asyan.org
добавить свой файл
  1 ... 4 5 6 7 8 9
Тема.Колективне тематичне малювання «В гостях у казкових птахів та тварин».

Мета. Вчити зображувати дивовижних істот, гармонійно розташовуючи їх на аркуші паперу; втілювати в зображенні ідеї власного задуму; удосконалювати вміння учнів зображувати предмети Петриківським розписом; розвивати творчу уяву, фантазію, аналітичне сприймання; виховувати позитивне ставлення до створення малюнків власними руками.

Обладнання. Ілюстрації дивовижних істот з казок(Жар-птах, Змій Горинич, Коник-Горбуньок), зразок малюнку жар-птаха, папір, гуаш, пензлики, простий олівець.

Хід уроку.
1.Організація класу.

2.Підготовка робочих місць.

3.Повідомлення теми та мети уроку.

-Подивіться на ці ілюстрації, кого ви бачите? Хто це такі?З яких казок ці герої?

-Сьогодні на уроці ви навчитеся малювати дивовижних казкових персонажів, а саме чарівного Жар-птаха Петриківським розписом.Це буде колективне виконання малюнка, тобто один малюнок ви будете виконувати разом.

^ 4.Психологічний настрій.

-Давайте зробимо вправу «Настрій» для того, щоб заспокоїтися та підготуватися до виконання малюнка.

Матеріал вправи знаходться у папці

^ 5.Повторення елементів Петриківського розпису.

-Подивіться на таблицю.Давайте пригадаємо,які є елементи Петриківського розпису і як вони виконуються.

Зміст таблиці знаходиться у Уроці 2.

^ 5.Розгляд зразка малюнка.

-Подивіться на малюнок. Яким розписом він виконаний?

-Які елементи в ньому застосовані?Розкажіть, як рпавильно виконувати їх?

-Який фон вибраний мною для цього зображення? Як ви гадаєте, для чого?

-Які відтінки кольорів я застосувала?

-Де розміщено птаха? Чому?

^ 6.Технологія виконання малюнка.

  • Спершу нанесіть фон для виконання малюнка.Вам знадобиться чорна гуаш та широкий пензлик.

  • Розмітьте простим олівцем місце розташування птаха та гілок дубового дерева..

  • Намітьте тоненько контур тулуба, голови та ліній його хвоста.

  • Зафарбуйте голову і тулуб негустою жовтою фарбою.Дайте їй підсохнути.

  • Далі починайте наносити мазки «Краплинка» тоненьким пензликом на місця голови та тулуба, пропускаючи один рядок.

  • Виконайте крила птаха різними кольорами мазком «Краплинка», де кожна наступна пір′їнка повинна бути довщою, ніж попередня.

  • Таким самим чином виконайте хвіст, але більш товстішим пензликом. Коли мазки підсохнуть, нанесіть зверху їх такі ж самі мазки, але меншим за розміром пензлем.

  • Двома невеликими «Краплинками» виконайте дзьобик пташки, «Блищинкою»-її око.

  • Проведіть від голови птаха три тоненькі заокруглені лінії, одна одну довщі.

  • На них «Блищинками» нанесіть прикраси, чергуючи кольори-то білий, то червоний.

^ 7.Фізкультхвилинка «Пальчикова гімнастика».

Матеріал фізкультхвилинки знаходиться у папці.

8.Самостійне виконання малюнку учнями.

-Перед виконанням малюнка розподіліть хто яку частину малюнка буде зображувати.

Під час виконання малюнка вчитель проводить поточний інструктаж.

^ 9.Огляд та оцінювання виконання етапів роботи.

10.Підсумок уроку.

-Якою технікою ви виконували роботу?

-Які мазки були використані під час її виконання?

-Які ще малюнки ви зображували Петриківським розписом?

^ Урок 31

Тема. Орнамент. Великодні писанки. Розписування яєць.

Мета. Ознайомити із значенням обряду розписування яєць; зразками деяких орнаментів для розписування яєць; навчити зображувати їх на скорлупі справжніх яєць; розвивати творчі здібності дітей, дрібну моторику рук,фантазію;виховувати любов до народних звичаїв та обрядів.

Обладнання. Яйця, гуаш, пензлики, палітра, лак для покриття, зразок писанки, таблиця зразків орнаментів,оцет.

Хід уроку.
^ 1.Організація класу.

2.Підготовка робочих місць.

3.Повідомлення теми та мети уроку.

