asyan.org
добавить свой файл
1
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПРАВА
кафедра гуманітарних наук


Предмет: Сучасні інформаційні технології

Доповідь: Правові основи підключення до мережі інтернет, права і обов’язки сторін.

Готували:

студенти ІІ курсу групи МП – 21

Племянніков Богдан Дементійович

Кругляков Павло Дмитрович
Прийняв:

Ткач А.І

«Київ – 2011»

План:


Вступ.

 1. Технічна підтримка користувачів

 2. Умови оплати і типи доступу в Internet

 3. Види наданих послуг

 4. Права та обов’язки сторін

Висновок.

Список літератури.


Вступ:


В сучасному світі незнання своїх прав, це дуже велика помилка для кожного хто ставав учасником відносин Провайдер – користувач (послугами, котрі надає провайдер

н/д:

Надання послуги підключення до мережі інтернет, в основі якої лежить укладений договір про підключення до мережі інтернет, в якому визначені права та обов’язки сторін – учасників договору про підключення, а також всі основні характеристики послуги, що надається в порядку:

« Провайдер – user»

Саме в цій темі я розповім про Права та обов’язки сторін учасників договору, а також надам короткої характеристики щодо підключення до мережі інтернет.

^
1. Технічна підтримка користувачів


Коли ви починаєте вивчати яку-небудь нову справу, у процесі роботи звичайно виникають питання. Тут вам допоможе служба технічної підтримки.

Служби підтримки відрізняються друг від друга режимом роботи: деякі працюють цілодобово сім днів у тиждень (їх, на жаль, не багато), більшість же доступна тільки протягом робочого дня. Також відрізняється і якість рекомендацій, пропонованих вам. Перевірити, як працює служба підтримки користувачів, важко, оскільки необхідно задавати конкретні питання по конкретному з'єднанню (утім, це можливо при тестовому підключенні).
^

2. Умови оплати і типи доступу в Internet


Можливі кілька типів оплати. Перший, найпоширеніший погодинний; ви оплачуєте щогодини, проведеній у мережі. Вартість нічних і денних годин може бути неоднакова. Так, наприклад, працюючи вночі, ви можете заощадити і заплатити за годину підключення меншу суму, ніж удень. Цей тип оплати варто використовувати, якщо ви працюєте з Internet не занадто часто.

Другий тип - це плата за необмежений доступ. Ви вносите зазначену суму раз на місяць і одержуєте можливість протягом цього періоду користатися мережею без всяких обмежень. Надзвичайно зручний вид доступу, якщо ви збираєтеся проводити в Internet багато часу. Але тут існує "підводний камінь", про який знають деякі користувачі: мова йде про примусове відключення комп'ютера від мережі при заповненні 100% вхідних мереж. Провайдери не афішують дану особливість, але практика показує, що в цьому випадку відключення від мережі в "годину пік" може відбуватися кожні 10 хвилин. Постарайтеся визначити, чи практикує провайдер, до якого ви звернулися, такий метод роботи при великій завантаженості мереж, і якщо відповідь буде “так”, то, можливо, вам варто пошукати іншого постачальника послуг Internet.

Існує кілька проміжних схем оплати: наприклад, у денний час ви платите за кожну годину, а вночі одержуєте необмежений доступ.

Практично будь-який провайдер дозволяє здійснити перехід з однієї схеми оплати на іншу, і якщо вас перестане влаштовувати погодинна система, то ви зможете скористатися необмеженим доступом.

У великих компаній-постачальників послуг Internet ціна підключення за годину звичайно трохи більше, ніж у маленьких фірмах. Але у велику вартість послуги вкладені витрати фірми на якісні мережі зв'язку, технічну підтримку користувачів і інші сервіси. Не коштує заощаджувати на підключенні, тому що мінімальна вартість означає, як правило, погану якість сервісу, і повсякденна робота (відправлення листів, пошук інформації) вимагає великих тимчасових витрат.
^

3. Види наданих послуг


Практично всі провайдери включають у базовий набір послуг доступ до електронної пошти, WWW, FTP, а також до телеконференцій - для більшості людей, що працюють у Internet, цього досить. Але умови підключення різні. Не всі постачальники послуг Internet дозволяють працювати у термінальному режимі1.

