asyan.org
добавить свой файл
1
Додаток

до рішення виконавчого комітету

Луганської міської ради

№ ____ від _____________ 2005р.

ДИСЛОКАЦІЯ

місць парковки автотранспорту у м. Луганську


№ місця
Довжина місця парковки, м

Кількість машиномісць парковки

1

2

3

4

1. ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОН

6

кв. 50 лєтія Оборони Луганська (в районі Обллікарні)

65


26

10

вул. Челюскінців (в районі інституту “Гіпропромтеплиця” від вул. Магнітогорская до вул. Алєксєєва)

92

23

13

вул. Демьохіна (від банку “Аваль” до скверу по вул.Демьохіна) (25м від вул. Совєтская)


108


27

16

^ Вул. Совєтская (від вул.Демьохіна до вул. Котельнікова в районі магазину “Центральний”


136


34

18

пров. Гоголя (від вул. Дзєржинского до вул. Любові Шевцовой)


90


12

20

пров. Гоголя (від вул. Любові Шевцовой до вул.Воровського)


82,5


11

21

пров. Гоголя (від вул.Воровського до вул.Магнітогорская )

90

12

23

вул. Оборонная (в районі оптового ринку ТОВ “Луганський ярмарок”)


60


15

24

вул. Магнітогорская (в районі СП Центральний ринок)

а) перше місце парковки

б) друге місце парковки


125

17,5


50

7
РАЗОМ:

866

217


^ 2. ЖОВТНЕВИЙ РАЙОН

26

вул. Будьоного (в районі ринку “Восточний базар”)

112,5

45

29

вул. Дьоміна (в районі “Вєщєвого ринку”)

а) перше місце парковки

б) друге місце парковки


15

80


2

20
РАЗОМ:

207,5

67

^ 3. АРТЕМІВСЬКИЙ РАЙОН

34

вул. Совєтская ( в районі ЗАТ “Луганський машинобудівний завод ім. Пархоменко)

68

17

35

вул. Совєтская (в районі ринку “Луганський базар”)

72

18

38

вул. Леніна (в районі 3-го кілометру) – тільки у суботу та неділю


132


33
РАЗОМ:

272

68

^ 4. КАМ’ЯНОБРІДСЬКИЙ РАЙОН

4.1

район залізничного вокзалу (на естакаді)

87,5

35
РАЗОМ:

87,5

35

ВСЬОГО:

1433

387Секретар виконкому С.Тихоновський

^ ЛУГАНСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯвід “06” квітня 2005р.

№ 100

м. Луганськ

Про питання щодо оприлюднення

проекту регуляторного акту


Розглянувши проект регуляторного акту, а саме проект рішення виконавчого комітету Луганської міської ради “Про внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську” та аналіз регуляторного впливу вказаного проекту регуляторного акту, які розроблені та підготовлені Управлінням економіки Луганської міської ради, керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 12 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, виконавчий комітет Луганської міської ради


ВИРІШИВ: 1. В тижневий термін з моменту прийняття даного рішення повідомити у щотижневій міській громадсько-політичній газеті “Жизнь Луганска” про оприлюднення проекту регуляторного акту, а саме про оприлюднення проекту рішення виконавчого комітету Луганської міської ради “Про внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську”.

 2. Не пізніше п`яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акту зазначеного у п.1 даного рішення оприлюднити у журналі “Луганское время” зазначений проект регуляторного акту, а саме проект рішення виконавчого комітету Луганської міської ради “Про внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську” та аналіз регуляторного впливу вказаного проекту, які додаються до даного рішення, встановивши строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції, у один місяць з дня оприлюднення зазначеного регуляторного акту.

 3. Управлінню з питань внутрішньої політики Луганської міської ради (С.Чебаненко) забезпечити виконання п.1 та п.2 цього рішення з дотриманням вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

 4. Управлінню економіки Луганської міської ради (А. Насонова):

4.1. надати Управлінню з питань внутрішньої політики Луганської міської ради (С.Чабаненко) інформацію, необхідну для виконання пунктів 1,2 та 3 даного рішення;

4.2. після спливу місячного строку, зазначеного у п.2 цього рішення, розглянути зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, щодо проекту регуляторного акту, про який йде мова у п.1 та п.2 даного рішення, та здійснити інші необхідні заходи відповідно до Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”;

4.3. після виконання п. п. 4.2. п. 4 даного рішення підготувати та надати на розгляд виконавчого комітету Луганської міської ради відповідний проект рішення виконавчого комітету Луганської міської ради “Про внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську”.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника Луганського міського голови А. Черкасова.

