asyan.org
добавить свой файл
1
Комп’ютер – „за” і „проти”.
Комп’ютерні та відеоігри, якими тепер захоплюється більшість дітей різного віку, погіршують їм здоров'я, а також сприяють формуванню агресивного характеру. Таких висновків дійшли шведські вчені.

Їх дослідження довели: якщо Ти щодня просиджуєш за комп’ютером понад дві години, у Тебе може розвинутись зайва вага, погіршення зору, сну, головні болі, через кисневе голодування (якщо довго не виходити на вулицю) – може розвинутись депресія, невроз. Крім того, через декілька місяців систематичних ігор „віртуальні емоції” (бажання якомога швидше вбити суперника, „заволодіти”) мимоволі починають переноситись у реальне життя.

За десять ночей у клубі можна заробити 50% знижку та нервове захворювання.

Чому ж ці ігри так захоплюють???

Під час гри втрачається відчуття реальності.

^ Про них часто можна почути на перервах у школі, і це є ще одним чинником. Ти, наслухавшись розповідей, прагнеш сам усе це спробувати. Звісно, від самої лише гри жодної шкоди не буде. Але поступово Тобі починає подобатись комп’ютерна графіка, звук, сам факт імітації реального життя чи якихось фантастичних сюжетів.

^ Виникає стадія легкої захопленості.

Природа людини така, що вона прагне повторити дії, що приносять задоволення. Крім того, якщо Тобі важко бути лідером у товаристві однолітків, то тут Ти стаєш повноправним керівником, розширюються можливості активного фантазування, у грі можна виступити у ролі героя та переможця. Тобто на комп’ютері можна дозволити собі те, що важко зробити у реальному житті.

^ Чим більше Ти граєш, тим більш відчутним стає контраст між реальним та віртуальним світом і Ти починаєш реалізовуватись саме в останньому.

Порушується сон, болять очі...

Школа стає нецікавою, серед друзів – лише компютеромани...

Батьки – зануди, не розуміють яке це задоволення...

Якщо Ти починаєш помічати, що Твій(оя) друг(подруга), чи Ти сам(а) занадто зацікавлений іграми, часто хвилюється, коли не може реалізувати свої ігрові бажання, а будь-які спроби обмежити спілкування з комп’ютером викликають бурхливу реакцію, не може переключитись на інші розваги, проявляє байдужість до всього, що оточує, варто звернутись до психолога.

Як стверджують деякі фахівці, долається комп’ютерна залежність іноді важче, ніж алкогольна чи наркотична.

^ Невже Тобі хочеться перетворитися на зомбі,

яким керуватиме намальована лялька?

Стати нервовим, агресивним, замкнутим у собі?

А на додачу отримати почуття провини і безвиході?

^ Справжня психологічна ломка.

Декого усе це штовхає на самогубство чи убивство.

Таке трапляється не часто, але все-таки буває.

Щоб уникнути цих проблем, ПАМЯТАЙ!!!

^ КОМПЮТЕР – НЕ ІГРАШКА, А РОБОЧИЙ ІНСТРУМЕНТ, ЗА ДОПОМОГОЮ ЯКОГО МОЖНА ЗНАХОДИТИ ІНФОРМАЦІЮ, НАДСИЛАТИ І ОДЕРЖУВАТИ ПОШТУ, ПРАЦЮВАТИ НАД РЕФЕРАТОМ.

Працюючи з комп’ютером ти можеш навчитись керувати програмами моделювання, вивчати іноземні мови і навіть робити домашні завдання з математики. Крім того, комп’ютер дозволяє тренувати пам’ять, увагу, відпрацьовувати грамотність, графічні програми покращують просторову уяву, розвивають вправність рук.

Якщо тобі нудно вдома чи у школі, не поспішай хапатися за комп’ютерну мишку. Це і слабакові під силу, а ти спробуй придумати для себе щось оригінальніше.

^ МИСТЕЦТВО ОРІГАМІ

ПОДОЛАННЯ ГІРСЬКИХ ВЕРШИН АЗІЇ

ОПАНУВАННЯ СХІДНИХ ЄДИНОБОРСТВ

МОДЕЛЮВАННЯ ОДЯГУ З ВІДХОДІВ КОМПЮТЕРНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

І ЦЕ ЩЕ НЕ ВСЕ ...

^ ПРИДУМАЙ І ПОДІЛИСЬ З СВОЇМИ ДРУЗЯМИ-ПЛАСТУНАМИ

А на закінчення декілька правил, щодо безпечного використання комп’ютерної техніки:

  • Перед монітором слід знаходитись на відстані більше 50 см;

  • Спілкування з комп’ютером дітей до 10 років не повинно перебільшувати 1 години на тиждень (20-30 хвилин підряд), після 10 – 2-3 години на тиждень. Перерва складає дві години;

  • Площа екрана повинна бути перпендикулярною площі вікна, а сам дисплей потрібно розміщувати зліва від джерела природного освітлення, але так, щоб на екрані та клавіатурі не було ні прямих, ні відбитих полисків;

  • Погляд користувача повинен бути спрямований на центр екрану, при цьому голову не нахиляти і не задирати;

  • Використовуйте засоби індивідуального захисту: захисний екран, спеціальні окуляри-світлофільтри;

  • Повноцінне харчування. Вживання вітамінів (А і С).

Не забувайте! Захоплення комп’ютером не повинно замінити живого спілкування.