asyan.org
добавить свой файл
  1 ... 25 26 27 28

  • *Ярослав Мудрий

    56.Використовуючи малюнок №61 визначте, ким був виданий циркуляр 1863 р., що забороняв друкування українською мовою шкільних і релігійних видань?

    1. Олександром II

    2. Миколою I

    3. Біроном

    4. Бібіковим

    5. *Валуєвим

    57.Використовуючи малюнок №100 вкажіть хто з українських козацьких старшин був обраний гетьманом у 1687 році:

    1. Богдан Хмельницький

    2. Юрій Хмельницький

    3. Іван Брюховецький

    4. Петро Дорошенко

    5. *Іван Мазепа

    58.Використовуючи малюнок №62, вкажіть хто був першим головою Директорії?

    1. С. Швець;

    2. A. Макаренко;

    3. П. Андріївський;

    4. С. Петлюра.

    5. *Винниченко;

    59.Використовуючи малюнок №2 визначте, ім'я князя за якого була хрещена Київська Русь:

    1. Ярослав Мудрий

    2. Володимир Мономах

    3. Андрій Боголюбський

    4. Роман Мстиславович.

    5. *Володимир Великий

    60.Використовуючи малюнок №63 вкажіть за часів кого була створена Українська Академія наук?

    1. За більшовицького режиму;

    2. В часи Директорії;

    3. Тимчасовим урядом;

    4. За Центральної Ради.

    5. *За часів Гетьманату Скоропадського;

    61.Використовуючи малюнок №64, визначіть, хто автор програми об’єднання України з Польщею (Гадяцького договору)?

    1. Богдан Хмельницький;

    2. Василь Золотаренко;

    3. Яким Сомко;

    4. Юрій Немирич.

    5. *Іван Виговський;

    62.Використовуючи малюнок №65, визначіть, хто з українських вчених вперше дослідив поселення носіїв трипільської культури:

    1. Я. Пастернак;

    2. Ф. Вовк;

    3. С. Бібіков;

    4. С. Петров.

    5. *B. Хвойко;

    63.Використовуючи малюнок №66 визначте, чия це біографія? Походив з міщан м. Гусятина на Поділлі. Був на Січі. Став одним із керівників козацького повстання. Страчений у Варшаві:

    1. К. Острозький;

    2. *С. Наливайко;

    3. Лобода;

    4. І. Підкова.

    5. К. Косинський;

    64.Використовуючи малюнок №51 напишіть хто написав твір “Самостійна Україна”?

    1. Іван Франко;

    2. Дмитро Яворницький;

    3. Леся Українка;

    4. Михайло Грушевський.

    5. *Микола Міхновський;

    65.Використовуючи малюнок №67 напишіть що зображено на малюнку:

    1. Скіфська піраміда;

    2. Скіфський саркофаг;

    3. Скіфський пагорб;

    4. Скіфська пектораль.

    5. *Скіфський курган;

    66.Використовуючи малюнок №68 визначіть кому належать“Пакти й конституції законів і вольностей Війська Запорізького”?

    1. І. Мазепою;

    2. B. Хмельницьким;

    3. П. Дорошенку;

    4. Д. Вишневецькому;

    5. *П. Орлику;

    67.Використовуючи малюнок №39 напишіть, хто з учасників національно-визвольного руху був учасником Української гельсінської групи?

    1. М. Руденко;

    2. В. Чорновіл;

    3. В. Стус;

    4. О. Тихий.

    5. *Л. Лук'яненко;

    68.Використовуючи малюнок №51 напишіть хто заснував УНП в 1902 році?

    1. Михайло Грушевський;

    2. Симон Петлюра;

    3. Сергій Єфремов;

    4. Іван Франко;

    5. *Микола Міхновський

    69.Використовуючи малюнок №86 напишіть хто з князів правив Руссю у 1113-1125 рр.?

    1. Володимир Великий

    2. Ярослав Мудрий

    3. Роман Мстиславович;

    4. Князь Ігор.

    5. *Володимир Мономах;

    70.Використовуючи малюнок №69 напишіть як звали ватажка повстання гайдамаків?

    1. Розбійник який грабував українські села;

    2. Козак, який воював на боці російської армії в Полтавській битві;

    3. Шляхтич, який боровся з українським повсталими селянами;

    4. Солдат рекрут російської армії;

    5. *Максим Залізняк

    71.Використовуючи малюнок №70 напишіть причину ліквідації Селянської общини в Україні, яка була остаточно зруйнована в результаті:

    1. Першої світової війни;

    2. Діяльності земств;

    3. Царського указу;

    4. Селянських повстань;

    5. *Аграрної реформи Петра Столипіна;

    72.Використовуючи малюнок №4 напишіть за якого князя відбулося друге об’єднання Галичини і Волині?

