asyan.org
добавить свой файл
1 2
%Канал: ICTV

%Програма: Факти тижня

%Дата виходу: 10.06.2012

%Час виходу: 18:45

%Заголовок: В Україні та Польщі стартував чемпіонат з футболу Євро-2012

%Текст: СТУДІЯ: У студії – Оксана СОКОЛОВА. Ну що, почалося! Цього тижня в Україні та Польщі стартував чемпіонат з футболу Євро-2012. Я пам’ятаю випуск новин 5 років тому, коли ми показували ось ці кадри: Мішель Платіні витягає табличку з написом "Poland-Ukraine" – і наша делегація просто шаленіє від радості. Тоді здавалося – де ще той 2012-й? Але час пролетів миттєво. Цього тижня Мішель Платіні сказав, що Україна зробила крок на 30 років уперед. Він особисто бачив усі наші перипетії на шляху підготовки до Євро. Неодноразово втручався сам, коли ми були на межі втрати чемпіонату. Цього тижня "час Ч" настав.
РЕПОРТАЖ: Автор: Микола ТЕРЕЛЬОВ. Родоначальники футболу і помаранчеве нашестя з країни тюльпанів, наші північні і західні сусіди. Вболівальники креслять Україною просто-таки дивні маршрути. Російські ультрас з Новосибірська приїхали до Києва, аби побачити у Львові збірну Німеччини, тоді як збірна Росія всі матчу групового етапу проведе у Польщі. А за кого приїхали вболівати ось ці бразильці – схоже, не знають і вони самі. Частина голландців одразу осіла в Харкові, інша поїхала транзитом через Київ.
СИНХРОН: Вболівальник: "Старі радянські будинки, навіть кращі, ніж у нас у Голландії, плюс собори, Андріївський – чудово".
РЕПОРТАЖ: Роб і Стен мали лише кілька годин, аби пройтися столичною фан-зоною. Вночі у них експрес до Харкова на перший матч своєї збірної проти данців. У шведському кутку в передчутті матчу-відкриття – справжній інтернаціонал: бармени шведські, пиво данське, публіка переважно українська.
СИНХРОН: Бармен: "Ось там, наприкінці цього ряду, сидить пара наших співвітчизників. Усі інші – тутешні".
РЕПОРТАЖ: Поодинокі шведи вже в суботу отримали з батьківщини солідне поповнення. На основний десант очікують уже сьогодні вночі – за добу до матчу з українцями.
СИНХРОН: Стейн, шведський уболівальник: "Зараз маємо близько 600 шведів у таборі. Основна маса підтягнеться ближче до понеділка. В сумі нас буде ніяк не менше 15 тисяч".
РЕПОРТАЖ: Наметове містечко на Трухановому острові вже здалося шведським редутам. Вікінги одразу закатали рукави і стали до роботи. – виправляти недоліки. Грішили на туалети, а вони виявилися чи не головним досягненням нашої інженерної думки.
СИНХРОН: Шведський уболівальник: "З туалетами все гаразд, вони навіть кращі за середньо фестивальний рівень, себто той, який надають в Європі на будь-якому музичному фесті. Утім є проблеми з гарячою водою та з електроенергією".
РЕПОРТАЖ: Про повну готовність рапортували і в Донецьку. Тут звели навіть кращий кемпінг, для англійців.
СИНХРОН: Чоловік: "Всё есть: свет, WI-Fi, туалет, душ – все удобства".
РЕПОРТАЖ: Та від таких "удобств" фанати випали в осад. У британців з Україною відносини не склалися з самого початку. Збірна щоразу літатиме до Донецька та Києва зі своєї краківської резиденції. Фанати теж суттєво обмежили свою присутність на Євро.
СИНХРОН: Вболівальник: "Не думаю, що нас буде більше 3 тисяч. На багатьох дуже подіяв чорний піар".
РЕПОРТАЖ: Чи-то справді лякальки ВВС спрацювали…
СИНХРОН: Сол КЕМПБЕЛЛ: "Залишайтеся вдома, адже може статися, що ви повернетеся звідти у труні".
РЕПОРТАЖ: …чи справа у тотальній зневірі бритів у власній команді. Навіть молитви щойно зведеній статуї тренера Роя Ходжсона не допомагають.
