asyan.org
добавить свой файл
1

Урок-гра 4

Тема. Веселі перегони за мотивами вивченої казки

Мета. Розвивати в учнів вміння спілкуватися, висловлювати свою думку,

давати повну відповідь на запитання; вчити грамотно, логічно,

послідовно формулювати думки та поєднувати їх у зв'язному

викладі, правилам поведінки під час гри, працювати однією

командою; виховувати дружелюбність, повагу до інших, любов до

рідної мови.

Обладнання. Казкова книга, казка «Колобок», карта із завданнями,

малюнки казкових героїв: Колобка, Зайчика, Вовчика, Ведмедика,

Лисички.

^ Тип уроку. Урок перевірки та корекції знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Учитель усміхається,

Урок наш починається.

Голівки всі схиляються,

Школярики стараються.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Ми вже з вами добре знаємо казку…”Колобок”

  • На сьогодні нам з вами Тітонька Сова підготувала карту із завданнями які потрібно виконати, щоб добратися до нової казки. Ви ж хочете дізнатися що там далі?

  • Тоді починаємо.

Вчитель вивішує на дошку карту зі завданнями.

ІІІ. Робота над темою уроку.

  • З чого починається наша казка? (Відповіді дітей)

  • Давайте почнемо наші завдання із слів „ І покотився Колобок на галявину”.

А там зупинка "Співоча".

  • Що означає „Співоча”?

  • Так, нам потрібно заспівати пісеньку. Давайте згадаємо пісеньку Колобка.

Я по засіках метений,

Я на яйцях спечений,

Я від діда втік,

Я від баби втік,

І від тебе втечу.
— Молодці! Покотився Колобок далі і опинився на…

^ Галявині " Чистомовок".

  • На нашій галявині живе Зайчик. Ви знаєте, хто це такий?

  • Він хоче щоб ви прослухали чистомовку і розказали її один одному.

Ок-ок-ок – я веселий Колобок.

Оки-оки-оки – маю я рум’яні щоки.

Ік-ік-ік – я від баби і від діда втік.

Ри-ри-ри – ти, будь ласка, повтори.

Побіг Колобок далі.

^ Галявина "Небезпечна".

  • Нам потрібно провести Колобка безпечною стежиною до наступної зупинки.




Галявина "Весела".



^ НЕВВІЧЛИВИЙ ВЕДМІДЬ

Жив собі ведмідь-гультяй,

Знав єдине слово «Дай!».

— Дай-но меду! Дай малини!

Дай і риби і калини!

— Ну й неввічливий Бурмило! —

дорікали крокодили. —

Чи ж тобі завчити важко

Чарівні слова «Будь ласка»?!



  • Чому ведмідь був неввічливим?

  • А які слова ввічливості знаєте ви?

Галявина „Спортивна”

Фізкультхвилинка.

Треба, діти, дружно встати і розминку розпочати.

Раз — підняти руки вгору, два — нагнутися додолу.

Три, чотири — прямо стати, будем знову починати.

Руки в боки, руки так, руки вгору, як вітряк.

Вище руки підніміть і голівки нахиліть.

Нахил вліво — раз, два, три.

Нахил вправо — раз, два, три.

Нахилились, розігнулись, кругом себе повернулись.

Раз присядьте, два присядьте І за парти тихо сядьте.

  • Побіг Колобок далі.

Галявина "Плутанина".

  • Це галявина загублених букв.

  • Скажіть, яку букву ви вже вивчили?

  • Знайдіть цю букву і зафарбуйте її червоним кольором. А якщо

зможете, то знайдіть і слова.

Галявина «Слухняних пальчиків».

  • А тепер виконаємо цікаве завдання. Візьміть в обидві руки по ручці чи олівцеві. У вас на листочку є лінія, а вам потрібно обома руками намалювати книжку (вчитель показує на дошці, а діти виконують на листочку).





ІV. Підсумок уроку.

Галявина "Дзвінкова".

— Ось ми і прийшли на нашу останню галявину.

  • Ви дуже добре потрудились, гарно і правильно відповідали на запитання. Час

нашого уроку закінчується, але не закінчується наша мандрівка Країною Знань. Сьогодні ми зробили лише невеличкий крок до неї, а попереду таких кроків ще багато.

Невеличкі дві хатинки,

В них м’які і теплі спинки.

По п’ять братиків малих

Проживає в хатках тих. (Рукавички)