Міський голова Є. Бурлаченко

ПРОЕКТ

^ ЛУГАНСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯвід “___”_________2005р
№____
м. ЛуганськПро внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську

Керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Декретом Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори", Законом України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, враховуючи Положення про механізм справляння та порядок сплати збору за парковку автотранспорту, затверджене рішенням Луганської міської ради від 03.06.99 № 8/4, на підставі аналізу регуляторного впливу проекту рішення Луганської міської ради “Про внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську”, проведеного управлінням економіки Луганської міської ради, приймаючи до уваги рішення постійної комісії з питань економічного розвитку та бюджету (протоколи засідань від 14.01.05 №72, від 15.03.05 № 76), звернення міського комунального підприємства “Луганськ-Сервіс” від 25.03.05 № 56, виконавчий комітет Луганської міської ради

ВИРІШИВ:
1. Внести наступні зміни до рішення виконавчого комітету Луганської міської ради від 07.04.2000р. № 79 “Про внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську”:

  1. замінивши у п. 1 вказаного рішення слова та цифри “19 штук” та “47штук” на слова та цифри “15 штук“ та “15 штук“ відповідно.

1.2 замінивши у додатку 1 до вказаного рішення (Дислокація місць парковки автотранспорту у м. Луганську) у розділі ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОН слова та цифри “Р А З О М: 555 машиномісць” на слова та цифри “ Р А З О М: 217 машиномісць” , у розділі ЖОВТНЕВИЙ РАЙОН слова та цифри “Р А З О М: 219 машиномісць” на слова та цифри “Р А З О М: 67 машиномісць”, у розділі АТЕМІВСЬКИЙ РАЙОН слова та цифри “ Р А З О М: 219 машиномісць” на слова та цифри “Р А З О М: 68 машиномісць”, у розділі КАМ’ЯНОБРІДСЬКИЙ РАЙОН слова та цифри “Р А З О М: 60 машиномісць” на слова та цифри “Р А З О М: 35 машиномісць” , слова та цифри ” В С Ь О Г О 942 машиномісця” на слова та цифри “В С Ь О ГО: 387 машиномісць”.

1.3 виключивши з додатку 1 до вказаного рішення (Дислокація місць парковки автотранспорту у м. Луганську) № місць 1, 2 ,3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15, 19, 21, 25, 27, 28, 30, 31, 32, 33, 36, 37, 40.

2. Міському комунальному підприємству “Луганськ-Сервіс” спільно з ДАІ ЛМУ УМВС України в Луганській області у двотижневий термін з моменту прийняття вказаного рішення вирішити необхідні питання, пов’язані з прийняттям даного рішення.

3. Управлінню справами Луганської міської ради (Н.Черних) у тижневий термін з моменту прийняття вказаного рішення направити його до органів Державної податкової служби міста, ДАІ ЛМУ УМВС України в Луганській області, міського комунального підприємства “Луганськ-Сервіс”.

4.Начальнику управління внутрішньої політики Луганської міської ради (С.Чебаненко) у тижневий термін з моменту прийняття даного рішення довести його до відома населення через засоби масової інформації.

5. Дане рішення набирає чинності з моменту доведення до відома населення через засоби масової інформації.

6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника Луганського міського голови Г.Мельникова.

Міський голова Є. Бурлаченко

^ АНАЛІЗ

регуляторного впливу проекту рішення виконавчого комітету

Луганської міської ради “Про внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську”

Даний аналіз регуляторного впливу проекту рішення виконавчого комітету Луганської міської ради “Про внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську” (далі - Аналіз), підготовлений відповідно до вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", з метою одержання зауважень та пропозицій по вищезазначеному проекту рішення виконавчого комітету Луганської міської ради.

^ У процесі підготовки Аналізу було здійснено наступне:


 1. Проблема, яку передбачається розв'язати шляхом державного регулювання полягає у наступному:

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 №56-93 “Про місцеві податки і збори” прийнято рішення виконавчого комітету Луганської міської ради від 07.04.2000 №79 “Про внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську”, якими затверджена дислокація місць парковки автотранспорту на території міста з наступними змінами, внесеними рішеннями виконавчого комітету Луганської міської ради від 18.08.2000 №267 та від 29.12.2000 №448/6.

Рішенням Луганської міської ради від 03.06.1999 №8/4 затверджено Положення про механізм справляння та порядок сплати збору за парковку автотранспорту, згідно якого справляння збору за парковку автотранспорту на території м. Луганська здійснюється міським комунальним підприємством “Луганськ – Сервіс”.

Це питання було розглянуто на засіданні Постійної комісії Луганської міської ради з питань економічного розвитку та бюджету. Згідно протоколу засідання від 14.01.2005 №72 виконавчому комітету Луганської міської ради рекомендовано скоротити чисельність місць парковки з 40 штук на 921 машиномісце до 1 місця парковки на 10 машиномісць. Виходячи з рекомендації Постійної комісії Луганської міської ради з питань економічного розвитку та бюджету, в доходній частині міського бюджету на 2005 рік збір за парковку автотранспорту затверджений в сумі 8,0 тис. грн.

