asyan.org
добавить свой файл
1
Паспортна частина

Поступила: 19.01.02.

Роди відбулись: 19.01.02.

Виписалась: 25.01.02.

Прізвище, ім’я, по-батькові:

Вік: 1979 р.н. (22 роки)

Професія: оператор хімволокна

Місце роботи: СП ”Вінісін”

Група крові: 0(І), Rh+

Артеріальний тиск: 110/70 мм.рт.ст.

115/70 мм.рт.ст.

Консультацію відвідувала з у першій половині вагітності (ХІ тижнів) – 1 раз на місяць, у другій половині вагітності – 2 рази на місяць (всього 12 раз)

Знеболення : Психопрофілактика. Ефект повний.

Вітамінізація: Гендевіт, антиструмін

^ Діагноз при поступленні: Вагітність І, 39 тижнів. І позиція, передній вид, потиличне перед лежання. Раннє відродження навколоплідних вод. Анемія вагітних І ступеня. Роди І, І період родів.

^ Діагноз клінічний: Вагітність І, 39 тижнів. І позиція, передній вид, потиличне перед лежання. Раннє відродження навколоплідних вод. Анемія вагітних І ступеня. Роди І, І період родів.

^ Заключний діагноз: Роди І, вчасні в передньому виді потиличного передлежання


Ріст – 150 см. Вага – 64 кг

Температура – 36,7 0С

Яка вагітність –- І

Які пологи –- І

Остання менструація – 19. 04.01.

Таз:

D. Sp. – 26 см

D. Cr. – 28 см

D. Tr. – 32 см

C. ext. – 20 см

C. diag. – мис не досягається

C. vera – 11 см

Обвід живота – 96 см

Висота стояння дна матки – 34 см

Положення плоду, позиція, вид:

Поздовжнє, І-ша позиція, передній вид

Серцебиття плоду – 140 уд./хв., ясне, ритмічне, ліворуч від середньої лінії нижче пупка зліва

Передлегла частина – голівка
Перебіг пологів

Перейми почалися 19.01.02. о 6 год.

Води відійшли – 10 год. 20 хв. ІІ пальці відкриття

Кількість та характер вод – 30 мл, світлі

Повне відкриття – 1315

Початок потуг – 1315

Дитина народилась – 1350 19.01.02.

Жива, голівкою

Стать – хлопчик

Вага – 3200 г

Довжина тіла – 50 см

Обвід голівки – 35 см

Обвід грудей – 34 см

Профілактика гонобленореї – розчин альбуциду 30% – по 2 краплі в обидва кон′юктивальні мішки

Оцінка по шкалі Апгар – 8 балів (1–5 хв)

Послід виділився самостійно через 5 хв цілий, оболонки всі.

Пуповина 70 см

Крововтрата при пологах – 200 мл

Тривалість пологів:

а) загальна 7 год. 55 хв.

б) І-го періоду – 7 год. 15 хв.

в) ІІ-го періоду – 35 хв.

г) ІІІ-го періоду –5 хв.

Безводний період – 3 год. 30 хв.

Анамнез

 1. Скарги: на переймоподібні болі живота, що почалися, 19.01.02 в 6 годині. Ніч спала, втомленою себе не почуває.

 2. Перебіг даної вагітності: Вперше звернулася в жіночу консультацію:

.Тоді було поставлено діагноз : вагітність І, 4 тижні. З цього часу знаходилась на обліку у жіночій консультації (12 разів). У першій половині вагітності нудоти, блювання чи слинотечі не було. З перших місяців вагітності спостерігалося збільшення маси тіла : в 4 міс.–56 кг; в 6 міс.–57,5 кг; в 7 міс.–59кг; в 8 міс.–62 кг; в 9 міс.– 64 кг. До вагітності маса була 54 кг.

Збільшилися молочні залози, з′явилося молозиво, пігментація ареолАТ був стабільний протягом всієї вагітності та коливався в межах 110/70 мм.рт.ст. – 120/80 мм.рт.ст. з різницею на правій та лівій руці в 5 мм.рт.ст. Перші рухи плода відчула 5-6.09.01. Жіночу консультацію відвідувала регулярно. Під час кожного відвідування вимірювала АТ на обох руках, обвід живота, висоту стояння дна матки, температуру тіла. За час відвідин консультації було зроблено аналіз крові, сечі, двічі УЗД. З 32 тижня пройшла курс УФВ в ерітемних дозах.

