asyan.org
добавить свой файл
1
БЮРОКРАТИЧНИЙ АПАРАТ ДЕРЖАВИ (БАД)

Від сьогоднішньої самодостатності до активної участі в адміністративній реформі.

Технологія,яка,можливо, спроможня подолати корупцію в Україні

Перша омана людства : кожному здаеться,що він говорить зрозуміло.

В матеріалі будуть викладені цілком обґрунтовані,конкретні кроки по подоланню корупції. Також буде викладено погляд автора на ті чи інші події. Матеріал не може повністю охопити всю проблему корупції.Його слід сприймати як початкову точку руху,старт боротьби,яка буде тривати значний відрізок часу. Дана технологія не є остаточною та не є догмою. Все занадто швидко змінюється.Життя-швидкоплинне. Тому доповнювати та доопрацьовувати ці матеріали - необхідно та доцільно. Тільки залучення широкого загалу до такої роботи може принести очікуваний результат.

Наріжним каменем пропонованої технології буде наступний принцип:»Вільний вибір». Людина може почувати себе вільною та бути такою насправді тільки за умови,коли перед нею є альтернатива. Вибір.

БАД на сьогодні є самодостатнім.Чиновник непогано себе почуває.Проводити реформу всупереч його волі,це означає перебороти спротив та саботаж.І немає жодного прикладу,коли силове впровадження реформи,мало успішне завершення. В державі немає реальної сили,яка здатна впродовж тривалого терміну вести боротьбу з БАД і перемогти його.Держава не може існувати без бюрократичного апарату.В демократичній державі немає способу видалити весь апарат відразу,реформувати і повернути до кабінетів весь оновлений та упорядкований апарат. Якщо є такий спосіб,то демократією тут і не пахне.

БАД повинен отримати пропозицію,яка має його зацікавити. Це буде вибір. Що ж буде призом для БАДу? Що зацікавить його сьогодні,коли він і так живе непогано ? В чому альтернатива ?

Отримувати свої заробітки – легально. Мова не йде про легалізацію хабарів. Це ж – примітив. Потрібно зробити наступне:

крок перший. «Підсадимо» БАД на легальні гроші.Є одна шпаранка в монолітних рядах чиновників,нею необхідно скористатися.

Суть технології:ми маємо певну кількість чиновників,та маємо статтю видатків в Бюджеті на їх утримання. Накладаємо мараторій на відкриття нових вакансій. Визначаємо структури держслужбовців,які НЕ підлягають скороченню (наприклад-шкільні вчетилі.Або,медсестри). Решті чиновників буде заявлено наступне: видатки на утримання БАД залишаються незмінними до кінця завершення реформи. Зміни дозволені тільки в бік зменшення кількості посад.

Який вигляд це буде мати в реальному житті ?

Пояснення зробимо на умовному відділі абстрактної установи. Там працюють 20 співробітників. Якщо я увійду до відділу та спробую провести скорочення,то працівники відділу будуть боротися за «своїх» усіма засобами. «Кісками ляжуть».Навіть тоді,коли я буду намагатися зробити дійсно щось корисне.Але я можу допустити жахливу помилку – скоротити посаду та звільнити саму тямущу,та талановиту людину. Бо не володію нюансами,та не врахую масу прихованих чинників.

Враховуючи,те,що на місцевих виборах Партія регіонів отримала 75% голосів і проведення адмінреформи (читай-скорочення) буде проведено під орудою функціонерів ПР, потрібно називати речі своїми іменами. АДМІНРЕФОРМА - ФІГОВИЙ ЛИСТОЧОК,ЯКИМ ПР УКРАЇНИ НАМАГАЄТЬСЯ ПРИКРИТИ ПОВНУ УЗУРПАЦІЮ ВЛАДИ.

За умови,коли ні я(стороння особа),ні представники ПР не будуть заходити в наш умовний відділ для проведення реформи,то там відбудеться наступне: працювало 20 осіб,які отримували 40000 грн платні. 40000 : 20 = 2000 грн. Така є платня чиновника. Як тільки відділ дізнається,що платня фіксована,а посади –ні,то відділу не потрібно чекати ні мене,ні ПР. Там давно всі все знають.Хто тягне роботу,а хто просто на службу ходить чайку попити та день просидіти. Це мені вони локшину на вуха навішають,який цей співробітник важливий для діла та незамінний. А своїм товаришам свою незамінність можна довести тільки професіоналізмом. Все решта – не котирується.

Тому у такому відділі «баласту» не буде ! Залишиться 5 профі. 40000 : 5 = 8000 грн.

Оця різниця в оплаті праці зробить БАД компактним та високопрофесійним. І жодної додаткової копійки з Держбюджету !

