asyan.org
добавить свой файл
1
Веселівська районна різнопрофільна гімназія

Творча робота на тему:

Сервіси Web 2.0

Виконав:

Учень 9-б класу

Соболь Ігор

Керівник роботи:

Корвегіна В.А

Смт. Веселе 2012

План
Вступ
1. Критика

2. Веб-служби

3. AJAX

4. Веб-синдикація

5. Mash-up

6. Мітки

7. Соціалізація сайту

8. Дизайн

9. Недоліки Веб 2.0

10. Веб 2.0 як фікція
Висновок

 
Вступ

Web 2.0 (визначення Тіма О'Рейлі) - методика проектування систем, які шляхом обліку мережевих взаємодій стають тим краще, чим більше людей ними користуються. Особливістю веб 2.0. є принцип залучення користувачів до наповнення і багаторазової вивірки інформаційного матеріалу. Визначення Тіма О'Рейлі потребує уточнення. Говорячи «стають краще», мають на увазі швидше «стають повніше», тобто мова, як правило, йде про наповнення інформацією, проте питання її надійності, достовірності, об'єктивності не розглядаються.

По суті, термін «Web 2.0» позначає проекти та сервіси, активно розвиває і покращує самими користувачами: блоги, wiki, соціальні мережі.

Поява назви Веб 2.0 прийнято пов'язувати із статтею «Tim O'Reilly - What Is Web 2.0» від 30 вересня 2005 року, вперше опублікованої російською мовою в журналі «Компьютерра» (№ 37 (609) і 38 (610) від 14 і 19 жовтня 2005 року відповідно) і потім викладеної під заголовком «Що за ...» веб-сайтом «Компьютерра online». У цій статті Тім О'Рейлі пов'язав появу великої кількості сайтів, об'єднаних деякими загальними принципами, із загальною тенденцією розвитку інтернет-співтовариства, і назвав це явище Веб 2.0, на противагу «старому» Веб 1.0. Незважаючи на те, що значення цього терміна досі є предметом численних суперечок, ті дослідники, які визнають існування Веб 2.0, виділяють декілька основних аспектів цього явища. Першим, хто вжив словосполучення Web 2.0, стало видавництво O'Reilly Media, що спеціалізується на інформаційних технологіях. Сталося це в 2004 році. Трохи пізніше голова видавництва Тімоті О'Рейллі сформулював частина принципів Web 2.0. За минулий час сфера Web 2.0 розширилася, витісняючи традиційні Web-сервіси, що отримали назву Web 1.0.

Web 2.0 не є технологією або якимось особливим стилем Web-дизайну. Для визначення суті підходить визначення Web 2.0 як комплексного підходу до організації, реалізації та підтримки Web-ресурсів. Пропоную розглянути найбільш відомі «прояви» Web 2.0, з якими, так чи інакше, зустрічався кожен користувач Інтернету.

 

1. Критика
«Web 2.0» не є новою версією «Всесвітньої павутини», а лише продовжує використовувати технології і концепції «Web 1.0». Багато з ідей Web 2.0 вже зустрічалися в мережі задовго до того, як виник термін Web 2.0. Наприклад, сайт Amazon.com дозволяє користувачам писати рецензії і керівництва з моменту свого створення в 1995 році.

Тім Бернерс-Лі, який очолює з 2006 року найбільший світовий дослідницький проект з вивчення всесвітньої павутини, назвав термін Web 2.0 простим жаргоном:

«Ніхто не знає, що це означає ... Якщо Web 2.0 - це ваші блоги та вікі, тоді це означає" користувачі для користувачів ".. Але це те ж саме, що сказати - Web існує, щоб всі люди були разом »
2. Веб-служби
Веб-служби - це програми, доступ до яких здійснюється через Веб (тобто протокол HTTP), а обмін даними відбувається у форматі XML або JSON, використовуючи один з трьох найбільш поширених архітектурних стилів проектування додатків: RPC, SOAP або REST. В результаті програмне забезпечення може використовувати веб-служби замість того, щоб самостійно реалізовувати необхідний функціонал (наприклад, перевірити введену у формі поштову адресу). На відміну від звичайних динамічних бібліотек, такий підхід має ряд плюсів:

Веб-служба знаходиться на серверах компанії, яка її створила. Тому в будь-який момент користувачеві доступна найсвіжіша версія даних і йому не доводиться піклуватися про оновлення та обчислювальних потужностях, необхідних для виконання операції.