Разом з тим, з метою упорядкування місць парковки автотранспорту на території міста, до Луганської міської ради звернулося міське комунальне підприємство “Луганськ-Сервіс” про виключення з діючої дислокації місць парковки, на яких паркування автомашин значно зменшилось і тому недоцільно утримувати контролера парковки.

Вирішення вищезазначених проблем за допомогою будь яких чинних на цей час нормативно-правових актів або за допомогою інших способів, ніж прийняття рішення виконавчого комітету Луганської міської ради “Про внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську”, є неможливим.

Рекомендації Постійної комісії Луганської міської ради з питань економічного розвитку та бюджету щодо скорочення чисельності місць парковки до 10 машиномісць, є недоцільним тому, що надходження до міського бюджету в 2005 році зменшаться на 94,6 тис. грн.


 1. ^ Ціль державного регулювання спрямована на правове регулювання господарчих та адміністративних відносин між юридичними особами і громадянами та виконавчими органами Луганської міської ради , а саме – впорядкування стану парковки транспортних засобів у визначених місцях, поліпшення умов дорожнього руху у місті, шляхом збільшення пропускної спроможності проїжджих частин вулиць міста, розвантаження центральної частини міста, в результаті зростання парку транспортних засобів у м. Луганську, а також підвищення безпеки дорожнього руху, культури паркування і збільшенню надходжень коштів до міського бюджету від сплати збору за парковку в порівнянні з затвердженим планом.
 1. Альтернативними способами досягнення встановлених цілей є:

 • урегульованість проблем шляхом запровадження автоматизованої системи платного паркування транспортних засобів у м. Луганську;

 • прийняття виконавчим комітетом Луганської міської ради рішення виконавчого комітету Луганської міської ради “Про внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську”, яким визначаються місця парковки автотранспорту на території міста, враховуючі особливості інфраструктури міста.

Перший спосіб не є прийнятним. Враховуючи соціально-економічний стан суспільства, низьку культуру паркування та відсутність нормативно-правової бази, яка б дозволяла застосовувати штрафні санкції до порушників паркування, доцільно запровадити нову систему платного користування, враховувала світовий досвіт з питань організації автоматизованого платного паркування, шляхом встановлення паркувальних автоматів і базувалась виключно на безготівкових розрахунках за паркування. Для вирішення цього питання потрібно використання з міського бюджету або залучення із інших джерел значних коштів. З урахуванням обмеженості міського бюджету це можливо здійснити тільки за умови залучення прямих інвестиційних коштів, які б у повному обсязі покривали витрати на організацію та експлуатацію місць платного паркування. На сьогоднішній час виконавчий комітет Луганської міської ради інвестора для залучення коштів не має.

За таких обставин, перевага була віддана другому способу, оскільки у цьому випадку досягнути вищезазначеної цілі можливо у найбільш коротший термін.


 1. ^ Механізмом, який забезпечить розв’язання вищезазначеної проблеми шляхом прийняття регуляторного акта є:

 • поліпшення санітарних умов місць парковки транспортних засобів у спеціально обладнаних або відведених для цього місцях;

 • підвищення безпеки дорожнього руху та дисципліни водіїв;

 • зменшення вірогідності дорожніх порушень через неправильне паркування;

 • підвищення контролю за сплатою збору за парковку автотранспорту;

 • інформування суб’єктів господарювання і громадян про прийняття рішення виконавчого комітету Луганської міської ради “Про внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську” через засоби масової інформації.
 1. Обгрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта та оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта.

Даний акт мотивує виконавчий комітет Луганської міської ради та юридичних осіб, громадян виконувати встановленні вимоги через такі умови, як:

 • чітке врегулювання питання впорядкування місць парковки транспортних засобів у спеціально обладнаних або відведених для цього місцях;

 • посилення контролю за сплатою збору за парковку автотранспорту;

 • взаємодія органів влади та уповноваженого підприємства в справі виховання у громадян усвідомлення необхідності сплати паркувального збору, як обов’язкового місцевого платежу. 1. ^ Очікувані результати прийняття регуляторного акта.

Прийняття даного рішення дозволить вдосконалити місця парковок автотранспорту та поліпшити умови паркування автотранспорту, зменшити соціальну напругу для водіїв в процесі паркування, оскільки процес паркування буде більш організованим, поліпшити санітарні умови парковки.

