asyan.org
добавить свой файл
1
Освітнім відомством надані практичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у перших класах загальноосвітніх шкіл

У міністерстві зазначають, що приймання дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів має здійснюватися на безконкурсній основі, неприпустимим також є проведення іспитів, тестування та співбесід з метою перевірки знань дитини.

Конкурсний прийом дитини до 1 класу відбувається лише у випадку, коли дитина вступає до спеціалізованої школи (школи-інтернату) з поглибленим вивченням предметів, йдеться в рекомендаціях наданих міністерством. У цьому випадку, процес приймання дитини проводиться вчителем початкових класів та психологом у формі співбесіди, що триває не більше 30 хвилин, у присутності батьків або осіб, що їх замінюють.

У ході співбесіди не дозволяється перевіряти вміння читати, писати, рахувати тощо. Співбесіда має містити спеціальні діагностичні завдання для перевірки рівня загального розвитку дитини, її функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до вивчення навчальних предметів відповідно до спеціалізації закладу.

Після зарахування дитини до 1 класу шкільний психолог та вчитель мають вивчити її індивідуальні особливості з метою найефективнішого впливу на всебічний розвиток та виховання особистості у процесі навчання.

Для зарахування дитини до 1 класу батькам чи особам, які їх замінюють, необхідно подати заяву на ім’я директора, копію свідоцтва про народження дитини та медичну картку встановленого зразка.

Батькам першокласників, при підготовці дітей до школи необхідно звернутись до педіатричної дільниці поліклінічних відділень, які мають забезпечити оформлення медичної документації для вступу до загальноосвітнього навчального закладу за формою №026/о з висновками про стан здоров'я дитини і рекомендаціями щодо подальшого спостереження за дитиною, також поліклінічні відділення мають видати довідку про профілактичні щеплення за формою №063/о.

Питання відвідування загальноосвітнього навчального закладу дітьми, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень вирішується індивідуально за рішенням лікарсько-консультативної комісії.

У листі Міністерства освіти і науки також акцентовано увагу місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на створенні сприятливих умов навчання для учнів 1 класу, важливості значення успішного адаптаційного періоду дітей до навчання та забезпечення належних умов для навчання і виховання першокласників, встановлених Державними санітарними правилами.

Перед початком навчального року у школах мають бути проведені семінари для вчителів та практичних психологів, які розпочинають навчання першокласників з метою обговорення проблем успішної організації навчально - виховного процесу.

Перші класи в загальноосвітніх закладах мають бути укомплектовані не пізніше 1 серпня. Для майбутніх першокласників та їх батьків перед початком навчального року будуть організовані дні відкритих дверей, з метою їх знайомства з першою вчителькою та навчальним середовищем.

За матеріалами: Освіта.ua

Детальніше - у листі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України N1/9-66_ від 30.01.2012 "Щодо проведення Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!»