asyan.org
добавить свой файл
1
Каріна Плай: «Тернопіль, як перевірка на міцність і якість — сирий і необкатаний матеріал тут відразу визначають»

Свою увагу на творчість Каріни Плай особисто я звернула увагу після спілкування з нею на «Таврійських іграх» у 1998 і 1999 роках. З-поміж інших естрадних виконавець вона відрізнялася щирим і дружнім ставленям до журналістів. Внутрішньо виникло бажання подивитися на її виступ, хоча насправді подобалася зовсім інша музика. Потрібно сказати, що вразила жіночність і ліричність сценічного образу Каріни Плай. Як виявилося під час інтерв’ю, вона така ж сама романтична і лірична у повсякденному житті. Сьогоднішня розмова із Каріною Плай стосується не тільки її особистого, а й творчих планів, оскільки у її виконанні з’явиться нова пісня, новий кліп, новий альбом. Окрім того, вона планує зробити всеукраїнський концертний тур. До запланованих міст входить і Тернопіль. До нашого міста Каріна Плай планує приїхати грунтовно підготованою, оскільки вважає, що тернополяни вдіразу відчувають фальш і неякісний матеріал. Детальніше про свою творчість вона розповіла читачам газети «Нова ера».

Якою тепер буде творча діяльність Каріни Плай?

— Моя творчість — це моє життя. Кожен новий день я сприймаю як чистий аркуш апперу, на якому потрібно щось написати. Я не можу сказати, що я не змінююся. Змінююся я і відповідно моя творчість. Все підпадає під дію часу, прогрес ще ніхто не відміняв. Я намагаюся йти в ногу з часом, використовую новітні технології, у моїй музиці народжуються нові ноти, зрозуміліссучасному слухачу. Я точно знаю, що я хочу сказати людям і добре розумію, як це має виглядати.

Чи зміниться кардинально Ваш сценічний образ і репертуар?

— Ви хочете дізнатися, чи здивую я вас хіп-хопом, важким роком і чи не виголю голову? Ні. Цього не буде. Я не думаю, що є сенс щось кардинально змінювати. Мені подобається те, що є, той стиль музики, в якому я працюю. Особисто для себе я його вважаю оптимальним і найкращим. Навіщо щось змінювати, якщо просто можна додати драйву, глему, живого звучання. Я задоволена тим, що мені вдається.

Що нового незабаром побачать і почують українські шанувальники у Вашому виконанні?

— Незабаром з’явиться мій новий альбом. Я досить довго над ним працювала і, сподіваюся, він стане достойним подарунком для всіх моїх шанувальників.

Сьогодні серед українських естрадних співаків модним стало орієнтуватися на здобуття популярності в Росії...

— Потрібно віддати належне росіянам, які є патріотами і захищають свій ринок, на відміну від нас — гостинних і відкритих українців. Туди важко потрапити і багато наших зірок повернулося ні з чим. Проте Росія — велика країна з численною кількістю концертних залів. Там сорок міст-мільйонників, на відміну від 7 українських. Тому роботи в Росії більше і для артистів працювати там фінансово вигідніше. Але знов уж таки потрапити туди нелегко.

Ви неодноразово брали участь у різноманітних конкурсах. Яких і наскільки важливою була перемога у них саме для Вас?

  • Я не вважаю і ніколи не вважала конкурси чимось важливим особисто для себе. Все-таки більше прагнула бути любимою, ніж просто першою. Мене неодноразово запрошували і запрошують в журі різноманітних конкурсів і я знаю всю цю кухню з середини. Що таке конкурс для артиста? Це одна із можливостей показати себе потрібним людям з перспективою на подальшу співпрацю.Можливо, шанс заробити стартовий капітал. Але просто доказувати журі, що я, Маша, краща, ніж Петро, — це помилка. Артиста має любити публіка. Саме любити. А думка публіки і журі дуже часто не співпадають. Спрацьовує багато факторів, в тому числі і суб’єктивний фактор самого журі, яке часто обирається випадково. А скільки здоров’я втрачається через нервування! Я пам’ятаю перше своє гран-прі в Чернівцях — думала, що посивію. Інша справа, коли тебе відмічають на фестивалях. Це для мене дійсно важливо. Подібних дипломів і статуеток в мене багато, але всі вони зберігаються в шафі.

Для Вас творчість — це...

