asyan.org
добавить свой файл
1
Урок №2 
(Основи здоров’я 6 клас)Тема: Природа і здоров’я. Вплив природного середовища на здоров’я. 
Мета: показати учням, як людина впливає на природу, як впливає природа на людину, та сформулювати правила поведінки людини в природному середовищі. 
Обладнання: підручник «Основи здоров’я» Н.М. Поліщук, -К, «Генеза», 2006; наочність. 
Терміни: правила поведінки людини в природному середовищі, вплив природи на здоров’я. 
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

I. Організаційний етап. 
ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.

Обговорення проблемної ситуації. 
Цей етап починають з обговорення ситуації, в якій ідеться про те, як змінювався стан річки Темзи, коли на її берегах виникли промислові підприємства, і що сталося, коли на цих підприємствах з’явилися очисні споруди. Обговорюючи цю ситуацію, школярі повинні зробити висновок про те, що людина по-різному може впливати на природу — або завдавати їй шкоди, або сприяти її збереженню. Логічно поставити питання: «А як природа впливає на людину?


III. Вивчення нового матеріалу.

Розповідь учителя з елементами бесіди. 
1.Вплив людини на природу. Людина серйозно впливає на природу завдяки своїй господарській діяльності. Вона активно втручається в природне середовище, живучи в ньому й використовуючи природні ресурси для своїх потреб. Важливо, щоб людина використовувала природу раціонально.


Вплив людини на довколишнє природне середовище подвійний. З одного боку, людина полює на тварин, вирубує ліси, позбавляючи тварин місць їхнього проживання, забруднює воду й повітря. З іншого боку, людина може відновлювати навколишнє середовище: насаджувати ліси, будувати очисні споруди, зберігати зникаючі види рослин і тварин.

2.Вплив природи на людину. 
Вплив природного середовища на людину так само подвійний. Чиста вода й повітря, родючий ґрунт приносять людині користь, а забруднена відходами вода, повітря, насичене вихлопними газами, ґрунт, що містить отрутохімікати, завдають здоров’ю людини шкоди.


3. Правила поведінки в природному середовищі. 
Для того щоб використовувати природу правильно, раціонально, не завдаючи їй шкоди, треба дуже багато знати й уміти. Що може робити школяр, аби не завдавати природі шкоди? Є певні правила поведінки в природному середовищі: не залишати після себе жодного сміття, обережно поводитися з вогнем, брати з природного середовища тільки те, що справді потрібне.


IV. Узагальнення та систематизація

Робота з підручником. 
Роботу з текстом підручника можна організувати в групах, запропонувавши кожній групі своє питання для обговорення. Варіанти питань
 
1. Як природні чинники впливають на здоров’я?
 
2. На вашу думку, технічний прогрес приносить користь чи завдає шкоди?
 
3. Як людина впливає на природу?
 
Школярі обговорюють питання, користуючись відповідними сторінками підручника (С.13-14). Результати роботи в групах підсумовує весь клас.


V. Самостійна робота учнів 
За підручником учні знайомляться з правилами загартування на С. 13.
 
VI. Домашнє завдання 
1.§ 2, прочитати текст на С. 11—14,
 
2. Виконати домашнє завдання на С. 14.