Інструменти для роботи з HTTP і XML є в будь-якому сучасному мові програмування, тому веб-служби переходять в розряд платформонезалежних.
3. AJAX
Asynchronous JavaScript and XML - підхід до побудови призначених для користувача інтерфейсів веб-додатків, при якому веб-сторінка не перезавантажується, а асинхронно завантажує потрібні користувачу дані. Використання Ajax стало найбільш популярне після того, як Google почала активно використовувати його при створенні своїх сайтів, таких як Gmail і Google Maps. Часто Ajax вважають синонімом Веб 2.0, що абсолютно не так. Веб 2.0 не прив'язаний до якоїсь однієї технології або набору технологій, з тим же успіхом ще в 1999 році можливість асинхронного оновлення сторінки вже надавав Flash 4
4. Веб-синдикація
Одночасне поширення аудіо-та відеоінформації на різних сторінках або web-сайтах, як правило, за допомогою технологій RSS або Atom. Принцип полягає в поширенні заголовків матеріалів і посилання на них (наприклад, останні повідомлення форумів, і т. п.). Спочатку ця технологія використовувалася на новинних ресурсах і в блогах, але поступово сфера застосування розширилася.
^ 5. Веб mash-up
Веб mash-up (дослівний переклад - «змішування») - сервіс, який повністю або частково використовує в якості джерел інформації інші сервіси, надаючи користувачеві нову функціональність для роботи. У результаті такий сервіс може ставати також новим джерелом інформації для інших веб mash-up сервісів. Таким чином утворюється мережу залежних один від одного сервісів, інтегрованих один з одним.
Наприклад, сайт з пошуку нерухомості з інтегрованими картами Google Maps в підсумку являє собою новий, більш зручний сервіс, за допомогою якого кожен користувач може відразу побачити всі пропоновані для продажу будинку на карті
6. Мітки
Ключові слова, що описують даний об'єкт, або відносять його до якої-небудь категорії. Це свого роду мітки, які присвоюються об'єкту, щоб визначити його місце серед інших об'єктів. З поняттям міток тісно пов'язане поняття фолксономіі - терміна, про який широко заговорили саме у зв'язку із зростанням сервісів Веб 2.0, таких як Flickr, del.icio.us, і, в подальшому, Wink.

Поява і швидке розповсюдження блогів теж вписується в концепцію Веб 2.0, створюючи так звану «редаговану павутину» (writable web).

Можливість помітити документ ключовими словами існує і в мові HTML (англ. keywords), проте цей спосіб був повністю скомпрометований широким його використанням в цілях пошукового спаму.
^ 7. Соціалізація сайту
Використання розробок, які дозволяють створювати співтовариство.

У поняття соціалізація сайту можна також включити можливість індивідуальних налаштувань сайту і створення особистої зони (особисті файли, зображення, відео, блоги) для користувача, щоб користувач відчував свою унікальність.

Заохочення, підтримка і довіра «колективному розуму».

