asyan.org
добавить свой файл
1


Формування ситуації успіху в умовах соціальної адаптації

О.Таралевич, соціальний педагогХарактер сучасного життя відзначається швидкими змінами. Цей процес зумовлюється як особливістю сучасного історичного стану розвитку людства, науково-технічним прогресом, так і наслідком соціально-економічної кризи в Україні.

За таких умов у нашому суспільстві гостро постає проблема соціальної адаптації та збереження психічного здоров’я особистості. Складність сучасних технологій ставить підвищені вимоги до професійної компетентності учасників виробничого процесу, а складність, багатоплановість соціально-культурного життя вимагає високого рівня життєвої компетентності. Безумовно, життєва компетентність, соціальна адаптація, життєвий успіх взаємопов’язані та утворюють причинно-наслідкове коло. Вони стають витоками та причинами, які зумовлюють певний результат, що, у свою чергу, впливає на подальший розвиток та перебіг життєвих подій та процесів.

Тому з перших днів навчання у нашому професійному училищі для кожного учня - це початок становлення і реалізації власного погляду на життя та індивідуальний спосіб життя, відмінний від того, що був до вступу у професійне училище.

Для формування молодої людини є важливим середовище та оточення, що, безумовно, впливає на її формування як особистості. В Кам’янець-Подільському вищому навчальному закладі з першого дня навчання адміністрація, викладачі, майстри виробничого навчання намагаються створити комфортні умови для навчання, опанування професії. Соціально-психологічна служба визначає індивідуальні особливості кожного учня, прогнозує поведінкові прояви, орієнтується у своїй роботі на індивідуальні особливості та можливості того чи іншого учня. Лише за тісної співпраці всіх ланок навчального процесу можливе формування ситуації успіху в умовах адаптації.

В училищі активне суспільне життя – працює 9 гуртків художньої та технічної творчості, 4 спортивних секції: настільний теніс, волейбол, футбол, баскетбол. В училищі щовівторка проводяться зугальноучилищні лінійки, щосереди по групам проводяться тематичні виховні години. До свят у актовій залі проводяться заходи тематичного, розважального та виховного змісту. Часто в училище запрошуються представники міських та громадських організацій, що працюють з молоддю, проводять тренінги, відеолекторії, круглі столи на теми, що є цікавими для учнівської молоді.

Всі питання пов'язані з громадсько-культурним та навчально-виховним життям училища вирішуються за участі учнівського самоврядування, активи учнівських груп залучалися практично до всіх ланок навчально-виховного та виробничого процесів, які відбуваються в училищі, що є немаловажливим моментом у формуванні особистості. Отже, в училищі є всі можливості для навчання та розвитку особистості. Учні навчаються професії, стають відповідальними, вчаться спілкуватися, здобувають нових друзів.

Ми прагнемо навчити наших учнів бути успішними, позитивними людьми, що мають гарну професійну освіту. Для досягнення успіху потрібно не так уже й багато. Треба лише мати сформульовану мету, до якої слід іти попри усі негаразди. Багато хто вважає, що успішними людьми стають ті, кому в житті пощастило, ті, хто опинилися у відповідний час у потрібному місці. Але це зовсім не так. Успішними людьми стають не лише щасливчики, але і трударі, які наполегливо з дня у день працюють заради досягнення високого результату.

Ми пишаємось своїми випускниками, що досягли успіху в житті і першою сходинкою у їх професійному зрості був державний професійно - технічний навчальний заклад «Кам’янець-Подільське вище професійне училище».