asyan.org
добавить свой файл
1
Відділ освіти Першотравневого району


присвячується 40-й річниці спуску на воду

корабля управління «Донбас»
Військово-Морських Сил Збройних Сил України


2010 рік


Першотравнева районна державна адміністрація
Зелений колір-символ добробуту, який дає рідна земля, а також символ багатої рослинності краю. Стебла злаку, пов’язані в сніп, говорять про те, що основним видом трудової діяльності в районі є сільське господарство. Друга, золота частина герба розповідає про багату історію людей, які  населяють район  та їх  предків - греків, які у 18- му столітті прийшли в Приазов’є і утворили на його родючих землях свої поселення. Блакитний колір щита символізує світлі надії, добрі прагнення, характерні для  жителів району. Крім того, блакитний колір разом зі срібним шиповидним нитяним поясом - це символ Азовського моря, на узбережжі  якого живуть жителі району і багатством якого вони користуються, займаючись рибальством. Дві виноградні лози,  говорять про виноградники, які є практично в кожнім дворі . Червона стрічка -символ першотравневого свята, на честь якого утворилась назва району.

 


До складу Першотравневого району входять 26 населених пунктів, із них 2 селеща міського типу і 24 села.Територія району складає 792,1 кв. км, щільність населення 34,7 чоловік на 1 кв. км. Середня чисельність наявного населення за січень – серпень 2010 року склала 27,5 тис. осіб.
^ Голова райдержадміністрації

Тріма Борис Володимирович


Если
ты стоишь в строю,

Помни Родину свою,

Помни: сын ты и солдат.

На тебя всегда глядять

Наши зоркие глаза,

Наши добрые сердца.

И на все тебе ответ –

Дороже нашей Родины

На свете нет!!! С празником!


До складу Першотравневого району входить 26 населених пунктів, із них 2 селища міського типу і 24 села. Територія району складає 792,1 кв. км, щільність населення 34,7 чоловік на 1 кв. км. Середня чисельність наявного населення за січень – серпень 2010 року склала 27,5 тис. осіб.


^ Першотравневий відділ освіти
Начальник відділу освіти
Аврамов Олег Юрійович


В районе работает 22 учебно-воспитательных учреждений, из них 14 школ, 7 дошкольных учреждений, 1 внешкольное учреждение - ЦДТ с охватом 700 детей. В связи с тем, что район является многонациональным по этническому составу (52,1% - украинцы, 20,74% - греки) в районе особо актуальным является выполнение Закона о языках. В районе утверждена целевая комплексная программа "Развитие и функционирование украинского языка на 2004-2010гг", принята программа "Развитие и функционирование новогреческого и английского языков на 2005-2010 гг". Учителя школ района принимают активное участие в совместной украино-американской программе "Украино-американские премии в преподавании". Два учителя английского языка стали национальными победителями этой программы и проходили 3-х недельную стажировку в США. Учащиеся Мангушской ОШ №1 посетили США, как победители программы School Excellence Program 2003-2004г. Согласно программы обмена школьниками, делегация американских учащихся штата Мериленд посетили школы района. В течении трех лет в районе работал волонтер Корпуса Мира США.
С 1998 года в районе успешно реализуется Целевая комплексная программа "Одаренные дети". Не имеют аналогов в Ураине проводимые районным отделом образования мероприятия в рамках программы "Одаренные дети": "Ялтинские зори", малые Олимпийские игры.
Каждый год учащиеся школ района принимают участие в областных конкурсах региональной программы "Одаренные дети": "Кобзареві передзвони", "Українське бельканто", "На крилах натхнення", "Дитячі фарби Донеччини", "Тайны народных ремесел", "Про надежды", "В моем сердце - Украина".
Команда Мангушской ОШ №1 "В засаде" неоднократно становилась победителями Всеукраинского конкурса команд КВН ЮИД, хореографический коллектив "Топотушки"- дипломанты региональных и Всеукраинских фестивалей "Азовская жемчужина", "Ромей, сориортет", областном телевизионном конкурсе "Зірки та зіроньки", Всеукраинском телеконкурсе эстрадных исполнителей "Премьер-Лига".


