asyan.org
добавить свой файл
1
Дошкільний навчальний заклад № 4 «Сонечко»
рекомендує

«Розвивайки» ігри на будь-який смак
Ви завжди зайняті? Тоді ці поради спеціально для Вас, шановні мами і тата!

Ці поради розроблений для тих батьків, у кого є тільки 15 вільних хвилин вранці або півгодини в машині (поки батьки везуть дитину до садочку). Для тих, хто тільки раз на тиждень може погуляти зі своїм дитям. Для тих , хто займається пранням, приготуванням їжі, прибиранням та саме в цей час готовий навчати та розважати свого малка, розвиваючи його. Всі ці хвилинки можна використати з величезною користю.

Веселі пальчики

Візьміть рукавичку яскравого кольору і прикрипіть до кожного пальця персонаж з улюбленої казки або маленьку тваринку. Потім улаштуйте імпровізоване театральне дійство за участю всіх п’яти ляльок-маріонеток. Якщо не знайдете рукавичку, то можете просто намалювати веселі пички на кожному пальці своєї руки.

Потанцюємо, як каченята

Танці з повторенням певних рухів люблять всі діти. Приготуйте яскраву кепочку, яку буде надягати той, хто показує рухи. Увімкніть дітям пісеньку «Танець каченят» і для початку покажіть під музику послідовність рухів самі. Тепер оберіть дитину, яка найкраще повторювала рухи за Вами. Одягніть на неї кепочку, щоб діти бачили, кого їм потрібно наслідувати. Нехай тепер після кожного куплета ведучий змінюється. Мине певний час, і ведучим зможе бути навіть наймолодший танцюрист.

Тягнемо-потягнемо

Поставте пари санчат на відстані 3-4 метри. Два гравці сідають на них обличчям один до одного і беруть у руки мотузки санок суперника. Між санчатами креслять лінію. За сигналом гравці починають тягти мотузку на себе, допомагаючи собі ногами. Виграє учасник, що перетягнув суперника через рису на «свою територію».

Тепер на одні санчата сідають гравці різних команд. ^ Завдання гравця, що сидить по ходу санчат, — перетнути фінішну риску. Завдання його суперника — не дати йому цього зробити. На виконання відводиться три хвилини.

Шишкове полювання

Для розминки влаштуйте справжнє полювання, в якому головною зброєю будуть шишки. Попередьте дітлахів, що, за правилами, стріляти дозволяється по ногах або по спині, щоб шишкою не зробити боляче.

Скільки шишок, відгадай?

Побігали, пострибали, тепер — час відпочити, посіди біля багаття і пограти в спокійні ігри. Покладіть кілька шишок у непрозорий пакет або мішечок і запропонуйте малятам відгадати, скільки їх там, підказуючи словами «більше» та «менше». Хто вгадав, той перевіряє: висипає шишки з пакета і перераховує їх. Можна пограти по-іншому. Кожна дитина по черзі визначає, скільки в пакетику шишок, перерахувавши їх на дотик. Для найменших покладіть у пакет лише 2-3 шишки.

Відкрий рота, закрий очі

Поки малюк не бачить, приготуйте шматочки різних овочів, фруктів, інших ласощів. Попросіть малюка заплющити очі. Нехай він із заплющеними очима за смаком визначить, що Ви йому запропонували, — це може бути шматочок банана або морквини, огірка, лимона і навіть часнику. Нехай дитина спробує за смаком відрізнити білий хліб від чорного, мармеладку від шоколаду.

Картопляні печатки

Візьміть 2-3 картоплини, розріжте їх навпіл. Потім на зрізі зробіть які-небудь геометричні фігури, наприклад, квадратики, кружечки, трикутники. Якщо зможете, виріжте складніші фігурки — пички, тваринок. Заздалегідь приготуйте кілька кришечок із різними фарбами та аркуш цупкого паперу. Запропонуйте дітям «друкувати» картоплею різноманітні картинки.

Передайте зміст

Прочитайте дитині такі фрази (або придумайте інші):

  • Восени йдуть дощі.

  • Взимку буває дуже холодно.

  • У небі летить літак.

  • Хлопчик допомагає своїй бабусі.

  • Бджола збирає мед.

  • Із труби йде дим.

  • Дідусь читає газету.

Попросить дитину повторити ті фрази, які їй вдалося запам’ятати. При цьому головне — передати зміст фрази, а зовсім не відтворити її дослівно. Якщо з першого разу дитина не змогла повторити всі фрази, прочитайте їх ще раз.