- Скажіть, яке релігійне свято ми скоро будемо святкувати?

-Я підкажу вам віршиком Катерини Перелісної:

Гарна писанка у мене-мабуть, кращої нема!

Змалювала дрібно квіти, вісім хрестиків малих,

І дрібнесеньку ялинку, й поясочок поміж них...

Я ту писанку для себе, для зразочка залишу,

А для мами і для тата дві ще кращих напишу.

-Отже, на сьогоднішньому уроці ви навчитеся розписувати справжні писанки.

-Скажіть, що в давнину означало яйце? Чому саме яйця прикрашають та дарують один одному на Паску?

^ 4.Розгляд таблиці зразків орнаметів та зразка писанки.

-Чому вони називаються писанками?

-Українці мають давній звичай розмальовувати на Великдень курячі яйця. Ті з них, що пофарбовані в один колір, називаються крашанками. А ті, що розписані узором, називаються писанками.Подивіться на декотрі з них. Вони дійсно є гарним подарунком, а також прикрасою свята та святкового столу.

Майстри по-різному роблять писанки. Сьогодні я ознайомлю вас з простим більш сучасним методом розписування гуашшю.Для того, щоб фарба не розмазувалася і яєчко довго зберігалося, ми його вкриємо лаком.

-Подивіться на таблицю, які орнаменти ви бачите?

-З яких елементів вони складаються?Які геометричні фігури для цього застосовані?

-Тепер ви бачите,що можна поєднати у орнаменті рослинні та геометричні візерунки.

-Які кольори застосовують для цього?Ви бачите, що чим яскравіші кольори, тим багатіше виглядає писанка.Але існує таке правило: слід застосовувати у зображенні не більше трьох кольорів, тоді вона буде гарною.Лінії та візерунки слід накладати рівно, тоненько і охайно.Гуашшю дуже зручно малювати - якщо не вдався малюнок, можна його змити і почати знов.

^ 5. Технологія виконання орнаментів.

  • Протріть шкарлупу оцетом для того, що фарба лягала рівно.

  • Замалюйте яйце гуашшю темного кольору: темно-червоним, синім чи іншим кольором.

  • Коли фарба висохне, розмітьте простим олівцем нескладний орнамент прямо по яєчку.Перед тим продумайте, як ви хочете прикрасити яєчко.

  • Підберіть більш світліші за тон кольори та розмалюйте свою писанку.Використовуйте геометричні фігури та рослинні орнаменти, дивлячись на таблицю.

  • Можна застосувати елементи Петриківського розпису.

  • Після того, як висохне фарба слід вкрити його лаком.

^ 6.Фізкультхвилинка для розім′яння рук.

-Слід взяти м′ячики для тенісу та катати їх між долонями, промовляючи:

«Котися, писанко, далеко

Котися, писанко маленька,

До нас вернися -

Щастям обернися!»

^ 7.Самостійна робота учнів.

Під час виконання роботи вчитель проводить поточний інструктаж.

8.Виставка та оцінювання робіт учнів.

9.Підсумок уроку.

-Що нового ви дізналися на уроці?

-Як виготовляють писанки?

-За допомогою чого та чим можна розписати яєчко?


^ Урок 32

Тема. Ліплення «Лісові звірята».

Мета. Удосконалювати навички роботи з пластиліном; навчити виготовляти фігурки звірят, використовуючи конструктивний та пластичний способи;передавати в об′ємі будову тварин; розвиток тактильних відчуттів; виховувати любов до тварин.

Обладнання. Платилін, стеки, дошечки, серветки, іграшки-фігурки тварин, зразки виробів, ілюстрації звірят, технологічні картки виконання кожної фігурки звіряток.

Хід уроку.
^ 1.Організація класу.

2.Підготовка робочих місць.

3.Повідомлення теми та мети уроку.

-Відгадайте загадки і дізнаєтесь, про кого піде розмова на сьогоднішньому уроці:

-Любить шишки і гриби, її впізнаєм я і ти,

На дереві гойдає гілку, а зветься ця тварина ...

Білка

-Сірий, зубастий по полю блукає,

Ягнят шукає... вовк

-В темнім лісі проживає, довгий хвіст пухнастий має.

Їй на місці не сидиться, а зовуть її...

Лисиця

-Увесь колючий, непосидючий,

Ледве злякається – в клубок згортається.

^ Їжак

-Уночі гуляє, а вдень відпочиває,

Має круглі очі. Бачить серед ночі.