Прийдуть у відділ функціонери з ПР,проведуть реформу. У відділі залишиться певна кількість лояльно налаштованих співробітників. З різною фаховою підготовкою.Гарні спеціалісти і не дуже. Щоб повернути цьому відділу працеспроможність будуть запрошені на роботу звільнені працівники. Не здатен відділ функціонувати з 2 профі та 3 хорошими хлопцями.Потрібно 5 профі. Тому повернуть всіх 20. І серед них буде 5 профі.Вони не виявлені з двадцятки працювавших. Бо критерій відбору був не професіоналізм,а лояльність То яка мета досягнута такою адмінреформою ? В умовному відділі,у ВСІХ 20 СПІВРОБІТНИКІВ СІДНИЦІ БУДУТЬ ПОФАРБОВАНІ : ПРАВА-У БЛАКИТИНИЙ,А ЛІВА- У БІЛИЙ КОЛІР. БЕЗ ВАРІАНТІВ. І ВСІ БУДУТЬ ЛОЯЛЬНІ ДО ВЛАДИ…

( або ПОМЕРАНЧОВИЙ) Сильно принципової різниці між цими силами (читай – кольорами) немає.

Наступним кроком реформи при професійному БАД стає перехід до заробляння значних коштів. Значні кошти дозволять на місцевому рівні розпочати інтенсивний розвиток інфраструктури місцевої громади. Це зовсім нескладно.

^ НАЙБІЛЬШІ КРЕДИТНІ РЕСУРСИ МАЄ НАДАТИ ЗЕМЛЯ.

Мова буде йти виключно про землі,які не ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ.

БАД сьогодні не акцентує увагу на розв’язанні проблеми землекористування. Це є наріжний камінь майже всієї корупції. Схема-геніально проста. Посилаючись на положення Конституції України про рівність прав усіх громадян,всюди відбувається наступне: (пояснюю на власному прикладі) я отримав від БАД квитанцію на прийом податкових платежів (форма №24) та оплатив за власну садибу 8 гривень 63 копійки. Я володію участком в 44 сотки. Виходить,що я плачу щомісяця по 0 гривень 72 копійки за весь участок,або 2 копійки в місяць за ОДНУ СОТКУ. І так платять ВСІ ВЛАСНИКИ ПРИВАТНИХ САДИБ. Що пропоную я ? Моя сімя – три особи.Буремо 6 соток.Множимо їх на 3. 6 х 3 = 18 Отож,за 18 соток хай платня залишиться на рівні 2 коп за 1 сотку в місяць. 44 – 18 = 26 Ось за ці «зайві» 26 соток платня має бути – ринковою. За умови,коли участок відгороджує від громадян берег річки (озера,ставка) ринкова вартість зайвих соток зростає завдяки коефіцієнту в рази. А коли садиба таким чином побудована,що має приватний морський пляж,то вартість такого задоволення має вирости в сотні разів. Частина таких коштів має іти на будівництво громадських пляжів по берегам річок,озер,ставків,морів,поруч з приватними ділянками. Цікаве трактування Конституції: коли є прихована вигода – всі рівні.А коли апелюєш до свободи пересування,то 6 –ти метрові паркани,як би не в рахунок. Мовляв,не звертайте уваги. ЗА ЗАДОВОЛЕННЯ ТРЕБА ПЛАТИТИ. Такій підхід до вирішення проблеми з земельними наділами відразу вирішить масу проблем. Земля вийде з корупційних схем,бо тепер її вартість буде для місцевих бюджетів головним чинником поповнювання коштів. Ці кошти місцева адміністрація спрямує на потреби громади. Навіть буде доцільно часткове повернення коштів громадянам,які неспроможні оплачувати «лишні» сотки. Не повинні страждати від цієї схеми і заможні громадяни.Для прикладу:власник постійно вкладає кошти у власний участок і тим самим покращує структуру грунту,вирощує цінні породи дерев,то що.За таких умов,ринкова вартість участку має зростати і логічно,має зростати оплата «лишніх» соток. Але мудрим буде рішення,коли принципи оплати поміняти від протилежного.Різниця вартості участку зростає,а сума оплати «лишніх» соток зменшується на цюж величину. Таким чином,паралельно з ринковими відносинами у землекористуванні буде запущено механізм відродження та покращання грунтів. У всіх повинен бути вибір. Хтось вибере участок серед лісу. Дуже добре.Влада повинна радіти такому рішенню громадянина,та сприяти у всьому. А натомість отримувати податки в такому розмірі,що місцева громада буде не обурюватись нахабством сьогодення,а визнає дії місцевої влади виключно прагматичними. Хтось свідомо візьме участок занедбаний та спаплюжений, відродить грунт.Такі капіталовкладення треба тільки вітати. Та сприяти їм.

Енергоносії.

Для того,щоб видурити всі кошти у довірливого громадянина,шахраю потрібна невеличка група підтримки та три наперстки. Достатньо грамотно володіти кулькою та трьома наперстками(при наявності черги бажаючих виграти «на халяву») і ви маєте проблему:намає куди дівати гроші.

Потенціал держави достатній,щоб в стислі терміни побудувати нафто гін Одеса-Броди,а потім… А що є спільного між наперстками та цим нафто гоном ? Цікаве питання. Відповідаю: на території України є газотранспортна система. Вона обслуговує транзит газу до Европи,газосховища та внутрішній ринок держави. За непрозорими контрактами,при сумнівних посередниках,за обопільною змовою ГТС використовується не на благо народу України. Газопрокачуючі станції - це наперстки. Схема їх використання може залишити Европу взимку без газу. А українського споживача, на цікавих схемах сумішей імпортного та власновидобутого газу «розводять» з першої хвилини незалежності України.

