asyan.org
добавить свой файл
1

Мода на постижерські виробиПерукарська майстерність з кожним роком йде до своїх злетів. Саме завдяки високій майстерності сучасних майстрів, перукарське мистецтво набуло пристижності і ввійшло до елітних професій.

На сьогоднішній день постижна справа є популярною і високо цінується. Щодня перукар не може обійтись без постижного виробу при виконанні зачіски, тому що за допомогою цих виробів можна збільшити об’єм, зробити довшим волосся, доповнити зачіску прикрасами з волоссям чи плетінням.

Постижні вироби широко використовуються у вечірніх, конкурсних, весільних та фантазійних зачісках. З волосся можна зробити різноманітні квіточки, листочки, грона винограду, навіть створити цілу композицію. При виконанні постижних виробів, особливо прикраси, постижер має мати добре розвинену уяву. Постижний виріб може надати зачісці довершеного вигляду.

За допомогою сучасних косметичних препаратів постижні вироби будуть виглядати доглянутими і виблискуватимуть на світлі. Також їх можна фарбувати в різноманітні кольори; від природних до самих найекстримальніших відтінків.

До постижного виробництва можна віднести тресування, тулірування, виконання постижних прикрас, тамбурування вій, перук, накладок, борід, вус.

Темою дипломного проекту передбачено виготовлення та нашивання тресу. Виготовлення тресу заключається в його довгому плетінні з достатньо тонких пасем волосся. Цей процес потребує терпіння і окремих зусиль. Довжина волосся тресу вибирається за бажанням. Частіше за все для тресування використовують довге натуральне волосся однієї структури.

Перед початком роботи здійснюють попередню обробку натурального волосся, яка зводиться до таких операцій:

 Сортування за кольором, довжиною, якістю;

 Дезінфекція;

 Визначення положення головок і кінців;

 Складання волосся в одному напрямку;

 Розчісування на карді;

 Знебарвлення, тонування або фарбування;

 Промивання після фарбування;

 Просушування;

 Розчісування закатаних головок;

 Змішування волосся різного кольору;

 Зв’язування пасмом.

Під час підготовки волосся визначають положення головок і кінців, волосся складають в одному напрямку, щоб запобігти заплутуванню.

Далі волосся розчісують на карді – це пристрій у вигляді пластини з рядами металевих зубців для первинної обробки стриженого волосся, розчісування та змішування волосся різних відтінків.

Пасмо починають розчісувати з кінців. Його кладуть на зубці карди, тримаючи за середину, кілька разів просмикують крізь зубці. Коли кінці волосся почнуть вільно проходити крізь карду, пасмо перевертають і прочісують волосся з боку голівок. Тривалість розчісування в обох напрямках залежить від довжини та ступеня заплутаності волосся.

Зістрижене волосся в пасмі має різну довжину. Цю різницю зберігають і у тресі, для чого після розчісування на карді відокремлюють, довге волосся від короткого й чергують при тресуванні.

Тресування – виготовлення тресу вплетиним в пасмо волосся за певною системою між міцними нитками та подальше пришивання готового тресу до основи постижерних виробів. Виготовлення тресу виконуються на тресбанку – це основний пристрій для тресування, який складається з двох металевих або дерев’яних стійок для натягування ниток тресу. Стійки кріпляться до робочої поверхні струбцинами, які утримують їх у вертикальному положенні. Одна стійка (права) має три отвори – гнізда, в які вставляють спеціальні кілки з намотаними нитками. Номер нитки повинен бути ?10, (синтетична).

Розпочинаючи тресування, треба зауважити те що технологія постижерних робіт передбачає виконання декількох виробів тресу. Тресувати можна на один оберт три нитки, покришка – це коли тресують в один оберт, це верхній зовнішній шар коси або шиньйону, п’ять ниток, сім і т.д. Також можна виконувати трес «у два оберти – три нитки» становить основу більшості виробів з волосся.

На міцність тресу впливає міцність його ниток і якість плетіння.

