asyan.org
добавить свой файл
1
Виступ на Колегії ВОСМС

(Васильєва Тамара Марківна, директор Будинку дитячої та юнацької творчості)
Шановні члени колегії, шановні присутні!

Відповідно до ст.1 Закону України «Про позашкільну освіту» будинок дитячої та юнацької творчості - «складова системи позашкільної освіти, який надає знання, формуючи вміння та навички за інтересами, забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації, інтелектуальний, духовний і фізичний розвиток , створює умови для соціального захисту та організації змістовного дозвілля відповідно до здібностей, обдарувань вихованців».

Позашкільна освіта здобувається вихованцями у позашкільний час у гуртках, що працюють на базі 17 загальноосвітніх навчальних закладів району.

Заклад комплексний. Навчання здійснюється за художньо-естетичним (13), техніко-естетичним(15), туристсько-краєзнавчим (9), гуманітарним (16), еколого-натуралістичним (1), дослідницько-експериментальним (9) напрямками.

У закладі навчається 991 вихованець - це діти, школярі, підлітки з загальноосвітніх навчальних закладів. Робота спрямована на профілактику безоглядності учнівської молоді, соціальної адаптації в суспільстві. Залучено 178 дітей соціально незахищених категорій:

Сиріт, позбавлених батьківського піклування – 24;

Напівсиріт – 12;

З неповних сімей – 28;

З багатодітних сімей – 66;

З малозабезпечених сімей – 15;

З неблагополучних сімей – 2;

Схильних до правопорушень – 12;

Інвалідів – 3;

Чорнобильців – 8;

Мати-одиночка – 8.
Інформація про якісні показники позашкільної роботи БДтаЮТ

за 2011-2013 р.р. (станом на 19.02.2013 р.)


Роки

Обласні конкурси

Всеукраїнські конкурси

переможці


призери


лауреати


уч.

перем.

призери

лауреати

2011

2

10

11


3

2012

1

15

9

1
3

8

2013

3

7

1


4


Вихованці гуртків туристсько-краєзнавчого напрямку виконували спортивні розряди з туризму:

За 2012 рік

По туристських спортивних змаганнях:

ІІ спортивний розряд – 3 особи

1 юнацький розряд – 5 осіб

2 юнацький розряд – 1 особа

3 юнацький розряд – 4 особи.

По спортивних туристських походах:

ІІІ спортивний розряд – 7 осіб

1 юнацький розряд – 8 осіб.

За 2013 рік

По туристських спортивних змаганнях:

ІІ спортивний розряд – 2 особи

1 юнацький розряд – 4 особи

2 юнацький розряд – 4 особи

3 юнацький розряд – 11 осіб.

^ Вихованці гуртків гуманітарного напрямку мають свої досягнення.

Кращі результати в інтелектуальній грі «Дебати» мають вихованці гуртка при Недогарківській ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник гуртка – методист Яцик Оксана Іванівна). Команда «Кремінь» брала участь у обласних змаганнях «Дебати-2012» і нагороджена грамотою ПОІППО за участь в обласних змаганнях. У вересні 2012 року вони стали призером Всеукраїнських змагань «Бердянський ринг - 2012».

Успіхи команди КВН Піщанської гімназії – результат багаторічної наполегливої роботи дітей і керівника гуртка акторської майстерності, заступника директора з виховної роботи Трахтман Л.Ф. і тісної співпраці з Будинком.

Команда «Тетріс» - лауреат ХVІ Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт-птиця - 2011». У лютому 2012 року команда була запрошена для участі у відкритому Всеукраїнському фестивалі дитячих та юнацьких команд КВН «Сміховик - 2012» в м. Житомир та в м. Лубни на фестиваль «Первосміх - 2012».

Юна команда «Барбара Стрейзанд» Білецьківського НВКстала лауреатом ХVІІ Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт-птиця - 2013» та ІІ Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких команд «Сміховик - 2013».

