asyan.org
добавить свой файл
1
Перший вчитель
Професія першого вчителя відповідальна і неповторна. «Початкова школа – це науковий палац дитинства, у якому вчитель має бути певною мірою дитиною. Тільки тоді діти впустять його у свій світ…» (М. Кролевець).

Кожному педагогу випадає прожити своє учительське життя, яке

розпочинається з першого проведеного уроку і закінчується тим останнім,

прощальним у школі.

Як проходить кожен учитель цей шлях? По-різному.

Здається закономірністю, що чим складніша ситуація в державі, тим більше з’являється талановитих, духовно багатих людей, які мають у серці

« те, що не вмирає». Прекрасне в житті людини – музика, почуття любові до людей, відчуття краси природи…

Саме такі риси притаманні Ользі Семенівні Пустовойт, старшому вчителю Вербівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Городищенської районної ради ,відміннику освіти України.

Народилася Ольга Семенівна 20 квітня 1954 року у селі Вербівка в сім’ї робітників. Її ненька мріяла стати педагогом, але доля розпорядилася інакше. Донька Оля здійснила заповітну мрію матері. Закінчивши у 1973 році Корсунь-Шевченківське педучилище, працювала рік за направленням у Хмельницькій області. Повернулась у рідне село і ось уже 36 років незмінно – учитель початкових класів своєї школи.

Її колишні учні згадують, яким легким і невимушеним було спілкування з улюбленою вчителькою, як чекали вони її уроків – уроків доброти і мудрості, з якою повагою ставилися до неї в школі, поважають і тепер. А вона за допомогою слова прагнула виховати в учнів почуття любові, доброти, справедливості, розвивати уяву, мислення, творчі здібності дітей. Особливий хист до малювання вона передає своїм учням, проводячи нестандартні уроки з використанням різних методик, уроки мислення в природі. Щоб навчання не перетворилось у нудну, примусову справу, а приносило радість і задоволення, Ольга Семенівна дає можливість дітям придумувати, фантазувати, висловлювати свою думку і відстоювати її. Нікого не залишать байдужими її уроки, на яких присутні елементи пантоміми, інсценізації, творчої гри, закодовані завдання.

Декілька останніх років учителька працює над проблемою –Розвиток творчих здібностей молодших школярів в умовах психолого-педагогічного комфорту. Тому робота в цьому напрямку передбачає формування у школярів таких якостей, як допитливість, кмітливість, наполегливість, старанність, уміння досліджувати, аналізувати, порівнювати, творчо використовувати набуті знання, і особливо створення комфортних умов для навчання. На уроках уміло поєднує індивідуальні, колективні та групові форми роботи, широко використовує внутрішню диференціацію навчання. Роботу з учнями спрямовує на розвиток пізнавальних здібностей, максимальне виявлення, ініціювання досвіду дитини. Полюбляють учні «мозковий штурм», «ажурну пилку» та «акваріум».

Вже другий набір учнів Ольга Семенівна навчає письму в одну лінію. Її досвід дозволяє твердити, що при достатньому розвитку м’язової системи руки, навчити правильно писати шестирічну дитину можна в зошиті в одну лінію. А вміння школяра писати чітко, розбірливо, каліграфічно, достатньо швидко залежатиме від правильно сформованих графічних, технічних, орфографічних навичок та логіки процесу навчання письма. Педагоги школи побачили результат при переході учнів до 5класу.

У класі Ольги Семенівни затишно і спокійно, адже він поділений на окремі зони. Є в ньому навчальна зона, зона відпочинку, живий та зелений куточки. Зараз у класі навчається 8 хлопчиків та 2 дівчаток – непосидючих, жвавих, допитливих діток. Тож вони залюбки доглядають папужок і морських свинок, рибок і піклуються про кімнатні рослини. Маючи цілу «торбинку ключиків», кожен навчальний день учителька починає з ранкових бесід «Цікаве навколо», «Поділись радістю», «Комплімент другові», «З користю для здоров’я», «Найцікавіша книга».

Допомогти учням пережити почуття справжнього успіху сприяє використання технології розвитку критичного мислення і технології проблемного, інтерактивного, проектного та особистісноорієнтованого навчання.

Після уроків з великим захопленням поспішають на гурток «Казкарик», де вчителька поведе у світ народних традицій, познайомить з історією рідного краю, навчить виготовляти сімейні обереги та іграшки.

Навчаючи учнів, Ольга Семенівна сама вдосконалює свою майстерність, вона - керівник районного методичного об’єднання учителів початкових класів, ділиться досвідом з колегами у школі, районі, області. На базі її класів проведено не один районний і обласний семінари. Досвід письма в шестирічок в одну лінії був вивчений і узагальнений на районному рівні, а тепер представлений і для вчителів області. За сумлінну працю у вихованні підростаючого покоління Ользі Семенівні присвоєно почесне звання «Відмінник освіти України» . Це учитель, який не боїться експериментувати і зацікавити своєю справою небайдужтх колег. Серед таких захоплень є вишивка стрічками, виготовлення декоративних панно із кісток риб, солоного тіста.

Поважають Ольгу Семенівну учні, колеги і батьки. У селі – це знана людина, яка користується авторитетом, не лише як педагог, а й любляча мати, мудра жінка, вірна дружина. Її гордість двоє синів, Юрій і Олексій. А ще вона – бабуся, має онучків Олександра та Даніелу. Опорою і підтримкою для неї є її чоловік – Петро Феодосійович.

Ольга Семенівна добра господиня, її подвір’я переливається барвами квітів, екзотичних рослин, дбайливо посаджених і доглянутих простими руками звичайної сільської жінки. Ось такою бачать Ольгу Семенівну учні, колеги, жителі села. І нехай не обминає її щаслива доля. А Господь дарує своє благословення мати плідний ужиток на педагогічній ниві.

Заступник директора з НВР Вербівської

ЗОШ І-ІІІ ступенів Тетяна Тітенко