asyan.org
добавить свой файл
1
Інформація про роботу служби у справах дітей протягом 2011 року
На виконання закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Указів Президента України від 11 липня 2005 року №1068/2005 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей», та від 5 травня2008 року №411/2008 «Про заходи щодо забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей», поліпшення соціального захисту дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розв’язання проблем дитячої безпритульності та бездоглядності у м. Синельниковому протягом 2011 року вжиті відповідні заходи організаційного та практичного характеру.

Запобіганню соціальному сирітству дітей, особливої уваги потребує організація своєчасного виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Важливу роль тут відіграє злагоджена співпраця служби, центру, відділу освіти, лікарні та кримінальної міліції у справах дітей. Завдяки співпраці закладів охорони здоров’я та правоохоронних органів, які вчасно сигналізують службі про насилля та виникнення кризових ситуацій в сім’ях, які до них звертаються, через що служба надає дітям необхідну допомогу та соціальний захист. З метою збереження інституту сім’ї, практикується проведення профілактично-роз’яснювальних бесід з батьками та виховної роботи з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах. Протягом 2011 року службою у справах дітей було виявлено та поставлено на облік 23 дитини, які опинились в складних життєвих обставинах. Так, за минулий період 2011 року здійснено 17 виходів у вказані сім’ї, проведено профілактичні бесіди з батьками щодо належного виховання та утримання дітей та виховні бесіди з дітьми. До батьків, які не займаються належним вихованням та утриманням дітей застосовуються адміністративні санкції, а саме: винесено 10 попереджень батькам про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 184 КУпАП. Деяких з цих батьків було неодноразово притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно до статті 184 КУпАП. Важливим питанням забезпечення соціального захисту дітей є вчасне надання їм відповідних статусів: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 2011 року рішеннями виконавчого комітету Синельниківської міської ради надано статус 13 дітям, над 10 з яких встановлено опіку та піклування, 3 направлені до державних закладів на повне державне утримання. За рішеннями суду 1 дитина, яка залишилась без батьківського піклування в 2011 році, була усиновлена громадянкою України. Станом на 01.11.2011 року в службі на обліку дітей, які залишились без піклування батьків, перебуває 98 осіб, 68 з яких перебувають під опікою та піклуванням та 6 виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Тобто, сімейними формами виховання охоплено 72% облікованих дітей.

З метою соціально-правового захисту дітей проведено обстеження умов проживання 37 родин опікунів, в яких виховуються 56 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За результатами перевірок складені відповідні акти.

Служба у справах дітей займається розвитком сімейних форм виховання в м. Синельниковому. Однією з пріоритетних форм сімейного виховання є усиновлення дітей, встановлення опіки над дітьми. Також сімейною формою виховання є створення прийомних сімей, яких на території міста станом на 01.11.2011 року функціонує 7, в яких виховується 9 дітей, позбавлених батьківського піклування. Службою у справах дітей та центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, здійснено контрольну перевірку умов проживання та виховання всіх прийомних сімей.

Для створення системи профілактики правопорушень серед дітей, службою у справах дітей, відділом освіти, кримінальною міліцією у справах дітей розробляються методики виявлення обліку осіб, схильних до протиправних дій, створюється банк даних про дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, відпрацьовується механізм своєчасної взаємної інформованості про дітей, котрі не захищені від впливу вулиці. Протягом 2011 року службою у справах дітей спільно з кримінальною міліцією у справах дітей та центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було здійснено 4 рейди «Діти вулиці» та 4 рейди «Комп’ютерний клуб», 3 рейди «Урок».

Відповідно до наданих даних кримінальної міліції у справах неповнолітніх, за минулий період 2011 року, неповнолітніми було скоєно 8 злочинів, відповідно до Кримінального кодексу України. Було виявлено 6 фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів. На обліку в кримінальній міліції у справах дітей стоїть 6 неповнолітніх з якими постійно проводяться профілактичні роботи та роз’яснювальні бесіди працівниками служби у справах дітей та працівниками кримінальної міліції у справах дітей.