СИНХРОН: Джек, англійський уболівальник: "У нас ніколи за 20 років не було такої слабкої збірної. Вперше приїхали без жодної надії, просто повболівати. Ті хлопці, які лишилися в Англії, ще пожалкують, що не приїхали до України. Тут чудово".
РЕПОРТАЖ: Українські кордони вже перетнули понад 20 тисяч фанатів. Очкують у 30 разів більше. Аншлагом уже стартували Львів та Харків. Завтра приєднаються Донецьк та Київ, хоча усушки та утруски біля головної арени Євро тривають і досі. У Польщі теж все майже з коліс. У Варшаві про себе несподівано нагадали підрядники – їм начебто не доплатили 2 мільйони євро за зведення стадіону. У Вроцлаві одразу ж перевірили готовність польських служб безпеки – російські фанати побилися з польськими стюардами. "Бориспіль" не пройшов перший тест на готовність транспорту. Через затримку літака близько 200 вболівальників так і не встигли до Варшави на матч-відкриття. Та перший млинець все одно не став глевким, про що і відрапортував президент УЄФА Мішель Платіні.
СИНХРОН: Мішель ПЛАТАНІ, президент УЄФА: "Україна зробила величезний крок уперед, десь на 30 років. Причому Україні було набагато складніше, аніж Польщі, яка є частиною Євросоюзу".
РЕПОРТАЖ: Президент України і на "Народовий" стадіон у Варшаві встиг на відкриття турніру, і до табору національної збірної – став 12 гравцем нашої dream team. Футболку з таким номером Віктору Янукович вручив Андрій Шевченко. Президент побажав команді віри у власні сили і пообіцяв тримати за неї кулаки.
СИНХРОН: Віктор ЯНУКОВИЧ, Президент України: "Есть та часть болельщиков в Украине, я вам скажу – большая часть болельщиков, кто верит в это, верит в том, что вы сделаете невозможное".
РЕПОРТАЖ: Букмекери на Україну не ставлять. У фіналі бачать німців і іспанців. У вболівальників віри більше, але оптимізм стриманий.
РЕПОРТАЖ: СТЕНДАП: Кажуть, що київською фан-зоною блукає єдиний в світі український фанат, який достеменно знає, що саме збірна України переможе на домашньому Євро.
СИНХРОН: Кореспондент: Вибачте, будь ласка, а хто переможе на домашньому Євро?
СИНХРОН: Вболівальник: "Німці".
РЕПОРТАЖ: СТЕНДАП: Але це не він.
РЕПОРТАЖ: Перший крок до здійснення прогнозу випадкового оракула збірна Німеччини вже зробила, перемігши непоступливих португальців 1:0. Інші оракули – офіційні – виявилися не менш вправні. Харківський тхір був безжальний до інших фаворитів, голландців. Помаранчеві влаштували безпрецедентну ходу вулицями Харкова, та 11 данців все одно виявилися кращими за 11 "летючих голландців". Віщун київський – хряк Фунтик – вподобав їжу з російським прапором і тим самим надихнув дружину Діка Адвоката на розгром чехів. Чи привабить оракулів наш жовто-блакитний і чи призведе це до омріяної перемоги над шведами – дізнаємось уже завтра.


%Заголовок: Гість програми – Борис Колесніков, віце-прем’єр-міністр України, міністр інфраструктури

%Текст: СТУДІЯ: Підготовка до цього футбольного чемпіонату давалася Україні непросто. Взагалі я думаю, що в нас були лише дві людини, які вірили, що Євро в Україні буде: це президент УЄФА Мішель Платіні і віце-прем’єр-міністр України Борис Колесніков. Сьогодні Борис Вікторович у студії "Фактів тижня". Добрий вечір!
СТУДІЯ: Борис КОЛЕСНІКОВ, віце-прем’єр-міністр України, міністр інфраструктури: "Добрый вечер! У нас ещё был один человек, который несомненно верил – это Президент нашей страны Виктор Янукович. Если б он не верил и не помогал нам готовиться к чемпионату – не получилось бы ничего".
СТУДІЯ: Оксана СОКОЛОВА: Ми бачили на трансляції нашого Президента і Президента Польщі на відкритті у Варшаві. Взагалі ваше враження від відкриття скажіть.
СТУДІЯ: Борис КОЛЕСНІКОВ: "Открытие хорошее, оно вполне европейское – в принципе, до 20 минут. И нужно понимать, что открытие и закрытие чемпионатов, они более сжаты, там нет такого пафоса, потому что надо играть".