Звичайне підключення проходить по протоколі SLIP (Serial Line Internet Protocol - міжсітьовий протокол для послідовного каналу) чи РРР (Point-to-Point Protocol - протокол "крапка-крапка"). РРР - більш новий протокол, і в даний час він майже витиснув протокол SLIP. Такий тип підключення дозволяє вам використовувати популярні програми для доступу до електронної пошти, телеконференціям і вмісту мережі: графіці, текстам, музиці й ін. При підключенні вашому комп'ютеру виділяється тимчасова цифрова адреса (IP-адреса), що ідентифікує комп'ютер. При наступному підключенні для комп'ютера може бути виділена інша цифрова адреса зі списку доступних. Для доступу до основних служб Internet досить тимчасової адреси. Існують також постійні адреси, необхідні для того, щоб відкрити власний сервер у мережі. Але навіть при використанні тимчасової адреси і відповідних настроювань можна представити свій комп'ютер як сервер на час даного сеансу зв'язку. Єдина незручність полягає в тім, що вам потрібно буде повідомляти свою тимчасову адресу кожному, кому ви хочете надати доступ до свого комп'ютера. При наявності постійної адреси це досить зробити один раз, а при наявності тимчасового - потрібно щораз при підключенні до Internet.

Послуги електронної пошти в більшості випадків безкоштовні, але про усякий випадок довідайтеся, чи є які-небудь обмеження на її використання. Деякі провайдери стягують додаткову плату, якщо розмір пошти перевищує встановлений ліміт.

Поцікавтеся, якого розміру домашню WWW-сторінку ви зможете безкоштовно розмістити на сервері провайдера. Обсяг доступного вам місця повинний бути не менш одного мегабайту. Ця послуга може і не знадобитися вам, тому що найчастіше зручніше розмістити свою сторінку на одному з безкоштовних серверів у мережі і не залежати від провайдеру. 1. Права та обов’язки сторін

(на прикладі ВАТ Укртелеком)
^ ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ СТОРІН

3.1. Укртелеком зобов’язаний:

3.1.1. Надавати замовлені Абонентом Послуги цілодобово 365 (366) днів на рік відповідно до вимог нормативно-правових актів України , актів Укртелекому та умов даного Договору.

3.1.2. Надавати Послуги за встановленими показниками якості відповідно до стандартів та інших нормативних документів, умов Договору.

3.1.3.Надати Абоненту Послугу згідно з конфігурацією, що обрана Абонентом.

3.1.4.За замовленням Абонента надати одну постійну ІР-адресу зі свого провайдерського блоку на платній основі та інші додаткові послуги Інтернет.

3.1.5.Надати Абоненту унікальне вхідне ім’я (логін) та пароль, за яким ідентифікується, активізується Послуга та ведеться облік обсягу наданої йому Послуги.

3.1.6.На вимогу Абонента надавати йому технічні консультації щодо рекомендованого для використання обладнання та програмного забезпечення.

3.1.7.При зверненніАбонента стосовно неотримання Послуги, усувати пошкодження протягом 1 доби з моменту звернення Абонента.

3.1.8.При підключенні Абонента силами Укртелекому встановити PPPoE-драйвер на комп’ютері Абонента та кінцеве обладнання (модем). За замовленням Абонента на платній основі, згідно з діючими тарифами, встановити та/або налагодити (конфігурувати) необхідне програмне забезпечення на комп’ютері (маршрутизаторі) Абонента.

3.1.9. Вести облік обсягу та вартості наданих Абоненту Послуг за кожним видом окремо і забезпечувати достовірність обліку. Зберігати дані обліку наданих Послуг протягом строку позовної давності, визначеного законодавством.