Що було вигідніше і кому ? Будувати майже непотрібний нафтогон, чи ці ресурси спрямувати на модернізацію та реконструкцію ГТС. І мати в результаті ДВІ ГТС. Першу ГТС- для транзиту, другу ГТС для обслуговування внутрішнього ринку. Очевидно, мати ДВІ ГТС -вигідні тільки для народу.

Сьогодні ми платимо шалені кошти за енергоносії. Наші гроші інвестують сусідні держави. Що робити ? Пропоную наступне: в умовному населеному пункті існує визначений об*ем спожитого тепла. Це гаряче водопостачання,обігрів приміщень. Котельні,зазвичай,використовують газ. Є баланс між спожитим газом та його вартістю. Потрібно дати вибір. Місцевій владі. Сенс у тому,що сьогодні ми платимо кошти за тепло,але чиновнику байдуже подальша доля цих коштів. У нього з них немає легальної частини.

За умови,коли тепловий баланс умовного міста буде виконано,але не за рахунок імпортного газу,а за рахунок альтернативних джерел енергії (які,безумовно,дешевші від газу!!!),то різниця в оплаті повинна залишитися в місцевому бюджеті,а 10 % від отриманої економії має піти на премію БАД. Прийнявши такий Закон,будуть відкриті всі можливості для повної перебудови та модернізації енергоспоживання держави. І в самий короткий термін наша країна стане ТІЛЬКИ ТРАНЗИТЕРОМ ГАЗУ.

«Чорні дірки» бюджету.

Пільги.

Скасувати ВСІ ПІЛЬГИ ВСІМ КАТЕГОРІЯМ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ.

Повернути грошовий еквівалент пільг без будь-яких змін :

1.Ліквідаторам аварії Чорнобильської АЄС.

Все.

Решті громадян України виплачувати пільги тільки у вигляді грошового еквіваленту і за умови,що загальна сума всіх виплат по пільгам не може перевищувати ОДНОГО ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ В МІСЯЦЬ на одну особу. І винятків з цього принципу бути НЕ МОЖЕ НІКОМУ !

Пропозиція: всім особам,які користувалися пільговим проїздом у громадському транспорті виплачувати по 300 гривень щомісяця. Окрім осіб,які мають у власності транспортні засоби. Це відразу вирішить транспортні проблеми і буде потужною інвестицією в економіку держави. Тільки уявіть,скільки стареньких пенсіонерок відмовляться бути власниками джипів!

Пенсійний фонд.

Пенсійний Фонд України має невиліковну хворобу. Захворювання це – інфекційне. Інфекція крім ПФУ убиває бюджет,промисловість і державу в цілому. Назва інфекції – пропорція(математичний термін). Як пропорція вбиває Незалежну Україну ?

У свій час ПР протягом двох місяців блокувала трибуну ВР з вимогою підняття соціальних стандартів (мінімальних пенсій). Екс-ПМ України Ю.Тимошенко тоді заявляла,що реально можна підняти такі пенсії на 5 копійок. А що станеться поганого,коли пенсіонеру покладуть в долоню не милостиню,а реальну добавку у 5 копійок ? Погане тут те,що відразу почне діяти пропорція. Як ?! Беремо число 5 та поділимо його на п’ятизначне чило. Що це за число ? Воно утворилося з розміру МІНІМАЛЬНОЇ ПЕНСІЇ у копій очному еквіваленті. Ми отримаємо на калькуляторі число з багатьма нулями після нуля та коми. Ну така мізерна величина вийшла,що аж соромно на неї увагу звертати. ЦЕ І Є ПРОПОРЦІЯ. А тепер візьміть копійчаний еквівалент пенсії пенсіонера-мажора і помножте його на пропорцію. Чому Вам тепер не смішно ? Відповідаю: коли влада дає пенсіонеру-жебраку 5 копійок до МІНІМАЛЬНОЇ пенсії, пенсіонер-мажор кладе в кишеню БІЛЬШНЕ 200 ( ДВІСТІ) ГРИВЕНЬ !!! Як ?!!! Читайте Конституцію України,панове! Там відсутне таке поняття,як пропорція. ТАМ ВСІ ГРОМАДЯНИ РІВНІ. Тому ,пенсіонер-мажор,дізнавшись,що до мінімальної пенсії відбулося її збільшення на 5 копійок,іде в суд,подає позов і суд виправляє несправедливість. По Конституції у нас всі громадяни - рівні в правах.

ТАКИМ ЧИНОМ МОЖНА СМІЛИВО СТВЕРЖУВАТИ,ЩО ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ ВИПЛАЧУЄ КОШТИ ПО НАСТУПНІЙ СХЕМІ: 12% пенсіонерів-мажорів отримують 80% коштів ПФ цомісячно. 20% коштів чесно діляться на решту пенсіонерів.

Звісно,мене можна розкритикувати і стверджувати,що подібні цифри немають нічого спільного з фактичною діяльністю ПФУ. Все що я виклав –суцільна брехня та наклеп. Є пропозиція: зробіть повністю публічною діяльність громадської комісії по аудиту ПФУ та оприлюдніть результати,щоб показати,який я некомпетентний.

