asyan.org
добавить свой файл
1
Заняття № 40
Тема: Підсумкове заняття з теми. Гра «Настільки я уважний»

Навчальна мета: закріпити набуті знання, вміння та навички з теми «Розвиток уваги»

Розвиваюча мета: розвивати увагу; розширити пізнання дитячого світогляду; пробуджувати інтерес до навколишнього світу.

Виховна мета: виховувати культуру спілкування, навички колективної та групової взаємодії; заохотити вихованців до активної участі у різноманітних вправах та іграх.

^ Тип заняття: узагальнення і систематизації знань

Обладнання: роздатковий матеріал, плакати з зображенням Маши і Ведмедя; картки для виконання рухавок; ноутбук; музичні записи.
^ Хід заняття
І. Вступна частина

1.1 Організаційний момент
Привітання педагога. Створення позитивного настрою.
Педагог: Треба всім нам привітатись: «Добрий день !»

Вліво, вправо повернутись, туди – сюди усміхнутись: «Добрий день!»

У долоні поплескайте: «Добрий день!»

Дружно всі, не відставайте: «Добрий день!»

^ Вправа «Шкала настрою»
Педагог: Доброго дня! Давайте дізнаємося з яким настроєм ви прийшли на заняття. Нам допоможе всім відома вправа «Шкала настрою». Вона визначена числами від 1 до 10. Чим кращий настрій, тим більше число. Заплющить очі. Оцініть свій настрій.

Ми всі почнемо зараз лічити. Коли будемо називати те чи інше число, той хто визначив за «шкалою настрою» саме це число, має встати і одразу сісти.


    1. Мотивація навчальної діяльності


Гра «Асоціації»
Педагог: Я надзвичайно рада, що на сьогоднішнє заняття ви прийшли з гарним настроєм. Сьогодні у нас з вами останнє заняття з теми «Розвиток уваги». На наше заняття завітали гості, та не прості, а казкові. Вони допоможуть мені перевірити настільки гарно та старанно ви вивчали тему і яких результатів досягли. Ви хочете дізнатися хто це? (Відповіді дітей) В цьому вам допоможе загадка. Готові! Тоді слухайте уважно.

Сидить в кошику дівчинка

У ведмедики за спиною,

Він, сам того не відаючи,

Несе її додому.

Ну, відгадав загадку?

Тоді мерщій відповідай!

Назва цієї казки ....

Правильно! До нас в гості завітали герої казки «Маша і Ведмідь». Для того щоб потрапити на наше заняття вони подолали довгу дорогу і дуже зголодніли. Вам потрібно нагодувати їх. Протягом сьогоднішнього заняття ви будете виконувати різноманітні завдання. Перший хто виконає завдання правильно отримає зірку. Коли всі правильно виконають завдання то Ведмедик зможе отримати свої улюблені ласощі – мед. Наприкінці заняття, той у кого буде найбільше зірочок отримає медаль, яка буде засвідчувати, що він є найуважнішим. Всі згодні з правилами, які пропонують нам Марійка і Ведмедик. Тоді починаємо.
1.3 Актуалізація опорних знань
Вправа «Не пропусти рослину» (розвиток здатності до переключення уваги)
Педагог: Для початку перевіримо вашу готовність до заняття і пограємо в гру «Не пропусти рослину». Ваше завдання уважно слухати слова, які я буду вимовляти. Щойно серед слів зустрінеться назва рослини, ви повинні плеснути в долоні. Готові! Раз, два, три! Почали
ДОРОГА, ТИГР, БЕРЕЗА, ЛІТАК, ПШЕНИЦЯ, ТРОЯНДА, ЗМІЯ, ДУБ, ЛЯЛЬКА, ГРИБ, ШКОЛА, ШИПШИНА, РОМАШКА, РАМА, ДІМ, МАШИНА, МАЛИНА, ТОПОЛЯ, ТЕПЛОВОЗ, МУРАШКА, ГЛЕЧИК, ГВОЗДИКА, ГВІЗДОК, МУЗЕЙ, ТЕАТР, ГРА, ГОЛКА, ВЕРБА, ІВОЛГА, ГОРОБЕЦЬ, БАОБАБ, КАШТАН, ПАЛЬМА, НАМЕТ, КІНО, КЕНГУРУ, КІВІ, ХОКЕЙ, МІСТО, СОБАКА, БАНАН, ВОЛОШКА, КОШИК, МОЛОКО, ТЮЛЬПАН, ГАРБУЗ, ТЕРЕМОК, ЛІС, ЯЛИНА, СОСНА, ДОРОГА, КНИЖКА, МИСТЕЦТВО, МУЗИКА, ОСИКА, БАЛЕТ, ЧЕРЕВИЧКИ, ПАРКЕТ, ПЛЮЩ, КУЛЬБАБКА, МІМОЗА...