СТУДІЯ: Оксана СОКОЛОВА: Я прекрасний коментар почула з цього приводу, що відкриття – це аперитив до головного банкету, головний банкет – це, власне кажучи, матчі.
СТУДІЯ: Борис КОЛЕСНІКОВ: "Да, да, да".
СТУДІЯ: Оксана СОКОЛОВА: Там напередодні була під загрозою навіть зриву відкриття у Варшаві, оскільки будівельники пікетували стадіон. Як ця ситуація вирішилася?
СТУДІЯ: Борис КОЛЕСНІКОВ: "Я думаю, заказчик пошел навстречу, выяснил все моменты и ситуация благополучно разрешилась. Чемпионат открыт, первый матч сыгран. Такой напряженный, все в восторге: и комментаторы, и зрители. Тут такая интрига, ничья, хотя могли и поляки выиграть с хорошим перевесом, и греки после того, как судья назначил пенальти, удалил польского вратаря, тоже могли выиграть. Вообще стопроцентные шансы".
СТУДІЯ: Оксана СОКОЛОВА: А ви за кого вболівали?
СТУДІЯ: Борис КОЛЕСНІКОВ: "Вы знаете, я не могу сказать, что я за кого-то из них болел не потому, что я хочу из дипломатии сказать "за красивый футбол". Я думаю, это сборные, как говорится, как Ринат Ахметов говорит, не моей мечты сборные. Поэтому я смотрел просто за хорошей игрой и хорошей атмосферой на стадионе".
СТУДІЯ: Оксана СОКОЛОВА: В Україні так само перед відкриттям виникали і протести, були будівельники, що казали, що з ними не розрахувалися".
СТУДІЯ: Борис КОЛЕСНІКОВ: "У меня кроме журналистов о нерасчетах с кем-то вообще никто не спрашивал. Говорили, звонили из Kyiv Post: "Вот там им заплатили или не заплатили?" Я говорю: послушайте, я разговариваю только с офиц… Есть жалоба? Давайте. Кому-то платят наличными и не платят налоги? Давайте жалобу. То есть на словах говорить можно насочинять чего угодно. То есть у нас не было таких случаев, чтобы были какие-то серьезные задержки по выплате заработных плат. Ни разу".
СТУДІЯ: Оксана СОКОЛОВА: Платіні сказав цього тижня, що Україна зробила крок на 30 років уперед.
СТУДІЯ: Борис КОЛЕСНІКОВ: "Я бы сказал, что Украина догнала 25-27 лет, которые прошли с началом горбачёвской перестройки. Вот эта вот эпоха застоя, она преодолена. Мы не можем сказать, что мы обогнали кого-то. Это будет самоуверенно и глупо звучать. Но мы догнали. Мы построили международные аэропорты, бизнес построил замечательные гостиницы. Теперь задача бизнеса и власти – наполнять эти гостиницы постоянно. То есть украинское правительство, Президент должны помочь бизнесу, чтобы Украина стала центром внимания: внимания делового, внимания туристического. По двум городам – Киеву и Львову – я не вижу никаких проблем с заполняемостью. И бюджетные авиалинии, которые будут развиваться с каждым днём все больше и больше… Вот на прошлой неделе, вернее, даже на этой неделе начала летать норвежская авиакомпания, её торжественно встречали в "Борисполе". То есть law cost выросли за полтора года, по сути дела, почти в 2,5 раза. То есть Киев, Львов не обсуждается – будут успешными туристическими центрами. Донецк и Харьков – больше, наверное, деловой туризм. Нужно строить выставочные комплексы, делать, как говорится, побольше событий, которые привлекут мировое внимание".
СТУДІЯ: Оксана СОКОЛОВА: Якщо говорити про питання, якою ціною нам це все далося?
СТУДІЯ: Борис КОЛЕСНІКОВ: "Ценой? Я не скажу, что это очень дёшево. И когда вы строите за 2 года, за полтора года, особенно по стадионам были жёсткие требования – открыть их осенью прошлого года, поэтому я, пользуясь случаем, я давно не был на ICTV, приношу извинения всем зрителям, которые побывали на открытии и, возможно, почувствовали определённые неудобства. Но мы не могли их сдать позже, потому что это были жёсткие требования УЕФА. Очень тяжело и недёшево строить за 1,5-2 года то, что можно было построить за 5 лет. В этом есть проблема. Я уже говорил о том, что общая цена чемпионата для государства – 5 миллиардов долларов, то есть 40 миллиардов гривен, из которых около 30 уже оплачено, остальные по мере готовности будут оплачены".
