asyan.org
добавить свой файл
1
На Городищині Олександр Черевко запалив "блакитний вогник" і тут же зварив вареники

Першу страву в газифікованій оселі змусили зварити губернатора

Фото: Олександр СОЛОНЕЦЬ

Відкриття газопроводу та запалення "голубого вогника" у першій оселі святкувала 20 серпня Петропавлівка, що на Городищині.

Завдяки програмі "Золота підкова Черкащини" селу зробили своєрідний подарунок до Дня Незалежності. Голова Городищенської районної держадміністрації Сергій Ковела, вітаючи сільських жителів з історичним для Петропавлівки днем, нагадав, що "Золота підкова" лише в 2006 році дала району майже 3,5 мільйона гривень. Це і відновлення могили Катерини Красицької, сестри Тараса Шевченка, в селі Зелена Діброва, і газифікація Петропавлівки, Воронівки, Вербівки, Вільшани, села Товста. У свою чергу, губернатор Олександр Черевко, відкриваючи введення в експлуатацію газопроводу і запалюючи "блакитний вогник" в хаті ветерана війни Василя Ружина, отримав унікальний подарунок – портрет Тараса Шевченка, викладений із зерна, вирощеного петропавлівськими хліборобами.

Врешті губернатора в першій газифікованій оселі жінки змусили ще й зварити першу страву – приготувати вареники на пару по-петропавлівськи. "У казані кипить і булькає вода. Я ліплю, а кум вареник укида, – приказував губернатор, трохи оговтавшись і набираючись терпіння, доки закипить вода. – Нарешті черга дійшла і до мене". Коли господиня хати Лідія Василівна, не звикши до газу, прибігла з гарячою водою, всі розсміялися...

Підготував: Олександр СОЛОНЕЦЬ
Джерело: "Прес-Центр"


Газета "Прес Центр" №34 (109) від 22.08.2007 р.