asyan.org
добавить свой файл
1
Тема: Наповнення веб-сторінки інформацією, створення посилань, завантаження файлів на сервер. Практична робота № 1. Створення й адміністрування веб-сайту на безкоштовному сервері.

Мета: Д: навчити автоматично створювати статичну веб-сторінку, обирати її тип та оформлення, наповнювати її інформацією, створювати посилання, завантажувати файли на сервер, оновлювати сайт

Р: 

В: 

Тип уроку: 
Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Практична робота

 1. Запустити браузер

 2. Ввести адресу www.narod.ru

 3. Заповніть запропоновану форму

 4. Натисніть кнопку Далі та введіть паролі в два запропонованих рядки. Введіть контрольні цифри, щоб система переконалася, що ви людина, а не робот і клацніть ОК

 5. На наступній сторінці міститься кнопка РОЗПОЧАТИ КОРИТСУВАТИСЯ СЕРВІСОМ, ви перейдете до Майстерні. Підрозділ Мій Дім розділу Створення сайту містить посилання на типи сторінок. Оберіть типи ГОЛОВНА СТОРІНКА. Головній сторінці система призначає ім’я index.html

 6. Оберіть шаблон оформлення головної сторінки, наприклад Апельсиновий, та клацніть кнопку Далі. Відкриється форма, яку заповніть так: у рядку про що сайт напишіть «Цей сайт про автомобілі», а у рядку ТЕКСТ введіть: «Ви ознайомитися з типами автомобілів»ю У цій формі надається можливість налаштувати гіперпосилання на інші сторінки сайту.

 7. Клацніть кнопку Готово і ви побачите, який вигляд матиме Головна сторінка. Клацніть кнопку ГОТОВО. Ви побачите адресу цієї веб-сторінки та список гіперпосилань, які дають змогу редагувати її, перейти до створення інших сторінок, в розділ керування файлами, прорекламувати свій сайт

 8. Перейдіть до створення інших сторінок. Ви побачите список посилань, серед яких буде посилання Про мене. Клацнувши його, ви отримаєте пропозицію вибрати шаблон оформлення сторінки. Оберіть Спокійний. Система запропонує назву файлу – simple.html. Сформуйте сторінку таким чином:

 • Зніміть прапорець у рядку Показувати заголовок «Про мене»

 • У рядок, який має назву Заголовок введіть «Ця сторінка про легкові автомобілі»

 • Введіть текст сторінки: «Легковий автомобіль – автомобіль із кількістю місць для сидіння не більше 9, з місцем водія включно, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів та їхнього багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки»

Клацніть кнопку ГОТОВО

  1. Аналогічно створіть сторінку vant.html з інформацією про вантажні автомобілі.

  2. Залишилось відредагувати головну сторінку, додавши до неї гіперпосилання на сторінки про машини. Оберіть посилання Майстерня, після чого ви перейдете до розділу Керування файлами і побачите таку таблицю  1. Ліворуч від кожного створеного нами файлу розташована кнопка , призначена для редагування вмісту файлу. Клацніть кнопку ліворуч від головної сторінки index. Знову відкриється сторінка для створення посилань, розгорніть список і виберіть необхідний файл. Текст для гіперпосилання з’являється автоматично, ми вже його вводили під час створення відповідних сторінок у рядок Заголовок. Виконавши ці дії та клацнувши кнопку ГОТОВО, отримаєте новий вигляд головної сторінки.

  2. Додайте форум до вашого сайту про автомобілі. Для цього ввійдіть у майстерню і в розділі Спілкування виберіть посилання Персональний форум, скопіюйте в буфер адресу, що міститься на цій сторінці.

  3. Виконайте дії, описані по додаванню гіперпосилань на головну сторінку.


IV. Підсумок уроку

V. ^ Постановка домашнього завдання – створити власний сайт на одну з тем:

Моделі одягу

Моя школа

Кондитерські вироби

Побутова техніка

Книжки

Сузір’я

Туризм

Зачіски

Кінофільми

Страви

Комп’ютери

Прапори