asyan.org
добавить свой файл
1
Урок фізичної культури в 8 класі

Тема: Рухливі ігри з елементами баскетболу.

Мета: освітня – удосконалити техніку ведення м’яча; закріпити кидки м’яча однією

рукою від плеча; відпрацювати ведення м’яча без зорового

контролю, передачі м’яча.

Розвивальна – сприяти розвитку спритності, витривалості, швидкого

реагування під час ігор, влучності та швидкісних якостей учнів.

Виховна – виховувати колективізм, взаємодопомогу та взаємоповагу один до

одного під час ігор, прагнення до вдосконалення своїх вмінь та

навичок.

Обладнання: баскетбольні м’ячі, свисток, картки з цифрами.

Тип уроку: комбінований.

Місце проведення: спортивна зала.

Дата проведення: 14.02.2013 року.
^ ХІД УРОКУ

Частина

уроку

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні

вказівки

Підготовча

(3 хв.)

1. Шикування в одну шеренгу, привітан-

ня, повідомлення теми та завдання уроку.

2. Вимірювання ЧСС.

3. Техніка безпеки на уроці:

- не кидати м’яч в обличчя;

- виконувати тільки ті завдання, що дає

учитель;

- підчас ігор дотримуватися правил;

- у разі поганого самопочуття негайно

повідомити вчителя.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

В одну шеренгу.

Нагадати учням для чого ми вимірю-

ємо пульс.

Учні уважно слухають.

Основна

(37 хв.)

1. Різновиди ходьби (на носках, руки вгору; на п’ятках, руки за голову; на внутрішній стороні стопи, руки на поясі; на зовнішній стороні стопи, руки на поясі; із високим підніманням стегна; по лінії).

2 хв.

Звернути увагу на роботу ніг, голову не опускати, тулуб не нахиляти та не по-

вертати, спину тримати рівно.

2. Вправи у русі (ВП: руки в замочок – хвилястоподібні рухи та колові рухи; ВП: руки перед собою в кулачки – колові рухи спочатку кулачками потім в ліктях; ВП: руки перед груддю – ривки руками з поворотом в бік; ВП: права рука вгору, ліва вниз – ривки руками; ВП: руки на плечі – колові рухи вперед назад.

2 хв.

Спину тримати рівно, дивитися перед собою, уважно слухати вказівки вчителя і виправляти помилки.

3. Різновиди бігу (легкий біг, боковий приставний, спиною, з підскоками, зі зміною темпу) Відновлення дихання у русі.

2 хв.

Стежити за диханням, стежити за самопочуттям.




4. Вправи з м’ячем під час ходьби (перекладання м’яча із руки в руку; ведення м’яча правою рукою; ведення м’яча лівою рукою; ведення м’яча правою та лівою рукою по черзі).

Вправи з м’ячем під час бігу (вправи ті самі).

3 хв.



Уважно стежити за м’ячем.

Не втрачати контроль над м’ячем, тримати дистанцію між собою, м’яч вести кінчиками пальців.

Поглядом супроводжувати рух м’яча.

5. Загальнорозвивальні вправи.

- ВП: ноги нарізно, руки на поясі – нахили головою вперед, назад, вправо вліво.

- ВП: ноги нарізно, руки на поясі – нахили тулуба з викидом руки над головою.

- ВП: ноги нарізно, руки на поясі – нахили тулуба вперед, назад, вправо, вліво.

- ВП: ноги нарізно, руки на поясі – повороти тулуба з викидом руки перед собою.

- ВП: ноги нарізно, руки прямі вперед – махи правою ногою до лівої руки, лівою ногою до правої руки.

- ВП: ноги разом, руки в замочок – пружинячими рухами достаємо підлоги.

- присідання.

- розтяжка.

- стрибки (на правій, на лівій, по черзі та разом; стрибки «ножиці»)

- крокування на місці, відновлення дихання, вимірювання ЧСС.

5-6 хв.

Вправу виконувати не поспішаючи, без різких рухів.

Якомога нижче нахилятися, спину тримати рівно.

Спину тримати рівно, нахилялися і вирівнюватися плавно, без різких рухів.

Спина пряма, ноги в колінах прямі.

Спину тримати рівно, ноги в колінах не згибати, руки не згибати.

Ноги в колінах прямі, нахиляємося якомога нижче.

Хлопці руки вгору, дівчата – вперед.

Не поспішати, вправи виконувати плавно, повільно, правильно.

Підстрибувати вище.

Вдих через ніс, видих через рот.

6. Робота в парах.

- кидки м’яча обома руками від грудей;

- кидки м’яча обома руками з за голови;

- ведення м’яча на місці та передача

м’яча однією рукою від плеча;

- обведення м’яча з наступною

передачею м’яча напарникові.

5 хв.

Звернути увагу на роботу рук,

звернути увагу на роботу кистей рук,

вести м’яч кінчиками пальців, слідкувати за технікою виконання кидка, зберігати стійку баскетболіста,

уважно стежити за м’ячем.

7. Рухлива гра «Боротьба за м’яч»

3-4 хв.

Клас поділити на дві команди. Вчитель стоїть на середині зали, одна команда ліворуч, інша праворуч. Вчитель обирає двох учасників з команди, вони готуються до стару. По команді вчитель кидає м’яч вперед, учні наздоганяють м’яч, та заволодівши ним кидають його у кошик. Переможе команда яка закине більше м’ячів до кошика.

8. Рухлива гра «Влучний стрілок»

5-6 хв.

Клас поділений на дві команди. Вони становляться в протилежних кутках зали, свій кошик кожної команди знаходиться на протилежному боці. Пояснити правила гри: ведення м’яча однією рукою до кошика, кидок м’яча однією рукою від плеча у стрибку, ведення м’яча до команди, передати м’яч наступному. Перемагає команда яка перша заб’є 10 м’ячів.




9. Рухлива гра « передав м’яч – сідай»

2-3 хв.

Дві команди стоять на лінії старту. Командир обличчям до команди з м’ячем. Командир кидає м’яч учаснику, той ловить м’яч, повертає його капітанові та швиденько сідає. Мінятися місцями, поки капітан знову не стане на своє місце.

11. Відновлення дихання. Вимірювання ЧСС.

1 хв.

Проаналізувати попередні результати вимірювання, порівняти, - чому так сталося?

12. Рухлива гра «Підкажи товаришу»

3 хв.

Учні поділені на пари. Стоять обличчям один до одного. Ведуть м’яч на місці. ( вести м’яч кінчиками пальців, зберігаючи стійку баскетболіста, не втрачати контроль за м’ячем). Біля кошика стоїть вчитель, перші номери стоять до нього обличчям, другі – спиною. Вчитель показує цифри, перші номери повинні побачити та тихенько переказати другому номеру. Вчитель питає другі номери: - яку цифру побачили перші номери?

Заключна

(5 хв.)

  1. Шикування.

  2. Відновлення дихання крокуючі на місці, та стоячі на місці.

  3. Вимірювання ЧСС.

  4. Підсумки уроку:

- В які ігри ми сьогодні з вами грали?

- над чим ми працювали граючи в гру «Боротьба за м’яч»?

- над чим ми працювали граючи в гру «Влучний стрілок»?

- над чим ми працювали у грі «Передай м’яч – сідай»?

- над чим працювали у грі «Підкажи товаришу»?

5. Оцінювання можливостей учнів.

6. Домашнє завдання: закріпити ведення м’яча без зорового контролю.

5 хв.

В одну шеренгу.

Вдих через ніс, видих через рот.

Учні відповідають.

Учні аналізують роботу один одного та виставляють оцінки.