Жінка відвідувала 4 рази заняття по психопрофілактичній підготовці. Протягом останнього тижня здійснювала масаж сосків (по 15 хв. Зранку, в обід та ввечері) обливання молочних залоз холодною водою, носила бюстгальтер з жорсткої тканини.

Анамнез життя

Жінка народилася в місті Івано-Франківську, в 1979р. першою дитиною в сім′ї робітників. Росла та розвивалася в задовільних матеріально-побутових умовах. Перші спроби ходити були в 10 місяців. В школу пішла в 7 років, навчалася добре, від ровесників в розумовому та фізичному розвитку не відставала. В дитинстві перенесла вірусні простудні захворювання.

Після закінчення школи поступила в Калузький технікум електронних приладів. З 1998 по 2000 рік працювала в СП „ Вілісін”.

Туберкульоз, інфекційний гепатит, венеричні та психічні захворювання в себе та в родичів заперечує.

Шкідливих звичок немає. Зі слів пацієнтки, алергічний та спадковий анамнез не обтяжений. Чоловік здоровий.

Акушерський анамнез

Менструальна функція. Менструації почалися в 12 років, встановилися відразу, тривали 3-4 дні, з інтервалами у 28 днів, не болючі, помірні. Останні місячні були 19.04.02.

Дітородна функція. Дана вагітність є першою. До настання вагітності користувалася гормональною контрацепцією („Трірегол”).

Статева функція. Статевим життям живе з 18 років. Перебуває в першому шлюбі. Болей та кров′янистих виділень під час статевого акту та після нього не було.

^ Секреторна функція. Виділення з піхви білого кольору, помірні, слизисті. Патологічних виділень не відмічає.

Гінекологічними хворобами та захворюваннями суміжних органів малого тазу не хворіла.

Об′єктивне обстеження

Загальний стан жінки задовільний, вираз обличчя звичайний, свідомість ясна. Тип конституції нормостенічний, будова скелету правильна. Температура тіла 36,8 0 С. Ріст 150 см, маса тіла 64 кг. Задовільного відживлення. Ознак перенесеного рахіту не має.

^ Шкірні покриви звичайного кольору, помірної вологості, тургор шкіри звичайний. Висипань, рубців, гіпер- та депігментацій на шкірі не виявлено. Слизові оболонки чисті, вологі, рожевого кольору. Підшкірно-жирова клітковина розвинена добре, розподілена рівномірно по жіночому типу.

^ Лімфатичні вузли, доступні пальпації, не пальпуються. Пульс на радіальних, тильних артеріях стоп, задньогомілкових артеріях справа та зліва задовільного наповнення та напруження.

^ М′язова система – загальний розвиток задовільний. Тонус звичайний.

Голова правильної форми. Волосяний покрив виражений добре, зіниці D=S. Дихання через ніс, вільне. Зуби сановані. Слизова зіву чиста, язик вологий, чистий. Вушні раковини звичайної форми, виділень з вух немає.

Шия циліндричної форми. Видимої пульсації та набухання шийних вен не спостерігається. Щитовидна залоза при пальпації без особливостей.

^ Грудна клітка нормостенічна. Надключичні ямки виражені незначно. Лопатки щільно прилягають до грудної клітки. Дихання ритмічне, з частотою 20 дихальних рухів за хвилину. Дихання черевного типу. Міжреберні м’язи, діафрагма беруть участь в здійсненні дихальних рухів. Обидві половини грудної клітки в однаковій мірі приймають участь в акті дихання. Міжреберні проміжки незмінені, шириною 1см. Молочні залози однакові, симетричні, розвинуті добре. Соски виражені. При папальпації залози не болючі. Інфільтрація залоз не відмічається.

Пальпація грудної клітки. Під час дихання права і ліва половини грудної клітки рухаються синхронно. Грудна клітка при пальпації неболюча. Резистентність грудної клітки незмінена. Над симетричними ділянками грудної клітки голосове тремтіння вислуховується з однаковою силою.

Перкусія. При порівняльній перкусії над легенями чути ясний легеневий звук.

