asyan.org
добавить свой файл
  1 ... 5 6 7 8 9
Тема. Ліплення рельєфу «Морське узбережжя». Підсумковий урок.

Мета. Закріпити знання учнів про поняття рельєф; удосконалювати навички передавати в об′ємі будову, пропорції та найхарактерніші особливості будови предметів конструктивним способом (складання цілого з частин) і способом примазування ; розширяти уявлення про об′ємну пластику в ліпленні , способи ліплення; розвивати дрібну моторику та пластику рук; виховувати позитивне ставлення да художньо-творчої діяльності.

Обладнання. Ілюстрації пейзажів моря та узбережжя, зразок рельєфу, пластилін, стеки, дощечки, цвяхи, мушлі, прямокутні форми для виготовлення рельєфу.

Хід уроку.
1.Організація класу.

2.Підготовка робочих місць.

3.Повідомлення теми та мети уроку.

--Відгадайте загадку та здогадайтеся про що піде мова:

Там жарко сонечко пече, там веселяться діти,

Кругом вода, і не втечешь, там треба плавать вміти.

Безкрая голуба вода,весела і простора.

Шумить прибоєм цілий день тепленьке синє.... море.

-Правильно, сьогодні ви навчитеся створювати рельєф «На морському узбережжі».

-Давайте пригадаємо, що таке рельєф?

Техніка «Рельєф»-це нанесення об′ємного малюнка на основу примазану пальцем до картону.

-Як його виготовляють?Які інструменти вам знадобляться?

^ 4.Розгляд морських пейзажів.

-Хто з вас був на морі?Подивіться і скажіть, якого кольору море?

-Що найбільше вам запам′яталося та сподобалося?

-Пригадайте, що ви бачили на узбережжі біля води?

-Що виносить море на берег хвилями?

-Якими лініями можна позначити хвилі?

-Як можна створити морську зірку на рельєфі?

^ 5.Технологія виконання рельєфа.

  • Спочатку нанесіть на картон тонкий шар пластиліну синього кольору.

  • Продумайте, де розмістите зображення морської зірки.Це слід зробити так, щоб, знизу та з боків залишилось місце для мушлів та хвиль.

  • Легенько продряпайте уявлену зірку цвяхом.

  • По визначених лініях прокладіть пластиліновий джгутик.

  • Обмежені джгутиком поверхні заповніть пластиліном.

  • Прикрасьте зображення заглибленим рельєфом у формі хвиль.Заглиблений рельєф - це залишені вдавлені сліди від пальців, цвяха чи стеки.Пригадайте, коли ви взимку залишаєте сліди на снігу або влітку на піску.Ще уявіть, які сліди птахів чи звірів можна побачити на снігу в лісі.

  • Вдавіть у пластилін справжні мушлі.

  • Використовуйте не більше трьох кольорів пластиліну аби зображення не було строкатим.

^ 6.Фізкультхвилинка «Пловці».

Уявіть себе пловцями на морі.

Якими рухами вони тримаються на воді?

Виконайте їх.

7.Самостійне виконання роботи учнями.

Під час виконання роботи вчитель проводить поточний інструктаж.

^ 8.Виставка та оцінювання робіт.

9.Підсумок уроку.

-Що ви виготовляли на уроці?

-Що називається рельєфом?

-Як його виготовити?

-Які види робіт, малюнки, поробки ви виготовляли протягом року?

-Які з них вам найбільше сподобались?

^ Уроки малювання,

розроблені для учнів 2 класу

ЗОШ-інтернату для дітей-сиріт

та дітей, позбавлених батьківського піклуваня

сел. Кочеток

вчителем Соколовою Н.І.

Уроки трудового навчання,

розроблені для учнів 2 класу

ЗОШ-інтернату для дітей-сиріт

та дітей, позбавлених батьківського піклуваня

сел. Кочеток

вчителем Соколовою Н.І.

Урок образотворчого мистецтва на тему: «Зимовий день».

Урок, проведений у 1 класі

ЗОШ- інтернату для дітей- сиріт та

дітей, позбавлених батьківського

піклування I-III ст. сел. Кочеток

вчителем Соколовою Надією Ігорівною

у 2006\2007 н.р.

