asyan.org
добавить свой файл
1


c:\documents and settings\администратор\рабочий стол\687b1d9e0856.jpg

Підготувала

вчитель початкових класів

Кожушко Л.А.

М. СЕЛИДОВЕ
ТРЕБА ЗНАТИ, ЯК ЗДОРОВИМ СТАТИ
Мета: поглибити і закріпити знання учнів про іменник; показати учням, що дотримання всіх складових здорового способу життя — провідна умова збереження і зміцнення здоров'я; розвивати орфографічне чуття, усне і писемне мовлення учнів; виховувати старанність щодо дотримання основних правил збереження здоров'я.
Обладнання: книга здоров'я — макет, підсумкові таблиці — «Іменник», «Здоровий спосіб життя», малюнки продуктів харчування, картинки з віршем, прислів'ями.
^ ХІД УРОКУ

I. Організація класу.

II. Актуалізація знань учнів. Оголошення теми.
Ось дзвінок нам дав сигнал —

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Урок мови починаймо.

Сьогодні ми згадаємо все про іменник, поглибимо свої знання про нього. А ще до нас на урок завітав лікар Айболить (демонструє малюнок).

^ Як ви гадаєте, про що він нам нагадає? (Припущення дітей.)

Відгадайте загадку і дізнайтесь, про що будемо говорити. Що людина не може купити за будь-які гроші?

(Здоров я.)

Каліграфічна хвилинка.

Зз оз уз зл зд

Орфографічна розминка.

Записати звукову модель слова, позначити кількість звуків і букв. Здоров 'я

[здоровйа] — 7 букв, 8 звуків.

Утворити із словом групу споріднених слів, розібрати їх за будовою.

Здоров'я, здоров'ячко, здоровий, здоровенний, здороватись.

Скласти зі словом здоров 'я речення, визначити його основу. Яким членом

речення с слово здоров я?

Фронтальна бесіда.

Якою частиною мови є слово здоров я?

Що ви можете розповісти про іменник як частину мови?

Складання схеми.

Схема заповнюється поступово.
III. Закріплення вивченого про іменник.

Робота в групах.

Лікар Айболить приніс нам Книгу Здоров'я. Щоб її прочитати, ми повинні виконати завдання. Відкриємо першу сторінку.

^ Зрозуміло, всім відомо,

Що приємно бути здоровим.

Тільки треба знати,

Як здоровим стати.

Кожна група отримала малюнки продуктів харчування. Виберіть і запишіть

назви продуктів, корисних для здоров'я, визначте число і рід іменників.

Слова: молоко, фрукти, тістечка, м'ясо, ковбаса, йогурт, сік, риба, вітаміни,

морозиво, сало, кефір, цукерки, пепсі-кола.

Перевірка завдання.

Висновок: одна зі складових здоров'я — правильне харчування.

Кожен із висновків записаний на окремій сторінці Книги Здоров я.
Вибіркове письмо. Узгодження іменника з прикметником.

Завдання: виписати із тексту іменники, поставити їх у початкову форму і

дібрати до них прикметники (завдання у кожного на картці). Будемо з водою

дружити, Будемо з повітрям дружити, Будемо зі спортом дружити, Щоб у

щасті всім нам жити.

(Вода цілюща, повітря прозоре, чисте, спорт великий, щастя

людське.)

Висновок: щоб бути здоровим, треба займатись фізичною культурою,

спортом і загартовуватись.
Фізкультхвилинка.
Здоров'я людини залежить від індивідуального розвитку. А щоб

розвиватись, треба рухатись. Що ж, мабуть, настав час трохи відпочити.

Я хочу на фізкультхвилинку

^ Всіх вас запросити.

Раз — підняли руки вгору,

Два — нахилилися додолу.

Руки в боки!

Повернулись, нахилились

І вправо, і вліво —

Щоб наше тіло не боліло.

Один, два, три, чотири —

Набираймось сили.

Нахились, повернись,

До товариша всміхнись.
Самостійна робота з текстом.

У кожного учня картка.

Завдання: в іменниках, що є в тексті, вставити пропущені закінчення.

Друже, щоб здоровим бути,

Треба навички здобути,

Про здоров'... піклуватись:

Перш за все — не лінуватись,

І здружитися зі спорт...,

Рідко ласувати торт...,

Вод... крижану не пити,

І цигарк... не палити!

Щоб знешкодити мікроб...,

Рук... мий щоразу чисто,

Не забудь щоденно їсти

Овоч... і фрукт... різні —

Всі вони тобі корисні.

Вранці й ввечері, мій любий,

Завжди-завжди чисти зуб...
Висновок: здоровий спосіб життя — дотримування режиму й особиста

гігієна.
Робота в парах з приспів 'ями і приказками.
Завдання: до частини прислів'я у 1-му стовпчику додати кінцівку з 2-го

стовпчика. Назвати іменники.

Будь сильний духом, лінь — хвороба.

Праця — здоров'я, буде життя довше.

Працюй більше, а не новим кожухом.

Висновок: здоровий спосіб життя — це праця і відпочинок.
^ IV. Підсумок уроку.

Яка частина мови є іменником?

Які граматичні категорії має іменник?

Яким членом є іменник у реченні?

З якою частиною узгоджується іменник?

Лікар Айболить залишає нам Книгу Здоров'я. Відкриваємо останню сторінку цієї книги. І ще раз наголосимо, як же стати здоровим, як берегти своє здоров'я.


Правильне

особиста гігієна загартовування харчування

Здоровий спосіб життя

дотримування

заняття фізкультурою

режиму праця і відпочинок і спортом
На дошці шкала оцінювання. Подумайте, чи все ви виконуєте, щоб здоров'я ваше було міцним.

Приклейте картку зі своїм ім'ям навпроти тієї оцінки, яку б ви собі поставили, враховуючи своє ставлення до здоров'я.