    1. Романа Мстиславовича

    2. Ярослава Мудрого

    3. Князя Василька Теребовлянського

    4. Хана Батия

    5. *Данила Романовича

    73.Використовуючи малюнок №71 напишіть, чия це біографія? Син козака, у 18 років Президент імператорської Академії Наук, російський фельдмаршал, гетьман України:

    1. І. Мазепа;

    2. П. Калнишевський;

    3. П. Полуботок;

    4. Д. Апостол.

    5. *К. Розумовський;

    74.Використовуючи малюнок №72 напишіть хто вчинив у Києві державний переворот у 882 р.?:

    1. Княгиня Ольга

    2. Князь Аскольд

    3. Князь Рюрик

    4. Князь Святослав

    5. *Князь Олег

    75.Використовуючи малюнок №39 напишіть українську робітничо-селянську спілку у 1959 р. очолив:

    1. В. Чорновіл;

    2. М. Руденко;

    3. О. Тихий;

    4. В. Стус.

    5. *Л. Лук’яненко;

    76.Використовуючи малюнок №73 напишіть, чия це біографія? Виходець із знатного молдавського роду. Став митрополитом Київським. Заснував Київську колегію.

    1. І. Борецький;

    2. І. Гізель;

    3. Є. Плетенецький;

    4. С. Рутський.

    5. *П. Могила;

    77.Використовуючи малюнок №4 оберіть правильну відповідь: хто із князів мав дипломатичні відносини із Римським папою та намагався створити антиординську коаліцію?

    1. Лев Данилович;

    2. Ярослав Осьмомисл;

    3. Володимир Великий;

    4. Ярослав Мудрий;

    5. *Данило Галицький;

    78.Використовуючи малюнок №25 визначте, за часів якого російського правителя була ліквідована Запорозька Січ?

    1. Олексія Романовича

    2. Єлизавети Петрівни

    3. Анни Іоанівни

    4. Петра I

    5. *Катерини II

    79.Використовуючи малюнок №62 напишіть хто був Головою Директорії Української Народної Республіки:

    1. М. Грушевський;

    2. С. Петлюра;

    3. Є. Петрушевич;

    4. К. Левицький.

    5. *В. Винниченко;

    80.Використовуючи малюнок №74 напишіть, хто очолив закарпатських опришків?

    1. С. Палій;

    2. М. Залізняк;

    3. І. Гонта;

    4. К. Розумовський.

    5. *О. Довбуш;

    81.Використовуючи малюнок №35 напишіть хто очолював Українську повстанську армію в 1942 – 1950 рр.?

    1. Симон Петлюра;

    2. Андрій Мельник;

    3. Степан Бандера;

    4. Євген Коновалець;

    5. *Роман Шухевич.

    82.Використовуючи малюнок №26 напишіть хто закінчив Петербурзьку Академію мистецтв?

    1. П. Куліш;

    2. Іван Котляревський;

    3. І. Крип’якевич;

    4. П. Чубинський.

    5. *Т. Шевченко;

    83.Використовуючи малюнок №75 визначте, які існували античні міста-держави у Північному Причорномор’ї?

    1. Херсон, Одеса, Танаїс, Нікополь;

    2. Білгород, Очаків, Вилкове, Ізмаїл;

    3. Нікополь, Таврія, Херсон, Миколаїв;

    4. Батурин, Глухів, Львів, Самбір.

    5. *Херсонес, Ольвія, Тіра, Пантікапей;

    84.Використовуючи малюнок №76 напишіть хто був Головою Раднаркому УРСР у 20-х рр. XX ст.:

    1. Петровський;

    2. Бош;

    3. Грушевський;

    4. Петлюра.

    5. *Раковський;

    85.Використовуючи малюнок №77 позначте прізвище українського політичного діяча, якого було обрано президентом Західно-української Народної Республіки:

    1. Вітовський;

    2. С. Голубович;

    3. К. Левицький;

    4. Є. Коновалець.

    5. *Є. Петрушевич;

    86.Використовуючи малюнок №78 вкажіть, що зображено на малюнку?

    1. Діадема грецької цариці;

    2. Нагрудна прикраса слов’янської княжни;

    3. Браслет сарматського воїна;

    4. Амулет стародавніх кельтів.