Пусть светит солнце в мирном небе

И не зовет труба в поход.

Чтоб только на ученьях солдат

В атаку шел вперед.

Пусть вместо взрывов гром весенний

Природу будит ото сна,

А наши дети спят спокойно

Сегодня, завтра и всегда!

Здоровья крепкого и счастья

Всем тем, кто мир наш отстоял.

И кто его сегодня охраняет,

И кто сполна долг Родине отдал!
^ Факти із історії корабля управління «Донбас»

Розбудова соборної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави, якою проголошена Україна за нині діючою Конституцією, реформування та розвиток народного господарства, економічне піднесення країни потребують зусиль усіх верств її населення. На шляху змін у економічному, політичному, соціальному та культурному житті держави, що тривають в Україні з моменту проголошення незалежності (24 серпня 1991р.) по сьогодення, слід враховувати передовий досвід зарубіжних країн, але і події власного минулого не повинні залишатися поза увагою фахівців. Позитивний та негативний досвід управління усіма сферами життя країни, що був накопичений у роки радянської влади, зараз потребує нового осмислення і переоцінки.

Економічний розвиток будь-якої країни залежить від стану промислового виробництва, підґрунтям якого є пріоритетний розвиток виробництва засобів виробництва – основного завдання важкої промисловості. Вугільній, металургійній, машинобудівній, хімічній та електроенергетичній галузям, що і складають важку промисловість, як у передвоєнний час, так і протягом усього радянського періоду, приділялась максимальна увага, виділялись найбільші кошти. І сьогодні важка промисловість залишається однією з найважливіших галузей народного господарства України, що обумовлює неослабну увагу до неї як з боку держави, так і з боку фахівців-дослідників.

У 1938-червні 1941 років, в умовах загострення міжнародної обстановки і початку другої світової війни, СРСР, складовою частиною якого і була Україна, спрямовував багато зусиль на зміцнення економічного потенціалу. У цьому процесі основна увага приділялась важкій промисловості, як базової у посиленні економічної та військової могутності країни. Складність часу вимагала нечувано високих темпів промислового будівництва, технічного удосконалення та оновлення устаткування, впровадження передових технологій виробництва, підвищення продуктивності праці, тощо. Але коштів на виконання цих грандіозних завдань не вистачало. Тому партійно-державне керівництво країни посилювало та урізноманітнювало адміністративно-командні засоби управління промисловим виробництвом. І саме Донбас, з його розвиненою важкою промисловістю, “край вугілля й металу”, став одним із своєрідних полігонів, де сталінський тоталітарний режим випробовував командно-натискний стиль керівництва.

Питання управління промисловим розвитком, доцільності розставлених у цій справі пріоритетів вимагають вивчення і постійного вдосконалення форм та методів керівництва. Саме це і обумовлює актуальність обраної автором теми. Завдяки новому розгляду та переоцінці набутого у минулому досвіду керівництва важкою промисловістю, підґрунтя промислового розвитку взагалі, можна виявити найбільш ефективні форми і методи управління, узяти їх на “озброєння”. При розгляді неефективних та неприйнятних засобів керівництва слід ретельно з'ясувати усі їх недоліки і вади, щоб уникнути подібних помилок у майбутньому.
Автор пошукового матеріалу:

Топузов Дмитрій

учень 9-го класу

Урзуфської ЗОШ І-ІІІ ст.
Першотравневого району


Проект емблеми корабля управління «Донбас»

^ В
Корабль управления


«Донбасс» -Гарант защиты
государства.Всегда укажет
верный галс,Чтоб моря избежать

коварства.
ійськово-Морських Сил Збройних Сил України
Автор проекту:

Першина Олена

учениця 9 – Б класу
Мангуської
загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів №1
Першотравневого району


