asyan.org
добавить свой файл
1
Калина – символ України

(урок читання в 2 класі)


Вчитель

Кіндратюк З.Б.

Мета: прищеплювати бережливе ставлення до природи; розвива-ти естетичні почуття і вміння; збагачувати мовлення дітей образними словами і виразами.
ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Перевірка домашнього завдання.

Хвилинка поезії.

Артикуляційна гімнастика.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

− Відгадайте загадки.

• У лісі на горісі червона плахта висить. (^ Калина.)

• Стоїть півень над водою з червоною бородою. (Калина.)

− А чи знаєте ви, звідки в Україну прийшла ця рослина? Чому цей кущ називають калиною?
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

Ознайомлення зі схематичним планом уроку.
V. Робота над темою уроку.

Словникова робота.

Словничок: попідвіконню, тонісіньке, звеселилося, стебелець, стрепенув-ся, улюбленця, крислатий.

− А тепер давайте спробуємо завітати в сиву давнину, в село, де жила ді-вчинка Калинка, і дати відповідь на запитання: що ж зростило калинку?

^ Читання вчителем казки з використанням аплікаційно-крейдового ма-люнка. Відповідь на проблемне запитання.

Робота в парах змінного складу за методикою взаємопередачі тем.

Учні мають різні частини тексту, які ще раз перечитують для того, щоб підготувати сусіда за своєю частиною, Коли всі прочитали один одно-му свої частини, відбувається обмін картками. Учні переходять на інші міс-ця і працюють з іншими партнерами.

^ Фізкультхвилинка для очей.

Відповіді на запитання за змістом тексту.

− За що любили Калинку всі люди в селі?

− Чому дівчинка вирішила посадити край шляху стебельце?

− Кому подякував подорожній?

− Поясніть значення висловів: „червоні як намистини”, „зернятко, схоже на маленьке серце”.

− 1 −

Вправи для розвитку техніки читання.

Творча робота.

− Підберіть прислів’я, яке могло б бути заголовком до казки. Обґрунтуй-те свій вибір. Доведіть, склавши текст-міркування.

• Землю красить сонце, а людину праця.

• Не земля родить, а руки.

• Не ім’я прикрашає людину, а її добрі справи.

Робота в парах.

Перша група продовжує казку.

Друга група шукає слова для характеристики Калинки.

Третя група доповнює речення.

− Що зробила весна?

Весна …кущик калинки. Потягнувся …до …, …листочками-рученятами.

− Як хмаринка розбудила калиновий цвіт?

Пропливла …хмаринка… . Замилувалася калинкою, …на неї веселим дощиком. Злякався кущик і … свої біленькі оченята.

А навкруги – тепло, зелено!

Четверта група дає заголовок кожній частині тексту.
VІ. Підсумок уроку.

− 2 −