СТУДІЯ: Оксана СОКОЛОВА: Що, ви сподіваєтесь, нам принесе Євро? Власне кажучи, може якийсь відсоток все-таки відбитися? Ми мріяли про великі гроші…
СТУДІЯ: Борис КОЛЕСНІКОВ: "Послушайте, что значит мы мечтали о больших деньгах? Если бы аэропорты строились и окупались за 3 недели, тогда б их строили вместо автобусных остановок. Если вы разделите, что полоса эксплуатируется 75 лет без ремонта, кроме технических – освещения и всего остального, а аэропорт, терминал – минимум 30 лет, и разделите это на 3 недели, то конечно, эти деньги вернутся за эти 3 недели, даже в большем объеме. Украина получит до полутора миллиардов долларов выручки, я имею в виду отели, фаст-фуды, классические рестораны. То есть украинский малый бизнес получит нормальный заработок. Важно сохранить динамику. Поэтому мы готовы помогать всем туристическим агентствам, вплоть до освобождения их от налога на прибыль, чтобы они приглашали туристов. Но мы будем готовы помогать, когда мы увидим во всех агентствах мира Киев – столько-то, доступно и большие продажи".
СТУДІЯ: Оксана СОКОЛОВА: Як ви думаєте, ті сюжети, які вийшли сьогодні на Заході, антиреклама, яка з’явилася, вона вплине сьогодні на настрій уболівальників?
СТУДІЯ: Борис КОЛЕСНІКОВ: "Я вам скажу, что за вчерашние сутки границу пересекли… Я не должен об этом говорить, я скажу об этом в конце чемпионата. За вчерашние сутки границу пересекли 240 тысяч человек при обычном посещении где-то 130-150 тысяч. То есть, мы подведём итоги по итогам чемпионата. Определённые круги в Германии с самого первого дня надеялись, что мы это провалим, и у них абсолютно всё готов. Я подчёркиваю, что это не позиция немецкого правительства или каких-то официальных властей, это позиция отдельных бизнес-кругов. С самого первого дня они шли на провокации. Поэтому и там создали такую атмосферу".
СТУДІЯ: Оксана СОКОЛОВА: Тобто це питання політичної конкуренції просто?
СТУДІЯ: Борис КОЛЕСНІКОВ: "Это уже бизнес-конкуренция, это не только политическая конкуренция. Тут страна… Одно из западных изданий вчера написало, что "Восточная красавица просыпается", основываясь на мнении своих фанов во Львове. Так что это прямая конкуренция, и именно в бизнесе".
СТУДІЯ: Оксана СОКОЛОВА: Я насамкінець хотіла повернутися до теми команди вашої мрії. За кого ви вболіватимете?
СТУДІЯ: Борис КОЛЕСНІКОВ: "Болеть, конечно, я буду за сборную Украины. Что нужно сейчас от всех украинцев – это поддержать свою команду и давить на соперника. Все через это прошли, другого рецепта нет. Я хочу на футбол со второго класса, на стадион, то есть практически 40 лет, даже немножко больше. Нужно давить, то есть в каждом окне украинском должен быть украинский флаг, на машинах уже много достаточно флагов. Но, я думаю, к матчу на следующей неделе их добавится значительно. Вот это давление. И поддержка, конечно. Все должны прийти на стадион".
СТУДІЯ: Оксана СОКОЛОВА: В Кабміні робляться ставки між міністрами, хто виграє взагалі чемпіонат?
СТУДІЯ: Борис КОЛЕСНІКОВ: "Нет. Я думаю, министрам есть чем заниматься более полезным, чем делать ставки. Может, только в частном порядке. Давайте сконцентрируемся на приёме гостей, покажем нашу страну – и всё к нам вернется".
СТУДІЯ: Оксана СОКОЛОВА: Я вам дуже дякую, що ви знайшли для нас час.
СТУДІЯ: Борис КОЛЕСНІКОВ: "Спасибо".