Топографічна перкусія. Висота стояння верхівок легень становить: спереду – зліва 3 см, справа – 3.5 см; ззаду - зліва і справа знаходиться на рівні procеssus spinosus vertebrae prominentisVII).

Поля Керніга становлять справа – 6 см, зліва – 5 см.

Нижня межа легень за даними топографічної перкусії знаходиться на рівні:

Лінії

Права легеня

Ліва легеня

l. parasternalis

V міжребір’яl. medioclavicularis

VI реброl. axillaris anterior

VII ребро

VII ребро

l. axillaris media

VIII ребро

VIII ребро

l. axillaris posterior

IX ребро

IX ребро

l. scapularis

X ребро

X ребро

l. paravertebralis

Остистий відросток XI грудного хребця

Остистий відросток XI грудного хребця

Рухомість нижніх країв легень становить:

Лінії


Рухомість правої легені

Рухомість лівої легені

l. medioclaviculauis

4смl. axillaris media

6см

6см

l. scapularis

4см

4см

Аускультація. Над легенями вислуховується везикулярне дихання, а над гортанню, трахеєю та крупними бронхами – бронхіальне дихання. Побічні дихальні шуми не вислуховуються.

Бронхофонія: голос, що проводиться на поверхню грудної клітки, вислуховується дуже слабо та однаково з обох сторін у симетричних точках.

Органи кровообігу. Огляд. В ділянці серця спостерігається післяопераційний рубець. Верхівковий поштовх знаходиться у V міжребір’ї зліва на 1 см назовні від лівої серединноключичної лінії у вигляді слабої, ритмічної пульсації, площею приблизно 1.5 см. Пульсації в яремній ямці, епігастральній ділянці не виявлено. Симптом Мюссе від’ємний. В ділянці шиї пульсації яремних вен не виявлено.

Пальпація. Верхівковий поштовх пальпаторно визначається в V міжребір’ї зліва на 1.5 см досередини від лівої серединноключичної лінії площею приблизно 2 см: позитивний, локалізований, резистентний. Пульсація аорти, епігастральна пульсація, пульсація печінки не виявляються. Симптом “ котячого муркотіння“ від’ємний. Пульс на aa. radialis dextra et sinistra ритмічний, частота його 78 ударів за хвилину, задовільного наповнення і напруження.

Перкусія: межі відносної та абсолютної тупості знаходяться на рівні:

Межа

Відносна тупість серця

Абсолютна тупість серця

Права

1 см назовні від правого краю грудини

Лівий край грудини

Верхня

ІІІ ребро по лівій білягрудинній лінії

IV ребро по лівій білягрудинній лінії

Ліва

1 см досередини від лівої серединноключичної лінії у V міжребір’ї зліва

2 см досередини від лівої серединноключичної лінії у V міжребір’ї зліва

Аускультація: тони серця ясні, звучні, чисті, ритмічні. Інтенсивність І тону однакова над мітральним та трьохстулковим клапанами. Інтенсивність ІІ тону однакова над клапанами аорти та клапанами легеневого стовбура. Шуми над ділянкою серця не вислуховуються.

Артеріальний тиск в аа. brachialis dextra– 110/70мм.рт.ст, sinistra становить 115/70 мм.рт.ст.

^ Шлунково-кишковий тракт Акт ковтання не порушений. Язик звичайної величини, вологий, не обкладений. Зуби сановані. Слизова ротової порожнини блідо-рожева.

Живіт округлої форми, збільшений у розмірах за рахунок матки. Пупок згладжений. Біла лінія живота дещо пігментована. Органи черевної порожнини в зв′язку з вагітністю пропальпувати не вдається. Фізіологічні відправлення без особливостей. Апетит збережений.

^ Видільна система. Нирки з двох сторін не пальпуються. Симптом Пастернацького від′ємний з обох сторін. Діурез 1500 мл на добу.

Ендокринна система. Щитовидна залоза без особливостей. Симптомів Марі, Кохера, Дельрімпля чи гіпотіріозу відсутні. Змін форми обличчя, пропорційності окремих частин тіла, інфантильності чи гірсутизму не відмічається.

^ Нервова система. Основні рефлекси збережені, D=S, психічний стан не порушений.