Працівники служби у справах дітей спільно з відділом освіти проводять профілактично-просвітницьку роботу, спрямовану на запобігання дитячої безпритульності та бездоглядності з учнями загальноосвітніх шкіл та батьківською громадськістю. У листопаді 2011 року для батьків та учнів ЗНЗ №1 заплановано проведення профілактично-роз»яснювальної лекції на тему: «Права та обов’язки дитини». В жовтні 2011 року з учнями ЗНЗ №7 проведено профілактичну бесіду на тему: «Профілактика негативних явищ».

Відповідно до ч. 3 статті 8 Закону України «Про охорону дитинства», службою у справах дітей забезпечується контроль за додержанням батьками або особами, які їх замінюють, майнових та житлових прав дітей при відчуженні жилих приміщень, реєстрації права власності дітей, купівлі нового житла. Службою у справах дітей створено реєстр житла, яке закріплено за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Протягом 2011 року на квартирний облік поставлено 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В 2011 році досягли повноліття 14 дітей вказаної категорії, 6 з яких перебувають на квартирному обліку. На даний момент проблема забезпечення дітей житлом стоїть дуже гостро та потребує негайного вирішення.

Питання відчуження житла неповнолітніх, встановлення опіки над дітьми та їх майном та питання захисту прав дітей та їх законних інтересів розглядаються на комісії з питань захисту прав дітей при виконавчому комітеті Синельниківської міської ради. Протягом 2011 року відбулося 11 засідань комісії, на яких розглядались питання встановлення опіки над дітьми, відчуження житла дітей, дарування житла, в якому зареєстровані діти, визначення порядку спілкування батьків з дитиною та доцільності позбавлення батьківських прав громадян.

Відповідно до програми Подолання подолання дитячої безпритульності та бездоглядності в м. Синельникове, з місцевого бюджету було використано 4500 гривень. З них 2000 грн. на проведення міського свята до Дня захисту дітей, 2500грн. на проведення рейдів «Діти вулиць». Всі виділені кошти були витрачені відповідно до програми. На оздоровлення дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, з місцевого бюджету використано 19 тис. гривен.

В червні 2011 року проведено міське свято до Дня захисту дітей, на реалізацію якого з місцевого бюджету використано 2,5 тис. грн. для надання адресної допомоги дітям-сиротам та дітям, які опинились в складних життєвих обставинах.

Влітку 2011 року 50 дітей, які перебувають на обліку в службі відвідали циркові вистави в м. Дніпропетровськ, 40 дітей відвідали зоопарк, 30 дітей відвідали атракціони (пересувні, були розміщені на території м. Синельникового) та 90 дітей відвідали циркові вистави в м.Синельникове.

В червні 2011 року проведено міське свято до Дня захисту дітей, на реалізацію якого з місцевого бюджету використано 2500 грн для надання адресної допомоги дітям-сиротам та дітям, які опинились в складних життєвих обставинах.

З метою формування громадської думки тема захисту прав дітей висвітлюється на місцевому телебаченні. Протягом 2011 року служба у справах дітей здійснила 2 виступи на місцевому телебаченні. Разом з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відділом у справах сім’ї, молоді та спорту в приміщенні залізничного вокзалу на ст.. Синельникове – 1 проведено виступи, роздано відповідні буклети для інформування громадян та агітації до створення прийомних сімей, усиновлення.

Протягом 2011 року 223 особам надані консультації. За клопотанням служби у справах дітей зареєстровано народження 2-х малолітніх дітей.

З метою соціального захисту дітей службою у справах дітей Синельниківської міської ради постійно ведеться облік дітей, які залишились без батьківського піклування та облік дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.
В.о. начальника служби

у справах дітей Д.Ю.Дмитрієв