asyan.org
добавить свой файл
1
Веселівська районна різнопрофільна гімназія

Твір на тему:

«Вогонь – наш друг,

вогонь – наш ворог»

Підготувала:

учениця 6-А класу

Можаєва Владислава
Веселе 2012

Безкінечно довго можна дивитись на те, як сідає сонце, як хлюпочуться хвилі, як горить вогонь…

Прекрасні і водночас руйнівні стихії: сонце, вода, вогонь.

Вогонь – єдине джерело тепла і руйнування в світі. Він завжди був символом життя, затишку, і, навіть, можна сказати – прогресу.

Ще з міфів Давньої Греції відомо, зо Прометей ціною власного життя видобув для людей життєдайний вогонь.

Але зараз вогонь – явище для нас повсякденне, як і вода та інші природні стихії. І ми втратили ту обережність, з якою ставилися до вогню первісні люди, до тієї «червоної квітки», як її називали герої відомої повісті-казки Р. Кіплінга «Мауглі». Ту «квітку» боялися навіть хижі звірі, а люди берегли.

Зараз багаття – це традиційний символ туристичного походу, заміського табору. Кожна така подія дарує нам багато веселощів і емоцій. Ми не можемо обійтися без вогнища від час рибалки та полювання.

Вогонь допомагає зігрітися, приготувати їжу, захистити себе від негоди та хижих звірів. Але не завжди такі веселощі добре закінчуються. І приємні емоції можуть обернутися перетворенням прекрасного пейзажу в чорну пустелю, укриту попелом.

Палаюча свіча – це також вогонь. Вона може давати світло вночі, бути пам’яттю для померлих та символізувати почуття любові. Але й цей, ледь жеврячий вогник, забутий без нагляду, може призвести до руйнівних наслідків. Як, пам’ятаєте, у Маршака: «Бим-бом, тили-бом..загорелся Кошкин дом..» І «ставенки резные, окна расписные..» можуть перетворитися на руїни, а мешканці – на бездомних скитальців.

Пожежа – це найбільш розповсюджена біда у всьому світі. У кожну годину в ньому гинуть десятки людей, тварини та рослини. І причина багатьох із них – це необережність дорослих та дитячі пустощі з вогнем, таке, так би мовити, «загравання» з сильною стихією, яка здатна знищувати, «з’їдати» все на своєму шляху. Ми називаємо джерелом енергії, який знаходиться всередині нас також вогнем. Це бажання отримувати перемогу, завойовувати що-небудь та долати перепони.

Отже, ми використовуємо слово «вогонь» в прямому та переносному значенні. Вогонь – джерело енергії, включаючи і творчу енергію людей.

Так будьмо ж використовувати природну стихію зі властивим людині розумом і творчістю.