%Заголовок: Рейтинг подій тижня

%Текст: СТУДІЯ: На тих, хто таки доїде до України на Євро, чекає ще один сюрприз. Цього тижня фонд Олени Пінчук "АнтиСНІД" оголосив сенсаційну новину: за день до футбольного матчу чемпіонату, 30 червня на Майдані Незалежності у Києві відбудеться грандіозний благодійний концерт світових легенд Елтона Джона та гурту Queen. Він буде присвячений боротьбі зі СНІДом і проходитиме під гаслом "Твоє життя – не гра". Ця та інші події тижня – далі у рейтингу, який склав Руслан Тарасов.
РЕПОРТАЖ: Автор: Руслан ТАРАСОВ. Сер Елтон Джон і легендарні "квіни" знову їдуть до Києва. Смерчі і зливи накрили кілька областей України. Наших у Лівії засудили до 10 років тюрми. У столиці відкрили перший вертодром. Росіяни переграли український гімн. Гарячі теми тижня. Чемпіонська збірна Великобританії – у Києві. Напередодні фіналу Євро-2012 на Майдані Незалежності зіграють легендарні британські музиканти. Елтон Джон і гурт Queen на запрошення фонду Олени Пінчук "АнтиСНІД" приїдуть до столиці і 30 червня дадуть грандіозний доброчинний концерт.
СИНХРОН: Олена ПІНЧУК, засновниця благодійного фонду "АнтиСНІД": "Я всех вас жду здесь для того, чтобы вместе со всемирно известными рок-звёздами сказать: футбол – это игра миллионов, твоя жизнь – это не игра. Остановим СПИД вместе".
РЕПОРТАЖ: Сер Елтон Джон в Україні виступатиме не вперше. 2007-го легендарний співак та композитор зібрав на Майдані Незалежності майже 200 тисяч шанувальників. Гурт Queen теж уже відвідував Україну на запрошення фонду "АнтиСНІД". 350 тисяч харків’ян і гостей зі всього світу співали разом з Фредді Меркюрі і легендарними "квінами". Цього разу незабутні хіти сера Елтона і гурту Queen звучатимуть понад 4 години. Музиканти на благодійному концерті гратимуть безкоштовно.
РЕПОРТАЖ: Негода тестує Україну. Смерчі, град, зливи. Традиційно київські водостоки випробовування великою водою не витримали. Сильна злива затопило чимало столичних вулиць. Дісталося і метрополітену. На станції "Вирлиця" замість сходів – каскадний фонтан. Шквальний вітер валив дерева. Очевидці кажуть: було схоже на сцені зі стародавніх міфів.
СИНХРОН: Світлана ТКАЧЕНКО, киянка: "Как будто кто-то брал, чья-то такая рука и бросала эти потоки воды на эти деревья".
РЕПОРТАЖ: Є пошкоджені машини, 5 постраждалих киян – у лікарні. Комунальникам, яким через єврочемпіонат і так є чим зайнятися, буревій підкинув ще більше роботи.
СИНХРОН: Олександр КУШНАРИК, працівник "Київміськзеленбуду": "Ви ж бачите, що робиться. Це ж пеньки зараз надо з коренем, їх надо трактором викорчовувати і забирати ж надо десь".
РЕПОРТАЖ: Поки Київ тонув, Чернігівщину засипало градом та зривало дахи. Постраждало 140 будинків. Тут та на Луганщині через негоду знеструмило декілька сіл. А в самому Луганську від сильного вітру постраждало немовля.
СИНХРОН: Ольга МАКСИМЧУК, постраждала: "На нас дерево упало. Ничего не помню. Потом, когда всё стихло, из-под деревьев вылезла, старшего сына нашли, потом вместе стали искать младшего. Долго не могли найти. Уже по крику в другой стороне совсем нашли".
РЕПОРТАЖ: На Закарпатті блискавкою вбило чоловіка, який говорив на дворі мобільному телефону. Через зливи тут вийшли з берегів річки. Але, на щастя, вода не прорвала високих дамб. Синоптики кажуть: розслаблятися рано – дощитиме в Україні ще принаймні тиждень.
СИНХРОН: Суддя: "Визнаються посібниками режиму диктатора Муаммара Каддафі".
РЕПОРТАЖ: Військовий суд Тріполі таки засудив українців, білорусів та росіян за підсобництво режиму Каддафі. Чоловікам по 10 років доведеться провести у лівійській тюрмі. Найбільше не пощастило громадянину Росії – він отримав найсуворіше покарання – довічне ув’язнення. Полонені працювали у лівійсько-російській нафтовій компанії, але революційна лівійська влада наполягає: українці ремонтували зенітно-ракетні установки, якими армія полковника Муаммара Каддафі планувала збивати літаки НАТО. Жодного літака коаліції в Лівії не збили, а українських бранців прирівняли до вбивць. Міністерство закордонних прав назвало вирок несправедливим, а послу Лівії в Україні виказали жорсткий ультиматум.
