asyan.org
добавить свой файл
1



План – конспект заняття

з дітьми 6-го року життя
Тема:«Хай завжди буде дружба,

хай завжди будуть друзі,

хай завжди буду я!»


Розробка вихователя ДНЗ №98

Гордашевської Олени Михайлівни

Київ 2011

Мета. Розвивати партнерські, дружні взаємини, виховувати щирість, бажання допомагати друзям, заохочувати дітей до співпереживання та співчуття.

Продовжувати знайомити дітей з особливостями людських взаємин, формувати уявлення про дружбу, навчати прислухатися до своїх почуттів, емоцій, об'єктивно оцінювати власні вчинки та вчинки інших.

Формувати уміння активно висловлювати свою думку та аргументувати її, прислухатися до висловлювань своїх товаришів, вступати в обговорення.

Розвивати монологічне та діалогічне мовлення, творчу уяву, збагачувати словник дітей назвами позитивних моральних якостей людей. Стимулювати до аналізу та узагальнень, вчити використовувати графічні символи для фіксації понять і правил поведінки.
^ Попередня робота: перегляд картин із циклу «Оціни вчинок»; ознайомлення із прислів'ями та приказками за темою; читання оповідань В. Паронової «Куплена дружба», В. Осєєвої «Три товариші» та «До першого дощу», добір вправ: «Тиша», «Довіра», «Хто швидше впорається?», спостереження за емоційними проявами дітей у процесі гри; розучування гри «Я твій друг».
Матеріал: клубок кольорових стрічок; обладнання для ігрових вправ: пов’язки для очей, м'які кубики, м'яке іграшкове «сонечко»; ватман; білі кружечки; обладнання для малювання; аудіозапис; клей.
^ Хід заняття

/Діти з педагогом зустрічають гостей, вітають, ставши на півколо./

Вітання:

Доброго ранку! – мовлю за звичаєм.

Доброго ранку! – всім ми вам зичимо.

/Діти по черзі називають своє ім'я, передаючи з рук в руки «сонечко»/.

Н: /Я - Сашко, я - Марійка і т. д./

Педагог: Сьогодні в такий чудовий день дуже хочеться всім побажати чогось гарного. / Педагог, тримаючи в руках клубок з кольоровими стрічками, промовляє: «По чудових стрічечках вам дарунки посилаю, всього найкращого бажаю». Наприклад: Сашкові – сердечність, Марійці – спокій, - лагідність, - щирість і т. д. Кожна дитина отримує промінчик з побажанням .

^ Педагог: «Зараз стрічечки усі ми з'єднаємо і дружно покружляємо».

/Діти під музику виконують певні рухи/.

Педагог: Діти, хай наші стрічечки з побажаннями прикрасять групу. (Розміщують стрічечки за бажанням).
^ Вправа «Тиша».

А зараз до нас наближається тиша... Послухайте… Стало тихо – тихо… Вже зовсім тихо, ніде нічого не чути… Чуєте, яка тиша? …

/Слова педагога спрямовані на те, щоб діти заспокоїлись, прислухались, почули тихі звуки спробували прислухатися до себе/.

- А чи можна почути самого себе? Як? ( пропонує прикласти праву руку до грудей та почути, як б'ється серце).

- Що відчуває ваше сердечко, коли зустрічає друзів ? Чи радісно вам?

- Кого можна назвати другом? Хто такі друзі ?

- А у вас є друзі? Хто вони?

- Для кого ви є другом?

(Бесіда спрямована на те, щоб з'ясувати, як діти уявляють собі дружні стосунки).
^ Вправа «Довіра» ( грають 4 пари). /За бажанням дітей обирають учасників, учасники діляться на провідників та на тих, кого потрібно буде провести із зав'язаними очима. Завдання: провідники поміж перешкодами повинні будуть провести дітей із зав'язаними очима. Правила: вправу слід розпочинати зі звучанням музики, коли ж музика вмовкне, пари повинні зупинитись; пари не повинні наштовхуватись одна на другу; обходити дітей, які створюють перешкоди, не торкаючись до них; гравці із зав'язаними очима не повинні розмахувати руками, а іти спокійно, повністю довіряючись провідникам./ Запитання до учасників гри:

- Як почувалися?

- Чи були ви впевнені, що з вами буде все гаразд?

