asyan.org
добавить свой файл
1
Бесіда на тему: Пожежна безпека при користуванні побутовими газовими приладами.

Мета:Формувати поняття природного та зрідженого балонного газу. Розвивати у дітей уміння та навички поводитися з побутовими газовими приладами. . Виховувати у учнів почуття відповідальності за своє життя.

Вчитель: Природний чи зрідженний балонний газ може утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші.Саме тому при відчутті запаху в приміщенні не можна запалювати сірники , запальнички, вмикати і вимикати електричні прилади , входити в приміщення з цигаркою-все це може викликати вибух газу з наступним виникненням пожежі.

Горючі гази , які вживають у побуті в 1,5-2 рази важчі повітря , тому у випадку витоку їх вони накопичуються в низьких погано провітрюваних місцях (погребах , підвалах) А тому в газифікованих квартирах і будинках кожного ранку рекомендується провітрювати приміщення та при користуванні газовими приладами кватирка має бути відчинена на випадок неповного згорання газу.

При появі в будинку запаху газу вимикають всі газові прилади, перекривають крани на газопроводі, перевіряють чи щільно закриті всі крани газових приладів. Негайно провітрюють всі приміщення, включаючи підвали. Якщо запах газу не зникає, або ж з’являється знову, необхідно викликати газову службу.

Для того щоб відзнайти місце витокугазу треба користуватися тільки мильним розчином, який після змочування місць з’єднання на трубопроводах, балоні , в разі витоку газу створить мильні пузирі. Категорично забороняється користуватись вогнем для визначення витоку газу.

Не можна відкривати газові крани доки не запалено сірник.

Особлива обережність потрібна при розпалюванні пальника духовки . спочатку її необхідно провітрити, відкривши дверцята духовки, а вже потім розпалювати.

Після закінчення користування газовою плитою всі крани на плиті і на газовій трубі повинні бути закриті.

Встановлений в будинку газовий балон має бути розташований на відстані не менше : 1м від плити, 1м від радіаторів опалення і 2м від дверцят печі. Запасні балони, навідь тимчасово, забороняється зберігати в кухні, коридорах, проходах.

Вимоги по експлуатації газових приладів

  • Прилади завжди утримують в чистоті, особливо газові пальники, які щомісяця очищають від нагару.

  • Запалені газові прилади не залишають без нагляду, особливо на ніч. Користуватись газовою плитою для обігрівання приміщень не допускається.

  • При припиненні подачі газу всі працюючі газові прилади негайно відключають.