asyan.org
добавить свой файл
1

ПОВІДОМЛЕННЯ ДЛЯ ПРЕСИ


від 13.02.2008 р.
Оксана Білозір ініціювала Комітетські слухання

щодо законодавчого врегулювання грального бізнесу
Сьогодні Комітет Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва розглянув на своєму засіданні законопроекти, які стосуються врегулювання діяльності у сфері азартних ігор.

Зокрема, на розгляд комітету були винесені:

- проект Закону про азартні ігри (р.№1016, н.д. Г.Смітюх).

- проект Закону про правове регулювання організації і проведення азартних ігор на території України (р.№1016-1, н.д. В.Писаренко).

- проект Закону про державне регулювання діяльності з проведення азартних ігор (р.№1016-2, н.д. О.Білозір, та ін.).

- проект Закону про обмеження провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах на території міста Києва (р.№1094, н.д. В.Горбаль).

Що стосується перших трьох законопроектів, то комітет прийняв рішення пропонувати Верховній Раді України відправити їх на повторне перше читання та доопрацювати у робочій групі комітету.

Народний депутат Оксана Білозір вважає, що запропоноване комітетом рішення призведе лише до затягування часу.

Оксана Білозір: "Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради пропонує підтримати ініційований мною разом з колегами законопроект у першому читанні. Більш того, ми врахували переважну частину висловлених експертами зауважень і внесли більш досконалий законопроект на заміну. Я вважаю, що цей законопроект необхідно прийняти в першому читанні і вже потім, в ході роботи над ним, можна врахувати всі зауваження фахівців".

Депутат також висловила побоювання, що спроба об'єднати три законопроекти, які містять принципово різні підходи до врегулювання відносин у цій сфері, може призвести до ситуації, коли жодного рішення не буде прийнято навіть в комітеті, не кажучи вже про Верховну Раду України.

В той же час, комітет підтримав пропозицію Оксани Білозір щодо проведення Комітетських слухань з питань вдосконалення законодавства у сфері державного регулювання діяльності з проведення азартних ігор.

Народний депутат переконана, що такі слухання дозволять почути думку не лише народних депутатів та організаторів азартних ігор, а й представників громадського сектору, медиків, освітян, а також сприятимуть більш глибокому дослідженню проблеми неврегульованості грального бізнесу та його антисоціального впливу на суспільство з метою заповнення прогалин щодо попередження зловживань недобросовісними гравцями на цьому ринку.

Коментуючи необхідність організації постійного діалогу підприємців та влади, депутат звернула увагу на те, що гральний бізнес має стати соціально відповідальним, усвідомити значення своєї відповідальної позиції перед суспільством, а не залишатись генератором прибутку.

Народний депутат закликала долучитися до наведення порядку на ринку азартних ігор батьків та педагогів, журналістів, всю українську громадськість: "Звертаюсь до всіх тих, кому не байдуже майбутнє власних дітей. Адже хаотичне поширення в Україні грального бізнесу перетворилось в національне лихо. Масштабність цього явища створює умови для негативного впливу на моральний та психічний стан тих, хто захоплюється азартними іграми, перш за все – неповнолітніх осіб", – зазначила народний депутат.

Прес-служба Оксани Білозір

8 (044) 255-38-29

bilozir.oksana@rada.gov.ua