^ Урок образотворчого мистецтва.
Тема: Зимовий день.
Мета:Вчити дітей передавати на малюнку враження від красивого зимового пейзажу, поєднувати фарби при зображенні образів природи, розміщувати в просторовому віднощенні предмети на аркуші паперу ( ближчі предмети малювати більшими, віддалені- меншими). Вдосконалювати прийоми роботи з аквареллю. Розвивати творчість дітей, художні здібності, смак, спостережливість. Виховувати любов до природи.
Обладнання: папір, простий олівець, фарби; репродукції картин пір року, дитячі роботи, малюнки персонажів казок (Веселий Олівець, Пензлик-Веселкарик, Король-пензлик).

Хід уроку.
1.Підговка робочих місць.Повторення правил техніки безпеки.

2.Організаційний момент.

2.1.Привітання.

2.2.Відгадування загадки.

-Відгадайте загадку.

Намалювати можна нею

Будинки, хмари і поля,

Зелену затишну алею,

Високі гори і моря.

Зачарувати можна нею-

Така вона чудова й гарна!

Ти знаєш, як зовуть цю фею?

Її зовуть, звичайно...(Фарба).

3.Повідомлення теми та мети уроку.

-Так, це фарба.Саме акварельними фарбами ми будемо малювати сьогодні на уроці.

А ще до нас на урок завітав Веселий Олівець зі своїм товарищем Пензликом-Веселкариком. Вони принесли нам казочку про Короля Пензлика та його синів.

3.1. Слухання казки.

Послухайте її.

У тридев’ятому царстві жив-був Король-Пензлик і мав він багато синів Пензликів. Їм дуже подобалося малювати, і тому вони вирушили в школу, щоб разом із дітьми створювати гарні малюнки. Та незабаром три пензлики повернулися додому в сльозах.

-Чому ти плачеш?-запитав Король-Пензлик свого сина Пензлика.

- Ваша величність! До поганих дітей я потрапив у школі. Вони опускали мене в фарбу аж до середини металевої частини ( вчитель показує, як глибоко діти занурювали пензлик). Залило очі, рот. Ой, лишенько, помийте мене!

(Вчитель миє пензлик і продовжує від його імені).

-Мене треба занурювати лише до половини ворсу( показати, як саме). Колиу фарбі тільки волосся моє, не так боляче: я все бачу і добре малюю.не забувайте відтискати зайву фарбу об край скляночки.

-Діти, а як ви ставитеся до своїх пензликів? Так, обережно опускайте їх у фарбу, а потім виводьте на прогулянку по... аркушу паперу. Подивіться треба проводити лінії: тонкі- кінчиком пензля, широкі- натискаючи на нього. Спробуйте і ви так. Прикладаючи пензлик до аркуша, можна отримати силуетні плями.( показую) спробуйте і ви так.

3.2. Повторення відомостей про кольори.

Позначення кольоровими мазками пропущених слів у вірші.

-Пензлик-Веселкарик склав «райдужний віршик». Прочитайте його і позначте кольоровими мазками пропущені слова у вірші.

Любить Пензлик мій до свята

Собі чувчик фарбувати.

Він у райдугу пірнає,

Кожний колір називає:

«Це..., жар неначе,

Це..., гарячий.

...- як пшениця в полі.

Мов трава -... колір.

...- як у краплині.

А наступний колір-... .

... колір , ніби річка.

...- як нічка.»

Скільки всього кольорів

Назвав Пензлик дітворі?

(В.Тименко).

(Текст вправи написаний на аркуші і вивіщений на дошці).

3.3. Читання вірша про пори року.

Давним-давно це відбувалось:

Зима з Весною зустрічались.

Вепна сказала:

-Глянь довкола:

Зелене все-

І ліс, і поле,

Зелений луг до небокраю,

Світ іншим, певно, не буває.

-Дурниця!- мовила Зима.-

Світ- білий. Бачила сама.

Сміливо запевняю:

Пустий він. Я це знаю!

Сказала Осінь:

-Не пустий

І не зелений-золотий!

Світ жовтий, пурпуровий.

Повір, що він чудовий.

