asyan.org
добавить свой файл
1
Москаленко Т.П., вчитель початкових класів ЗНЗ № 35 м. Чернігова.

Тема: Звук [і], буква І і. Буква і як окреме слово. Утворення та аналіз слів з буквою і. Утворення речень з окремими словами і.

Мета: Дати уявлення про букву «і» в значення окремого слова; формувати вміння під час читання орієнтуватися на букву голосного звука; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальні інтереси, зв’язне мовлення; розширювати кругозір. Виховувати бажання старанно вчитися і допомагати мамі.

Обладнання: Лист, «фотографії» Барвінка і Ромашки, завдання для виконання, «Гусінь» зі складами, плакат із словами, гра «Букви на прогулянці», конверт, Барвіночки.

Хід уроку

І Організаційний етап

- Усміхніться , любі діти,

Шліть гостям нашим привіт! (Вітаються)

  • Пролунав уже дзвінок, (Повторюють девіз)

Починаємо урок,

Працюватимемо старанно,

щоб почути у кінці,

що у нашім 1-м класі

Діти просто молодці.

ІІ. Емоційне налаштування на урок

  • Діти, зранку листоноша приніс нам листа.

Давайте подивимось від кого він?

А тепер прочитаємо листа.

Добрий день, дорогі учні 1- Б класу!

З великим привітом і масою найщиріших побажань звертаються до вас Барвінок і Ромашка з казкового лісу.

Ми знаємо, що ви вже вивчили шість букв і трішки навчилися читати. Тому висилаємо вам завдання цікаві. Впоравшись з ними, ви розширите свої знання, більше дізнаєтесь і будете просто «Молодці».

ІІІ. Узагальнення вивченого на попередніх уроках.

1. Завдання 1. Швидко розкажіть 6 скоромовок.

У долині… Босий…

Вийшла… Ходить…

Пиляв… Їхав…

2. Завдання 2.

- Яку букву вивчили вчора? Який звук вона позначає?

- Розкажіть віршик про букву і (3- 4 учні).

Буква «і» - неначе свічка,

З ясним вогником вгорі,

А погасне – чорний ґнотик

Стане крапкою над «і».

3. Завдання 3. Шлемо вам гусінь- складусінь, прочитайте те, що на ній і слова, які гусінь склала.

МА МО МУ МИ МІ

АМ ОМ УМ ИМ ІМ

Мама, мамо, маму, мамі.

  • Діти, а хто така мама?

  • Коли ми кажемо слово: мамо?

  • Що ми додаємо перед словом маму?

  • Що скажемо перед словом мамі?

4. Завдання 4. Хвилинка – новинка IV. Вивчення нового матеріалу

- Уважно послухайте речення, порахуйте скільки в ньому слів. Барвінок і Ромашка.

- Який зробимо висновок?

Буква «і» може бути окремим словом.

  • А тепер потренуємося складати речення з окремим словом «і».

Свічка і місяць.

Літак і ракета.

Тролейбус і трамвай.

  • Що спільного між літаком, ракетою, тролейбусом, трамваєм?

  • Що різного між свічкою і місяцем?

V. Фіз. хвилинка. Завдання 5. «Грибок боровичок».

Завдання 6. Опрацюйте текст на стр. 31 Букваря.

  • Скільки надруковано речень?

  • Скільки слів у 1 реченні?

  • Прочитайте друге речення. Яке слово пропущене?

  • Яке слово пропущене у 3-му реченні?

  • Що скажемо мамі у 4-му речення?

Ми і мама.

Ми любимо маму.

Ми допомагаємо мамі.

- Мамо, похвали нас.

VІ. Завдання 7

  • Виконайте завдання у зошиті «Супутник Букваря від А до Я».

а) з’єднайте слова і моделі;

б) надрукуйте слова;

VІІ. Закріплення вивченого.

Завдання 8.

Поділіться на команди, познайомтесь, «хто більше знає» слів з буквою «і».

Завдання 9.

З кожного ряду виберіть букву, що не повторюється, прочитайте слово.

АОІМІОА МИУАИУМ

ІМОУОІУ МУОМАУО

VІІІ. Підсумок уроку.

  • Діти, ми виконали завдання ? (Так)

  • Що нового дізнались про букву «і»? Чим вона може бути? (Словом)

  • Якщо ми справились, то хто ми? (Молодці)

Отримуйте Барвінок. (Чергові роздають).