asyan.org
добавить свой файл
1
.

8. Поради щодо добре налагодженої діяльності РЗЦ

 

Поряд з Рухами Заснування Церков нам слід ознайомитися з таким явищем, яке можна назвати "загрозою втрати". За своїми ознаками воно дуже близьке до розглянутих нами Рухів, але все-таки позбавлене деяких важливих компонентів і може вилитися в недорозвинений рух.

Прикладом такого є група турецьких мусульман, які за останні п’ять років десятками тисяч наверсталися до Христа. Ще до 1992 року серед 7 млн. населення було не більше 50 віруючих. З 1989 р. серед цього народу розпочалась впроваджуватися стратегія, основана на молитві, євангелізмі та церковному служінні. Спочатку робота велася дуже повільно, але на кінець 1995 р. почалось навернення людей до Христа. В кінці наступного року, як інформували місцеві церкви, прийняло хрещення більше 15 000 цих турецьких мусульман.

 Сьогодні навернення нових віруючих дещо сповільнилось, але в деяких місцях існують випадки навернення від 20 000 до 30 000 дорослих людей. Причиною для непокоєння є те, що для асимілювання такого росту існує нестача нових церковних утворень. Зі збільшенням числа навернень не спостерігається збільшення кількості новозапочаткованих церков, породжуючи загрозу залишити тисячі безпритульних жертв напризволяще.

Можливо ще не пізно застосувати місіонерам у цій країні стратегію заснування та репродукування місцевих церковних відгалужень та осередків. Навчаючи нових віруючих створенню нових общин, можна, таки чином, врятувати місцевий рух.

Подібна ситуація мала місце серед мусульман в Африці. В результаті поширення Євангельської вістки засобом трансляціях по радіо та телебаченню, згідно отриманих повідомлень, 15 000 мусульман навернулись у християнство. Але, незважаючи на такі підбадьорливі новини, в районі існує лише 30 церков. Поки не буде запроваджено більш ефективна модель репродукування місцевих церков, ймовірний початок втрати великої кількості новонавернених віруючих.

Простіші випадки "загрози втрати" можуть мати місце в тих місцях планети, де місіонери пережили явище стриманого зростання, коли існувала можливість максимального зростання кількості церков. В таких випадках місіонери протягом довгих десятиліть старанно євангелізували населення, серед якого працювали, та засновували нові церкви. Люди все-таки приймають Євангеліє, а Царство Боже потрохи росте. Але коли церква росте постійно, це набагато корисніше. Як бачимо, це явище не можна сплутати з Рухом Заснування Церков. При такому церковному рості започаткована церква не здатна збільшити навіть кількість власних членів.

То ж чи можливе поширення Руху Заснування Церков за таких умов? Напевно, це може знати лише один Бог, але практики РЗЦ вважають, що можливе застосування певних успішних кроків, які могли б підняти Рух Заснування Церков на вершину діяльності. В певних випадках період визрівання ідеї заснування церкви тягнеться надто довго. Тоді повинні існувати можливості скорочення циклу щодо репродукування церков. Наводимо декілька порад, які можуть пришвидшити процес:

Якщо ви застосовуєте хронологію оповідань для ілюстрування Євангелія, пам'ятайте, що розповідь – лише метод. І його можна пристосовувати та змінювати. Застосовуйте не більше п'яти – десяти історій, здійснюючи короткий огляд Біблії та підходячи до детальнішої зупинки на Євангелії, а згода і до заклику. З метою конкретнішого вивчення Біблійних історій та подій Євангелія ви можете застосовувати довший, триваліший екскурс в Біблію.

Але можливо також застосувати і скорочений підхід до тактики оповідання. Дехто з оповідачів витрачає близько 110 тижнів для опрацювання Біблії, починаючи від створення до закінчення світу. Тож яку скорочення можна застосувати: вибираючи певні оповіді чи застосовуючи короткий їх огляд? Ймовірно, що підходять обидва методи. А це може скоротити час, необхідний для започаткування церкви з двох років до кількох тижнів!

Таким самим чином можливо перетворити 12-ти тижневий курс вивчення Біблії на 12-ти денний. Вам уже відомо, як це робиться. Запам'ятайте, що швидкість відтворення є однією з універсальних ознак Руху Заснування Церков. Не йдіть шляхом припущення, що велика кількість веде до зниження якості. Вираз "чим повільніше, тим краще" не завжди відповідає дійсності.

Можливо також прискорити розмноження церков, поклавши надії на майбутнє серед новонавернених віруючих, а також їх відповідальність щодо створення церков. В діяльності Руху Заснування Церков розвиток учнівства та підготовки лідерів на місці має набагато прогресивніший потенціал, ніж звичайне лінійне поетапне навчання, яке має пройти особистість, перш ніж самостійно приступить до діяльності заснування нових церков. Пригадуєте той факт, коли під час діяльності руху один віруючий протягом одного-єдиного року започаткував 42 церкви? Ніхто ж йому не говорив, що він був надто недосвідчений духовно, щоб приступати до такої справи!

І нарешті, місіонери можуть опинитися в таких обставинах, які не мають жодної з ознак, що характеризують потенціал Руху Заснування Церков. Що робити тоді?

Більшість факторів, що сприяють або перешкоджають діяльності Рухів, потребують для свого розвитку чи зміни не один рік. Іграшковий човник, що плаває на поверхні ставка, обов'язково потоне, якщо в нього покласти такий тягар, який він не в силах витримати. Так само і Рух Заснування Церков. Наполегливо працюючи та додаючи ті елементи, що сприяють його розвитку, та прибираючи з шляху перешкоди, одного дня ми зможемо знешкодити ту критичну масу, яка заважає перетворити важке, сухе, неплодовите поле на динамічний Рух Заснування Церков.

Початковим пунктом для цих змін є духовне відродження, гаряче прагнення в серці кожного місіонера побачити, що всі люди на землі знайшли спасаючи віру в Ісуса. І лише коли прагнення наші живі, а Рух Заснування Церков постійно перебуває в наших думках, тоді в нас живе і бажання будь-що досягти поставленої мети.