Хоча заплановані надходження від збору за парковку становить всього 8,0 тис. грн. на рік, у розрахунку на 10 машиномісць, проте за умов дефіциту коштів в міському бюджеті, недоцільно нехтувати бодай меншою можливістю для наповнення міської скарбниці. Скоротивши дислокацію місць парковки автотранспорту до 387 машиномісць, виходячи із заповнення місць у весняно-літній період ( 6 місяців) на 60%, в осінньо-зимовий період (6 місяців) на 40% заповнення, 5 годин парковки в день та 26 робочих днів, будемо мати за місяць надходжень до міського бюджету приблизно 8,5 тис. грн., за рік 102,6 тис. грн.

 1. ^ Показниками результативності регуляторного акта, якими на протязі різних періодів після набрання чинності зазначеного регуляторного акта можуть бути:

 • облаштування місць парковки транспортних засобів у спеціально обладнаних або відведених для цього місцях;

 • підвищення безпеки дорожнього руху та дисципліни водіїв;

 • збільшення пропускної спроможності проїзних частин вулиць міста, особливо в його центральній частині;

 • підвищення культури паркування автотранспорту.

Прийняття зазначеного регуляторного акту дозволить впорядкувати місця парковки транспортних засобів у спеціально обладнаних або відведених для цього місцях та контролювати надходження до міського бюджету від сплати збору за парковку автотранспорту.

^ 8. Заходи, з допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта. Відстеження результатів регуляторного акта буде здійснюватися шляхом проведення базового відстеження через три місяці з дня набрання чинності регуляторного акту, повторного відстеження – через рік з дня набрання чинності та періодичного відстеження - через три роки після проведення повторного відстеження результативності регуляторного акту відповідно до ст. 10 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. Показниками результативності регуляторного акту будуть кількість коштів, які надходять до міського бюджету та наявність скарг та пропозицій від фізичних та юридичних осіб.


Заступник

Луганського міського голови А. Черкасов

Начальник управління економіки

Луганської міської ради А. Насонова

^ ПЕРЕЛІК


документів, які додаються до рішення виконавчого комітету

Луганської міської ради
“Про питання щодо оприлюднення проекту регуляторного акту”

п/ч
^

Найменування документів


Кількість аркушівЗауваження юридичного управління

1 арк.Проект рішення виконавчого комітету Луганської міської ради “Про внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську”

2 арк.Аналіз регуляторного впливу проекту рішення виконавчого комітету Луганської міської ради “Про внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську”

3 арк.Копія рішення Луганської міської ради від 03.06.1999 №8/4 “Про механізм справляння та порядок сплати збору за парковку автотранспорту”

5 арк.Копія рішення виконавчого комітету Луганської міської ради від 07.04.2000 №79 “Про внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську”

1арк.Копія рішення Луганської міської ради від 18.08.2000 №267 “Про внесення змін та доповнень до рішень виконавчого комітету Луганської міської ради від 27.08.1999 №210, від 24.11.1999 №304 та від 07.04.2000 №79”

1арк.Копія рішення виконавчого комітету Луганської міської ради від 29.12.2000 №448/6 “Про надання закритому акціонерному товариству “Універмаг “Дитячий світ” в оренду земельних ділянок за адресою: вул. Магнітогорська під розміщення об’єктів пересувної торговельної мережі та внесення змін до рішення виконавчого комітету Луганської міської ради від 07.04.2000 №79”

1арк.Копія протоколу засідання постійної комісії Луганської міської ради з питань економічного розвитку та бюджету від 14.01.2005 №72

2 арк.Копія протоколу засідання постійної комісії Луганської міської ради з питань економічного розвитку та бюджету від 15.03.2005 №76

1 арк.Копія листа МКП “Луганськ-Сервіс” від 25.03.2005 №56

3 арк.


Начальник управління економіки

Луганської міської ради А. Насонова

Питання внесення змін до дислокації місць парковки автотранспорту у м. Луганську обумовлене, з одного боку, процесами, спрямованими на впорядкування парковки транспортних засобів у спеціально обладнаних або відведених для цього місцях, підвищення безпеки дорожнього руху та дисципліни водіїв, збільшення пропускної спроможності проїзних частин вулиць міста, особливо в його центральній частині. З іншого боку, - підвищенням контролю за сплатою збору за парковку автотранспорту і таким чином забезпечення його стабільного надходження до міського бюджету.
Динаміка надходжень до міського бюджету від сплати збору за парковку автотранспорту за період з 2002 року по 2005 роки у м. Луганську характеризується наступними показниками.

Так, у 2002 році до міського бюджету від сплати збору за парковку автотранспорту надійшло 119,4 тис. грн. У 2003 році до бюджету надійшло –116,6 тис. грн., що на 2,8 тис. грн. менше у порівнянні з 2002 роком. У 2004 році до бюджету надійшло лише – 94,4 тис. грн., що на 22,2 тис. грн. менше в порівнянні з 2003 роком.

Наведені показники свідчать, що відзначається постійне зменшення надходжень до міського бюджету від сплати збору за парковку автотранспорту.