^ Проект медалі «Кращому другу»
Медаль другу вылита из стали, то-есть прочного метала – метала, символизирующего крепкую дружбу. На лицевой стороне медали – аверсе изображены символы зодиакальных месяцев, которые определяют не только даты рождения двух друзей, но и их характер и сопоставимость. Кроме того, сам символ – весы означает справедливость, равновесие. На одной чаше весов, как и в дружбе, лежит преданность, на другой – предательство. Как видим, преданность перевешивает. Символ тельца символизирует верность, справедливость. Также, по низу под изображением этих знаков нарисован зыбучий песок в виде дюн и барханов, что означает, что с дружбой надо быть осторожным, чтобы её сберечь, а так же, что в жизни всё течёт и меняется, переходит с места на место. Вверху изображены символы дружбы – голуби мира. В том числе на медали по кругу написана народная поговорка: «Старый друг – лучше новых двух», которая говорит сама за себя. А так же вертикально выполненные слова: Михаил, Влад, Дружба – имена двух друзей. Сокращённо МВД – что означает Министерство Внутренних Дел – в какой-то степени соответствует их взаимоотношениям. Ну и конечно дата 2010 год – год создания медали. Так как у каждой медали есть обратная сторона – реверс, то по ней выполняется по кругу (спералиобразно) текст восточной мудрости о дружбе.
Автор медалі:
Чорний Владислав
учень 8 класу
Ялтинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2«Школа – родина –
військова частина»


Призов 2010


 1. ТимченкоДенис, випускник Мангуської ЗОШ.

 2. Джеломанов Андрій, випускник Мангуської ЗОШ.

 3. Хаджинов Георгій, випускник Мангуської ЗОШ.

 4. Хасхачіх Віталій, випускник Мангуської ЗОШ.

 5. Агаджанян Ваган, випускник Мангуської ЗОШ.

 6. Дегерменджи Володимир, випускник Мангуської ЗОШ.

 7. Сапах Олексій, випускник Мангуської ЗОШ.

 8. Лунякін Максим, випускник Мангуської ЗОШ.

 9. Хоменко Віталій, випускник Мангуської ЗОШ.

 10. Ялу Василь, випускник Мангуської ЗОШ.

 11. Школик Олександр, випускник Стародубівської ЗОШ.

 12. Каплунський Микола, випускник Дем’янівської ЗОШ.

 13. Герасименко Євген, випускник Захарівської ЗОШ.

 14. Мхоян Давід, випускник Мелекінської ЗОШ.

 15. Кульченко Андрій, випускник Мелекінської ЗОШ.

 16. Туяхов Олександр, випускник Комишуватської ЗОШ.

 17. Вовк Андрій, випускник Комишуватської ЗОШ.

 18. Шашкін Олександр, випускник Урзуфської ЗОШ.

 19. Іволга Максим, випускник Урзуфської ЗОШ.

 20. Холкін Олександр, випускник Урзуфської ЗОШ.

 21. Боровіков Олександр, випускник Урзуфської ЗОШ.

 22. Клименко Ярослав, випускник Мелекінської ЗОШ.

 23. Сорока Сергій, випускник Мелекінської ЗОШ.

 24. Малакаєв Іван, випускник Ялтинської ЗОШ.

 25. Тодуров Олег, випускник Ялтинської ЗОШ.

 26. Обчанський Сергій, випускник Ялтинської ЗОШ.

 27. Євангелістов Федор, випускник Ялтинської ЗОШ.

 28. Коссе Лазар, випускник Ялтинської ЗОШ.

 29. Рисєв Володимер, випускник Ялтинської ЗОШ.

 30. Парфомчук Володимир, випускник Бердянської ЗОШ.
Тебе, мій захисник, вітаю!
І від душі тобі бажаю
Кохання, радості, добра.
А нам - безхмарного життя!


Хоч Ви не носите мундира
Та знаєм ми, в нелегкий час

Ви, як і всі солдати,
Врятуєте й Вітчизну, й нас!


