогу і разом вони вирушають до швейцарського бастіону. Як тільки вони проникають всередину фортеці, їх ловить охорона; Інглішу доводиться симулювати свою смерть, щоб потрапити всередину в мішку для трупів. Він намагається арештувати Амброуза, але випадково випиває напій з наркотиком, що здатен підкорювати волю і що був призначений для Пегасус, і мимоволі стає помічником Амброуза. Інгліш відчайдушно намагається протистояти вбивству прем’єра Ксанг Пінга, аж доки Такер вмикає гучномовець і всі чують, як Амброуз віддає свої злодійські накази. Він намагається втекти, коли ультразвуковий поцілунок Кейт повертає Інгліша у справу. Він переслідує фальшивого агента по засніженим горам і нарешті підриває машину, в якій той знаходиться. Місія (в теорії) завершена.

Дія переноситься в Букінгемський палац, де прем’єр-міністр (Стівен Кемпбел Мур), Пегасус і Кейт готуються спостерігати за тим, як Джонні Інгліш отримає лицарське звання. Але як тільки Інгліш схиляє коліна перед королівським троном, його майже позбавляє голови Кілер Чистильщик, замаскований під королеву. Ледь уникнувши гострого меча, Інгліш пускається в погоню за злодієм, але він зникає.
Акт другий:

Інгліш повертаєтьсяМіж 1992 та 1997 роками комедійний актор Роуен Аткінсон знявся в серії рекламних роликів, де він з’являвся в ролі незграби-шпигуна. Саме в той час у Аткінсона з’явилась ідея зняти художній фільм про героя з реклами. Він розповів про свою ідею Тіму Бевану і Еріку Феллнеру, продюсерам студії Working Title Films, з якими тісню працював раніше над багатьма проектами. У 2003 році комедійний екшен «Агент Джонні Інгліш» побив касові рекорди, зібравши $160 мільйонів у світовому прокаті.

Пізніше Аткінсон створив ще одного героя, який став таким же популярним, як і агент Інгліш. Фільм «Містер Бін на відпочинку» вийшов у 2007 році і мав колосальний успіх. Але час відправляти агента Інгліша на пенсію ще не настав. Тому у 2010 році розпочалося виробництво другого фільму.

«Чотири роки тому ми випустили другий фільм про Біна, - говорить Беван. – Він любить робити по одному фільму в чотири-п’ять років, тому саме настав час для другого фільму про Інгліша. Цієї осені не виходить жодного наступного фільму про Бонда або Борна, тому ми як раз займемо цю нішу. Ми також відчуваємо, що в цей час, коли настає осінь, люди хочуть мати трохи комедії».

Аткінсон вважає, що перший фільм був більше чимось неймовірним, а не близьким до реалій шпигунським екшеном. Його метою у створенні другого фільму було завдання зробити більш реалістичне оповідання, приправлене великою дозою жартів. Він ділиться: «Ми прагнули зробити його смішним, але й таким, щоб глядачам було цікаво дізнатися, що ж станеться з героєм наступної миті. Ми прагнули додати персонажу трохи більше емоцій».

Актору було зручно після восьми років знов надягти чоботи Інгліша. Він говорить: «Мені завжди подобалось його грати, показати все його самовдоволення, всю його здатність переоцінювати свої здібності. Він забавний. Я почуваюся комфортно, граючи усіх своїх героїв – чи то містера Біна, чи то Джонні Інгліша. Я повертаюся до них із легкістю».

Коли сценарій був уже в процесі написання, британського комедійного актора та режисера Олівера Паркера запросили в режисерське крісло. Паркер говорить: «Я не був певний, що зможу втриматися від того, щоб не занурити свої зуби в сценарій, але коли я прочитав його, то був приємно вражений: Хеміш зробив фантастичну роботу».
Агенти і супротивники:

кастинг
Коли справа дійшла до кастингу, ключовим словом була «автентичність». Паркер пояснює: «Я прагнув зібрати таку команду, що якщо б до неї можна було долучити Деніела Крейга, ми б змогли зняти наступний фільм про Бонда. Я хотів, щоб світ, до якого повинен доєднатися Джонні Інгліш, був світом таємних агентів, які ризикують, вбивають та інтригують, щоб Інгліш потрапив у стресові умови праці, щоб він міг зібратися і діяти».

Найбільш відому за роллю агента Скаллі в «Секретних матеріалах», актрису Джилліан Андерсон запросили на роль Памели Торнтон, гламурної директорки розвідувального агентства МІ7. Андерсон завжди була фаном робіт Аткінсона. Актриса говорить: «Коли я дивилася перший фільм, то почала сміятися з першої ж сцени. Це все Роуен. Він напрочуд кумедний. А зйомки у фільмі Роуена та ще й можливість спостерігати за тим, як він працює – це занадто спокуслива пропозиція, щоб від неї відмовлятися».

На роль психолога розвідки МІ7, Кейт Самнер, запросили актрису Розамунд Пайк. Для фільмотворців було важливо, щоб глядачі повірили, що між незграбним і дивакуватим Інглішем та звабливою Кейт можливі романтичні відносини, і Пайк була ідеальним вибором.

