asyan.org
добавить свой файл
1




Тема: Світ професій «людина-людина».

Виготовлення вітальної листівки для людей світу професій «людина-людина».
Мета: 1. Розширювати знання учнів про світ професій, ознайомити професіями, що працюють з людьми.

2.Удосконалювати навички роботи з папером, вчити виготовляти вітальну листівку для людей світу професій «людина-людина».

3.Закріплювати навички безпечної роботи з ножицями.

4.Розвивати естетичні смаки.

5.Виховувати уважне ставлення до людей.
Обладнання: зразки вітальних листівок, клей, пензлик для клею, ножиці, кольоровий папір, підручник «Трудове навчання 3 клас»,сюжетні малюнки «Професії», комп’ютерна підтримка (Педагогічний програмний засіб «Трудове навчання 1-4 класи), запис пісні із мультфільму.
^ Тип уроку: комбінований
Хід уроку
I.Організація класу

Віршоване привітання
Учні: Пролунав дзвінок,

Час почати наш урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім 3 класі

Діти – просто молодці!
Вчитель: Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно

І виконувати те,

Про що мова зараз йде!
^ II.Актуалізація опорних знань
( «Мозкова атака»)

  • Які вам відомі професії?

  • На які групи діляться професії?

III. Мотивація навчальної діяльності

( звучить муз. В.Шаїнського з мультфільму про Чебурашку)

  • З якої нагоди співає пісню крокодил Гена?

  • Які подарунки ви отримували на свій День народження?

  • Як можна привітати зі святом друга, що живе в іншому місті?

Вчитель: Сьогодні ми розширимо свої знання про світ професій, ознайомимось із професіями людей, що працюють з людьми, будемо вчитись виготовляти вітальну листівку, удосконалюватимемо навички роботи з папером.

  • Що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?

( Вправа «Очікування»)

^ IV. Вивчення нового матеріалу

  1. Робота з підручником Л.І Денисенко, В.П Тименко Трудове навчання 4 клас, ст..32-33

Створення опори Професії «людина-людина»

а) Опрацювання вірша ст.. 32 ( в парах)

- Що робить лікар?

- Як він допомагає хворим?

^ 2. Складання речень про професії

- Що спільне у цих професій?

- А хто знає віршик про професії?

- А ким ви бажаєте стати?

- Що ти любиш більше: працювати разом із однокласниками чи самостійно?

^ 3. Бесіда з елементами розповіді

  • Хто приносить вам листи та газети?

Багато років тому не було ні поштарів, ні пошти. Послуги зв’язківців вико-

нували голуби. Коли господар їхав у далеку дорогу, то брав із собою голуба у клітці. Для того, щоб дати звістку про себе рідним, він писав повідомлення на шматочку паперу і прив’язував до лапки голуба. Коли клітку відчиняли, голуб летів додому і ніс на лапці звістку.

Сьогодні існує електронна пошта, завдяки якій можна отримати привітання за мить в Христофорівці.

^ 4. «Асоціативний кущ»

- Які слова пов’язуються у вашій уяві зі словом привітання?
сердечне

тепле

Привітання



радісне

ніжне щире


  • Коли люди шлють вітання один одному?

  • Для чого це вони так роблять?

  • Чи доводилось вам слати вітальні листівки?

  • Який у вас був настрій, коли ви відсилали листівку?

^ 5. Розгляд зразків виробів

- Яку техніку буде доречніше використати для виготовлення листівки?

6. Повторення правил роботи в парах

7. Відбір матеріалів та інструментів

(в парах)

8. Повторення правил безпечного поводження з ножицями

( черговий учень)

а) Не працюй тупими ножицями.

б) Не тримай ножиці кінцями вверх.

в) Не ріж, коли встаєш.

г)Передавай ножиці тільки в закритому вигляді, тримаючи їх за ро-

бочу частину,

  • Перегляньте ще раз ці правила та скажіть про які правила не було згадано?

( комп’ютерна підтримка)

^ 9. Виготовлення вітальної листівки в парах

Ознайомлення з технологією виготовлення виробу

  1. Зігни аркуш паперу А-4 навпіл (заготовка для листівки)

  2. Виготов квіти, використовуючи різноманітні техніки:

  • квіти з кружечків;

  • махрові квіти;

  • подвійні махрові квіти.

  1. Під час виготовлення листочків використовуй фігурні ножиці.

  2. Розмісти та приклей квіти та листочки на листівці.

  3. Додай щось оригінальне в оформленні роботи.


V. Оцінювання виробів

Відзначення кращих робіт

(Ситуація успіху)

VI. Підсумок уроку

Саморефлексія
знаю
вмію
ціную