У ягодах, у квітах-

Нехай підтвердить Літо.

А Літо не зважало,

На пляжі загорало.

Тому і суперечка ця

У них ведеться без кінця.

Хто може край покласти їй

І помирити пори?

Зелений, білий, золотий-

Який же світ довкола?

(Алла Потапова).

(Відповіді дітей).
3.4.Демонстрація зимового пейзажу.

-Придивіться уважно до зимового пейзажу: чи можна назвати цю пору року безбарвною?

-Спробуйте перерахувати кольори зими.Давайте влаштуємо змагання: хто більше знайде кольорів та відтінків у зимовій природі.

-Який же колір справедливо вважають головним кольором зими?

Вкрив дерева білими крильми

Морозець колючий, мов шипшина.

Білі черевики у зими,

Біла-біла в неї кожушина.

Білі сани, білогриві коні.

Білі рукавички пухові.

Білі щоки, а вуста червоні,

Мов розквітлі маки польові.

(М. Сингаївський).

3.5.Визначення потрібних кольорів для виконання малюнка.

-А які кольори, крім білого, можна зустріти у зимовій природі? Знайдіть ці кольори на малюнках.

-Які поєднання барв у зимовому пейзажі подобаються вам найбільше? Чому?

-Пошукайте на малюнку поєднання білого та зеленого, червоного та білого, блакитного й білого кольорів.

-Придивіться уважно до снігу: якого він кольору?

-Як ви гадаєте, чи завжди сніг білий? А чи змінюється колір снігу вранці, ввечері, під час морозу, у відлигу?

-Відгадайте загадки.

Він ще недавно голубів-

Застиг у сонній мрії.

Ось небокрай почервонів-

І він вже рожевіє.

(Сніг вранці).

Як тільки сутінь настає,

І ліхтарі мигають,

Він фіолетовим стає

І таємничо сає.

(Сніг ввечері).
Спочатку він міцний і білий,

Та коли сонце припікає.

Він враз слабкішає, жовтіє,

Чорніє, тане і тікає.

(Сніг у відлигу).

-Коли сніг набуває рожевого відтінку? Голубого? Фіолетового? Жовтувато-сірого?
-Коли сходить сонце, снігові замети рожеві. Це сонце забарвлює їх своїм промінням. Сонце піднімається все вище івище, небо стає синішим, а сніг сліпучо-білим. Коли сонечко схиляється до заходу, сніг стає синюватий, мов небо відбивається в блискучому дзеркалі. А в затінку він аж фіолетовий.

^ Ось і зайшло сонце. Запалало небо на заході- завтра буде вітер.

Відблиск вечірньої заграви ліг на снігові замети. Ніби їх сонце облило багряними барвами. Гасне заграва- і багряний відблиск на снігу згасає. Мерехтять зорі. Сніг сіріє.

(В. Сухомлинський).

-А тепер давайте пофантазуємо: уявіть себе художниками, які створюють портрет Зими. Які фарби ви б змішали, щоб передати гру відтінків снігу?

-Як ви думаєте, чому сніг часто називають сріблястим, золотим? Коли це буває?

Ліг на землю вранці сніг

Ковдрою пухнастою.

Виграє на сонці

Ниткою сріблястою.

-Спробуйте визначити, якого кольору зимове небо у сонячний морозний день? А чи змінюється його колір у похмурий день?

-Які яскраві кольори можна зустріти серед зимової днини? Де? Знайдіть їх на картинах.(Зелень ялин; ягоди горобини, калини, шипшпни; пір’ячко птахів).

-Отже зиму не можна вважати безбарвною порою року. Їй притаманна своєрідна кольорова гама.
3.6.Фізкультхвилинка.

3.7 Самостійна робота учнів.Виконання малюнку.

( поточний інструктаж вчителя дітям)

3.8.Виставка та оцінювання робіт учнів.

4. Підсумок уроку.

-Розгляньте уважно всі роботи. Яку ви вважаєте найкращою? Чому?

-Якого кольору зима? Які кольори та їх відтінки ви застосовували при виконанні своїх малюнків, щоб передати красу зими?

-Молодці, діти, всі старанно працювали на уроці. Дякую вам, урок закінчено.

