asyan.org
добавить свой файл
1

ДІАГНОСТУВАННЯ ДЕПРЕСІЇ ПО ТЕЛЕФОНУ

http://schoolhealth.at.ua/_nw/1/19948078.jpg

Тяжкість депресії і те, наскільки добре проходить лікування, можна визначити по голосу людини, з'ясували вчені з університету Мельбурну, що поділилися своїми висновками на сторінках Biological Psychiatry. Вони пропонують відслідковувати стан людини дистанційно - по телефону, повідомляє Futurity.org.

Саме мова є показником здоров'я мозку. Так у людей з депресією, які добре реагують на лікування, мова стає швидшою і між фразами зменшуються паузи. У пацієнтів з важкою депресією, навпаки, у мові тривалі паузи і знижена швидкість.

Дані параметри були обчислені у рамках експерименту зі 105 добровольцями. Вчені оцінювали час, висоту голосу, інтонацію на предмет виявлення маркерів депресії. Учасників дослідження попросили зателефонувати на номер і залишити на автовідповідачі повідомлення (зразки голосу), розповівши про своє самопочуття, прочитавши уривок з книги і проговоривши алфавіт.

Отримані дані довели, що людям з депресією важко висловити свої думки і почуття. Тому голос може стати повноцінним діагностичним інструментом.

Джерело: amn.net.ua