asyan.org
добавить свой файл
1
ачальнику Служби внутрішньої безпеки
ГУБОЗ МВС України в Донецькій області

Від: ___________________________
86700, Донецька область,

СКАРГА. (оригинал)

„24” березня 2009 р. о 17 г.:15 хв. перед в'їздом до міста Харцизьк (на ділянці, між стелою з написом «Харцизьк» і знаком 5.45 "Початок населеного пункту") під час керування транспортним засобом: Daewoo-Lanos , державний номерний знак 00000, мене було зупинено співробітниками ДАІ з номерами нагрудних жетонів ДО 1428 та ДО 1454.
На вимогу співробітника я передав йому документи на право власності та керування автомобілем. Співробітник ДАІ представився нерозбірливо,
а посвідчення працівника ДАІ та картку маршруту патрулювання (або) відомість роботи, взагалі продемонструвати відмовився, чим порушив частину 2 ст. 5 Закону «Про міліцію». Призвища ціх співробітников я записав з їх слів, це Усатий та Демиденко (усі вказані відомості стали відомі вже у процесі подальшого спілкування).
Вони продемонстрували мені засіб вимірювання швидкості «Візір», на дисплеї якого значилося «Скорость» 82 км/час. та сказали: Чому порушуємо?? Я заперечував, адже до знака 5.45 "Початок населеного пункту було ще метрів 250-300 (Див. Додаток 1). Інспектор відповів:Та Ви що, не знаєте?? По нових правилах швидкісний режим "МІСТО" починається з В'їзної в місто стели!! Я заперечував і далі, тому, що відповідно до ПДР, населений пункт починається від знака. 5.45, а ствердження інспектора ДАІ про зворотнє, у зв'язку із внесеними змінами, є категорично невірним. Зміни в ПДР по даному питанню не вносилися. Таким чином, інспектор або навмисне ставив порушення, якого не було, або є абсолютно некомпетентним. Співробітники ДАІ і подалі наполягали на своєму, не обертаючи ніякої уваги на мої заперечення. На чергову мою відмову сказали: До побачення, скоро Вам прийде штраф поштою, а там будеш сам бігати і доводити, місто це або ні, порушував або не порушував!! Ці слова мене дуже образили, тому- що я рівно нічого не порушував і усе це дуже схоже на шантаж і вимагання! Після цього я сказав, що буду дзвонити на ТЕЛЕФОН ДОВІРИ МВС України в Донецькій обл. і повідомлю про беззаконня, яким вони займаються на дорозі. У відповідь працівники ДАІ віддали мені документи на право власності та керування автомобілем та попросили пробачення, сказали, що до кінця не зрозуміли ситуацію на дорозі (але ж знак 5.45 "Початок населеного пункту" був у межах прямої видимості, метрах за 250-300, (Див. Додаток 1)) і показали, що нібито видаляють з засоба вимірювання швидкості «Візир» файл,, що має дані, про нібито моє порушення і сльозно благали нікуди не дзвонити!
Але через 15 хв., приблизно о 17 г.:31 хв. я все одно подзвонив на ТЕЛЕФОН ДОВІРИ МВС України в Донецькій обл. (062)-345-23-30 і обмалював ситуацию!

Протягом усього, що відбувалось при зупинці мого авто, перебув свідок- Ющенко В. А., який спостерігав за тим, що відбувалось й готов підтвердити мої слова, якщо буде потреба.

У відповідності до п.3.3 Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України (затверджено Наказом МВС від 13.11.2006 N 1111), завданням ДПС є, зокрема:
3.3. Забезпечення безпечного й безперебійного руху
транспортних засобів.
Більше того, до обов’язків співробітників ДПС та ж Інструкція прямо відносить:
7.1.2. Організовувати безпечний та безперешкодний процес
дорожнього руху.
Крім того, прагну відзначити, що працівники ДАІ, перебували на цивільному автомобілі с міцно затонованном склом, без написів та розпізнавальних знаків, чим порушили п.12.2. Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України (затверджено Наказом МВС від 13.11.2006 N 1111),
12.2 Нагляд за дорожнім Рухом з використанням транспортних засобів:
Потайний нагляд. Здійснюється працівниками ДАІ на службових транспортних засобах (автомобілях) звичайного пофарбування, без написів та розпізнавальних знаків, під час руху в загальному потоці транспортних засобів.
Очевидно, що безпричинні або надумані зупинки транспортного засобу, порушують законодавство, нормативні документи, які регулюють діяльність підрозділів ДПС та МВС взагалі, а також порушують мої права, як учасника руху.
Усі ці порушення з боку працівників ДАІ- це конкретне перевищення ними службових повноважень!
На підставі викладеного, керуючись стст.5-7 Закону України „Про звернення громадян”,

ПРОШУ:
1). Провести ретельне службове розслідування та вжити заходів дисциплінарного характеру до службової (посадової) особи ДАІ, яка вчинила дії, що порушують законодавство, та керівників підрозділу ДАІ, які допускають такі порушення працівниками при організації несення ними служби;
2). Дати відповідь у порядку та у терміни, передбачені ст.20 Закону України „Про звернення громадян”.