asyan.org
добавить свой файл
1
1. Рот
Коли ви п’єте алкоголь, рот - це перше, на що він впливає. Алкоголь може ушкодити слинні залози, а також негативно вплинути на здатність розрізнювати смаки. Після випивки запах вашого подиху стає неприємним для оточуючих. Цей запах може зберегтися i на ранок після того, як ви пили.

2. Мозок
Один з наслiдкiв пиття алкоголю це погіршене відчуття своїх можливостей. Алкоголь підсилює почуття свободи, робить вас байдужим, i ви переоцінюєте свої можливості. Він також негативно впливає на вашу пам’ять. Згідно з результатами багатьох досліджень, ваш мозок може бути ушкодженим, якщо ви випиваєте більше 25 порцій алкогольних напоїв* на тиждень протягом тривалого часу. Стає складніше засвоювати нові знання, погіршуються ваші творчі здібності і стає важче засвоювати нові знання. Може дійти до того, що деякі люди зовсім не пам’ятають як потрапили до дому після вечора з випивкою. Це – так званий провал у пам’яті. Це означає, що вони так багато випили, що їх мозок був не в змозі зафіксувати події у пам’яті.

3. Стравохід
Коли ви п’єте, алкоголь потрапляє у шлунок через стравохід.

4. Нирки
Завдання нирок - видаляти з крові рідину та непотрібні речовини. Коли ви п’єте багато алкоголю, ви часто ходите в туалет, тому що алкоголь - це сечогінна речовина. Це означає, що більше рідини видаляється з вашого організму ніж потрапляє усередину. В наслідок цього може виникнути нестача рідини в організмі. Саме тому людям, котрі багато випивали, так сильно хочеться пити на наступний ранок.

^ 5. Підшлункова залоза
Існує така можливість, що зловживання алкоголем впливає на підшлункову залозу. Запалення підшлункової залози дуже небезпечне и дуже-дуже болісне.

6. Шлунок
Внутрішня частина вашого шлунку покрита слизовою оболонкою, що захищає стінку шлунку від гідрохлоридної кислоти. Алкоголь може ушкодити слизову оболонку, і це може закінчитись запаленням.

7. Печінка
Завдання печінки - очищувати кров від таких речовин, як алкоголь, ліки та наркотики. Якщо в вашій крові забагато таких речовин, печінка перевантажується. Печінці необхідно десь півтори годити щоб перетравити одну склянку алкоголю. Цей процес неможливо прискорити; тому чашка кави чи їжа не допоможуть вам скоріше витрізвіти. Якщо за один вечір ви випили 8 порцій алкогольних напоїв, мине 12 годин доки ваш організм повністю позбавиться алкоголю.

^ 8. Тонкий кишечник
Зі шлунку їжа та напої потрапляють до тонкого кишечнику. Інтенсивне вживання алкоголю може викликати запалення слизової оболонки тонкого кишечнику. В результаті може виникнути хронічна діарея.

^ 9. Статеві органи
Завдяки своїм розслаблюючим якостям, алкоголь може позитивно вплинути на гостроту ваших сексуальних відчуттів. З іншого боку, зловживання алкоголем може ушкодити сексуальне функціонування організму, а також привести до небезпечної сексуальної поведінки, що в свою чергу може привести до венеричних захворювань, СНІДу та/або до небажаної вагітності.

^ 10. Нервова система
Тремтіння та дрижання рук - це добре відомі наслідки зловживання алкоголю. Вони є результатом впливу алкоголю на нервову систему.

11. Серце та кровоносні судини
Вживання алкоголю може привести до підвищення тиску і до сердечних порушень. Але ви могли чути, що алкоголь корисний для серця та кровоносних судин. Це правда, але тільки для жінок віком за 40 років і чоловіків після 50 років. І тільки якщо чоловік випиває не більше 2-3 порцій алкоголю на день, а жінка - 1-2 щоденно.

*Використовуючи слова “порція” чи “склянка” алкогольного напою, ми маємо на увазі стандартну склянку пива, вина чи міцного алкоголя, в кажному з яких міститься одинаковий відсоток алкоголю.
Норми безпечного вживання алкоголю для дорослих:

Для жінок:

 • максимум дві склянки* на день

 • при особливих нагодах – максимум три склянки, але не кожний тиждень

 • не більш як 14 склянок* на тиждень

 • відмовляйтесь від алкоголю під час вагітності чи коли хочете завагітніти.

Для чоловіків:

 • максимум 3 склянки* на день

 • при особливих нагодах – максимум 5 склянок*, але не кожний тиждень

 • не більш як 21 скляну на тиждень.

Як для чоловіків, так і для жiнок:

 • не вживайте жодного алкоголю хоча б два дня на тиждень щоб позбавитись або уникнути звички

 • не вживайте жодного алкоголю протягом хоча б двох тижнів, 3-4 рази на рік

 • не вживайте алкоголь у поєднанні з працею, навчанням, спортом та провадженням автомобілю

 • не вживайте алкоголь у поєднанні з ліками чи іншими хімічними речовинами

 • не вживайте алкоголь коли ви втомлені, не перетворюйте вживання алкоголю на реакцію на стрес чи власні проблеми. Алкоголь – це не вирішувач проблем.

*Є таке поняття, як стандартна доза алкоголю. Мається на увазі будь-який алкогольний напій, що містить 12 мл. чистого спирту: пиво у пивному бокалі, вино у фужері, або міцний напій у чарці. Інакше кажучі, 250мл пива (з 5% вмістом алкоголю), 100 мл вина (12%), і 35 мл міцного спиртного напою (35% і більше) приблизно рівні за вмістом алкоголю: в кожному з цих варіантів він складає близько 12 мл.