Спеціальне акушерське дослідження

Огляд та пальпація молочних залоз: дві молочні залози шароподібної форми, величина їх відповідає конституції жінки, симетричні. Шкіра сосків та ареол гіперпігментована. Соски випуклі, без тріщин та деформацій. При пальпації пухлини, інфільтрацій, болючості не спостерігається. Молочні залози збільшені, з′явилось молозиво. Регіональні лімфатичні вузли не пальпуються.

Огляд та пальпація живота: Живіт округлої форми, розміри відповідають періоду вагітності (39 тижнів – обвід живота 96 см). Біла лінія живота є гіперпігментована. Тонус м′язів передньої стінки не порушений. Для визначення положення, позиції, виду перед лежання та членорозташування плоду використовуємо прийоми зовнішнього пальпаторного дослідження за Леопольдом:

1 прийом.

Мета: визначаємо висоту стояння дна матки та частину плоду, яка знаходиться в дні.

Методика: лікар стоїть справа від вагітної, обличчям до неї. Долоні обох рук розміщуються на дні матки горизонтально. Кінці пальців рук направлені один до одного, але не з′єднюються. Визначаємо рівень стояння дна матки, обережно натискуючи. Пальпаторно визначаємо частину плоду, яка знаходиться в дні матки.

Результати: дно матки знаходиться посередині між пупком та мече видним відростком, висота стояння дна матки (від лобка до наміченої точки) 34 см. Пальпується велика частина плоду, м′якої консистенції, не балотує.

Висновок: в дні матки знаходиться тазовий кінець. Висота стояння дна матки 34 см.

2 прийом.

Мета: визначаємо положення, позицію, вид плоду, тонус матки.

Методика: Розміщення лікаря відносно вагітної те саме. Кисті рук переміщаємо з дна на бокові поверхні матки. Долонними поверхнями рук проводимо пальпацію бокових відділів матки.

Результати: спинку плоду пальпуємо зліва, вона обернена до переду. Справа пальпуються дрібні частини плоду у вигляді невеликих рухливих горбиків. Спостерігаються перейми (матка періодично, з інтервалом 7-8 хв, тривалістю 15-25 с приходить в стан підвищеного тонусу).

Висновок: положення плоду поздовжнє, І позиція, передній вид. Пологова діяльність середньої активності.

3 прийом.

Мета: визначити передлежачу частину плоду, рівень стояння її щодо входу в малий таз.

Методика: положення лікаря те саме, прийом проводиться однією рукою. При цьому великий палець максимально відводять від решти чотирьох. Рукою, що лежить трошки вище від лобка, охоплюють передлежачу частину плоду, після чого обережно роблять рухи цією рукою вправо та вліво. Голівка плоду пальпується як щільна куляста частина, що має чіткі контури. Якщо голівка плоду ще не ставилася у вхід до малого тазу, вона має переміщуватися (балотує між великим та рештою пальців).

Результати: пропальповується в нижньому сегменті матки голівка, у вигляді щільної округлої частини з вираженими контурами, не балотує.

Висновок: передлежача частина плоду – голівка, голівка не балотує, що свідчить про вставлення її у вхід до малого тазу.

4 прийом.

Мета: визначити висоту стояння прилеглої частини, відносно площини входу в малий таз.

Методика: лікар стає праворуч, обличчям до ніг пацієнтки, обидві руки кладе долонями вниз на бічні відділи нижнього сегменту матки та пальпує доступні ділянки передлежачої частини плоду, намагаючись проникнути кінчиками пальців між передлежачою частиною та бічними відділами входу у малий таз.

Результати: кисті рук розходяться над голівкою, при ковзних рухах по вставленій голівці.

Висновок: передлежача частина плоду – голівка знаходиться малим сегментом в площині входу в малий таз.

Висновок: на основі даних чотирьох прийомів за Леопольдом, виявлено, що дно матки знаходиться посередині між пупком, та мечевидним відростком, висота стояння матки 34 см, в дні знаходяться сідниці. Положення плоду повздовжнє, І позиція, передній вид, потиличне передлежання, пологова діяльність середньої активності, голівка не балотує та знаходиться малим сегментом в площині входу в малий таз.

