asyan.org
добавить свой файл
1
Лізинг – поняття, яке досить детально та широко пояснюється в будь-якому економічному словнику, але не кожна людина, по-перше, читає його, а по-друге, навіть ознайомившись, не зразу може зрозуміти про що йде мова.

Сутність лізингу досить складно зрозуміти, оскільки це слово з’явилося у нашій мові останні 10 років і, нажаль, воно не викликає ніякої асоціації з яким-небудь іншим терміном. Плюс, він є послугою, а послуги більш багатогранні ніж товар. Перш за все лізинг є дією, яка приносить користь іншому. З англійської лізинг – це оренда, тобто здавати щось у найм. А саме лізинг є особливим видом оренди, коли у найм надається не будь-яке майно, а саме те, яке призначене для виробництва – машини, обладнання, транспортні засоби, споруди виробничого призначення.

Лізинг, як будь-яка послуга, є невідчутним матеріально, невидимим, несе тимчасовий характер, адже нереалізований лізинг – це моментальні збитки, тому що не підлягає збереженню.

Операція лізингу може здійснюватися як самим власником обладнання так і лізингодавцем, яким виступають виробники, банки або ж самі лізингові компанії.

Зі сторони може здатися, що лізинг – це просто довгострокова оренда, та насправді він більше нагадує довгостроковий кредит, бо повернення майна не є обов’язковим до свого власника, тобто наявне право подальшого викупу і погашення його повинне здійснюватися у розстрочку.

Отож, в загальному лізинг можна порівняти із позикою сусідові сільськогосподарського устаткування для обробки землі, яким ти не користуєшся, за що він сплатить певну суму, яка буде виплачуватися ним протяг всього терміну користування. За бажанням сусід зможе викупити даний об’єкт. Дана послуга принесе прибуток тобі і задовольнить потреби сусіда;)