asyan.org
добавить свой файл
1

ЛЬВІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

Прес-реліз жовтень 2009 р.
У Міністерстві освіти і науки України (далі – МОН) підписано наказ від 26.06.2009 р. №570 «Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України у 2010 році» (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15.07.2009 р. за № 635/16651), відповідно до якого:

 • Учасниками зовнішнього незалежного оцінювання (далі - ЗНО) можуть бути особи, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України у 2010 році.

 • ЗНО у 2010 році, буде проведене з української мови та літератури, історії України, математики, біології, хімії, фізики, географії, однієї з іноземних мов (на вибір) – англійської, німецької, французької, іспанської.

 • Кожен учасник матиме право скласти тести не більше як з п’яти предметів, з яких два тести є обов’язковими: з української мови та літератури й історії України або математики за вибором учасника.


Тестові завдання з усіх предметів (окрім іноземної мови) готуватимуться українською мовою. Випускники загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин забезпечуватимуться відповідними словниками термінів.
На відміну від минулого року, у 2010 році результати ЗНО зараховуються лише як вступні випробування до ВНЗ за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста та бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямування).
Відповідно до наказу МОН від 18.09.2009 р. № 873 «Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України» (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.10.2009 р. за № 930/16946) на 2010 рік.

 • Приймальні комісії ВНЗ до розгляду в конкурсі прийматимуть сертифікати УЦОЯО з балами не нижче ніж 124 бали з профільних та непрофільних предметів (п.7.1.).

 • Конкурсний відбір осіб ВНЗ здійснюється за результатами балів сертифікатів УЦОЯО, виданих у поточному році з:

 • української мови та літератури,

 • історії України або математики

 • ще не менше одного предмета на кожний напрям підготовки (п.7.2.)

та середнім балом документа про повну загальну середню освіту.

 • Подання сертифікатів УЦОЯО є обов'язковим. Додаткових вступних випробувань із загальноосвітніх предметів ВНЗ не проводять (п.7.1.).

 • Передбачено проведення творчих конкурсів - для підготовки фахівців з мистецтва, культури, архітектури, фізичної культури, журналістики.

 • Умови прийому є обов’язковими для ВНЗ незалежно від форм власності та підпорядкування, що акредитовані за І-IV рівнями та отримали ліцензію щодо надання освітніх послуг із підготовки молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра (п.1.2).


Реєстрація учасників ЗНО-2010 року здійснюватиметься з 15 грудня 2009 року до 2 квітня 2010 року у пунктах реєстрації.
^ Пробне тестування

У березні 2010 року відбудеться пробне тестування, мета якого - ознайомити майбутніх учасників з процедурою проведення ЗНО. У пробному тестуванні зможуть взяти участь особи, які зареєструвалися для його проходження та здійснили оплату (68 гривень).
Календар пробного тестування


З 01.11.-по 30.11.2009 р.

Реєстрація на сайті www.lvtest.org.ua

13.03.2010

Українська мова та література

Хімія. Іноземні мови: англійська, німецька,

французька, іспанська

20.03.2010

Математика. Історія України

Фізика. Біологія. Географія


Оновлюється база завдань і варіантів комп’ютерного тренувального тестування.

Редакція журналу «Тестування і моніторинг в освіті» проводитиме кореспондентське тестування і пропонує своїм читачам нову серію «ТІМО - абітурієнт». Детальніша інформація – www.timo.com.ua
Всю необхідну інформацію щодо ЗНО 2010 можна знайти на сайтах


 • Українського центру оцінювання якості освіти – www testportal. gov.ua

 • Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти -

www.lvtest.org.ua.