Пропозиція

Полягає в тому,щоб анулювати ПФУ- негайно.Скасувати всі нараховані пенсії,всім Громадянам України.

Утворити Комітет допомоги Громадянам України. Стеля допомоги – 8000 гривень. Без будь-яких виключень.

Як потрібно формувати пенсії ? Громадянин повинен отримувати роботу тільки під орудою Профспілок. Профспілка веде працівника від першого трудового контракту та заробітку,до воріт цвинтаря. Отримавши перший заробіток,громадянин знає,що до Комітету перерахована певна сума. Він повинен отримати від Комітету наступну інформацію: кошти в сумі … зараховано. Ваша пенсія, після першого внеску,станом на сьогодні, становить 10 копійок на місяць,але,якщо Ви надалі будете перераховувати нам кошти в такомуж обсязі,то через 25 років Ваша пенсія становитиме 4200 гривень. В разі,якщо Ви будете щомісячно вносити по 7 гривень, то Ви до пенсії отримаєте через 25 років додаткову доплату у 1800 гривень. Накопичені кошти до основної пенсії,після того,як Ви гикнете, залишаються Вашим спадкоємцям назавжди у вигляді виплати девідентів 2% річних із вкладеної Вами суми.Коли спадкоємець досягне пенсійного віку,тоді 50% суми спадку будуть виплачуватися спадкоємцю,річні відсотки-анулюються. Ваш «подарунок»нащадкам . Це становитиме 900 гривень.Нащадки теж будуть накопичувати додаткові виплати. Комітет ці кошти буде видавати молодим сімям як кредит на будівництво житла під 3% річних на реально довгі терміни.

Я гадаю,що народження та декілька перших років років життя дитини повинні бути зараховані мамі,як сама високооплачувана робота.

Треба рішуче відкинути практику нарахування пенсії по 5 рокам найбільшого заробітку. Пенсія повинна враховувати всі робочі дні та по фактичному заробітку і перерахуванню до відповідних рахунків.

Вік виходу на пенсію потрібнол скасувати. Це має вирішувати тільки громадянин.Він своею працею та відрахуванням до Комітету може сформувати собі солідну пенсію до 40 років і навіщо йому тоді чекати що 30,щоб нею почати користуватися? Але,деякі види діяльності повинні мати віковий ценз.

Скоротити кількість святкових днів до 2-3. Припадання їх на вихідні дні не повинно компенсуватися.

В кожній школі,поряд з розкладом уроків повинна бути вичерпна інформація стосовно трудової діяльності та пенсійного забезпечення.Дитина повинна ясно бачити ,зрозуміти та усвідомити,до яких наслідків призведе та чи інша діяльність.

Вся діяльність Комітету повинна бути максимально публічною та відкритою.

Тільки за подібних принципів сьогоднішній ПФУ з вбивці держави перетвореться на цьось путне. Соціальна справедливість буде поновлена, а Конституція припинить ділити громадян на рівних та ще рівніших.

Судова система.

Пропоную наступне:кожний Громадянин України отримає право один раз звернутися до Великого Журі. У випадку,коли рішення суду не є справедливим,або упередженим,громадянин звертається до ВЖ. На практиці, це буде мати такий вигляд:суддя тимчасово відстороняється від виконання своїх обов’язків. Група юристів готують матеріали для аргументації рішення по суті справі. Друга група юристів виявляє хиби та прорахунки в рішенні суду. В приміщенні судів обладнати окрему кімнату з монітором по закритій лінії зв’язку. Трансляція засідання для ВЖ готова. ВЖ формується з реєстру виборців в кількості 100-200 осіб,які виносять вердикт по суті,без акцентування на особу,яка була учасником процесу. В разі,коли ВЖ підтверджує вирок,як обґрунтований та справедливий,громадянин сплачує певну суму компенсації видатків на ВЖ і назавжди позбувається права звернутися до такого виду захисту. Якщо ВЖ визнає рішення суду необективним,то суддя втрачає свій статус назавжди.

Наші судді мають власні чесноти та мають в своїх лавах достатню кількість фахівців,які власну компетенцію пропонують,як товар.АЛЕ СЕРЕД НИХ НЕМАЄ ЖОДНОГО ДУРНЯ,ЩОБ ДОБРОВІЛЬНО,АБО ЗА ВЕЛИКІ ГРОШІ,ПОГОДИВСЯ ОТРИМАТИ АДРЕНАЛІНОВУ ІНЕКЦІЮ ВІД ЗУСТРІЧІ З ВЕЛИКИМ ЖУРІ та втатити все,нажите непосильною працею.

Суд присяжних повинен стосуватися тільки суддів і давати оцінку їх професійній діяльності.

Наріжним каменем розбудови незалежної судової гілки влади є суд присяжних для суддів. Таким чином на суддю може напряму впливати ВИКЛЮЧНО ПЕРЕСІЧНІ ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ. Будь який інший вплив на суддю повинен переслідуватися Законом та безжально каратися.

Депутати ВР України.

Кумедність ситуації полягає в тому,що депутати отримали ВИБІР у вигляді чистої сторінки.Вони записують на цю сторінку любі власні забаганки,а потім матеріалізують їх у вигляді законодавчих актів,прийнятих практично Контитуційною більшістю.

