asyan.org
добавить свой файл
1


10.11.2008 № 111
ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ

пану ЮЩЕНКУ В. А.
копія: Генеральному прокурору України

державному раднику юстиції 1 класу

пану МЕДВЕДЬКО О. І.
копія: Прокурору Одеської області

державному раднику юстиції 2 класу

пану ПРИСЯЖНЮКУ В. С.

ШАНОВНИЙ ВІКТОРЕ АНДРІЙОВИЧУ !

Асоціація інвесторів «Золоте Руно» звертається до Вас з проханням Вашого сприяння й оперативного прямого втручання в ситуацію що склалася при будівництві громадсько-житлового комплексу «Золоте Руно» в м. Одесі.

6 серпня 2003 р. між ТОВ «ЗЛАТОГРАД» та Управлінням капітального будівництва Одеської міськради був укладений інвестиційно-підрядний договір на проектування та будівництво громадсько-житлового комплексу «ЗОЛОТЕ РУНО» на розі вулиць Малиновського та Люстдорфської дороги в м. Одесі.

Згідно цього договору УКБ виконує функції Замовника, а ТОВ «Златоград» виконує функції Генпідрядника та Інвестора по всьому комплексу.

На цей час ТОВ «Златоград» здійснено відселення з приватних будинків, які розташовані на земельній ділянці під 1-у чергу забудови, у стадії завершення відселення під 2-у й 3-ю черги будівництва, частково відселені громадяни із прилягаючої території (зони благоустрою). Згідно заяв громадян було відселено 53 родини із приватних будинків, для цього ТОВ «Златоград» було придбано 58 квартир і приватних будинків на вторинному ринку житла на суму, що перевищує 35 млн грн. Крім того, розроблена та погоджена зі всіма контролюючими органами проектно-кошторисна документація, виконано землевідвід та оформлено право користування земельною ділянкою, отримано дозвіл на виконання будівельних робіт від інспекції Держархбудконтролю.

Прямі витрати ТОВ «Златоград» у рамках інвестиційно-підрядного договору від 06.08.2003 р. уже перевищують 60 млн грн.

Для виконання прийнятих на себе зобов'язань за Договором ТОВ «Златоград» залучило інвестиції від громадян у сумі 35 млн грн.

За цими сухими цифрами стоїть доля 180 сімей інвесторів. Багато хто з нас взяли кредити в банках, вже чотири роки платять відсотки, позичили гроші у родичів, в надії отримати нарешті своє житло або поліпшити житлові умови.

З метою будівництва комплексу ТОВ «Златоград», під заставу свого майна, відкрив кредитну лінію в банку «Форум», але на даний час, в зв’язку зі зміною його власника та загальною несприятливою фінансовою ситуацією, банк припинив фінансування.

Таким чином виникла загроза припинення будівництва. В цій ситуації директор ТОВ «Златоград» Лебедєва Л.В. робить все можливе, щоб залучити інвестиції з вітчизняних або іноземних інвестиційних фондів для будівництва.

На жаль, на заваді цьому стали незрозумілі нам дії місцевих органів внутрішніх справ. Так 5 листопада Суворівським райвідділом МВС м. Одеси була порушена кримінальна справа та затримана директор ТОВ «Златоград» Лебедєва Л.В.
7 листопада Суворівський райсуд звільнив Лебедєву, не знайшовши підстав для утримання її під вартою. Рівно за годину Суворівський райвідділ МВС порушив другу кримінальну справу та знову затримав Лебедєву. При цьому слідчі МВС використовували дуже дивні методи, обдзвонюючи інвесторів ТОВ «Златоград» з пропозицією написати заяву про шахрайство з боку його директора. Навіть виявляли готовність приїхати додому до інвесторів, щоб отримати заяву. Похвально, що міліція перейшла на обслуговування громадян на дому, але ситуація виглядає дуже дивно.

Нам невідомі мотиви дій органів МВС (тим більше, що ТОВ «Златоград» нещодавно перевірялось органами прокуратури і ніяких порушень не було виявлено), але утримання під вартою Лебедєвої, а слідство у нас можно продовжувати роками, може привести до штучного банкрутства забудовника. В цьому випадку заставлене майно перейде у власність банку, а всі інвестори втратять свої вкладені гроші. Таким чином в Одесі виникне своя «Еліта-Центр» за прикладом київської.

З урахуванням вищевикладеного, ми просимо Вашого оперативного втручання, щоб захистити інтереси інвесторів ЖК «Золоте Руно», вплинути на правоохоронні органи з метою припинення незаконного тиску на інвесторів та власника будівельної компанії.

З повагою,
за дорученням Загальних зборів асоціації
Голова правління О. П. Лушпаєнко