3.1.10. Попереджати Абонента про скорочення переліку або припинення надання Послуг, відключення його кінцевого обладнання у випадках і порядку, передбачених Договором.

3.1.11. Забезпечувати правильність застосування тарифів.

3.1.12. Оприлюднювати в засобах масової інформації, зокрема у мережі Інтернет на сайті Укртелеком, або доводити письмово до відома Споживача відповідну інформацію про зміни Тарифів не пізніше, ніж за 7 календарних днів до їх запровадження.

3.1.13. Вживати відповідно до законодавства заходи із забезпечення таємниці інформації Абонента, отриманої конфіденційної інформації про Абонента (крім інформації, внесеної, за згодою абонента, до баз даних інформаційно-довідкової служби, друкованих телефонних довідників, електронних версій телефонних довідників, в т.ч. розміщених в Інтернет) та про послуги, які він отримав.

3.1.14. Інформувати Абонента не менше ніж за три місяці про припинення діяльності з надання Послуг.

3.1.15. Припинити надання Послуг протягом 30 календарних днів після отримання заяви Абонента про припинення дії Договору.

3.2. Абонентзобов’язаний:

3.2.1. Ознайомитись з Договором, умовами надання обраних Послуг, Тарифами, дотримуватись та виконувати їх вимоги і вимоги нормативно-правових актів у сфері телекомунікацій.

3.2.2. Своєчасно оплачувати Послуги в повному обсязі, відповідно до порядку розрахунків, встановленого Договором та нормативно-правовими актами. У випадку не одержання рахунку, звертатись до Укртелекому для його одержання. Неодержання рахунку не звільняє Абонента від обов’язку оплати Послуг у відповідності з Договором.

3.2.3. Використовувати кінцеве обладнання, на яке видано документ про підтвердження його відповідності вимогам нормативних документів у сфері телекомунікацій. Не допускати використання свого кінцевого обладнання для вчинення протиправних дій або дій, що суперечать інтересам національної безпеки, оборони та охорони правопорядку.

3.2.4. Не допускати дій, що можуть створювати загрозу для безпеки експлуатації телекомунікаційних мереж, підтримки їх цілісності та взаємодії, захисту інформаційної безпеки мереж, електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, ускладнювати чи унеможливлювати надання Послуг іншим споживачам.

3.2.5.У разі припинення дії цього Договору, припинити використання виділеної Укртелекомом ІР-адреси.

3.2.6.Не використовувати IP-адресу, надану Укртелекомом за цим Договором, у протиправних цілях. Не використовувати Послугу для поширення забороненої інформації, а також інформації, яка порушує право інтелектуальної власності. Вживати всіх необхідних заходів щодо безпеки інформації (непоширення спаму), яка передається через мережу Інтернет.

3.2.7.Придбати за свій рахунок сертифіковане обладнання та ліцензоване програмне забезпечення, необхідне для отримання послуги, або взяти в тимчасове користування у Укртелекому кінцеве обладнання. Укртелеком рекомендує перелік типів ADSL-модемів, сертифікованих в Україні та схвалених для експлуатації на абонентських лініях Укртелекому, який розміщений на сайті my.ukrtelecom розділ "ОГО!/Рекомендовані модеми".

3.2.8.Дотримуватися встановлених стандартів щодо використання на мережі власного обладнання, що встановлене в приміщенні Абонента і використовується для надання Послуги.

3.2.9.У разі тимчасового користування обладнанням Укртелекому:

- забезпечити належні умови зберігання та експлуатації переданого обладнання (згідно з інструкцією з експлуатації);

- повернути обладнання у належному та справному стані протягом 7 календарних днів після припинення дії Договору структурному підрозділу філії Укртелекому, який передавав модем у тимчасове користування за актом приймання-передачі обладнання або компенсувати його вартість за ринковою ціною з урахуванням ПДВ та з урахуванням строку його використання на дату припинення дії Договору;

- оплатити вартість переданого у тимчасове користування обладнання, у разі його неповернення, з оформленням заяви про придбання цього обладнання за ринковою ціною на дату оформлення документа про перехід права власності до Абонента; ціна реалізації визначається з урахуванням ПДВ та з урахуванням строку його використання;

- відшкодувати завдані Укртелекому збитки у разі, якщо встановлено факт розкрадання, недостачі, знищення (псування) обладнання, переданого Абоненту у тимчасове користування, і Абонент не здійснив викуп цього обладнання відповідно до абзаців 2 і 3 п. 3.2.9 Договору. Розмір збитків розраховується згідно з Порядком визначення розміру збитків від розкрадання, недостачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 № 116.