Теплов Сергій Володимирович

вчитель предмету «Захист Вітчизни»

Ялтинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

Першотравневого району

Бондаренко

Олександр

Володимирович,
учень 9 класу
(2009-2010 н.р.)
Дем’янівської ЗОШ,

переможець обласного туру Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!» у номінації «Література»Хай Вам, хто стоїть на останньому рубежі і міцно тримає зброю в кремезних руках, яскраво сяють зорі нашої Батьківщини та ласкаво шепчуть її вітри. Під вашим надійним захистом десятки мільйонів трудівників у містах і селах, мрійливі сни дітей. Шана Вам за вашу працю. Зичу здоров’я, добра і щастя!

^ Присвята загиблим солдатам

Відправила мати синочка в
солдати
І тут почалася війна.

Сидить і чекає натомлена мати, Сидить край віконця вона.

А він там відстоює честь
Батьківщини,

Про матір подумати часу нема.

Вона все чекала своєї дитини

Та він не вернувся і згасла вона.

Іонова Ольга, учениця 8 класу
Захарівської ЗОШ
Война

Они шли сквозь огонь и воду.

Шли бескрайними степями.

Умирали за свободу,

Попрощавшись с матерями.

Шли на дот, себя не жалея,

Выдох- вдох, за траншеей траншея.

Взрыв – боль, и хлынула кровь,

И крик, и застывший в горле ком.

Слезы, горе, потери и время…

Уж давно ряды матерей поредели,

Уж правнуков детский лепет слышен…

Дню Победы – 65! Тише…..

Напишем гордо:

« Светлая память павшим героям!»

Рожченко Олександр,
учень 8 класу
Стародубівської ЗОШ
^ Славний герой

Присвячується моєму дідусеві

Охтирько Івану Антоновичу

Улітку в селі народився хлопчина.

Росла з нього добра і сильна дитина,

Батькам дуже добре допомагав,

У школі сидів, не ловлячи гав.
Іванко підріс, кремезний вже став,

На вечорницях дівчатам співав.

Він мріяв про щастя, про долю свою,

Та раптом забрали його на війну.
Тяжкими були ті часи для села –

Синів та батьків забирала війна,

Жінки та їх діти городи саджали,

Для фронту тяжко вони працювали.
А там – поле битви, атаки і дим.

Досвідченим страшно, а як молодим?

Іван наш в окопах, він пише листа:

“Поб’ємо фашистів, дійдем до моста...”
Поблизу Молочної бій той тривав,

На труднощі, рани – ніхто не зважав.

Так били врага, що аж зуби звело,

А мріяв про те, як вернеться в село.
Багато солдат полягло вже тоді,

Здоров’я Івана було у біді –

Поранення тяжкі, ще й втрата руки,

Червоні ті води Молочної ріки.
Знов пише листа додому матусі:

“За тебе, рідненька, я тільки молюся.

Лікують мене, а я рвуся до бою,

Не знаю, коли ще зустрінусь з тобою...”

* * *

Виблискують сонцем ордена та медалі,

І каже Іван: “Треба жити нам далі,

Влаштуюсь в колгосп, посієм хліба...”

І труднощів в нього неначе нема.

Здійснились всі мрії, є діти й онуки,

Та рани старі спричиняють ті муки.

І бачить старенький у сні Батьківщину –

Велику, могутню неньку-Вкраїну.

***

Живи, мій дідусю, живи, не хворій,

Про внуків та правнуків долю ти мрій.

Ти – славний герой, ти – син України,

Тобою пишаюсь я кожної днини!
Охтирько Альона
учениця 11 класу
Комишуватської ЗОШ

Щербакова Валерія

учениця 6 класу

Бердянської ЗОШ

переможець районного конкурсу з образотворчого мистецтва

«Пам'ять серця»
(2010 рік)
ст«Відлуння війни»Завідувач та методисти РМК відділу освіти райдержадміністрації