ІІ. Основна частина

2.1 Узагальнення, систематизація та контроль знань і вмінь
Вправа «Метелики»
Педагог: Я бачу, що всі готові працювати активно. Перше завдання, яке вам пропонують наші гості має назву «Метелики». На картці № 1, вам треба знайти усіх метеликів і порахувати їх.

Педагог: Першим (ою) з завданням впорався (лася) _________. Вона отримує першу зірочку. А Ведмедик отримує першу баночку з медом. Але цього мало, чим більше ви зможете заробити меду для Ведмедика, тим краще.
^ Вправа «Загадкові малюнки»
Педагог: За виконання наступного завдання ви можете заробити аж 3 баночки з медом. Для цього візьміть картку № 2 і по черзі уважно роздивіться кожен з малюнків. Вам треба знайти всі предмети, які заховані на малюнках. Починаємо з першого малюнка. Хто перший впорається з завданням, той отримує зірочку.







^ Вправа «Знайди мене»
Педагог: Молодці! Ви дуже гарно працюєте! Ведмедик дуже задоволений, але Марійку теж треба чимось пригостити. Як ви гадаєте ви зможете це зробити? (Відповіді дітей) Тоді візьміть картки під № 3. Вам треба знайти і показати на великому малюнку предмети, зображені внизу сторінки в рамках. Показуючи предмет, ви повинна сказати де він знаходиться, вживаючи слова «під», «над», «за», «перед», «у», «на», «між», «біля».




2.2 Рухавка
Гра «Австралійський дощ»
Учні стоять. Вчитель показує рух, усі повторюють його поступово приєднуючись один до одного.
Педагог: Діти, чи знаєте ви, що таке австралійський дощ? (Відповіді дітей) Якщо ми будемо уважними, то почуємо який він. Я показуватиму рухи, а ви повторюйте їх.

Чи знаєте ви, який австралійський дощ?

Піднімається вітер. (Потираємо руки)

Падають перші краплини дощу. (Клацаємо пальцями)

Почалася злива. (Плескаємо долонями по стегнах)

Злива перетворилася на бурю. (Топаємо)

Ось буря стихає. (Плескаємо долонями по грудині)

Стихає злива. (Плескаємо долонями по стегнах)

Закінчується дощ, падають останні краплі. (Клацаємо пальцями)

Шумить тільки вітер. (Потираємо долонями)

Австралійський дощ скінчився. Сонце! (Діти піднімають руки вгору)
^ Рухлива гра
Педагог: У мене є картки, на яких зображені геометричні фігури. Назвіть їх будь ласка. (Відповіді дітей). Картки з намальованими геометричними фігурами означають виконання певного руху, а саме:

руки в сторони;

 руки вгору;

 руки вниз.

^ Педагог показує дітям картки, а діти виконують відповідні рухи (можливо, під спокійну музику).
ІІІ. Заключна частина

3.1 Рефлексія
Педагог: Ну що ж наше заняття підходить до кінця. Кожен з вас має порахувати скільки він заробив зірочок за сьогоднішнє заняття. Давайте привітаємо нашого найуважнішого.

Скажіть чи сподобалося вам сьогоднішнє заняття? (Відповіді дітей) Що було важким? (Відповіді дітей) Ви дуже гарно працювали, здивували наших гостей своєю працелюбністю На наступному занятті ми з вами перейдемо до вивчення нової, дуже цікавої теми, під час вивчення якої ми перенесемося до Царства Веселки. З нетерпінням буду чекати на нову зустріч. До побачення!




Картка № 3





Картка № 2



Картка № 1