3.2.10. Тримати в таємниці всі мережні реквізити (логіни, паролі), виділені Укртелекомом.

3.2.11. Абонент зобов’язаний контролювати та відповідати за роботу кінцевого обладнання (модему), яке без його відома може самостійно встановлювати з’єднання, та у такому випадку оплачувати отримані послуги.

3.2.12. При самостійному підключенні Абонент зобов’язується підключитись до Послуги за вибраним тарифним планом не пізніше, ніж через 10 календарних днів з моменту укладення Договору (або придбання стартового пакету).

3.2.13. Абонент, замовивши Послугу або змінивши її параметри самостійно через Систему самообслуговування, відповідає за оплату Послуги у повному обсязі згідно з фактичним тарифним планом Послуги.

3.2.14. Не рідше ніж 1 раз на місяць відвідувати сайт my.ukrtelecom для ознайомлення з публікаціями Укртелекому щодо нових послуг та тарифів.

3.2.15. Зберігати документи, що пов’язані з оплатою отриманих Послуг протягом 3 (трьох) років з моменту здійснення оплати.

3.2.16. Письмово повідомляти у місячний строк Укртелеком про зміну обов’язкових реквізитів, передбачених у Договорі.

3.2.17. Використовувати Послуги для власних потреб без права перепродажу Послуг іншим особам.

3.2.18. Не розсилати, а також не допускати вчинення іншими особами розсилання Спаму

3.3.   Укртелеком має право:

3.3.1.Вимагати відшкодовування збитків, які виникли в зв’язку з використанням Абонентом несертифікованого обладнання або неліцензійного програмного забезпечення.

3.3.2.У разі неможливості забезпечити Послугу із замовленими параметрами, надати Послугу з максимально можливими параметрами з використанням відповідного тарифного плану.

3.3.3. Самостійно встановлювати та в односторонньому порядку змінювати Тарифи на Послуги, (крім тарифів, які згідно із Законом, підлягають державному регулюванню), шляхом їх оприлюднення в засобах масової інформації та/або у куточках споживачів (покупців) у місцях продажу послуг Укртелеком та/або шляхом розміщення їх на web-сайті Укртелеком за 7 (сім) днів до їх застосування у договірних відносинах з Абонентом.

3.3.4.  Скорочувати перелік або припиняти надання Послуг, попередивши про це Абонента, у випадках та у порядку, передбаченому умовами Договору та чинним законодавством України, зокрема у разі виникнення заборгованості перед Оператором.

3.3.5. Вимагати своєчасної оплати Абонентом Послуг, наданих відповідно до Договору.

3.3.6. Повідомляти Абонента про заборгованість за надані Послуги, в тому числі із застосуванням автоматичних засобів.

3.3.7. Тимчасово припиняти надання Послуг у зв’язку з проведенням профілактичних, ремонтних чи інших робіт. Тимчасове припинення надання Послуг не повинно перевищувати терміни, передбачені нормативно-правовими актами України.

3.3.8. Встановлювати передбачені законодавством тимчасові обмеження щодо надання Послуг у випадку надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану до ліквідації їх наслідків.

3.3.9. За замовленням Абонента надати у тимчасове платне користування кінцеве обладнання (за умови наявності даного обладнання для передачі у тимчасове користування). Обладнання передається Абоненту з підписанням акта передавання-приймання, де вказується його повна специфікація, перелік обладнання (модем, сплітер, блок живлення, телефонний кабель, Ethernet-кабель тощо), балансова вартість та технічний стан.

