asyan.org
добавить свой файл
1
Президенту України

Януковичу В.Ф.

вул. Банкова 11, м. Київ, 01220

громадянина/громадянки

прізвище ініціали

адреса
Звернення

Щодо внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання»
Шановний Вікторе Федоровичу!
Звертаюсь до Вас, як представник громадськості. Найближчим часом до Вас має надійти на підпис прийнятий Верховною Радою України Закон "Про внесення змін до Закону України "Про мисливське господарство та полювання" (Щодо покращення охорони деяких видів тварин, внесених до Конвенцїї 1979 року «Про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі) (реєстр. номер 4628 від 24. 12.2009 р.). Автори законопроекту ― народні депутати України, члени Партії регіонів А. Пшонка, Б. Дейч, М. Комар та член Компартії України О. Голуб.

Цей законопроект має дуже важливе значення для підняття Українського екологічного законодавства до рівня європейських правових норм, для охорони рідкісних видів фауни, та припиняє ганебну, давно скасовану у всій Європі практику виплачування премій за вбивство так званих "шкідливих" тварин і скорочує список "шкідливих" тварин за рахунок виключення з нього дуже корисних у лісовому та сільському господарстві видів: сойки, грака і сороки. Цей Закон, нарешті, через 15 років після підписання Україною Конвенції про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція), виконує її вимогу і бере під охорону 16 видів рідкісних тварин, в тому числі й вовка, та видів занесених у другий список даної Конвенції (список видів тварин, що підлягають особливій і безумовної охороні).

Шановний Вікторе Федоровичу, ми маємо підстави хвилюватись, що чиновники Державного агентства лісових ресурсів Україна будуть здійснювати тиск на працівників Юридичного управління Адміністрації Президента України, щоб ветувати цей закон в частині вовка або інших видів тварин. У зв'язку з цим ми хочемо підкреслити, що вовк в даний час практично у всіх країнах Європи знаходиться під охороною. Так, в сусідній Польщі, де чисельність його приблизно така, як в Україні, він занесений до Червоної книги. Вовк внесений до Міжнародної Червоної книги і Європейського червоного списку та охороняється Бернською Конвенцією та Конвенцією СІТЕС, які підписала Україна. На жаль через тиск лісників та бездіяльность Мінприроди України, ці Конвенції щодо вовка та інших рідкісних видів тварин в Україні не виконуються, що є грубим порушенням міжнародного права. За інформацією українських екологів, чисельність вовка в Україні є дуже низькою ― не більше 1000 особин і стає критичною. Що стосується офіційних даних, що подаються лісниками (2-3 тис. особин), то вони є явно завищеними. Слід додати, що вовк – вкрай корисний вид, так як є санітаром лісу, поїдаючи в основному хворих і старих тварин, а також надає величезну допомогу в боротьбі
зі сказом, оскільки винищує тварин, що переносять сказ, наприклад, мишоподібних гризунів. На сьогоднішній день в Україні під виглядом надуманої "боротьби з вовками", процвітає браконьєрство в не мисливський сезон, а також діє нелегальний чорний ринок збуту вовчих шкур, через що тільки за приблизними підрахунками держава недоотримує до бюджету біля півмільйона доларів. Даний законопроект ставить правову перепону подібним незаконним діям.
У зв'язку з вищенаведеним, переконливо просимо Вас, шановний Вікторе
Федоровичу, підтримати зміни в цей законопроект та наблизити стандарти українського екологічного законодавства до європейського.

З повагою ,
Ім`я прізвище підпис дата