На огляді художньої самодіяльності, як правило, кращі результати мають ті діти, які займаються в гуртках. Уже не один рік по сходинках результативності піднімаються члени вокальних гуртків з Піщанської гімназії (керівник Москаленко Н.В.), фольклорний колектив «Зеленеє жито» при Малокохнівській ЗОШ І-ІІ ступенів (керівник Коріновська Т.Є.), хореографічні колективи при Майбородівській ЗОШ І-ІІ ступенів (керівник Капустинська О.І.), Омельницькому НВК (керівник Кобильченко Т.С.).

Художні колективи брали участь у Х Відкритому фестивалі для дітей та підлітків «Кременчуцьке розмаїття». Хореографічний колектив «Азбука», що працює на базі Майбородівської ЗОШ І-ІІ ступенів (керівник Капустинська О.І.) виборов І місце у віковій категорії 5-9 років (танець «Плескач»).

Вихованки гуртка «Умілі руки» при Кам’янопотоківській ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Біла О.М.) Хмарська Карина, Масовець Дарія, Морозова Катерина, Бабич Анна в номінації «Вмію сам» за колективну роботу «Квіти за тином» нагороджені грамотою за участь у фестивалі.

Бабенко Яна, вихованка гуртка «Акторська майстерність» на базі Піщанської гімназії (керівник Трахтман Л.Ф.), виборола Гран-прі у віковій категорії 16-17 років у номінації «Нащадки Мельпомени».

Учні гуртків техніко-естетичного напрямку беруть участь у виставках дитячої творчості (їх протягом навчального року проводиться 9-12). Мають вихованці досягнення і на обласному рівні. Гуртківці під керівництвом Тарчанської Л.О. (Червонознам’янський НВК) Боцман Богдана та Койнаш Валерія – переможці обласного конкурсу декоративно-прикладного мистецтва «Зимові фантазії - 2011». Заворохіна Марина – вихованка гуртка «Народна оберегова лялька» на базі Максимівського НВК (керівник Федоренко Н.Б.) - нагороджена дипломом лауреата ІІ ступеня ІІ Всеукраїнської виставки-звіту обласного етапу дитячої творчості «Країна майстрів».

З січня 2012 року в компетенцію будинку дитячої та юнацької творчості передано питання роботи з дослідницько-експериментального напрямку. У конкурсі-захисті, який відбувся 26 грудня 2012 року, взяли участь 48 юних дослідників (із них 29 – вихованці гуртків БДтаЮТ, 19 учнів загальноосвітніх навчальних закладів).

16 грудня 2011 року заклад відзначав 55-річний ювілей. На святкуванні пройшов парад колективів, відбувся концерт вихованців та керівників гуртків.

При БДтаЮТ працює районна літературна вітальня «Передзвони». Відбулося 7 засідань, на яких зустрілися з Лубенською поетесою Наталією Баклай, кременчуцькими поетами Віталієм Головченком та Сергієм Петренком, уродженцем с. Потоки Сергієм Коломійцем. Червень ознаменувався зустріччю з членами поетичного сайту «Натхнення»: Олексієм Тичком (м. Городище Черкаської обл..), Ларисою Омельченко (селище Підгороднє Дніпропетровської обл.), Анатолієм Черняхівським та Віктором Кучеруком (м. Вишгород Київської обл.), пародистом Іваном Гентошом (м. Львів), кременчужанкою Таїсією Цибульською. У вересні 2012 року відбулося виїзне засідання , на якому проведено творчу зустріч з поетами львівсько-галицького регіону Ярославом Петришиним, Аделлю Станіславською, Лесею Геник, Мирославом Лазаруком - директором музею Володимира Івасюка - , де і відбулося засідання. У березні одне із засідань присвячене актору театру та кіно Миколі Булату.

У вересні 2012 року відбувся виїзний семінар з обміну досвідом. У рамках цього заходу представники нашого району зустрілися з керівником учнівської телестудії ЗОШ №10 м. Кам’янець-Подільський та творчими колективами, їхніми керівниками та адміністрацією Чернівецького ОЦЕВум «Юність Буковини».

Колектив педагогів та вихованців нашого закладу продовжує працювати у напрямку збереження та примноження здобутків.

Дякую за увагу.