asyan.org
добавить свой файл
1
Цей край легендами багатий,

І кожен може розказати

Легенду про кохання вірне

Прута-хлопчини і гір царівни.

A батько цар Карпат, жорстокий

Закляв доньку в гору високу

Кохану Прут свою шукав,

Із сліз його струмочок став.

... Донині в єдності живуть

Гора Говерла й річка Прут…
Чергові вихідні гуртківці ОЦТКЕУМ вирішили не відлежуватися вдома на дивані, a здійснити тренувальний похід та активно і весело провести час у дружній компанії. Тож вихованці гуртків «Географічне краєзнавство» та «Історичне краєзнавство» під керівництвом Олега Миронця відвідали одну з найкрасивіших гір Українських Карпат, місце паломництва багатьох туристів та подорожуючих – гору Говерла, яка до того ж є найвищою в Україні. Рельєф місцевості різноманітний: гори, передгір’я, низовини і річкові долини. На вершинах гір розташовані субальпійські луки – полонини.

Маршрут подорожі почався з мальовничого села Лазещина на Закарпатті. Зареєструвавшись на КПП гірсько-рятувального загону неподалік урочища Козьмещик, наша група вирушила на підкорення Говерли через полонину Велика Кознеська, де зрештою і заночувала у колибі. Під час походу гуртківці збирали білі гриби та «червону ягоду» - брусницю, або як її називають гуцули «ґоґодзу». Тож ввечері наша група смакувала запашною зупою з білих грибів.

Наступного дня всі відправилися на підкорення найвищої вершини України – гори Говерла (2061 м). Не дивлячись на те, що дещо погіршилася погода під час фінального штурму, група у повному складі та у піднесеному настрої підкорила вершину. Зроблені фотографії назавжди відобразять щасливу мить перебування на Говерлі, і стануть приємною згадкою про цей мальовничий край.

Іграшкові будиночки хуторів, що мальовничо розкидані далеко внизу, далекі схили сусідніх хребтів і вершин, а вище – неосяжне безмежне небо, що простирається за горизонт на багато кілометрів, сповнюють душу кожного туриста радістю та гордістю за себе, любов’ю до рідної землі.

Українські Карпати – один з найсприятливіших районів України для розвитку туризму. Вигідне географічне положення, розвинена сітка шляхів сполучення, наявність великої кількості туристських баз, добре організована робота гірсько-рятувальних загонів, дають можливість проведення туристичних походів із школярами всією територією в межах Українських Карпат.

Під час подорожі гуртківці ознайомились як з історичним, так і з природнім (географічним) краєзнавством, a саме вивчали флору та фауну, ознайомились із культурою та побутом місцевого населення, зібрали підбір матеріалів для участі в районних та обласних конкурсах. Окрім отриманих спортивних та туристських навиків, учасники подорожі збагатилися знаннями про історію рідного краю, побачили пам’ятки природи та культури, спробували дари Природи та дихали чистим та цілющим гірським повітрям.

Сходіть в похід в гори, щоб назавжди залишити в них шматочок свого серця, натомість зберегти у своїй пам’яті досконалу красу Карпат...

Керівник гуртка «Історичне краєзнавство»

Миронець Олег