Сова

-Любить мед він і малину, у воді спіймать рибину,

Всеньку зиму тихо спить, називажється...

^ Ведмідь

-Довгі вуха, куций хвіст,моркву та капусту їсть.

В сніжну зиму залюбки обгризає яблуньки.

Заєць

-Не літаю, не кричу, а сичу, сичу, сичу.

Від землі не відриваюсь, а лише в клубок звиваюсь.

Змія

-З нірки вибіжу мерщій, щоб знайти собі харчі,

Потім знов сиджу в норі, бо страхаюсь пазурів.

Найстрашніший на весь світ є у мене ворог – кіт.

^ Мишка

-У зеленому жакеті галасує в очереті.

Хоч і плавати мастак, а не риба і не рак.

Жаба

-Отже, на сьогоднішньому уроці ви навчитеся ліпити лісових звіряток.

^ 4.Розгляд зразків виробів.

-Подивіться на ці фігурки звірят.З чого вони зроблені?

-Якого розміру?Подивіться на фігурку ведмедя: на які частини можна умовно її поділити?

-Яка з частин найбільша? Якими способами можна виготовити голову ведмедя, його тулуб, лапи, як можна приєднати ці частини одна до одної.

^ 5.Технологія виконання виробу(загальне для всіх фігур).

  • Розділіть шматок пластиліну на 7 частин: середнього розміру-це голова, найбільший шматок-це тулуб, 5 маленьких частин однакового розміру-це лапи і вуха.

  • Скатайте з найбільшої частини овал розширений донизу.

  • Наступною скатайте із середнього шматочку овальну голову.Приєднайте її способом примазування до тулуба.

  • Скатайте із невеличких частин видовжені округлі смужки так:покладіть пластилін між долонями та, надавлюючи на нього, скручуйте.Приєднайте ці смужки до тулуба способом примазування.Задні лапки звірятка слід зробити зігнутими, щоб можна було всадити фігурку.

  • З останньої частини виготовте вушка: поділіть її навпіл і виготовте два трикутника.Примажте їх.

-Перед вами лежать технологічні картки виконання фігурки кожного із звіряток.Виберіть для себе ту, яку ви хочете зліпити.Читайте і виконуйте всі дії.

^ 6.Фізкультхвилинка «Ведмедики».

Йшли ведмедики малі. корки на місці

Нахились до землі. нахил,руки вниз

Потім встали, руки в боки і зробили три підскоки.

Потім розминали плечі. руки до плечей, колові рухи

Рівні спинки у малечі!

Руки вгору, опустили і за парти дружно сіли.

^ 7.Самостійне виготовлення виробу.

Під час виконання роботи вчитель проводить поточний інструктаж.

8.Виставка та оцінювання робіт.

9.Підсумок уроку.

-Яким видом мистецтва ви сьогодні займалися?

-Які способи приєднання частин ви знаєте?

-Як ви створювали частини фігурок звірят?

^ Урок 33

Тема. Округла форма. Малювання соняшника.

Мета. Ознайомити з поняттям округла форма;вчити передавати в малюнку його будову, форму, пропорції та забарвлення частин;під час зафарбовування вчити використовувати лінію і тон, штрих; розвивати мисленнєві операції;виховувати любов до рідної природи.

Обладнання. Папір, простий олівець, кольорові олівці, зразок малюнка, штучна квітка соняшника.

Хід уроку.
^ 1.Організація класу.

2.Підготовка робочих місць.

3.Повідомлення теми та мети уроку.

-Послухайте віршика і дізнаєтеся про що ми сьогодні будемо розмовляти:

-Сонечко,сонечко,поглянь у віконечко.

Сонечко жовтеньке, сонечко кругленьке,

Сонечко яскраве, сонечко ласкаве,

Сонце золотеньке, сонце веселеньке.

-Намалюю маму, намалюю тата,

Далі – наш садочок, а в садочку-хата.

Біля хати- квіти, малюви та жоржини,

Й ніби сонце сходить,-соняшник за тином.

-Правильно, сьогодні ви навчитеся малювати олівцями соняшник.

^ 4.Розгляд квітки та зразка малюнка.

-Подивіться на малюнок, скажіть, що на ньому зображено?

-Якої він форми? Така форма називається округла.

-З яких частин складається соняшник?Якої форми його пелюстка?

-Якого кольору кожна з його частин?

-На що схожий соняшник? Чому?А як ви гадаєте, чому його так назвали?