СИНХРОН: Олег ВОЛОШИН, директор департаменту інформаційної політики МЗС: "Від ставлення до наших громадян буде залежати майбутнє відносин України з Лівією".
РЕПОРТАЖ: Українському зовнішньополітичному відомству вже вдалося звільнити двох полонених: кухаря Максима Шадрова та його дружину Ольгу. Вони повернулися до Одеси. Хоч Максим називає себе кухарем, чоловік не так давно видалив з власної сторінки у соціальній мережі ось ці фото, де він позує зі зброєю. До речі, саме батько Максима – громадянин Росії Олександр Шадров – привіз групу людей, яку засудили, до Лівії, і він же дав неоднозначні покази під час допиту повстанців.
СИНХРОН: Олег ВОЛОШИН, директор департаменту інформаційної політики МЗС: "Для нас ключовий удар був, коли керівник групи, громадянин Росії, каже: "Я привіз людей ремонтувати техніку". Далі розповідати, що ми тут нафтою займаємося, просто стає вже несерйозно".
РЕПОРТАЖ: Але і у такому разі говорити про злочин не доводиться. Ремонтувати техніку чоловіки могли за контрактом. Наразі українські дипломати готують апеляцію на прийняте рішення.
РЕПОРТАЖ: У Києві відкрили вертодром "Дніпро-1". Надсучасний майданчик може одночасно приймати і відправляти два гелікоптери класу Мі-8. Будували центр адміністративно-ділової авіації начебто для перших осіб країни, а використовувати обіцяють на благо киян. Ось рятувальники відпрацьовують надзвичайну ситуацію – відправляють гелікоптером до лікарні хворого.
СИНХРОН: Василь КВАШУК, заступник міністра з питань надзвичайних ситуацій: "Площадку ми можемо використовувати завжди, в будь-який час при виникненні надзвичайної ситуації або при необхідності".
РЕПОРТАЖ: Зможуть використовувати цей об’єкт і VIP-клієнти, які мають власник гелікоптер. Щоправда, не безкоштовно. За зліт та посадку з чиновників братимуть небагато – близько 100 гривень. А от оренда 6-місного вертольоту на 1 годину коштуватиме більше 20 тисяч гривень.
РЕПОРТАЖ: Ще не вмерла Україна, а пісня вже російська народна. Скандальними виявилися гастролі у столиці знаменитого Кубанського козачого хору. Під час концерту на святкуванні Дня Росії у лаврі вони начебто назвали наш гімн російським народним. Щоправда, запису, де б нашу "славу і волю" приватизували росіяни, немає. Музичний скандал підняв до четвертої октави народний депутат Сергій Соболєв. На самому святкуванні, каже, не був, а про зневажливе ставлення до гімну в деталях розповіли колеги.
СИНХРОН: Сергій СОБОЛЄВ, народний депутат України: "Жодного офіційного повідомлення, реакції, протестів з боку офіційних українських влад не було взагалі. Більше того, всі продовжували їсти, сидіти, пити".
РЕПОРТАЖ: Нічого ворожого у співах кубанського хору не почув міністр закордонних справ. Він особисто припускає, що вірш поета Петра Чубинського "Ще не вмерла Україна", написаний у 1862 році, цілком міг бути написаний раніше, народом.
СИНХРОН: Костянтин ГРИЩЕНКО, міністр закордонних справ України: "Як мені пояснили, це пісня, яка існувала до того, як вона стала національним гімном нашої держави".
РЕПОРТАЖ: Спікер Верховної Ради Володимир Литвин, який був на святкуванні Дня Росії, взагалі зі сцени чув "Розпрягайте, хлопці, коней", а російським народним назвали не гімн України, а Кубанський козачий хор.
СИНХРОН: Володимир ЛИТВИН, Голова Верховної Ради України: "Спочатку виконали "Розпрягайте, хлопці, коней", а потім сказали, що це народний Кубанський хор виконав, який несе і тримає батьківські корені, і ці корені вітчизни. Треба було аплодувати".
РЕПОРТАЖ: Сам скандал, схоже, зійшов, як роса на сонці. Хоча осад залишився.
следующая страница >>