asyan.org
добавить свой файл
  1 2 3


Міусинськ. Чудовий парк розкинувся на берегах водосховища Штерівської ДРЕС.

Улюбленим місцем відпочинку міусинців є міський парк. Тут відкрито літній кінотеатр, читальний зал, кафе. Парк прилягає до водосховища, створеного енергетиками на річці Міусі. На його березі обладнано пляж, водну станцію, яка має прогулочні моторні катери, водні велосипеди, човни тощо.

Питанням благоустрою міста велику увагу приділяє міська Рада депутатів трудящих. Щорічні асигнування на впорядкування Міусинська становлять близько 30 тис. крб. З ініціативи міськради, зокрема, було проведено великі роботи по впорядкуванню вулиць Шкільної і Зеленої. У місті добре налагоджено торгівлю. Тут відкрито 8 магазинів, з них 3 промтоварні і 5 продуктових. До послуг жителів кілька побутових майстерень.

Партійні, радянські та профспілкові органи постійно дбають про поліпшення медичного обслуговування. У місті є лікарня на 150 ліжок, поліклініка, які мають найновіше медичне обладнання. В них працюють 23 кваліфіковані лікарі і понад 100 чоловік середнього медичного персоналу. У 1966 році на потреби охорони здоров'я жителів Міусинська було асигновано 312 тис. крб.— у півтора раза більше, ніж у 1959 році.

Понад 300 робітників і спеціалістів Штерівської ДРЕС щороку відпочивають і лікуються у місцевому профілакторії, відкритому в 1958 році профспілковою організацією електростанції. Близько 100 енергетиків щороку одержують путівки в санаторії і будинки відпочинку.

Не менше, ніж про здоров'я трудящих, піклуються в Міусинську і про розвиток народної освіти. У місті є чудова школа-десятирічка з вечірнім відділенням, яка носить ім'я Героя Радянського Союзу В. П. Погорєлова. Вона має просторий і світлий учбовий корпус з їдальнею і спортивним залом, чудові майстерні. У 1967 році в школі навчалося 930 дітей, працювало 55 вчителів. За післявоєнний період тут здобули середню освіту 940 юнаків і дівчат.

У школі організовано загін червоних слідопитів, яким керує вчитель російської мови і літератури Г. Т. Семенов. Загін, який налічує близько 100 учнів 7—9 класів, проводить велику і корисну роботу, збираючи матеріали з історії Великої Вітчизняної війни. Найцікавіші документи, листи, спогади, фотографії, розшукані слідопитами, зберігаються в шкільному музеї. Тут встановлено бюст В.П. Погорєлова — колишнього учня цієї школи.

У мальовничій Остаповій балці, поблизу Міусинська, для школярів створено чудовий піонерський табір ім. М. Островського з капітальними будівлями, водопроводом і водним басейном для плавання. Щоліта тут відпочивають близько 400 дітей.

Міусинці виявляють великий потяг до знань. Кожний п'ятий працівник Штерівської ДРЕС вчиться в інституті, технікумі або вечірній школі. Багато енергетиків здобувають середню спеціальну освіту в Штерівському енерготехнікумі. Нині його важко впізнати. У 30-і роки технікум розміщувався у невеличкому будинку, де не було ні лабораторій, ні учбових кабінетів. Не вистачало викладачів, підручників. Вчилося в ньому всього 50—60 чоловік. Тепер технікум став одним з провідних учбових закладів країни по підготовці кадрів для енергетичних підприємств. На двох його відділеннях — стаціонарному і вечірньому — в 1966 році навчалося понад 1000 чоловік. Технікум має 11 добре обладнаних лабораторій і 10 учбово-методичних кабінетів, спортивний зал, велику бібліотеку.

c:\documents and settings\марина\рабочий стол\рисунок2.jpg


У лабораторії Штерівського

енергетичного технікуму. 1966 р.

Міусиньк.

Учні живуть у впорядкованих гуртожитках. З 1954 по 1967 рік технікум підготував близько 2500 спеціалістів. Його вихованці трудяться на багатьох підприємствах країни.

З 1948 року в місті функціонує професійно-технічне училище, де навчаються майбутні електромонтери, електрогазозварювальники, слюсарі-монтажники і слюсарі-сантехніки. До 1966 року училище підготувало близько 4 тис. кваліфікованих робітників.

Центром культурно-масової роботи в місті є Будинок культури енергетиків. Це — красива двоповерхова будівля, що має зал для глядачів на 545 місць з широкоекранною кіноустановкою, простору бібліотеку з читальним залом, кімнати для гурткової роботи, спортивний зал. На сцені Будинку культури виступають з виставами і концертами митці Москви, Ленінграда, Києва, Луганська тощо. При Будинку культури працюють дитячий сектор, балетна студія, драматичний, танцювальний, акробатичний та інші самодіяльні гуртки, в яких беруть участь понад 200 чоловік. На початку 1964 року тут створено самодіяльний театр мініатюр, який поставив понад 40 одноактних п'єс.

Міусинці — великі любителі книг. Близько півтори тисячі жителів міста є постійними читачами профспілкової бібліотеки енергетиків. На її полицях — понад ЗО тис. томів громадсько-політичної, технічної, художньої та іншої літератури. Крім того, великі бібліотеки, книжковий фонд яких обчислюється десятками тисяч примірників, мають енергетичний технікум, професійно-технічне училище і середня школа. Населення Міусинська щомісяця одержує по передплаті близько 40 тис. примірників газет і 8 тис. журналів.

У місті багато молоді. Одним з найулюбленіших занять юнаків і дівчат є спорт. Вільний від роботи час вони проводять у спортивних залах Будинку культури і енерготехнікуму, на літніх стадіонах і спортивних майданчиках. У Міусинську понад тисяча спортсменів, серед яких сотні розрядників. Особливо добрих успіхів добилися штангісти, боксери, шашисти і плавці. Більше 20 кубків, завойованих на обласних і міських змаганнях, прикрашають спортивний стенд енерготехнікуму.

Повнокровне і цікаве життя буяє в молодому місті енергетиків — Міусинську.
У 80-х роках станція занепала. У 1983 році остаточно завершила подачу електроенергії. Тепер масивний корпус ДРЕС є лише згадкою про минулу велич, а водосховище місцем для риболовлі та відпочинку.c:\documents and settings\марина\рабочий стол\миусинск фото\dscf0176.jpg


<< предыдущая страница