- Вам не було страшно? Чому? (Поряд надійні друзі).

- Чи можна довіряти таким друзям?
^ Вправа «Хто швидше впорається?» (дві команди, перша – 4 дітей, друга – вихователь сам). Завдання: з м'яких кубиків слід викласти рівну доріжку якомога швидше. Правила: слід розпочинати вправу по команді: «раз, два, три – гру почни», команду подає дитина; першою командою будуть четверо дітей… , а другою … буду я сама. Побачимо, хто виявиться спритнішим. …

- Ви молодці, так швидко впорались, я за вас дуже рада.

- Як вам було разом?

- А цікаво?

- А мені самій було зовсім невесело і не цікаво.

^ Педагог: А зараз давайте разом красиво складемо кубики на місце.

Вправа «Добре – погано»

- Кажуть, коли багато друзів – це добре. Чому?

- Кажуть, коли багато друзів – це погано. Чому?

- Кажуть, що коли мало друзів - це погано. Чому?

- Кажуть, що коли мало друзів - це добре. Чому?

- Я вважаю, що дружити – це дуже добре і мати поряд багато друзів також чудово.

^ Педагог пропонує дітям послухати розповіді про кілька пригод, які трапилися з такими ж як вони, дітьми. (Іде обговорення)
1. Тарас і Максим завжди гралися разом. Якось у садочку проходили спортивні змагання, у яких Тарас очолював одну команду, а Максим іншу. Обидві команди дуже старалися, але так сталося, що Максимова команда програла. Тарасові було весело, а Максим був сумний, і вони більше не гралися разом.

- Як ви думаєте, чому?

- Як би потрібно було вчинити Максимові? (Порадіти за товариша).

- Чи всі погоджуються?

- Як іще хто думає?
2. На прогулянці і Валі, і Марійці захотілося гратися великою лопаткою. А лопатка була лише одна. Дівчатка разом вхопилися за лопатку і почали тягнути її кожна до себе, викрикуючи: «Я хочу! І я хочу!»

- Що трапилось з дівчатками?

- Чи можна їх назвати друзями?

- Як повинні вести себе друзі? (Ділитись).

- Чи можна помирити їх? Як?
3. У групі Катруся була наймолодшою. Одного разу, коли діти повертались із прогулянки, дівчинка йшла в останній парі. Раптом Катруся спіткнулась і впала. Цього ніхто не помітив, окрім Тимка, який йшов поруч. Він хутко гукнув вихователя. Всі зупинились, пожаліли Катрусю і пішли далі.

- Що трапилось із Катрусею?

- Як вчинив Тимко?

- Що зробили діти? (Пожаліли)

- Хто так може повестися?

Отже, дружити добре, з другом можна і повеселитись, і посумувати, багато чого робити разом – краще, з другом можна посперечатись, іноді навіть посваритись, але потім обов’язково помиритись, бо коли люди між собою дружать, їм жити цікавіше…

- Що нам потрібно робити, щоб у нас у групі всі між собою дружили?

- Як слід поводитись? (З дитячих висловлювань виводимо правила і домовляємося їх виконувати, а для того, щоб не забути ці правила, спробуємо їх «намалювати»).

Педагог пропонує дітям переміститись за столи, на яких лежать кольорові олівці, та білі кружечки, і всім намалювати якесь одне правило, але відповідним значком, який буде нагадувати це правило. Потім усі такі правила буде поміщено на прикріпленому до дошки папері, тому ніхто не буде їх забувати.

(Діти малюють. Звучить спокійна музика).

По закінченні завдання діти по черзі виходять і промовляють кожен своє правило. Наприклад: Діти повинні ділитись і т. ін.

^ Педагог. Ми з вами продовжимо працювати із знаками, а зараз давайте пограємо в гру «Я твій друг»,( для цього кожен обирає собі друга).
Гра «Я твій друг».

Знаєте, діти, колись жив на світі один хлопчик, який придумав такі побажання: «Хай завжди буде сонце! Хай завжди буде небо! Хай завжди буде мама! Хай завжди буду я! А що б ви могли побажати своїм друзям і нашим гостям? Пропонує пограти в гру – побажання «Хай завжди буде … … !» (Діти по черзі висловлюють свої побажання).
ВІРШ
Ти не злись, не сварись

Порадій за мене.

Подружись, поділись

І ніколи не дражнись.