Ступінь відповідності передлежачої голівки та розмірів входу в малий таз визначаємо за допомогою ознаки Вастена: долоню руки, якою досліджують, кладуть на поверхню симфізу, ковзають угору, на ділянку передлежачої голівки. Якщо передня поверхня голівки лежить вище ніж площина симфізу, то є невідповідність між тазом та голівкою (ознака Вастена позитивна). Пологи за таких умов самостійно не відбудуться. Коли невідповідність незначна, передня поверхня голівки лежить на одному рівні з симфізом (ознака Вастена врівень), результат пологів двояким. У разі повної відповідності між тазом та голівкою (як у нашому випадку) передня поверхня голівки лежить нижче від площини симфізу (ознака Вастена негативна) пологи закінчаться самостійно.

Ознака Ценгемейстера – відстань від над крижової ямки до найбільш виступаючої над симфізом точки окружності голівки. Вимірюємо спочатку зовнішню кон′югату (=20 см), потів верхній ґудзик газоміра переміщуємо з симфізу на виступаючу поверхню голівки. Зовнішня кон′югата на 3 см довша ніж розмір від над крижової ямки до найбільш виступаючої над симфізом точки окружності голівки. Отже, голівка відповідає розмірам тазу.

Пельвіометрія.

Distantia spinarum (відстань між зовнішніми точками передніх верхніх остей клубових кісток) = 26 см.

Distantia cristarum (відстань між найбільш віддаленими точками гребінців клубових кісток) = 28 см.

Distantia trothanterica (відстань між вертлюгами стегнових кісток, при зведених ногах) = 32 см.

Conjugata externa (відстань між найбільш виступаючою точкою лобкового симфізу, до середини його верхнього краю та ямкою, утвореною на спині між остистим відростком п’ятого поперекового та першого крижового хребців) = 20 см.

Conjugata diagonalis (відстань від нижнього краю дуги лобкового симфізу до найбільш вигнутої точки мису крижів) = мис не досягається.

Conjugata vera (з урахуванням індексу Соловйова (окружність зап’ястя 14 см) від зовнішньої кон’югати віднімаємо 9 см) = 11 см.

Розміри площини виходу з малого тазу:

Прямий розмір (відстань від середини нижнього краю лобкового симфізу до верхівки куприка) = 9 см.

Поперечний розмір (відстань між найбільш віддаленими точками внутрішніх поверхонь сідничних горбів) = 11 см.

Висота лонного зчленування = 4,5 см.

Лонний кут = 900.

Розміри ромбу Міхаеліса: прямий = 10 см, поперечний = 11 см.

Обвід тазу = 88 см.

Кут нахилу тазу = 600.

Косі розміри тазу (площина входу в таз) дорівнює: правий = 12,5 см; лівий = 12,5 см.

Лобково–крижовий розмір = 20 см.

Аускультація.

Серцеві тони плода сні, ритмічні з частотою 140 уд./хв. Найкраще вислуховуються нижче пупка ліворуч, неподалік від серединної лінії живота. Під час перейм ЧСС = 148 уд./хв. Вислуховується пульсація черевної аорти, яка збігається з пульсом жінки. Шуми з маткових судин та кишківника не вислуховуються. Пульсація пуповини плоду не вислуховується.

Огляд зовнішніх статевих органів.

Перед оглядом просимо жінку спорожнити сечовий міхур та кишківник. Огляд проводимо на гінекологічному кріслі. Перед оглядом зовнішні статеві органи обробляємо 0,02% розчином фурациліну.

Зовнішні статеві органи розвинені правильно. Оволосіння по жіночому типу. Внутрішні поверхні стегон без особливостей. Великі статеві губи прикривають малі, без набряків. Статева щілина не зіяє. Виразки, кондиломи, пухлини, не спостерігаються. Вхід у піхву: слизова оболонка ціанотична, без виразок та пігментацій; клітор звичайного розміру величини та будови.

Зовнішній отвір сечовидільного каналу: слизова оболонка дещо ціанотична, поліпи та патологічні виділення не спостерігаються. Парауретральні ходи, вивідні протоки бартолінових залоз без явищ запалення. В ділянці заднього проходу гемороїдальних вузлів, виразок, тріщин, випадінь слизової оболонки не виявлено.

Внутрішнє акушерське дослідження.

 1. Огляд в дзеркалах.