Що можна запропонувати в такій ситуації ? Останній склад ВР України сформовано політичними партіями.Тобто,партія представила закриті партійні списки,які були складені та затверджені на партійних з*їздах. Партії,які подолали прохідний бар*єр,отримали певну кількість місць у ВР і… Цим партіям були повернуті КОШТИ,ЯКІ БУЛИ ВНЕСЕНІ,ЯК ЗАСТАВА, до ЦВК ПРИ РЕГІСТРАЦІЇ ДО УЧАСТІ У ВИБОРАХ. Таким чином,є правова підстава подати на політичні партії позив за те,що делеговані партіями депутати не виконують записані у Конституції України обов*язки – бути присутніми на засіданнях ВР таПЕРСОНАЛЬНО ГОЛОСУВАТИ.

Пропоную:

Штрафувати політичні партії за подання таких кандидатів в Народні депутати,які за будь-яких причин та обставин не беруть участь в роботі ВР з розрахунку 30 % ПОВНОГО щомісячного утримання депутата за ОДИН ДЕНЬ відсутності у сесійній залі ВР. Таким чином політична партія (або її правонаступниця) не може бути допущена до чергових виборів,доки не погасить ВСЮ заборгованість.

Щоб мені не дорікали за жорстоке поводження з Народними депутатами,вони ж живі люди і можуть просто захворіти і через це пропустити засідання,відповім так: вони(Нардепи) стільки вбухали бабла у Феофанію,в порівнянні з Українською медициною,взагалі,що единою реальною причиною їх відсутності в сесійній залі можуть бути лише трупні плями.Щоб вони всі були здорові!

Платня депутата повинна складатися з голого окладу + один прожитковий мінімум (пільги). І все.

Політичні партії.

Ми говоримо-партія,а маємо на увазі-олігарх. Ми говоримо –олігарх,а маємо на увазі – партія. Якщо Ви є член партії,то до Вас – просте питання:»Яким чином,Ви,партієць,можете вплинути на генеральну лінію партії у питанні розвитку балету?». Відповідь буде приблизно така:»Переконаю рядових членів в нашій партійній організації,потім розглянемо питання в районі,області на конференціях,потім пленум,а ось рішення з*їзду партії – буде обов’язково виконане !». Якби я був приМурком,я б повірив би у таку версію. Але я вважаю себе нормальною людиною,тому БУДУ ЩИРО ВІРИТИ У ТАКИЙ ВАРІАНТ ПАРТІЙНОЇ ДЕМОКРАТІЇ ТІЛЬКИ ЗА ОДНІЄЇ УМОВИ: партієць,який хоче мати у власномі місті театр опери та балету ПОВИНЕН,ВИПАДКОВО, БУТИ СИНОМ ОЛІГАРХА !

Висновок:

На олігарха будь-якого впливу та тиску бути не може в принципі,тільки окрім близького оточення самого олігарха (коли він у доброму гуморі). Я можу письмово звернутися до керівництва Соціалістичної партії про те,щоб в м.Золотоноша побудувати театр,але… Син олігарха може звернутися до будь-якої політичної сили з пропозицією побудувати театр у м. Богуславі,але робота теж не почнеться. Але до олігарха прийде його дружина і скаже:»Не мучай дитину!Він у такому захваті від балерин! Чуєш,що я сказала!» І зранку,у м.Бугуславі почнуть довбати мерзлу землю під фундамент…

Деякі факти з життя,на які доцільно звернути увагу.

1.Олігарх Р.Абрамович вклав в м.Лондон та його околиці стільки коштів,що цього б вистачило для побудови на Чукотці комунізму.

2.Концентрація олігархів – м.Лондон та м.Монако найбільша в світі ! (бо там існує конституційна МОНАРХІЯ) !!!

3.У нас в державі існують громадські організації,що об*єднають людей,небайдужих до світлого та героїчного минулого –українського козацтва. Сьогодні,а це треба визнати,цей рух є позитивним для держави, він шириться,а головне- позитивно впливає на молодь. Є один аспект,на який треба звернути увагу,але не як на негативне явище,а на як реалії сьогодення:існує великий дизбаланс між кількісним складом козацької старшини та кількістю рядових козаків . Старшини – більше.

І ЦЕ ДОБРА ТЕНДЕНЦІЯ.

4.Коли на телеекранах з*явився чоловік у довгому плащі та з цікавим медальйоном на грудях,він трохи шокував нас своїми заявами. Але слухати Карачаєвського-Вовка було навіть цікаво. Ще цікавіше, стало трохи згодом,коли цими медальйонами та плащами була обдарована частина населення з Печерською пропискою. Еліта сильно не пручалася, а вливалась в ряди…

5.Слава Господу! Пройшовши через страшні випробування,є нащадки та правонаступники дворянства та шляхти.

6.Останні події з політичного життя України,свідчать про те,що мости спалено.Повернення до влади опонентів ПР на наступних виборах,практично дає старт громадянській війні серед єліти держави. Ми знаємо минулий прейскурант,за махання прапором протягом доби. Де гарантії,що за значно більші кошти не будуть махати прутом арматури ? У ПР практично шансів небуде,бо реальних реформ народ не пробачить. Витрати на вищі шаблі влади тільки зростають(чого варте пожиттеве світле майбутне хлопця,який був потрібен Україні),а покращання життя сьогодні – не настало. За таких умов,або повна узурпація влади ПР назавжди,або абонемент всьому списку ПР+тушкам до слідчих прокуратури.

