asyan.org
добавить свой файл
1
Про роботу зі зверненнями громадян та запитами на публічну інформацію

в ДПІ у Кіровському районі м. Донецька у 1-му кварталі 2013 року
Особисте право на звернення забезпечує громадянам можливість відстоювати свої права і законні інтереси та відновлювати їх у разі порушення. Право на звернення громадянам гарантують Конституція України та Закон України «Про звернення громадян». Закріплені Конституцією України права і свобода виявлення людини є основними засадами становлення демократичної держави, тому податківці приділяють особливу увагу роботі зі зверненнями громадян.

У 1-му кварталі 2013 року до ДПІ у Кіровському районі м. Донецька Донецької області ДПС надійшло 18 письмових звернень від громадян. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість звернень збільшилась на 11. З числа письмових звернень заяви становлять 100 %, інформаційних запитів, пропозицій та скарг не надходило. Також не надходили і колективні звернення.

Питання, порушені у письмових зверненнях громадян, стосувались як роз’яснення окремих норм чинного податкового законодавства, так і цивільно-правових відносин у сфері господарювання. У переважній більшості звернень, що надійшли від громадян – у 72,2 % (13)- інформування про ухилення від оподаткування та порушення діючого трудового та податкового законодавства, а саме: про здійснення підприємницької діяльності без дозвільних документів, про не оформлення трудових відносин, про невидачу касового чеку під час розрахункових операцій тощо. Непоодинокі випадки інформування про отримання доходів від здавання квартир в оренду. З приводу роз'яснення податкового законодавства надійшло 3 звернення (16,7%), у т.ч. з питань оподатковування доходів громадян (2), отримання пільги по сплаті за землю (1). У звітному періоді надійшло 1 звернення з питання, що не належить до компетенції ОДПС.

Діаграма №1За соціальним станом авторів письмових звернень найчастіше звертались громадяни, соціальний стан, яких не визначено – 7 (38,9%); 5 звернень надійшло від безробітних (27,7%), 3 звернення (16,7%) - від пенсіонерів і 3 звернення (16,7%) – від робітників.

Діаграма №2


За результатами розгляду письмових звернень на 66,6% (12 звернень) надані роз’яснення, 11,1% (2) – питання вирішено позитивно, 5,6% (1) – направлено за належністю до інших органів. Знаходяться на виконанні 16,7% (3) звернень.

Посадовими особами ДПІ у Кіровському районі м. Донецька проведено 8 особистих прийоми, 4 з яких було організовано під час зустрічі у трудовому колективі ТОВ «ТЕС» - одного з бюджетоутворюючих підприємств району.

Під час особистих прийомів громадянами піднімалися питання застосування норм податкового законодавства, зокрема, нарахування і сплати податку з доходів фізичних осіб – 50% (4), податку на додану вартість 25% (2), обчислення та сплата податку на нерухоме майно - 25% (2).

Робота щодо організації особистого прийому та своєчасного розгляду звернень громадян в ДПІ у Кіровському районі м. Донецька триває. В податковому органі затверджені графіки особистих та графіки проведення виїзних прийомів громадян. Податківцями постійно проводиться аналіз звернень громадян та причин, що їх зумовлюють. Розглядаються питання щодо недопущення надання неоднозначних, необґрунтованих або неповних відповідей за зверненнями громадян.
З підписанням Закону України «Про доступ до публічної інформації» стало можливим реалізовувати права громадян на доступ до публічної інформації. Органи Державної податкової служби України зобов’язані забезпечити доступ громадян до публічної інформації відповідно до цього закону, який визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес.

З початку поточного року до ДПІ у Кіровському районі надійшов 1 запит на отримання інформації, що на 2 запити менше, ніж у 1-му кварталі 2012 року. Запитувач - фізична особа звернувася з проханням надати відомості щодо іншої особи. У задоволенні запиту було відмовлено. Відповідь надано своєчасно, у визначені ст.20 Закону України “Про доступ до публічної інформації» терміни, тобто не пізніше, ніж п'ять робочих днів з дня отримання запиту.

Діаграма №3Керівництво інспекції приділяє особливу увагу особистому спілкуванню з громадянами. Саме таке спілкування допомагає створити відчуття взаємоповаги, взаєморозуміння та захищеності. З метою реалізації громадянами своїх прав в ДПІ у Кіровському районі м. Донецька існує приймальня громадян, особистий прийом посадовими особами здійснюється за попереднім записом і затвердженим графіком. Записатися на прийом можна за тел. (062) 305 84 19 або особисто звернувшись до інспекції (вул. Петровського, 126і, кім.114).

З необхідною інформацією щодо процедури та порядку подання запитів на інформацію, їх отримання запитувачі можуть ознайомитися на стендах в Центрі обслуговування платників податків, який розташовано в приміщенні інспекції або на офіційному сайті ДПС України: www.sts.gov.ua