^ Урок образотворчого мистецтва на тему: «Малювання у смузі візерунка з рослинних елементів».

Урок , проведений у 1 класі

ЗОШ- інтернату для дітей-сиріт та

дітей, позбавлених батьківського

піклування I-III ст. сел. Кочеток

вчителем Соколовою Надією Ігорівною

у 2006-2007 н.р.


^ Урок образотворчого мистецтва.
Тема: Малювання у смузі візерунка з рослинних елементів.
Мета: Дати відомості про декоративно-ужиткове мистецтво, вчити малювати орнамент; розвивати спостережливість, уяву, мислення, моторику руки; формувати естетичний смак; Виховувати любов до природи, мистецтва.

^ Обладнання: олівець, акварель, гуаш, пензель; предмети побуту, таблиці, педагогічний малюнок, посуд для води, репродукції, альбоми.
Хід уроку.
1.Підготовка робочих місць.Повторення правил техніки безпеки.

2. Організація уроку.

2.1.Привітання.

Класна дошка прибрана рушниками, килимками, солом’яними панно, квітами. Ліва чсатина прикрашена малюнками орнаментів. На столі скомпоновані натюрморти з різних предметів побуту. На дошці розвішені зразки розписування домашньої утварі в стилі Опішнянського керамічного мистецтва.
3. Актуалізація опорних знань.

-Давайте роздивимося предмети побуту, розташовані в мене на столі, і згадаємо які вони мають назви.(відповіді дітей)

-Пригадайте будь-які вірші, загадки, уривок з казки або прислів’я про той чи інший предмет, і його вигляд описати так, щоб дітям захотілося його виготовити.

(вчитель запрошує дітей)
4.Повідомлення теми та мети уроку.
4.1.Відомості з історії декоративно-ужиткового мистецтва.

-Побутові предмети, які використовують у побуті та слугують для його прикрашання, належать до декоративно- ужиткового мистецтва. У житті кожна людина бачить оздоблені стіни, меблі, килими, одяг, посуд, рушники та часто використовує їх за потреби.Виготовляють такі чудові вироби талановиті митці: кравці, склодуви, гончарі, різьбярі. Ткачі, вишивальники та інші. Предмети побуту виготовляють з найрізноманітніших доступних матеріалів.

Гончарі роблять свої твори з глини. Найпоширенішим є гончарний посуд: миски, чашки, глечики.

Цікавою і художньо багатою є вишивка. Нею оздоблюють тканини. У різних регіонах вона має свої особливості. Білі мережані візерунки, червоні квітчасті орнаменти, геометричні червоно-чорні вишивки –все це різні види вишиванок у різних регіонах України.

У кожній домівці є різноманітні тканини, які прикращені візерунковим тканням або вибиванням. З них роблять одяг, ними покривають ліжка. Дивани, підлоги та інше.

З прадавніх часів існує килимарство. Воно має давні традиції. Особливо цікаві і багаті килими вироблябть у карпатах та на Поліссі.Вони прикрашені формами квітів, ягід. Дерев, гір і вражають своєю красотою і яскравими барвами.

( учитель демонструє зразки)

4.2.Пояснення.відомості з теорії образотворчої грамоти.

-Діти, послухайте казку.

Одного разу, коли кішка зібралася на полювання, між її дітьми почалась суперечка.

-Що трапилося? Чому ви нападаєте один на одного?

-Мамо, сіре кошеня забирає мою тарілку, з якої я п’ю молочко,- відповіло біле кошеня.

-Ні, це зовсім не так, - зеперечило сіре.- Я хочу обмінятися з тобою.Адже твоя тарілка гарна на вигляд та прикрашена, а моя ні. Мені так хочеться мати щось красиве,- уже зовсім тихо мовило воно та похилило голову.

- Не журися, Сірику. Ми прикрасимо твою тарілочку орнаментом.

-Але я не знаю,що таке орнамент.

-Це прикраса, яку можна побачити на багатьох предметах. На тій посудині, за яку ви боролися, є такий орнамент-бігунець.

-Матусю,- втрутилося в бесіду біле кошеня,- але ми ніколи не бачили таких прикрас, що бігають.