7.В нашій державі,яка отримала незалежність,перейшла на ринкові відносини,відмовилася від соціалістичного розвитку та розвиває капіталізм, бюрократичний апарат було залишено по зразку та подобі від держави,що вмерла. Згадайте рядок нашого Державного Гімна. Так,ми ще не вмерли,але і жити не можемо. Організм не може бути живим,коли його голова,по суті,запозичена з трупа. Нездатна колишня бюрократична система до еволюції в кращий бік.Їй і так добре.

8.У нас немає демократії,У нас – олігархія в чистому вигляді. Олігархію влаштовує сьогоднішня влада та бюрократія. Перші роки незалежності були втрачені на броунівський рух.Люстрації не відбулося. Народ не усвідомив всієї глибини наслідків незалежності і це не вина народу.Бюрократія,яка «від імені народу та по його дорученню» наглядала та керувала майном нації - свій шанс не втратила.

ПРОПОЗИЦІЯ:

Змінити існуючий стан речей на краще та без потрясінь і революцій можливо тільки за умови мати реальні важені МОРАЛЬНОГО ВПЛИВУ НА КОЖНОГО ОЛІГАРХА. Единим можливим способом такого впливу буде зміна існуючої політичної системи на таку,проти якої не будуть і самі олігархи. ПРЕЗИДЕНСЬКО-ПАРЛАМЕНСЬКУ РЕСПУБЛІКУ,а фактично ОЛІГАРХІЮ, ПОТРІБНО ЗАМІНИТИ НА КОНСТИТУЦІЙНУ МОНАРХІЮ.

^ КОНСТИТУЦІЙНА МОНАРХІЯ.

Що принесе вона народу України ? Тільки Кунституційна Монархія здатна морально вплинути на олігарха. Будь-якого іншого впливу на себе олігарх не дозволить в принципі. Не захоплює перспектива такої концентрації влади в нашій державі,щоб наші олігархи повторювали долю М.Ходорковського.

А народ України,проголосувавши на референдумі про зміну форми державного устрою отримає тільки позитив:

1.На третину зменшаться витрати на утримання верхніх гілок влади. Зникне посада Президента та його апарат.

2.Парламент стане двопалатним,але верхня палата почне функціонувати тільки через певний,чималий проміжок часу.

3.Витрати на вибори Президента більше не потрібні.

4.Формування регіональних(осілих,місцевих)еліт.

5.Еліта не буде вкладати кошти в м.Лондон та м.Моноко,а спрямує фінанси на розвиток нашої держави.

6.Відбудеться Миропомазання на Престол України. Церква буде едина.

7.Україна,певною мірою,стикує дві колишні СУПЕРІМПЕРІЇ.

8.Україна стоє повноправним членом Евроспільноти.

9.КИЇВ знову стає МАТІРЬЮ МІСТ РОСІЙСЬКИХ. (Уважно подивіться хронічку прийому в Кремлі. Президент РФ в оточенні військових,одягненних о однострої періоду Вітчизняної війни 1812 року. Чому саме 1812 ? Бо перемога над Наполеоном,парад військ в Парижі – це вершина злету,пік впливу та значення Російської Імперії за весь час її існування. Якби у РФ був би бодай хоч який-небудь шанс до відродження Династії,він був би негайно реалізований!). Якщо не скористаємося зараз нашими критичними обставинами,буде дуже шкода…

10.Зараз олігархи в м.Лондоні хоч і богаті,але дуже-дуже чужі серед своїх. А Україна дасть змогу їм бути своїми і серед своїх.

11.Потрібно на Всеукраїнському Референдумі пролонгувати на три роки термін дії Президента В.Януковича на посаді після закінчення терміну його першої каденції,а за цей час визначитися з кваліфікацією особи і провести відповідні зміни до Конституції України.

12.Такі зміни,напевно, будуть підтримані: олігархами,елітою держави,дворянством за походженням,козацькою старшиною,офіцерами та переважною більшістю народу України.

Як і у всьому,вищевикладеному,потрібно дати вільний вибір та уникнути будь-яких потрясінь та революційних ситуацій. Мета сказаного - це глибоке та не насильницьке реформування нашого спільного дому –України. Всі пропозиції необхідно доповнити,винести до розгляду на широкий загал.

Внесіть Ваші власні думки та Ваше бачення вирішення проблеми в тій частині,де Ви вважаете за потрібне і де Ваша думка є більш глибокою та доречною. Буде Ваше бажання- ставте і свій підпис до цього документу,або не ставте.У Вас є вільний вибір. Але потрібно усвідомити,що саме без Вашої думки ці матеріали будуть неповними. Запропонуйте всім,кому вважаете за необхідне, доповнити та додати нові теми. Необхідно реформувати охорону здоровя,навести лад ДАЇ,МВС,збройних силах то що..

Господи,допоможи нам,заблукалим.

p.s.додати:вища школа(продаж диплома випускника)

додати:розмір місцевогободжету – 70%.