— Це — оголені емоції, можливість творити. Можливо, це прозвучить дивно, але я не контролю ні появи віршів, ні народження пісень. Вони ніби приходять самі по собі, найчастіше тоді, коли я їду в машині або стою біля відчиненого вікна. Часом можу написати кілька пісень за ніч, а часом доводиться декілька місяців чекати яскравої теми.

Чи була в Вас можливість вибрати іншу професію і яку?

— У кожного з нас є можливість, головне, щоб було бажання. Я займалася музикою з 5 років, і вона завжди булла для мене на 1 місці. Всі інші захоплення — психологія, школа модельєрів, мистецтво візажу, поезія, спорт, уфологія — завжди були тільки доповненням. За фахом я концертмейстер, викладач фортепіано, викладач академічного вокалу і дирижер академічного хору. Щоб змінити фах, то таких думок не було. Вся моя сім’я — музиканти. Батьки бачили в мені серйозну піаністку, яка концертує по містах з оркестром. Але доля вирішила по-іншому.

Якщо торкнутися особистого, то яка Каріна Плай поза сценою, поза роботою, поза камерами?

— Ой! Якби ви знали, як зі мною буває важко!!! Я ще та штучка — постійно змінююсь. І все це виходить саме по собі. Мої рідні кажуть, що я буваю дуже різною. Можу з ентузіазмом варити суп чи смажити лосося, стоячи на 10-ти сантиметрових тонких підборах, можу влаштовувати несподівані сюрпризи, а можу годинами в теплих домашніх тапочках поливати і розглядати свої домашні квіти. А насправді, я дуже скромна і сором’язлива людина.

Ви завжди у чудовій формі. Як Вам це вдається?

— Я за це завжди подумки дякую батькам. Вони обидвоє спортивні, тому з підтягнутим тілом мені пощастило. Інколи я відвідую Фітнесакадемію, але це більше задоволення, ніж потреба. Відмінний результат дають уроки танців живота – belly-dance. Зараз цей вид танців є мейнстрімом в галузі жіночих спортивних захоплень. Допомагає в релаксації йога. Ще одна новинка — спортивний strip-dance. Я була на кількох уроках і здивувалася, наскільки треба бути не по-жіночому сильною, гнучкою і натренованою, щоб так танцювати. Правда, захоплена реакція коханої людини того вартує. Рекомендую.

Чи легко Вам бути привабливою жінкою?

— Бути жінкою — це вже непросто. (Сміється). А бути привабливою жінкою — значить, бути красивою і мудрою. Думаю, що багато жінок зі мною погодиться, що бути красивою — це постійна праця над собою. Моя прабабця ніколи не виходила із своєї кімнати без макіяжу і зачіски. Я досі пам’ятаю її атласну домашнюю сукню і аромат французьких парфумів. Так само виховували і мене. І це правильно. Ніколи не забуду, як викладач філософії – досить суворий дядько – казав нам: «Дівчата, тільки не треба синяків під очима! За це вас ніхто і так не пошкодує. Запам’ятайте: Жінка завжди повинна бути красивою!»

Звідки Ви черпаєте натхнення?

— Я дуже люблю море. Невеликий круїз на яхті упродовж кількох днів дає величезне натхнення. Дуже поетичними є відчуття під час перебування між Небом і Землею на невеличкому човні під вітрилом. Не менше натхнення дають власні успіхи. Це як ланцюгова реакція — починаєш більше вірити у власні сили і досягаєш ще більших успіхів.

Що таке сім’я для Каріни Плай?

— Я розповім Вам один анекдот. Приходить дівчина влаштовуватися на роботу. Секретар її запитує:

  • Ваше ім’я?

  • Ольга.

  • Вік?

  • 27 років.

  • Сімейний стан?

  • Незаміжня. Двічі.

Мені цей анекдот подобається, хоча я не була такою передбачливою, коли вперше виходила заміж в 19 років. Все ж таки для створення сім’ї потрібно дозріти. Не дуже просто навчитися відрізняти пристрасть від любові, самолюбство від егоїзму, і зовсім непросто навчитися цінувати і берегти стосунки. Справа в тому, що весілля — це точка відліку, і вже готових стосунків нема. Взаємовідносини із коханою людиною ми створюємо щодня, щохвилини, завжди. Те, якими ми їх створюємо, залежить тільки від нас. Якщо суть любові полягає в тому, щоб ніколи не робити коханій людині боляче і бути постійно для неї відкритою, то для мене сім’я — це перш за все любов. На жаль, всього вчишся на власних помилках. І якщо би мені запропонували викладати певний дошкільний предмет, то я обов’язково би торкнулася цієї теми.