Пайк готувалась до ролі, читаючи багато літератури по біхейвіористській психології, включаючи працю антрополога, що працював в ФБР, Десмонда Морріса. «Це дуже цікавий предмет, - говорить актриса. – Робота Кейт – читати по обличчю і інтерпретувати їхню поведінку для МІ7. Коли вона зустрічає Джонні, то знаходить його цікавим об’єктом для дослідження, враховуючи його дивакуваті вирази обличчя, а також чудернацькі жести. Вона бачить його чесність і щирість, і це їй дуже подобається».

На роль кумира Інгліша, агента Саймона Амброуза (Агент Один), запросили актора Домініка Веста. Коли йому було 15 років, Вест бачив Аткінсона в шоу однієї людини. Він розповідає: «Я захоплювався Роуеном довгий час. Цікаво спостерігати за його роботою, наскільки він чіткий і наскільки сконцентрований».

Одним із складних завдань було знайти актора на роль агента Такера, напарника Інгліша. Фільмотворці шукали молодого актора, який би зміг представляти новий світ розвідки МІ7, показати контраст зі старою розвідкою, де порушення правил і протоколу заради справи було дозволеним. Після прослуховування багатьох талановитих акторів вибір був зупинений на британці Деніелі Калуя. Актор ділиться враженнями: «Роуен чудовий комік, і коли працюєш разом з ним, то розумієш, чому. Він настільки математичний та логічно послідовний в комедії. Він прагне зробити фільм таким хорошим, як це тільки можливо - не заради задоволення свого его або слави, а для того, щоб реалізувати свій потенціал. Це надихає, коли спостерігаєш за кимось, хто працює так самовіддано».

Ще одна важлива роль – Петч Квотермейн, експерт розвідки зі зброї. На цю роль запросили Тіма МакІннерні. МакІннерні не працював з Аткінсоном протягом 16 років. «Це трохи дивно – знову зустрітися з Роуеном на одному майданчику, але дуже приємно, - говорить актор. – Ми чудово розважились».

Пік-Сем Лім, також знаний як Кілер Чистильщик, використовує все, що йому потрапляє під руку – від пилососа до ключки для гольфу – в якості зброї. Вільямс Бель, експерт з паркуру був обраний на цю роль. Стівен Кемпбел Мур доєднався до проекту, щоб грати британського прем’єр-міністра; Річард Шіфф був обраний на роль агента Фішера, а Марк Іванір – російського шпигуна Карленко.
Перегони на візках:

Трюки і гаджети
Аткінсон мав визнати, що, повертаючись до ролі агента Інгліша, він повинен працювати дещо більше, ніж в першому фільмі. Хоча для найнапруженіших сцен використовували дублера, більшість трюків Аткінсон виконав сам. Він жартує: «Нам слід було робити більше трюків та екшен сцен у першому фільмі вісім років тому і менше екшена тепер. Це було досить складно, хоча у мене і був дуже талановитий дублер. Але я вижив і фільм знято!»

В одній зі сцен Аткінсон намагається втекти від секретної служби, використовуючи моторизований інвалідний візок Квотермейна. Паркер говорить: «Ми взяли класичні автоперегони, тільки замість машин ми посадили Інгліша в інвалідний візок і пустили його по Лондону на найвищій швидкості. Вийшло просто чудово – нереальна суміш екшену і гумору».

Аткінсон переконав студію, що виконає цей трюк самостійно. «Центр гравітації у візку знаходиться надто високо, тому швидкісні повороти і пришвидшення можуть стати дійсно небезпечними, - згадує актор. – Ми хотіли мати потужний візок, щоб він міг розвивати швидкість 45-50 миль на годину». Було виготовлено чотири таких візка, кожен для окремої сцени.

Жоден шпигунський фільм не обходиться без гаджетів. Квотермейн показує Інглішу зброю і різні пристрої, включаючи машину, які він може використовувати. Аткінсон завжди цікавився автомобілями і шукав машину з чітко вираженим британським іміджем, щось спеціальне, що не можна просто купити в автосалоні. Він говорить: «Я знав, що кілька років тому компанія Rolls-Royce створила феноменальний 9-літровий мотор V16. Ми зв'язалися з ними і Rolls-Royce погодились поставити цей мотор в машину моделі Rolls-Royce Фантом. Це надзвичайно потужна машина. Вона має не тільки сильний мотор, а й купу гаджетів, щоб знешкоджувати злодіїв».

****

Universal Pictures в асоціації з StudioCanal та Relativity Media представляють фільм студії Working Title – АГЕНТ ДЖОННІ ІНГЛІШ: ПЕРЕЗАПУСК. В головних ролях: Роуен Аткінсон, Джилліан Андерсон, Домінік Вест, Розамунд Пайк, Деніел Калуя та Річард Шіфф. Композитор Айлан Ешкері. Зачіски та візаж Грехема Джонстона. Дизайнер по костюмам Беатрікс Пасзтор. Редактор Гай Бенслі, продакшн дизайнер Джим Клей. Оператор Денні Коен, співпродюсер Роналдо Васконселлос. Виконавчі продюсери: Вільям Девіс, Дебра Говард, Ліза Чейсін. Сценарій Хеміша МакКолла. Продюсери: Тім Беван, Ерік Феллнер, Кріс Кларк. Режисер Олівер Паркер.
Фільм в прокаті з 15 вересня.
© 2011 Universal Studios. www.johnnyenglishreborn.com
johnny english reborn—