asyan.org
добавить свой файл
1
Додаток №2

до рішення 10 сесії районної

Ради 4 скликання від 30.03.04.
ЗОБРАЖЕННЯ, ОПИС, СИМВОЛІКА ТА ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРАПОР РАЙОНУ

І. Опис прапора району

Прапор являє собою прямокутне полотнище, що складається із трьох рівновеликих смуг жовтого, синього і червоного кольорів, із співвідношенням сторін 2 : 3 (розмір полотнища згідно з еталоном).
Держак прапора (довжина – 2.5м, діаметр – 5 см) – пофарбований у жовтий колір. Верхівка держака прапора увінчана маківницею, кулястим наконечником жовтого кольору, що кріпиться (навінчується) на базу того ж кольору.
ІІ. Символіка прапора

Загальні положення:

пропорції прапора району узгоджені з розмірами Державного прапора України;

прапор району створений з урахуванням історичної традиції, властивої регіональному прапорництву, визначальними рисами якого є: відтворення на прапорі земельних емблем; зв'язок кольорової гами прапора з гербовими барвами.

Символіка кольорів:
золото - ознака багатства, добробуту, сили, верховенства;

синій колір символізує вірність, чесність, бездоганність, лицарські чесноти;

червоний колір символізує великодушність, мужність, відвагу, сміливість.

ІІІ.Положення про Прапор району

Це Положення відповідно до історичної традиції та сучасної міжнародної практики визначає правовий статус прапора району, регламентує порядок його використання, відтворення та тиражування.
1. Прапор району є офіційним символом Оратівського району, він наслідує історичну традицію використання регіональної символіки і є атрибутом влади органів місцевого самоврядування.
2. Прапор району (оригінал) встановлюється у службовому кабінеті голови органу місцевого самоврядування, а на час скликання сесії вноситься до сесійної зали.
3. Репродукування та тиражування прапора району здійснюється:
у вигляді кольорового, чорно-білого зображення;

довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів;

довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів.

При репродукуванні та тиражуванні прапора району має бути збережена кольорова і графічна тотожність оригіналу та його опису, затвердженого сесією районної Ради.
4. Прапор піднімається на шпилі перед будинком районної Ради та органу виконавчої влади (або в іншому відведеному місці):
у дні державних свят України;

під час проведення сесій районної Ради;

прийому офіційних делегацій;

урочистих церемоній та свят.

За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапора України та прапора району, останній не може перевищувати за розмірами Державний прапор України і розміщується праворуч від нього (з боку глядача).

У випадку одночасного підняття прапора району та прапора організації, фірми, установи (якщо вони розташовані поруч) прапор організації не повинен перевищувати розміри прапора району і розташовуватися праворуч від нього (з боку глядача).
5. Прапор району може бути піднятий під час церемоній та інших урочистих заходів, які проводять представницькі та виконавчі органи влади, громадські об’єднання, підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності.
6. Прапор району використовується:
як елемент святкового оформлення районного центру;

під час урочистих церемоній та районних свят (фестивалі, виставки);

офіційними делегаціями району у загальноукраїнських та обласних, міжнародних акціях у сфері політики, бізнесу, культури та спорту;

під час урочистої церемонії присяги новообраного голови органу місцевого самоврядування.

7. Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати лише затверджене зображення прапора району, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) – з дозволу районної Ради.

При цьому згадані суб’єкти господарської діяльності зобов’язані сплатити гербовий збір, який складає 0,1 % вартості продукції.
Ці кошти надходять до районного бюджету і можуть бути використані лише на культурно-освітні цілі (реставрація пам’яток історії, краєзнавчі видання).

Дозвіл на користування зображенням районного прапора передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому він зображений.

У разі втрати популярності товару через погіршення якості, власник знаку (райрада) має право розірвати угоду з фірмою-виробником.

Дія цього пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, Збройні сили, юридичні та фізичні особи, що використовують зображення прапора району з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної самосвідомості громадян України.
8. Виключне право на використання прапора району належить районній Раді. Відповідальність за дотримання вимог щодо його використання покладається на голову районної Ради.
9. Не дозволяється без спеціальної згоди районної Ради використання прапора у випадках, не передбачених цим Положенням.
10. У випадку наруги над прапором району на фізичну чи юридичну особу, яка вчинила такі дії, накладається адміністративне стягнення (штраф) чи покарання у визначеному законами України порядку.

Керуюча справами виконавчого апарату районної Ради Мороз Ю.Т.