Січень 2011 року. Товмач Олександр Тимофійович.

Дискусія по матеріалу: «Боротьба з корупцією».

Мені було зазначено,що матеріал в цілому є позитивним,але не весь,а,скажімо, фрагментарно. Також була сформульована дуже перспективна думка про те,що наріжним каменем має стати більш високий рівень освіти серед молодого покоління.

Отож.розглянемо ситуацію з точки зору пересічного громадянина на освіту.

На каналі 1+1 був спеціальний репортаж про сміливого кореспондента,що наважився працювати в сільській школі вчителем іноземної мови. Ця передача дуже доречна тим,що її бачило чимало глядачів,її можна переглянути в інтернеті ще раз і кожний може скласти власне враження від побаченого. Загальновідомо,що кожна подія має скільки коментарів, стільки свідків були присутніми. Моє враження та висновки такі:

1.Подяка журналісту та телеканалу за показану правду життя.

2.Діти не вивчать іноземну мову за 2 неділі.

3.Чиновники не маєть жодної зацікавленості у питанні рівня освіти.

4.Виявлено факт окозамилювання – міністр Д.Табачник оперує неправдивою інформацією стосовно забезпечення підручниками.

5.Пересічні громадяни нашої держави щирі та чуйні люди.

6.Мешканці села не розуміють механізму та не користуються важелями впливу на свою адміністрацію

7.Адміністрації всіх рівнів є закритими структурами. Жодна сільрада (і т.д.) не проявить ініціативу і не зробить публічною інформацію про рух коштів на балансі сільради.

8.Сільська сусідська школа має учнів,що можуть спілкуватися іноземною мовою.

Ключові питання : « Що треба зробити владі,щоб у КОЖНІЙ школі учні вивчили іноземну мову ?», « Які стимули влада може запропонувати ?»

9.На питання: «Чи плануете Ви залишитись в селі?» всі учні відповіли : «Ні».

Ключове питання: «Навіщо місцевій адміністрації дбати про освіту,якщо вона наперед знає про 100% міграцію випускників з її території ?!!».

^ Є ДВА ШЛЯХИ.ЯК ВИПРАВИТИ СИТУАЦІЮ :

1.Скаристатися потенціалом накопиченим під орудою Міністерства освіти.Що я маю на увазі? За 20 років незалежності фахівці напрацювали певний об’єм матеріалу. Потрібно проаналізувати його ще раз,уважніше.Сформувати виважену концепцію,впровадити її і англійська мова,мабудь, стане нашою другою державною.

Кумедно читати,але насправді дуже сумно. Бо за цим словоблудієм стоять спаплюжені долі реальних людей.

2.Варіант,на який я прошу звернути увагу. В умовній сільраді зявився ефективний адміністратор території. Перед нам стоять нагальні завдання,але саме перше та приорітетне – зберегти громаду села. У нього повинні бути важелі,які має контролювати громада. Що це ? Це умови.коли 70% зароблених коштів залишаеться в сільраді. Громада щоденно контролює рух коштів. У випадку,коли голова села спробує сфальшувати кошторис виконаних робіт,або послуг для громади,то настають вибори.

Специфіка села не може дозволити дії.коли щось відбудеться непрозоро.Люди мудрі,мають життєвий досвід і не допустять,щоб за пофарбований паркан довкола цвинтаря сільрада заплатила 24000 гривень. Буде величезний скандал. По селам здебільшого тихо.бо про рух коштів нікому,нічого невідомо. Можу стверджувати,що в сільській місцевості неможливо придбати плаваючу бурову вежу та переплатити при цьому так багато. Село таке не пробачить. Довіку.

Таким чином вся вертикаль влади потрапляє под. контроль та очищаеться. Кошти треба заробити і тут стає проблема утворення виробництва в селі. Можна шалено заробити на енергоносіях.На екологічно чистій продукції. Настає час,коли треба «крутитися»,а не ходити в кабінет та відвідувати наради.

В репортажі ми бачили,що місцева адміністрація планувала заздалегідь обладнати клуб для танців. Та зробила це в поцесі діяльності журналіста.

Чи винуватий голова села в цій ситуації? Його не можна звинувачувати. Ну яка різниця цьому добродію,що молода людина поїде в білий світ маючи досвід регулярного вживання певних напоїв та паління ?

Але зовсім інша ситуація,коли очевидно,що молодь бачить власну перспективу для життя коло батьківської домівки. Там,де вона народилась. Що цікавіше для голови села: бар чи спортзал ? Очевидно,що тепер є зацікавленість і влади щоб на місцевому рівні було не просто населення,а здорове населення. Від цього залежить розвиток громади та території.

Вертаємося до сільської школи. Я б,особисто,відразу організував би процес навчання таким чином,щоб майбутній ВУЗ міг контролювати процес навчання цікавої для нього дитини. Нехай фрагментарно.Але.натомість ВУЗ може пропнувати власну методологію та практикувати перспективного педагога.

Мова вже йде про те,що ВУЗ за 2 роки починає формувати абітурієнта.

ВУЗ.