При формуванні співтовариства велике значення має змагальний елемент, Репутація або Карма, які дозволяють співтовариству саморегулюватися і ставити користувачам додаткові цілі присутності на сайті.
8. Дизайн
Поняття Веб 2.0 також відбилося і в дизайні. Переважними стали округлість, імітація опуклих поверхонь, імітація відображень на манер глянсового пластика сучасних hi-end пристроїв (наприклад, плеєри). В цілому, сприйняття зовнішнього вигляду на око здається більш приємним. Графіка таких сайтів займає більший об'єм, ніж при використанні аскетичного дизайну. Частково ця тенденція пов'язана з поєднаним за часом виходом нових версій операційних систем, що використовують вищезгадані ідеї. Поряд з графікою, в Веб 2.0 з'явилася тенденція значно збільшувати розміри шрифтів по значущості змісту, особливо для заголовків, щоб чіткіше висловити їх на тлі строкатого графічного оформлення, так само надаючи текстовому наповненню більше простору.

Однак одноманітність таких сайтів явно, і останнім часом графічний вигляд класичного дизайну веб 2.0 вважається застарілим і не креативним. Особливо це відбивається в сучасній тенденції створення інформативних сайтів, де головну роль грає простота, витонченість, графічність і юзабіліті.
^ 9. Недоліки Веб 2.0
При використанні технологій web 2.0 ви стаєте орендарем сервісу і / або дискового простору у якійсь сторонній компанії. Виникаюча при цьому залежність формує ряд недоліків нових сервісів:

залежність сайтів від рішень сторонніх компаній, залежність якості роботи сервісу від якості роботи багатьох інших компаній;

слабка пристосованість нинішньої інфраструктури до виконання складних обчислювальних задач в браузері;

уразливість конфіденційних даних, збережених на сторонніх серверах, для зловмисників (відомі випадки розкрадання особистих даних користувачів, масових зломів облікових записів блогів);

серьезнейшим недоліком сайтів web 2.0, де контент стосується соціально-значущих питань і допускаються користувачі під псевдонімами і анонімно, все частіше стає «затоплення дурницею» (англійський термін BS-flooding).

Фактично сайт епохи Веб 2.0 на перший погляд інтерактивний і доброзичливий, дозволяє себе легко настроювати. Однак збір статистики про користувачів, їх перевагах і інтересах, особистому житті, кар'єрі, колі друзів можуть допомогти власникові сайту маніпулювати співтовариством. За найбільш песимістичними прогнозами, численні сайти Веб 2.0 укупі з іншими сучасними технологіями дають прообраз тоталітарної системи «Великого брата».
^ 10. Веб 2.0 як фікція
Термін Веб 2.0 частенько використовуються з метою реклами як модне слово або для завищення реальної вартості проекту і власної значущості розробників в очах клієнтів. Різні люди під цим терміном розуміють зовсім різні речі. У результаті в середовищі професіоналів до цього терміну ставляться вельми скептично, оскільки важко знайти принципові відмінності Веб 2.0 від звичайних сайтів.

Концепція Веб 2.0 народилася на сумісному мозковому штурмі видавництва O'Reilly Media і компанії MediaLive International . І хоча веб-піонер і віце-президент O'Reilly Дейл Дагерті (Dale Dougherty) відзначив, що сам веб далекий від краху, нові застосування і сайти з'являються частіше, ніж гриби після дощу, і також часто - просто і тихо вмирають, не дивлячись на декларовану «соціальність» і відкритість Веб 2.0, бо головними в їх функціонуванні залишаються не соціуми, а адміністратори, тобто - конкретні особистості з конкретними суб'єктивними запитами і звичками.

Висновок
Першим, хто вжив словосполучення Web 2.0, стало видавництво O'Reilly Media, що спеціалізується на інформаційних технологіях. Сталося це в 2004 році. Трохи пізніше голова видавництва Тімоті О'Рейллі сформулював частину принципів Web 2.0. За минулий час сфера Web 2.0 розширилася, витісняючи традиційні Web-сервіси, що отримали назву Web 1.0.
Web 2.0 не є технологією або якимось особливим стилем Web-дизайну. Для визначення суті підходить визначення Web 2.0 як комплексного підходу до організації, реалізації та підтримки Web-ресурсів.