^ 5.Технологія виконання малюнка.

  • Простим олівцем намітьте лінію горизонту і коло центральної частини соняшника.

  • Далі зобразьте пелюстки квітки, схожі на зрізані трикутники.

  • Перед зафарбовуванням обведіть контур таким кольором, яким буде виконано увесь малюнок.

  • Штрихуйте центральну частину чорним олівцем в одному напрямку, потім в іншому. Так ви зобразите насіння соняшника.

  • Розфарбуйте пелюстки квітки, замальовуючи зображення повністю, не пропускаючи прогалин, малюючи від одного краю пелюстки до іншого.

  • Розфарбуйте стовбур і листя соняха.

^ 6.Фізкультхвилинка «Весняна».

Повіяв теплий вітерець, руки в сторони, змахи до грудей

Прийшла весна, зимі кінець. Сплеск руками

До сонця руки підійму руки вгору, змахи

І помашу отак йому.

Весні вклонюсь, весні вклонюсь нахили тулуба

І до травички доторкнусь. присідання

А потім встану, посміхнусь

І до роботи повернусь.

^ 7.Самостійне виконання малюнка учнями.

Під час виконання малюнка вчитель проводить поточний інструктаж.

8.Виставка та оцінювання робіт.

9.Підсумок уроку.

-Предмети, якої форми ви зображували?

-Як правильно штрихувати зображення?

-Що слід зробити перед зафарбовуванням?

^ Урок 34

Тема. Виконання малюнку «Транспорт».

Мета. Навчити зображувати транспортні засоби, відображуючи просторові відношення предметів та їх частин і відтворюючи їх форму та розмір; вчити посильно втілювати ідеї власного задуму; розвивати емоційно-образну пам′ять; виховувати любов до малювання.

Обладнання. Зразок малюнку, іграшки-машинки, ілюстрації транспорту, папір, кольорові олівці, простий олівець.

Хід уроку.
^ 1.Організація класу.

2.Підготовка робочих місць.

3.Повідомлення теми та мети уроку.

-Відгадайте загадку і дізнайтеся про що піде мова:

Я не їм вівса, ні сіна, Дім по вулиці повзе,на роботу всіх везе,

Дайте випити бензину,- не на курячих ногах, у гумових чобітках.

Усіх коней обжену, автобус

Куди хочеш побіжу.

Автомобіль

-Правильно, ви сьогодні навчитеся малювати автомобілі.

-Скажіть, а які машини називають транспортом?

^ 4.Розгляд іграшок та зразка малюнка.

-Подивіться на малюнок, які автомобілі ви бачите?

-Що вони перевозять?

-Якої форми машини? Які геометричні фігури вони нагадують?

-З яких частин складається машина?

-Якими кольорами зафарбована машина?

-що робить машина?

-В якому напрямку вона рухається?

-Що ще, крім машини, намальовано на малюнку?

-Чим намальовано предмети?

-Як їх правильно зафарбувати?

^ 5.Технологія виконання малюнка.

  • Намітьте простим олівцем лінію горизонту.

  • Також простим олівцем намалюйте кабіну машини прямокутної форми із заокругленням для колеса, зобразьте вікно у кабіні.

  • Далі малюємо кузов: він також прямокутної форми, трохи зужується до кінця.

  • Малюємо колеса: вони круглої форми,їх чотири, але ми зображимо тільки два, тому що машина стоїть боком.

  • Перед зафарбовуванням слід обвести контур кольоровим олівцем.

  • Зафарбуйте зображення штрихом в одному напрямку вибраними кольорами.

  • Останніми намалюйте дорогу та дерева обабіч її.

^ 6.Фізкульхвилинка для очей «Совенята».

Сплять маленькі совенята. Очі заплющені

Раз!-розкрились оченята.

Подивилися навколо, колові рухи очима, головою не рухати

Потім вгору і додолу.

Оченята-блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо. Вліво оченята.

Повертали совенята.

Совенята будуть спати.

А ми- далі працювати!

^ 7.Самостійне виконання роботи учнями.

Під час виконання роботи вчитель проводить поточний інструктаж.

8.Виставка та оцінювання робіт.

9.Підсумок уроку.

-На яку тему ви виконували малюнок?

-Якої форми частини машин?

-Як правильно штрихувати?

-Що слід зробити перед зафарбовуванням?

Урок 35




<< предыдущая страница   следующая страница >>