Після завершення учбового процесу ВУЗ певну кількість випускників.скажімо,до 30% задіює в спеціальній програмі. Ця програма передбачає винесення на аукціон 30% найкращих дипломів. Це кращі з кращих випускників. За їх дипломи,на аукціоні і будуть боротися представники адміністрацій всіх рівнів. БО ТЕПЕР ЕФЕКТИВНОМУ АДМІНІСТРАТОРУ НЕПОТРІБЕН ДИПЛОМОВАНИЙ БОВДУР,А ДУЖЕ ПОТРІБЕН СПЕЦІАЛІСТ. І саме тут будуть захищено, соціально, талановиту молодь. Саме тут ВУЗ отримає свою маржу, а школа теж в системі. Всі зацікавлені в якісній базовій освіті.

Ключова відповідь на ситуацію.що склалася.полягає в наступному : у нашого суспільства є потужній інтелектуальний потенціал. Наші люди розумні,кмітливі,і нтелектуальні, схильні до навчання та талановиті.

Так сталося,що бюрократія СРСР була залишена на своїх посадах у вже НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ. Люстрації не було.Оновлення не було. Народні депутати почали все з «чистого аркуша»,але все писали під себе особисто,кинувши народ на поталу совдепівським законам.менталітету та бюрократичному апарату.

Мене забавляють публікації,коли високо посадовців минулих часів висвітлюють,як працьовитих аскетів,які всього себе віддали служінню державі,а мали з цього… якісь копіки. ГОЛІ ЦАРІ !!! Сьогодні чиновник середньої ланки на обласному рівні живе так,як і не снилося будь-якому члену ЦК КП УРСР. Чому ж так?!!

В ТІ ДАЛЕКІ ЧАСИ ЧИНОВНИКУ НЕБУЛО У КОГО КРАСТИ. Що можна украсти у тебе,коли ти – жебрак? Чиновник рветься на посаду (з часів совдепії) заради «кормлєнія» Значна частина розумних іде в бізнес та,заробивши,має все. Інша частина таких же розумних немає нічого,але у них є порожне корито. Щось змінилося. Є прошарок багатих людей. Залишилось незмінним – совдепівська,але тепер ніби наша бюрократія. Робіть висновки самотужки стосовно коштів. Саме за таких обставин В.Щербицький сьогодні сприймається як святий великомученик,особливо в порівнянні з днем прейдешним.

Країні потрібні реформи. Головна з них – впровадження ефективного управлінці на конкретній території. Тоді і буде зламано хребет корупції. Бо давши змогу чесно заробляти кошти від ефективного управління територіями,буде НЕВИГІДНО РОЗОРЯТИ ТА НИЩИТИ ЕФЕКТИВНОГО ВЛАСНИКА.

Саме за таких умов може відбутися очищення всієї вертикалі влади від непотрібних службовців на всіх щабелях. Все пізнається в порівнянні та при повній відкритості інформації і під контролем суспільства.

Дві сільради,два райцентри,два райони. Там у людей все добре.а десь розруха –триває. Керівництво- геть! Саме так,та не всіх рівнях. І не чикаючи кінця каденції керівництва,а на підставі рішення місцевого референдуму та КРУ.

Можна не вчитися в школі. Потім закінчити щось престижне. Були б кошти. Потім таке одоробло з дипломом займає певний цабель владної драбини. Тато депутат (бюрократ) все зробив для цього. Тепер,на місці «кормлєнія» завдання у «спеціаліста» дуже відповідальне: нахилитися і взяти те,що подають знизу,а потім обережно передати це наверх. При цьому щось має залишитися в долонях.що дозволить жити безбідно завжди.

Але знати висоту вланого щабля.бо боротьбу з корупцією у нас ще не скасували,а тільки підсилюють. І близько 95% висоти вертикалі влади ця обставина дуже дисциплінує.

Ми мали олігархію і я пропонував змінити устрій,бо впливу на олігархів немає. Зараз наша олігархія швидко крокує до диктатури. Посилаючись на Біблію можу стверджувати,що кожний народ має таку владу,на яку заслуговує. Прийшов 2012 рік. У нашого народу буде шанс щось змінити. Це буде вибір народу. Головне.щоб та частина народу.яка піде працювати на виборчі дільниці,не спокусилася… Ми всі так полюбляємо «кормленіє»,навіть тимчасове. Не вірите? А пригадайте як дружно депутати пролонгували собі +1 рік? А КС ? портові борделі шоковані такою рентабельністю. І не за ніч, а протягом білого дня!

Корупція.це коли частина розумних може заробити,а частина розумних може впливати використовуючи державні важелі впливу і мати не менший зиск.

Моя любов до Українського Народу такаж безмежна.як і ненависть до влади.

Як же так? – спитаєте Ви. Наші посадовці – це наші,українські люди. Немає там турок,французів і китайців немає. Нестиковочка у мене ніби виходить. Перепрошую.панове! Я не помилився. Я – християнин. Моя перша заповідь – любити Господа. Я його ніколи не бачив,але я сподівюсь.що моя любов до Нього є і вона щира. Коли наша влада почне працювати для народу.зникне з медіа простору, вимкне сирени та скасує кортежі. Стане для мене невидимою. І я її ніколи не побачу, я тоді владу полюблю. Не так сильно,як Господа,але теж від щирого серця.

Січень 2012 року О.Товмач.