Слизова оболонка піхви ціанотична. Звиразкування, злуки, варикозне розширення вен не спостерігається. Шийка матки ціанотична, без змін. Зовнішнє вічко церві кального каналу округлої форми. Плідний міхур відсутній, підтікають світлі води. Взято мазок з шийки матки, піхви, уретри. З шийки матки є виділення слизистого характеру (помірні слизисті).

 1. Вагінальне дослідження.

Проводимо середнім та вказівним пальцями руки. Безіменний палець та мізинець зігнуті та притиснуті до долоні, а великий палець розігнутий та максимально відведений в сторону. Спочатку у піхву вводять середній палець надавлюючи лише на задню стінку пахви, а потів вводять вказівний палець. Піхва вільно пропускає два поперечні пальці, пухлини та рубці відсутні. Шийка матки згладжена, краї її податливі, помірно тіснуваті, відкриття 3 см. Плідний міхур відсутній, підтікають світлі води. Голівка плоду в першій площині. Стріловидний шов у правому косому розмірі. Мале тім’ячко зліва, спереду. Мис не досягається.

Додаткові акушерські методи обстеження.

УЗД від 25.11.01р.

Положення плоду повздовжнє, перед лягає голівка.

БПР (біпарієтальний розмір) – 7,4;

ДЖ (діаметр живота) – 7,6;

Fl (довжина стегна) – 5,4;

СБ (серцебиття) – +, ритмічний, 146 уд./хв..

Внутрішні органи без особливостей. Плацента 3,0. По задній стінці 0 ступеня зрілості, нижній край до лона. Навколоплідні вводи в звичайній кількості.

Заключення: величина плоду відповідає 29 тижням вагітності.
Лабораторні методи обстеження.

1. Загальний аналіз крові від 17.12.01.

гемоглобін – 102 г/л

еритроцити – 3,8 х 1012

кольоровий показник – 0,9

лейкоцити – 9 х 109

еозинофіли – 0%

базофіли – 0%

нейтрофіли: юні – 0%

палички – 2%

сегментоядерні – 62%

лімфоцити - 29%

моноцити – 7%

ШОЕ – 15 мм/год
2. Загальний аналіз сечі від 17.12.01.

кількість 130 мл

колір солом’яно-жовта

прозорість прозора

питома вага 1022

рН 5,0

білок не виявлений

цукор не виявлений

еритроцити 0-1 в п/з

лейкоцити 1-2 в п/з

3. Аналіз крові на RW:

від 15.07.01. RW від’ємна

від 17.12.01. RW від’ємна
4. Кал на яйця гельмінтів від 17.12.01.

я/г не виявлено.
5. Кров на цукор від 17.12.01.

цукор крові 4,3 ммоль/л

6. Мазок піхвового вмісту:

еритроцити не виявлено

лейкоцити 1-2 в п/з

епітелій 2-4 в п/з

Акушерський діагноз.

На основі скарг роділлі при поступленні, анамнестичних даних, об’єктивного та спеціального акушерського дослідження можна поставити такий діагноз: Вагітність І, 39 тижнів. І позиція, передній вид, потиличне передлежання. Раннє відродження навколоплідних вод. Анемія вагітних І ст.. Пологи І. І-й період пологів.

Прогноз пологів.

Стан роділлі задовільний, розміри голівки плода відповідають розмірам входу в малий таз, положення плоду поздовжнє, передній вид, потиличне передлежання, добра інтенсивність перейм, відійшли чисті навколоплідні води, розкриття шийки матки 5 см, прогноз пологів сприятливий.

План ведення пологів.

 1. Пологи вести консервативно.

 2. Слідкувати за станом роділлі (самопочуття, стан шкірних покривів, ЧСС, АТ). Слідкувати зі характером пологової діяльності, за силою, тривалістю, частотою та болючістю перейм.

 3. Вести спостереження за серцебиттям плоду через кожні 10-15 хв.

 4. Слідкувати за просуванням передлежачої частини плоду по родовому каналу, за вставленням голівки та за динамікою розкриття шийки матки.

 5. Стежити за функцією сечового міхура, кишківника та за виділеннями з родового каналу.

 6. Профілактика гіпоксії та інфікування в пологах (за рахунок раннього відродження вод) плоду.

 7. Профілактика кровотечі ІІІ періоду.


Клінічний перебіг пологів.