-Це не прикоаси бігають. Це лілія, яка проходить посередині малюнка і має форму хвильки, створює рух. Інакше можна сказати, що вона біжить. А коли між виступами по один та другий бік хвильки намалювати квіти, то отримаємо квітковий орнамент-бігунець.

-А чи може створити цей малюнок миша?

-Звичайно, може. Ходімо зі мною в комору. Там ми це побачимо.

Так вони і зробили. Велика кішка знала, що миші бігають повз двері, тому налила на їхню стежку трохи сметани. Самі ж коти заховалися на верхній полиці, причаїлися і почали спостерігати. Через хвильку з нірок вибігло кілька мишей. Одна з них, чогось налякавшись, пробігла через сметану до дверей. Маленькі коти бачили, як миша залишала білі сліди від лапок, а поміж них протягла хвоста, вмоченого в сметану, що теж залишив слід у форму хвильки.

-Ось це і є орнамент- бігунець, якого намалювала миша,- мовила старша киця.

-Няв,няв! Я зрозумів,- вигукнув сірий котик і скочив на підлогу. Підійшовши до сметани, він вмочив у неї лапи і хвіст і почалапав по коморі. На підлозі з’явилися білі сліди, а між ними хвиляста лінія від хвостика.

-Це так просто! Сліди справа, сліди зліва,

Поміж ними хвилька бігла.

А я котик-молодець

Зробив орнамент-бігунець!

-Діти, чи сподобалася вам казка?Про що в ній рощповідається? Про що дізналися мишата?

-Де в природі ви зустрічали орнамент-бігунець? Які рослини ростуть і утворюють такий орнамент?

(барвінок, суниці, сплетена у косу цибуля)

На сьогоднішньому уроці ми теж навчимося малювати иакий орнамент.

5.Пояснення нового матеріалу.Виконання педагогічного малюнка.
-Діти, які є лінії? Є пряма, похила, ламана, хвиляста та інші. Кажуть, що лінія рухається, вона йде, наближається, проходить , біжить. Який рух найбільше підходить до хвилястої?

-Хвиляста лінія біжить. Чим частіші хвильки. Тим швидший її рух.

-З чого складається рослинний орнамент-бігунець? Він складається з хвилястої стеблини, квітів, листків, ягід та інших елементів. Якщо між її хвильками намалювати листки. То утвориться орнамент-бігунець.

-Як намалювати рослинний орнамент?

Спочатку треба набрати фарби на кінчик пензля і провести тонку хвилеподібну лінію. Між згинами стебла по обидві боки розмістити однакові за розміром, формою та кольором квіти. На стеблі між ківтами намалювати листки, ягоди або інші елементи.

Квітковими орнаментами оздоблюють багато предметів. Ними прикращають стіни, тканини, посуд, книги. (демонструє зразки).

Також збереглися традиції прикрашати хати.

6.Педагогічний малюнок.

Вчитель виконує на дошці кілька начерків орнаментальних композицій, пояснює правила побудови і колірного поєднання. Учні розглядають ілюстративні таблиці і малюнки.Вчитель пояснює зміст і техніку виконання орнаментів.

7.Фізкультхвилинка.

8.Самостійна робота учнів .

( вчитель проводить індивідуальний поточний інструктаж)
9.Виставка та оцінювання робіт учнів.

10.Підсумок уроку.

Який малюнок ви виконувала на сьогоднішньому кроці? Як він називається? Чому? Як розташовані елементи орнаменту-бігунця?Які пририодні елементи можна використати в цьому орнаменті?

Ви всі вмконали чудові роботи, які прикрасять нашу класну виставку. Дякую вам, урок закінчено.

^ Урок образотворчого мистецтва на тему: «Ознайомлення з технікою Опішнянський розпис. Розписування посуду.»

Урок, проведений у 1 класі

ЗОШ- інтернату для дітей-сиріт

та дітей, позбавлених

батьківського піклування

I-III ст. сел. Кочеток

вчителем Соколовою Надією Ігорівною

у 2006\2007 н.р.

Урок образотворчого мистецтва.



<< предыдущая страница   следующая страница >>