asyan.org
добавить свой файл
1
СПОРТИВНИЙ ТУРИЗМ І КРАЄЗНАВСТВО

ЯК НАПРЯМОК ОЗДОРОВЛЕННЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
2009 рік не простий для України, про це всі знають, але при бажанні та відповідному відношенні можливо побороти негативні тенденції.

Головне управління освіти і науки ОДА при новому керівництві винайшли можливість фінансувати проведення обласного наметового містечка для гуртківців туристсько-краєзнавчих об’єднань позашкільних закладів районів і міст області. 260 гуртківців прибули в с. Просокиряни (Верхня Просіка) Глибоцького району, де з 18 червня по 1 липня 2009 року проводився цей масовий захід.

Проведення табору було доручено Чернівецькому обласному центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, а територію бази «Райдуга» люб’язно надав Глибоцький центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, який очолює великий ентузіаст туризму, відомий на всю Україну педагог Дудка А.П.

Учнівська молодь, що зібралася в цьому мальовничому куточку, не просто відпочивала, а змагалася в рамках програми Чемпіонату області зі спортивного туризму та краєзнавчих досліджень. Тут відбулися традиційні 53 змагання з пішохідного туризму, 6 обласні змагання з велосипедного, 7 з водного туризму та ІІІ зліт краєзнавців-пошуковців. Читач може здивуватися, де в Просіці проводити водні змагання? Групи з водного туризму вивозилися на р.Сірет в с. Карапчів, а гонку починали з м. Сторожинець. Тут, як завжди останні роки, кращими були спортсмени-туристи Новоселицького району, що є призерами Чемпіонату України, добре виступили Глибочани і Сторожинецькі водники. Слід зазначити дебют Новодністровських гуртківців, що були призерами в окремих видах і в підсумку зайняли четверте місце. Бажаємо їм подальших успіхів. В змаганнях з пішохідного туризму кращими були Чернівецькі гуртківці. Вже декілька останніх років вони перемагають на обласному рівні, і в цьому велика заслуга їх тренера, викладача географії ЗНЗ №37 Кіндрата О.Р. В перегонах з велотуризму кращі досягнення мали Глибочани та Сторожинецькі велотуристи.

В краєзнавчих дослідженнях та змаганнях не було рівних Глибоцьким пошуковцям, що вибороли перші два місця. Хотинські та Сторожинецькі гуртківці розташувалися слідом. Можна тільки пожалкувати, що в Чемпіонаті не брали участь Кельменецькі та Заставнівські команди, які не прибули взагалі в наметовий табір. Не по повній програмі виступали Вижницький район та м.Новодністровськ. Але, як кажуть, «свято місце пусто не буває». Їх місця заповнили другі команди від Глибоцького ЦТКСЕУМ, Чернівецької спортшколи № 4 та обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, що виступили поза конкурсом, щоби не відбирати місця у районних команд.

Цікавою була культурно-розважальна програма в таборі. Це і конкурси художньої самодіяльності, дискотеки, лекторії, спортивні змагання.

22 червня під час «Дня відпочинку» пройшли змагання за програмою «Школи безпеки», що проводили рятувальники МНС та науково-методичний центр цивільного населення, з яким ОЦТКЕУМ співпрацює вже 7 років.

Всі учасники одягали протихімічні захисні костюми, протигази та долали смуги перешкод. Тут кращими були Новоселицькі, Глибоцькі та Путильські гуртківці. Всі учасники цих змагань були нагороджені цінними подарунками. Слід відзначити, що рівень майстерності з різних видів туризму зріс у всіх районів. В окремих видах непогано виступали Сокирянський, Кіцманський та Герцаївський райони. Детально результати наведені в таблиці.

Після завершення Чемпіонату та змагань 24 червня всі учасники табору вирушили багатоденні походи Буковиною та Українськими Карпатами за маршрутами, що були розроблені кожною групою окремо. В листопаді - грудні вони представлять звіти за ці подорожі на обласний етап Чемпіонату України на кращу подорож, а кращі з них будуть представляти область на Всеукраїнському етапі.

За підсумками обласного Чемпіонату сформовано збірні команди області, які будуть представляти нас на Чемпіонаті України з пішохідного і велосипедного туризму в м. Коростишеві Житомирської області з 7 по 12 липня 2009р. та на зльоті краєзнавців в Закарпатті 24-30 липня 2009р.

Базовими командами визначені: з пішохідного туризму – м. Чернівці; з велосипедного туризму – Сторожинецький район; з краєзнавства – Глибоцький район. Побажаємо їм успіху.

Оргкомітет Чемпіонату області висловлює щиру подяку приватному підприємцю з смт Глибока Ігорю Малофію, який забезпечив наметовий табір продуктами харчування, надавши їх в борг без попередньої оплати, чим сприяв успішній роботі табору.
Сінгаєвський В.М., директор ОЦТКЕУМ

Федорюк Г.О., завідуюча відділом ОЦТКЕУМ