3.4.Абонент має право:

3.4.1. Обирати вид, кількість, обсяг Послуг, набір послуг, що пропонується Укртелекомом.

3.4.2. Своєчасно отримувати замовлені Послуги встановленої якості.

3.4.3. Отримувати від Укртелекому відомості про Тарифи, використання внесених коштів. Безоплатне отримання від Укртелекому рахунків за отримані Послуги. Безоплатно отримувати за особистим зверненням, з урахуванням технічної можливості обладнання телекомунікаційної мережі, розшифровки нарахованої до оплати суми за надані Послуги тільки за той період, до якого він має претензії.

3.4.4.Відмовитися від Послуги, якщо він не згодний з її новою вартістю, встановленою Укртелекомом самостійно, попередивши про це письмово Укртелеком протягом 10 днів після оприлюднення нових тарифів.

3.4.5.Самостійно змінювати параметри та тарифні плани Послуги через Систему самообслуговування (http://my.ukrtelecom.ua), отримувати інформацію щодо обсягів наданих послуг, статистику з’єднань. Також необхідну інформацію з питань надання Послуг Абонент може отримати, зателефонувавши до Укртелекому за номером 0 800 506 800 (цілодобово, дзвінки з мережі Укртелекому безкоштовно). Новий тарифний план можна обирати за умови закінчення мінімального терміну дії поточного тарифного плану. Система самообслуговування автоматично коригує на веб-сайті перелік доступних Абоненту тарифних планів у залежності від параметрів абонентської лінії.

3.4.6.Змінювати пароль доступу до Послуги та пароль доступу до Системи самообслуговування.

3.4.7. Оскаржувати неправомірні дії Укртелекому шляхом звернення до суду та/або уповноважених державних органів. Інформація щодо адрес та контактних телефонів Національної комісії з питань регулювання зв’язку України, Державної інспекції зв’язку України, Територіального управління із захисту прав споживачів розміщена у куточках споживачів у відділеннях Телекомсервіс та місцях продажу послуг Укртелекому.

3.5. Укртелеком та Абонент мають також інші права і несуть інші обов’язки, передбачені Договором, нормативно-правовими актами України та актами Укртелекому


Висновок:

Як я вже вищезазначив, актуальною проблемою теми, є невиконання умов договору як зі сторони споживача, так і зі сторони надавача послуг (Провайдера).

І очевидним вирішення даної проблеми, є примус 3ї сторони, котра буде слідкувати за виконанням прав та обов’язків, та надання якісного підключення до мережі інтернет. Такою 3ю стороною могла б виступити Держава. Але нажаль на даному етапі розвитку суспільно – правових відносин, це є неможливим, але ми йдемо по правельному шляху.

^ Список літератури: 1. Бартников О.С. - Компьютер для руководителя. - М., 1998г.

 2. Беленький Ю.М. - Microsoft Word 2000 - М.,1999г

 3. сайт компанії ВАТ « Укртелеком»

 4. Визе Монс Word7.0 для WIN (русская версия) Пер. с нем.- М.: Бином.

 5. Гукин Д. - Word для Windows 95 для "чайников". - К.,1996г.

 6. Денисов В. - Word 7.0 с самого начала. - СПб: Питер,1996.

 7. Джонс Э., Саттон Д. - Библия пользователя Microsoft Office Professon для Windows 95 - К., 1996

 8. Ильина М.М. – Работа с Word 7.0 на примерах. – М: Вост.книжн.компан.

 9. Кислоп Б. – Библия пользователя Word – К.: Диалектика, 1996 г.1 Термінальний доступ забезпечує крім з'єднання з Internet ще ряд послуг, наприклад дає можливість запускати програми з вашого комп'ютера на комп'ютері провайдера. Ця особливість зручна для перегляду і видалення поштових повідомлень без завантаження їх на ваш комп'ютер. Але, з іншого боку, деякі поштові програми надають таку можливість і при використанні звичайного підключення.