Для плетіння тресу використовують, як натуральні так і синтетичні нитки. Останні не лише перевищують за міцністю звичайні нитки, а й стійкіші проти впливу хімічних речовин. При обробці пасма волосся окисником, бавовняні нитки швидко руйнуються, а синтетичні витримують його дію без зміни властивостей.

При виконанні тресу також потрібно враховувати колір волосся. Так як модель має світло-русий колір на рівні 8 і не хоче фарбувати своє волосся, то сам трес можна промілірувати або просто затонувати.

Трес буде доповнювати зачіску якимось елементом. Це може бути плетіння, джгути, кіски та багато іншого.

Також будуть використовуватися вії, які на сьогоднішній день користуються дуже великою популярністю. За призначенням вії бувають повсякденні, вечірні, конкурсні та фантазійні.

Щоб розпочати виконання вій, потрібно спочатку розчесати волосся на карді, а потім починати тамбурування – це безпосереднє закріплення волосся тамбурною петлею способом «вив’язування гачком» на основі виробу тамбурування робиться гачком. Номери гачків є від першого по п’ятий. Також гачком можна виконувати перуки, накладки, вуса, брови, бороду.

Таким чином постижна справа є найпопулярнішою в цьому сезоні. Найбільш виражено це в журналі «Долорес». Кожен майстер доповнив свою зачіску авангардними пастмами шиньйонами з екстравагантним фарбуванням. Також стали дуже широко використовуватися вії, особливо це помітно конкурсних та фантазійних макіяжах.

Мода з кожним роком йде все в перед, не зупиняючись на минулому. Цьому допомагають сприяти нові напрямки та тенденції в моді.

^ Пастижи - украшения из натуральных волос.

версия для печати

отправить на e-mail
^ Очень многие женщины срезая свои волосы не задумываются о том, что  срезанные волосы могут послужить им верой и правдой ещё не один год.

Локоны, которые срезаются - аккуратно собирают. Из них готовят постижеры – украшения, используемые и моделями на подиуме, и обычными модницами. Чтобы их изготовить, прядки раскладывают на стекле. На твердой основе волосы тщательно расчесывают и принимаются за окраску. Применяют самые модные тенденции: могут красить прядями или переходами от одного тона к другому. После сушки феном волосам начинают придавать форму.Для этого-то клей и нужен– залитый им пучок волос можно превратить даже в куб. Влажные волосы зафиксируем так, как хочется. Часто подкручиваем их плойкой или делаем гофрирование «утюжками» для укладки».

^ Постижеры с бабочками и бриллиантами

В столице и крупных городах, заказывая постижеры парикмахерам, прелестницы не скупятся. Нередко украсить «диадемы» из волос просят жемчугом, рубинами и бриллиантами.  Постижеры инкрустируют недорогими камнями или «подделками» драгоценных.Сверху постижер можно залить оттеночным лаком для волос с блестками.

Педагоги твердят, что лишь дают направление, в котором потом фантазируют ученики. Те приносят из дома необычные вещицы, из которых делают композиции. Засушенные цветы и пластмассовые бабочки, кусочки ткани, цепи и заколки, – чего только не видят в копне волос на зачетах и экзаменах учителя. Фигурки бабочек,цветы,делают и из основного материала – тех же прядей. К примеру, с помощью клея изготавливают ровную гладь волос. Из такой «ткани» вырезают лепестки, а потом мастерят розы, астры, лилии, закрепив звенья у основания.

 


Из миллиметровых волосинок можно виноградины сделать  – Скатать шарики, покрасить в фиолетовый цвет, закрепить клеем и лаком. Из более длинных волос смастерить зеленые листочки – целая гроздь получится!

 Необычная хризантема:

Ее лепестки – остроконечные пряди – расположены рядами.Это трудоемкий процесс– Закрепляя продольные и поперечные волоски, девчонки будто переплетают нити. Процесс, похожий на ткачество, может длиться целую неделю. В этой хризантеме соединены основания таких узоров, а спадающие волоски зафиксированы клеем».