19.01.02. 1230.

Стан роділлі задовільний. Температура тіла 36,8оС. АТ 110/70 мм.рт.ст, 115/70 мм.рт.ст, пульс 82 уд./хв. Перейми ч/з 4 – 5 хв., тривалістю 30 – 35 с.. Положення плоду повздовжнє, І позиція, передній вид, передлежить голівка, великим сегментом у вході в малий таз. Серцебиття плоду 140 уд./хв. Висота стояння контракційного кільця 4 поперечні пальці вище лона. Підтікають світлі навколоплідні води.

Призначено: 1) Спостереження.

2) Sol. No-Spani 2% – 4ml /iv

3) Sol. Glucosae 40% – 20 ml /iv

4) Sol. Ac. Ascorbinici 5% – 5ml/iv

5) Sol. Riboxyni 2% – 5ml/iv
19.01.02. 1315.

Стан роділлі задовільний. Температура тіла 36,8оС. АТ 110/70 мм.рт.ст, 115/70 мм.рт.ст, пульс 82 уд./хв. Почалися потуги ч/з 3 – 4 хв., тривалістю 40 – 45 с.. Положення плоду повздовжнє, голівка в порожнині малого тазу. Серцебиття плоду ясне, ритмічне, 146 уд./хв. Проведено вагінальне обстеження: піхва неродившої, розкриття повне, плідний міхур відсутній, голівка в другій площині малого тазу, стріловидний шов в правому косому розмірі, мале тім’ячко справа, допереду, ближче до провідної точки осі тазу. Мис не досягається із-за голівки. Вагітність І, 39 тижнів. І позиція, передній вид, потиличне передлежання. Раннє відродження навколоплідних вод. Анемія вагітних І ст.. Пологи І. ІІ-й період пологів.
План ведення пологів.

 1. Пологи продовжувати вести консервативно.

 2. Слідкувати за проходженням голівки по родовому каналу.

 3. Профілактика гіпоксії плоду, дихати зволоженим киснем.


19.01.02. 1330.

Стан роділлі задовільний. Температура тіла 36,8оС. АТ 110/70 мм.рт.ст, 115/70 мм.рт.ст, пульс 82 уд./хв. Потуги ч/з 2 – 3 хв., тривалістю 45 – 50 с.. Положення плоду повздовжнє, голівка на тазовому дні (за методами Піскачека, Гентера). Серцебиття плоду ясне, ритмічне, 146 уд./хв. Роділля дихає зволоженим киснем.
19.01.02. 1345.

Загальний стан роділлі задовільний. Температура тіла 36,8оС. АТ 110/70 мм.рт.ст, 115/70 мм.рт.ст, пульс 84 уд./хв. Потуги активні ч/з 2 – 3 хв., тривалістю 50 – 55 с.. . Серцебиття плоду ясне, ритмічне, 146 уд./хв. Нижній сегмент матки при пальпації не болючий. Голівка врізається. Стріловидний шов у прямому розмірі виходу із малого тазу.

З моменту прорізування голівки приступають до надання акушерської допомоги.

І момент. Запобігання передчасному розгинанню голівки плода. Затримуючи розгинання голівки, сприяють її прорізуванню в зігнутому положенні, тобто вона проходить через родовий канал в найменшому розмірі. Акушерка стоїть справа від роділлі. Ліва рука знаходиться на лобку у роділлі таким чином, щоб її пальці розміщувалися на голівці плода. Таким чином досягають попередження передчасного розгинання голівки та попереджують швидке просування її по родовому каналу.

ІІ момент. Виведення голівки із статевої щілини між потугами: вказівним пальцем правої руки над голівкою, що прорізалась, обережно розтягують вульварне кільце, завдяки чому голівка поступово виводиться назовні із статевої щілини. Коли починається нова потуга розширення вульварного кільця припиняють, затримують розгинання голівки. Ці два моменти акушерської допомоги чергують до того часу, поки голівка своїми тім’яними горбами не наблизиться до статевої щілини. З того моменту наступає загроза травмування голівки плода та промежини роділлі.

ІІІ момент. Зниження напруження промежини. Мета: зробити промежину більш податливою до голівки за рахунок тканин сусідніх ділянок та зменшити силу тиску тканин на голівку – підвищити опірність промежини до розриву