У Вас є 14-річний син. Як він ставиться до Вашої творчості і чи Ви знаходите час на спілкування із ним?

— Я не розумію, як можна не знаходити часу на найдорожче в світі — на рідну дитину. Я можу пропустити батьківські збори в гімназії, Але точно знаю, що ніколи не пропущу найважливішу для Артема подію: похід на довгоочікуваний фільм, спільний вихідний, обіцяна поїздка чи змагання. Мені дуже важливо те, якою людиною він виросте. Зараз мені приємно, що всі вчителі і знайомі говорять, що мій син — добра, порядна, скромна, чесна, весела і чуйна людина. Щодо моїх пісень, то дивно, але багато з них він знає напам’ять, хоча віддає перевагу зовсім іншій музиці — важкій. Думаю, що це данина поваги до мене з його боку.

Знаючи, що Ви — львів’янка, хочу запитати, як часто Ви буваєте у Львові?

— У Львові живуть мої батьки і багато родичів. Але в самому місті я буваю дуже рідко. Як правило, вони приїжджають до мене в гості до Києва. Останнього разу я була у Львові на день народження бабусі, якій виповнилося 84 роки. Вона, яка півжиття пропрацювала на сцені, і зараз залишається міцним горішком і не поступиться молодим в анекдотах!

Які спогади у Вас зринають при згадці про Львів, з чим вони пов’язані?

— Львів — це моя батьківшина. Там минули мої дитинство і юність. У Львові я була закохана в свого одногрупника, який не відповідав взаємністю. І коли його переводили в інший дитсадочок, я його мамі зізналася в любові. При всіх! Потім була школа, в якій я добре навчалась, але прогулювала уроки і билася з хлопцями «за справедливість». Була музична школа, де я була солісткою в хорі і мучила викладача з фортепіано. Я дуже пишалася, що народилася саме в цьому місті. Пізніше було музичне училище і мої 14 років з першим досвідом стати «дорослою і красивою», коли під час фарбування моє волосся замість кольору блонд стало сіро-зеленим на цілий місяць. Пам’ятаю бруківку, стоптані черевички, стипендію в 30 карбованців, старі трамваї, відсутність води і запаморочливий кавовий аромат ранішнього міста, в якому відчувалася дивна суміш величі і свободи. Взагалі львів’яни виховані на красі. Кожна вулиця старого імста — це маленький музей. Виникає незмінне відчуття того, що ти живеш в особливому місті. Такі ось спогади.

Чи виступали Ви у Тернополі?

— Останнього разу в Тернополі виступала досить давно. Це був великий концерт на театральній площі за участю багатьох українських співаків. Ми виступали на підтримку свободи і єдності нашої країни — на той час це було дійсно актуально. А до того мала багато концертів у складі різноманітних турів по країні. Драмтеатр, відкриті сцени, зали — всього зразу не згадаю.

Чи сподобалося Вам це місто і глядачі?

— Одне скажу, що сипати компліменти і лесні слова просто тому, що так прийнято, не хочу. Точно можу сказати, що глядачі сподобалися. В Тернополі інтелігентний глядач, з витонченими смаками і вихований на західній музиці. Його важко чимось здивувати, але він любить і поважає свою українську культуру, живе з достоїнством. Якщо тернополяни відчувають в артисті цікаву людину, головне — друга, то буде тепло і затишно, будуть оплески і підтримка. Якщо ні, то причину треба шукати в собі. Я не раз бачила, як відомі виконавці йшли під стукіт власних підборів. Тернопіль — це місто, в якому не люблять компромісів.

Коли Ви збираєтеся знову з виступом до Тернополя?

— Ви помітили, що в Західну Україну відважуються приїхати з концертами далеко не всі артисти? Захід — він як перевірка на міцність і якість — сирий і необкатаний матеріал тут відразу визначають. Тому до Тернополя і Львова я приїду наприкінці свого туру.

Що Ви побажаєте нашим читачам?

— Кілька років тому в Європі був справжній бум з приводу відкриття чудодійності структурованої води. Вчені довели, що вся вода на планеті, які в організмі людини, найкраще реагує на два слова — любов і вдячність. Саме ці два слова створюють гармонію. Я щиро бажаю всім не соромитися, не відкладати на потім, а говорити слова любові і вдячності один дному щодня.

P.S.: Сподіваюся, що під час живого виступу в Тернополі Каріна Плай не тільки потішить глядача своїми мелодійними піснями, а й вразить відмінним живим виконанням і щирістю.

Розмову вела Яніна Чайківська