asyan.org
добавить свой файл
1
Виховна година на тему:

«Історія Збройних сил України»

Мета. Ознайомити учнів із славними тра диціями українського війська, що бере початок ще з часів Київської Русі та Запорозької Січі, із ге роїчними сторінками періоду XX ст.; виховувати почуття патріотизму, людяності, любові до своєї Батьківщини.

Вчитель: Цими днями ми відзначатимемо День Збройних Сил України. Це — свято чоловіків, юнаків, які відслужили в армії, і тих, хто про це тільки мріє. Багато юнаків пов'язують своє май бутнє з військом, тобто хочуть стати військовими. Ми раді будемо привітати їх із святом, побажати здійснення усіх їхніх мрій. А сьогодні хочемр зроби ти невеликий екскурс у минуле. Якою ж була наша армія в минулому?
Починаючи з Аскольда і закінчую чи Святославом, кожен з руських князів вважав за необхідне створити власне військо або, точніше, дружину і організувати декілька походів на Візантію. Походи їхні були дуже вдалими, що говорить про добре організоване військо. Свято слав неодноразово здійснював військові походи ще й на Балкани, де також мав успіх. Але й доводи лося не тільки ходити у походи, а ще й захищати власні території, як це робили Володимир Великий, Ярослав Мудрий, Володимир Мономах, Данило Га лицький.
Знаєте, як наші предки у бої ходили?
Як за честь Украйни-неньки голови ложили ?


Учень: Україно! Важким і тернистим був твій шлях із сивої давнини і до сьогоднішніх днів. Про тягом віків численні вороги, ніби змовившись, тіль ки те й робили, що шматували твої землі, топтали твої простори, грабували твої багатства, терзали твої серце і душу
Учень :
В наших грудях — кулі і ножі,
Нас розп’ято й знищено не раз,
Наші душі нидіють в іржі,
Але промінь віри — не погас.
Учень Героїчною сторінкою історії українсь кого війська, була Запорізька Січ, незламними ли царями духу були запорізькі козаки, такі як Д.Вишневецький, П. Сагайдачний, Б.Хмельниць кий, І.Мазепа.
Учень :
Є і нам про що згадати,
Пісне, славу возвелич!
Гей, була в нас рідна мати,
Запорозька славна Січ!
Було колись на Вкраїні, —
Ревіли гармати,
Були колись, — запорожці
Вміли панувати.
Панували, здобували,
І славу, і волю...
Минулося. Осталися
Могили по полю.
Учень.: Немало завойовників знала Україна. Та найбільш сильним був багатовіковий гніт Росії і Польщі. Героїчна і коротка, як спалах, історія легіону Українських Січових Стрільців (усусів). Створений стараннями українських патріотів у 1914 році, він поклав початок благородним зма ганням західних українців за свободу. Тернистою видалася доля усусів, серед яких 40% становила молодь з вищою освітою. Були на їх бойовому шляху походи і поневіряння, лицарство і жер товність. Варто пригадати битви на горах Лисоня і Маківка.
Неможливо не згадати і бій під Крутами, де ге роїчний опір чинили 300 необстріляних київських студентів і гімназистів. Переважаючий більшовиць кий загін Єгорова по-звірячому замучив їх. Матері, що прибули сюди похоронити своїх синів, не впізна вали їх.
Учень.:
Україно моя! Ти не вправі тих хлопців забути, —
їх стежки пролягли, наче зморшки,
до твого чола
Побратими мої! Ви не вправі
тих хлопців забути
Бо жива Україна, і правда на світі жива.

Учень.:
Нашої заслуги в тім не бачу,
Нашої не знаю в тім вини,
Що козацьку бунтівливу вдачу
Нам лишили предки з давнини.
Нам і те не добавляє слави,
Що вони од чужоземних сил
Заступили землю кучеряву
Горами високими могил.
Бо коли, закоханий в минуле,
Прокуняєш свій великий час,
Наша лінь нікого не розчулить,
Слава теж відмовиться від нас.
Спогади докучливі, як нежить,
Що тій славі принесуть нове?
Тільки тим історія належить,
Хто сьогодні бореться й живе!

Вчитель:

Довгим і тернистим шляхом йшла Україна до дня своєї самостійності. Багато випробу вань та негараздів випало на долю україн ців у боротьбі за свободу та незалежність. І завжди в цій боротьбі поруч із народом йшов воїн-солдат.
Учень. 24 серпня 1991 року Україну було проголо шено незалежною державою. Перш за все настала потреба створення національної армії, армії держави, яка отри мала незалежність і лише стала на шлях свого відродження та розвитку. 6 грудня 1991 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Збройні Сили Ук раїни». Саме ця подія і стала підставою для офіційного встановлення свята - Дня Зброй них сил України.
Учень.:

15 років, які минули з того дня, вже стали надбанням історії. Протягом цих років Збройні сили України пройшли непростий шлях становлення і сьогодні є гарантом забезпечення захисту суверенітету, територіальної цілісності й недоторканості нашої держави.
Учень.:

Воїни Збройних сил України продовжують славні бойові традиції ветеранів Великої Вітчизняної війни, примножують їх у нових історичних умовах...
Вагомий внесок роблять Збройні сили Ук раїни у розвиток міжнародного військового співробітництва. Українські солдати сьо годні забезпечують мир, спокій та злагоду в багатьох куточках планети.
Учень . У Конституції України сказано, що служба в Збройних силах України, захист Вітчизни, її незалежності та територіальної ціліснос ті - почесний обов'язок кожного молодого громадянина. І ми віримо,що наші хлопці і юнаки з честю виконуватимуть свій обов’язок перед Батьківщиною, і що наше українське небо буде мирним і безхмарним!

Учень.:

А привітати наших майбутніх воїнів висловили бажання дівчата другого курсу.
Учениця1
Бешкетній нашій половині
Вітання надсилаємо свої.
І для вітання є у нас причини.
Ура — завзятій хлопчиків юрбі!
Учениця2
Коли на ваші спільні бійки
Ми на перервах глядимо,
То віримо, що Батьківщину
Вам без вагань довіримо!
Учениця3
Нехай же квітне під очима
Синець пурпурно-голубий.
Спочатку важко у «навчанні»,
Та потім легко йти у бій!
Учениця4
А ми під захистом у вас
Спокійно будемо навчатись.
Дамо списати вам не раз —
На це вам можна сподіватись!
Учениця5
Тому, хлоп'ята, від душі
Без зайвих слів, усі підряд —
Руді, чорняві і біляві —
Прийміть вітання від дівчат!
Учениця1
Сьогодні справжніх хлопців свято,
А в нас в ліцеї їх багато:
Сміливих, веселих і мужніх,
Кмітливих, шляхетних і дружніх!
Учениця2
Хто сказав, що справжні хлопці
Лиш в казках існують?
Хто говорить, що в ліцеї
Дівчата сумують?
Учениця3
Якщо є такі розмови,
Ми відповідаємо:
Кращих хлопців й веселіших
За наших не знаємо!
Учениця4
Ми бажаємо вам, хлопці,
Друзі наші щирі,
На «відмінно» всім навчатись
І жити у мирі!
Учениця5
Щоб зростали і мужніли
Ви кожну годину,
Щоб батьки пишались вами
У будь-яку днину!
Учениця1
Ну а ми, дівчата, разом
Хлопцям обіцяємо:
Про оцінки ваші добрі
Ми завжди подбаємо!