    5. *Скіфська пектораль;

    87.Використовуючи малюнок №100, назвіть гетьмана який розпочав війну проти Росії, у 1709 році був учасником Полтавської битви, союзник шведського короля Карла XII:

    1. Петро Дорошенко

    2. Яким Сомко

    3. Юрій Хмельницький

    4. Богдан Хмельницький

    5. *Іван Мазепа

    88.Використовуючи малюнок №4, визначте який князь був удостоєний королівської корони?

    1. Володимир Мономах

    2. Ярослав Мудрий

    3. Лев Данилович

    4. Роман Мстиславович

    5. *Данило Галицький

    89.Використовуючи малюнок №79, назвіть подію яка відбулася у 1596 році:

    1. Городельська унія

    2. Кревська унія

    3. Переяславська рада

    4. Люблінська унія

    5. *Берестейська унія

    90.Використовуючи малюнок №80, назвіть подію яка відбулася у 1569 році:

    1. Городельська унія

    2. Кревська унія

    3. Переяславська рада

    4. Берестейська унія

    5. *Люблінська унія

    91.Використовуючи малюнок №81, визначте який законодавчий орган діяв в Україні з 17 березня 1917 р.:

    1. Верховна Рада України

    2. Генеральний Секретаріат

    3. Директорія

    4. Тимчасовий Уряд

    5. *Українська Центральна Рада

    92.Використовуючи малюнок №4, назвіть старшого сина князя Романа Мстиславовича?

    1. Ярослав Осмомисл;

    2. Роман Мстиславович;

    3. Лев Данилович;

    4. Мстислав Удатний.

    5. *Данило Галицький;

    93.Використовуючи малюнок №4, назвіть князя який утворив могутню Галицько-Волинську державу?

    1. Ярослав Осмомисл;

    2. Роман Мстиславович;

    3. Лев Данилович;

    4. Мстислав Удатний.

    5. *Данило Галицький;

    94.Використовуючи малюнок №23, назвіть сина князя Данила Галицького?

    1. Ярослав Осмомисл;

    2. Роман Мстиславович;

    3. Данило Галицький;

    4. Мстислав Удатний.

    5. *Лев Данилович;

    95.Використовуючи малюнок №82 назвіть, яке місто було столицею Галицько-Волинського князівства після смерті Данила Галицького?

    1. Холм;

    2. Суздаль;

    3. Галич;

    4. Київ.

    5. *Львів;

    96.Використовуючи малюнок №83 назвіть, якому місту належить зображений герб?

    1. Холму;

    2. Суздалю;

    3. Галичу;

    4. Києву.

    5. *Львову;

    97.Використовуючи малюнок №84, визначте, з якого історичного джерела доби Київської Русі взятий фрагмент:

    1. Пересопницьке Євангеліє;

    2. Русалка Днистровая;

    3. Слово о полку Ігоревім;

    4. Києво-Печерський патерик.

    5. *Повість минулих літ;

    98.Використовуючи малюнок №1, визначте хто зображений на світлині?

    1. Анна Іоанівна;

    2. Анна Ярославівна;

    3. Єлизавета Петрівна;

    4. Настя Лісовська.

    5. *Княгиня Ольга;

    99.Використовуючи малюнок №85, визначте хто зображений на світлині?

    1. Анна Іоанівна;

    2. Княгиня Ольга;

    3. Єлизавета Петрівна;

    4. Настя Лісовська.

    5. *Анна Ярославівна;

    100.Використовуючи малюнок №86, визначте хто зображений на світлині?

    1. Володимир Великий;

    2. Ярослав Мудрий;

    3. Святослав Ігорович;

    4. Борис Святославович.

    5. *Володимир Мономах;

    101.Використовуючи малюнок №3, визначте хто зображений на світлині?

    1. Володимир Великий;

    2. Володимир Мономах;

    3. Святослав Ігорович;

    4. Борис Святославович.

    5. *Ярослав Мудрий;

    102.Використовуючи малюнок №2, визначте хто зображений на світлині?

    1. Володимир Мономах;

    2. Ярослав Мудрий;

    3. Святослав Ігорович;

    4. Борис Святославович.

    5. *Володимир Великий;

    103.Використовуючи малюнок №87 визначте, які з 4-х груп скіфських племен: царські, кочові, скіфи-хлібороби, скіфи-орачі вважаються автохтонного походження, нащадками трипільців, протослов'янськими?

    1. Скіфи-орачі;

    2. Царські скіфи;

    3. Скіфи-кочовики;

    4. Скіфи-добиччики.

    5. *Скіфи-хлібороби;

    104.Використовуючи малюнок №87 визначте, які з 4-х груп скіфських племен є найбагатшими?

    1. Скіфи-хлібороби;

    2. Скіфи-орачі;

    3. Скіфи-кочовики;

    4. Скіфи-добиччики.

    5. *Царські скіфи;

    105.Використовуючи малюнок №88 визначте, яка культура позначена на карті?

    1. Слов’янська;

    2. Зарубинецька;

    3. Черняхівська;

    4. Дніпро-донецька.

    5. *Трипільська;

    106.Використовуючи малюнок №89 визначте, до якого періоду кам’яного віку належать зображені артефакти?

    1. Ранній палеоліт;

    2. Середній палеоліт;

    3. Мезоліт;

    4. Неоліт.

    5. *Пізній палеоліт;

    107.Використовуючи малюнок №90 визначте, яка символіка зображена на малюнку?

    1. Символіка Української галицької армії;

    2. Символіка Червоної армії;

    3. Символіка УПА;

    4. Символіка Польської армії крайової.

    5. *Символіка Українських січових стрільців;

    108.Використовуючи малюнок №77 позначте хто позначений на світлині:

    1. Вітовський;

    2. Голубович;

    3. Левицький;

    4. Коновалець.

    5. *Петрушевич;

    109.Використовуючи малюнок №91 позначте прізвище засновника Кирило-Мефодіївського товариства:

    1. Вітовський;

    2. Голубович;

    3. Левицький;

    4. Шевченко.

    5. *Костомаров;

    110.Використовуючи малюнок №92 позначте прізвище засновника теорії українського націоналізму:

    1. Вітовський;

    2. Голубович;

    3. Левицький;

    4. Шевченко.

    5. *Донцов;

    111.Використовуючи малюнок №93 позначте прізвище останнього козацького отамана Запорозької Січі:

    1. Мазепа;

    2. Голубович;

    3. Суворов;

    4. Розумовський.

    5. *Калнишевський;

    112.Використовуючи малюнок №94 позначте прізвище російського полководця, учасника російсько-турецької війни:

    1. Мазепа;

    2. Голубович;

    3. Калнишевський;

    4. Розумовський.

    5. *Суворов;

    113.Використовуючи малюнок №95 позначте російського царя, учасника північної війни з Швецією:

    1. Іван Мазепа;

    2. Олексій Михайлович;

    3. Петро III;

    4. Кирило Розумовський.

    5. *Петро I;

    114.Використовуючи малюнок №100 позначте українського гетьмана, учасника північної війни з Швецією:

    1. Олексій Михайлович;

    2. Петро I;

    3. Петро III;

    4. Кирило Розумовський.

    5. *Іван Мазепа;

    115.Використовуючи малюнок №71 позначте прізвище українського гетьмана, Президента Російської академії наук у Петербурзі:

    1. Іван Мазепа;

    2. Олексій Михайлович;

    3. Петро I;

    4. Петро III;

    5. *Кирило Розумовський.

    116.Використовуючи малюнок №27 позначте прізвище українського історика, Президента УНР:

    1. Симон Петлюра

    2. Володимир Винниченко;

    3. Сергій Єфремов;

    4. Дмитро Донцов.

    5. *Михайло Грушевський

    117.Використовуючи малюнок №96 позначте який замок XVI ст. зображено на малюнку?

    1. Олеський замок;

    2. Підгірський замок;

    3. Замок князів Потоцьких у Львові;

    4. Замок князів Вишневецьких в Збаражі.

    5. *Замок князів Синявських в Бережанах;

    118.Використовуючи малюнок №97 позначте подію яка зображена на світлині:

    1. Зборівська битва;

    2. Битва під Батогом;

    3. Битва під Корсунем;

    4. Битва під Берестечком.

    5. *Полтавська битва;

    119.На світлині під №98 зображений полковник козацького війська, який вивів з оточення частину козацького війська в битві під Батогом. Хто зображений на цій світлині?

    1. Іван Золотаренко;

    2. Богдан Хмельницький;

    3. Яким Сомко;

    4. Павло Тетеря.

    5. *Іван Богун;

    120.На світлині під №99 зображений український політичний діяч, шістидесятник, один із засновників та керівник Народного Руху України в 90-х рр. XX ст., герой України. Хто зображений на світлині?

    1. Степан Хмара;

    2. Василь Стус;

    3. Василь Симоненко;

    4. Богдан Горинь.

    5. *В’ячеслав Чорновіл;



  • << предыдущая страница